Gümnasistid kohtuvad diplomaatidega

Täna, 9. veebruaril kohtuvad 80 noort, et arutleda, mida ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks olemine Eestile pakuks; küsitakse ka ÜRO rolli kohta ülemaailmse julgeoleku ning maailma kestliku arengu tagamisel üldiselt. Aruteludes osalevad Välisministeeriumi ametnikud ning välisriikide saatkondade esindajad.

Täna Välisministeeriumis toimuval seminaril küsivad gümnasistid 12 koolist, mis on Eesti roll ÜROs ning kuidas mõjutab meid võimalus saada Julgeolekunõukogu liikmeks. Panelistid Eestist, Süüriast, Rootsist ja USAst arutlevad koos osalevate noortega ka selle üle, milline on ÜRO Julgeolekunõukogu roll rahu tagamisel maailmas, mida tuleks teha teisiti ja milliseid võimalusi on Süüria konflikti sekkumiseks.

Päeva teises pooles vaadatakse otsa ÜROs kokku lepitud 17 ülemaailmsele eesmärgile. Esitatakse küsimus, mil määral on kestliku arengu eesmärgid ühiskonna viimane võimalus muutusteks jätkusuutlikkuse suunas ning mil määral on tegu lihtsalt paberitega ametnikel laual. Arutelus osalevad nii Soome Suursaadik kui Taani saatkonna, Riigikantselei ning Välisministeeriumi esindajad.

„Meie noored on lahtiste silmade ja kõrvadega. Kriitiliste mõtlejatena tahavad nad arutleda selle üle, millise maailma meilt pärivad,” kiidab UNESCO ühendkoolide võrgustiku koordinaator Johanna Helin osalejaid. “Eriti praegusel ebakindlal ajal on hea meelde tuletada, kuidas riigid püüavad ÜROs üheskoos väljakutseid lahendada ning tänu saatkondadele avaneb noortel võimalus tutvuda mitmete eri riikide perspektiividega,” lisab ta.

Noored on saanud temaatilise ettevalmistuse ÜRO minisimulatsioonides, mida aitasid korraldada aktiivsed noored, kes tänaseid arutelusid ka modereerivad. Huvi seminari vastu oli suur, kõik soovijad võimalust osalemiseks ei saanud. Kõige aktiivsematele seminaril osalevate noorte hulgast valitakse välja 18 noort, kellel on võimalus osaleda aprillis Ukrainas toimuval rahvusvahelisel ÜRO simulatsioonil.


MTÜ Mondo on sõltumatu Eesti organisatsioon, mis toetab UNESCO Rahvuslikku Komisjoni ühendkoolide võrgustiku tegevuste koordineerimisel. Seminar toimub Välisministeeriumi ja Euroopa Komisjoni toel projekti Media4Development raames.

Seminari kava.


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar