Mängufilm Erich Kästner ja väike Teisipäev (Kästner und der kleine Dienstag, Saksa/Austria 2016)

R: Wolfgang Murnberger. O: Florian David Fitz, Saskia Rosendahl, Jascha Baum. Erich Kästner (1899-1974) oli saksa kirjanik ja publitsist, kelle humoorikaid ja kümnetesse võõrkeeltesse tõlgitud lasteraamatuid „Emil ja salapolitseinikud”, „Veel üks Lotte” ja „Lendav klassituba” teab ilmselt ka tänane põlvkond. Režissöör Wolfgang Murnbergeri telefilm „Erich Kästner ja väike Teisipäev” viib vaataja 1931. aasta Saksamaale, mil käivad Kästneri menuraamatul „Emil ja salapolitseinikud” (ilmus esmakordselt 1929) põhineva filmi võtted.

Võtete käigus saab alguse Kästneri (Florian David Fitz) ja filmis väikest Teisipäeva kehastava 9–aastase poisi Hansu (Jascha Baum ja Nico Ramon Kleemann) suur sõprus. Kui Saksamaal tulevad võimule kõik Kästneri raamatud keelanud natsid ja Hansust saab partei „Hitleri noored” liige, pannakse mehe ja isata üles kasvanud poisi sõprus proovile. Film põhineb tõsielulistel sündmustel. Kirjanik Erich Kästnerit, kes erinevalt peaaegu kõigist oma natsirežiimi kritiseerinud kolleegidest ei emigreerunud Saksamaalt ja jäi kodumaale, kus nägi oma raamatute avalikku põletamist, kehastab Florian David Fitz („Vincent tahab mere äärde”).

Filmi lavastas teenekas Austria režissöör Wolfgang Murnberger (snd 1960), keda teatakse ennekõike kui filmifestivalidel auhindu kogunud musta komöödia žanrisse kuuluvate linatööde „Silentium” (2004) ja „Kondimees” (2010) autorit. Viimastel aastatel on Murnberger lavastanud peamiselt telefilme.


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud