Video

Vaata veel

Liisa Pakosta: tähtsad on võrdsed võimalused

Sotsiaalkaitseminister nimetas uueks soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinikuks Liisa Pakosta, kes alustas tööd laupäeval.

Liisa Pakosta sõnul võeti teda vaatamata soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku valimisprotsessiga üles kerkinud küsimustele konkursi läbiviimise korrektsuse ja erapooletuse kohta hästi vastu. "Võeti küll hästi vastu ja on küll hea tunne seda tööd minna tegema, et need küsimused, mis kerkisid konkursi jooksul, said kõik pikad ja põhjalikud vastused," ütles ta.

Kuigi Liisa Pakostale saadetakse palju murekirju, on tema sõnul oluline neid ka ennetada.  "Mõte ei ole ju mitte selles, et vastata üha rohkematele murekirjadele, vaid see mõte on ikka selles, et leida üle seadustest need augud või need kehvasti väljakukkunud kohad, mis seda soolist ebavõrdsust või muud ebavõrdust tekitavad ja need kohad ära parandada," rääkis Pakosta, kes püüab inimesi lepitada, et mitte ajada kahte lehte inimesi küsimustes, mis tegelikult seda ammugi ei vääri.

Tema sõnul on tähtsad võrdsed võimalused. "Loomulikult, kui kaks inimest soovivad astuda näiteks muusikakooli ja ühel seda muusikalist kuulmist üldse pole, siis saab selle muusikakooli koha see inimene, kellel see muusikaline kuulmine ja muud eeldused on olemas. Aga juhul, kui mõlemal inimesel on see muusikaline kuulmine suurepäraselt olemas ja vaheks muutub hoopis mingisugune täiesti kõrvaline asi, ei ole näiteks üldse oluline, kas see inimene, kes kontrabassi mängib, kas ta on sellise pigmendisisaldusega nahas või mõne teisega, et selle koha pealt peavad olema inimestel võrdsed võimalused," selgitas ta.

Toimetas
Mariell Raisma

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar