Meist

Teie ees on Eesti Rahvusringhäälingu teemaportaal, mis tähistab Euroopa Liidu arengukoostöö teema-aastat. Lehelt leiate temaatilisi filmiklippe, uudiseid ning dokumentaalfilme, mis laia maailma koduekraanile toovad.

Meie maailm

Eesti on panustanud arengukoostöösse alates 1998. aastast, olles varasemalt olnud abi sihtriik. Kui vaid kaks aastakümmet tagasi sõltus meie riigi tulevik just arenguabist, siis nüüdseks on Eesti ise suurimate abiandjate seas – enam kui pool kogu maailma avaliku sektori abist arenevatele riikidele pärineb just Euroopa Liidult ja Euroopa Komisjonilt, milles mängib oma rolli ka Eesti. Just meie teadmised ja innovatiivsed lahendused teevad Eesti globaalses arengukoostöövõrgustikus hinnatud ning ainulaadseks partneriks ning samas on Eestil arengukoostööst ka palju võimalik õppida.


Meie väärikus

Kõikidel maailma inimestel on õigus inimväärsele elule – just see defineeribki terminit “inimõigused”. Arengukoostöö eesmärk on aidata neid riike ja kogukondi, mis on meist märkimisväärselt vaesemad selleks, et kõigil inimestel maailmas oleks võimalik elada väärikalt. See tähendab, et kõigil maailmas oleks ligipääs puhtale joogiveele, baasharidusele ning elule ilma vägivallata – ükskõik kuhu maailma piirkonda sünnitakse.


Meie tulevik

Aasta 2015 on meile mitmes mõttes eriline. Lisaks Euroopa arengukoostöö teema-aastale saab tänavu ümber ÜRO aastatuhande arengueesmärkide saavutamiseks kokku lepitud aeg. Septembris New Yorgis vastu võetavad kestliku arengu eesmärgid seovad ühtseks tervikuks arengukoostöö- ning keskkonnateemad. Lisaks kohtuvad juulis maailma riikide esindajad Etioopia pealinnas Addis Abebas toimuval arengu rahastamise konverentsil ning kõrged ootused on ka aasta lõpus Pariisis toimuvale kliimakonverentsile. Eesti-siseselt toimub sel aastal ka Välisministeeriumi arengukoostöö arengukava uuendamine.

Kõikide nende tegevuste tulemusena sünnivad otsused, mis mõjutavad maailma tulevikku järgmisteks aastakümneteks. Ära sinagi jää passiivseks kõrvaltvaatajaks, vaid hoia ennast asjade käiguga kursis ning ütle sõna sekka. Kaalul on meie ühine maailm, väärikus ja tulevik.


Maailmaportaal on valminud ERRi ja MTÜ Mondo koostöös, projekti „Media4Development“ raames. Projekti „Media4Development“ rahastab Euroopa Komisjon ning selle eesmärk on meedia abil tõsta ühiskonna teadlikkust globaalsetest teemadest ja väljakutsetest.


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud