Video

Vaata videot sellest, kuidas Eesti MTÜ Mondo Iraagis sisepagulastele toidupakke jagab

MTÜ Mondo töötajad alustasid esmaspäeval humanitaarabimissiooni, mille käigus jagatakse toidupakke sisepagulaste peredele Põhja-Iraagis Kurdistani aladel. Mondo jagab humanitaarabina seitsmesajale Iraagi pagulasperekonnale ning 1500 õpilasele toiduabi ja koolitarbeid.

Abi saavad ISILi rünnakute eest Põhja-Iraaki põgenenud assüürlased, kes kannatavad vee, toidu, tervishoiuteenuste ja elamispinna puudumise käes. Paljud sisepagulased saabusid piirkonda 2014. aasta juunis, mil ISILi rünnakud sundisid umbes 200 000 assüürlast oma kodud jätma. Põhja-Iraagi omavalitsustel ei ole aga võimekust, et kõikide abivajajatega toime tulla. Suur osa lastest ei käi koolis, puudu on koolitarvetest ja õpetajatest.

Üks MTÜ Mondo toidupakk sisaldab riisi, suhkrut, õli, spagette, konserve, juustu, jahu, seepi, pesupulbrit, teed ja tomatipastat ning pakist jätkub perekonnale 20 päevaks. Pakke jagatakse Shiyozi, Nahla, Bindawaye külades ning Barwari ja Zakho nimelistes piirkondades. “On liigutav kuulda inimeste lugusid, kes on jäänud ilma kõigest väärtuslikust, jätnud oma kodud ning tihti ka pereliikmeid kaotanud,” ütles humanitaarabimissioonil osalev Hille Hanso.

Humanitaarabi andmist toetab Eesti välisministeerium.

MTÜ Mondo on alates 2007. aastast humanitaarabi, arengukoostöö ja maailmaharidusega tegutsenud Eesti organisatsioon. Varasemalt on humanitaarabi antud ka Ukrainas, Moldovas, Afganistanis ning Jordaanias.


Toidupakkide jagamine assüüria sisepagulastele


Toidupakkide jagamine assüüria sisepagulastele

 
Lastega peredele jagatakse ka koolivahendeid

 
MTÜ Mondo kohaliku partnerorganisatsiooni Assyrian Aid Society töötajad koordineerivad abipakkide andmist


Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar