"Klassikatähtede" kolmanda saate võitis pesamuna Jakob Peäske

Tänases "Klassikatähtede" saates astusid osalejad publiku ette koos eesti tuntud muusikutega, kellega kohtuti alles otsesaates. Televaatajate ja žürii häälte liitmisel osutus 3. saate parimaks Jakob Peäske (fagott).

“Lootsin, et minu ansamblipilliks selles saates on harf, aga see kõik kokku on uskumatult tore sünnipäevakingitus,” ütles Jakob Peäske, kes täna sai 18-aastaseks.

Žüriis jagasid sel korral hinnanguid Kristjan Randalu, Triin Ruubel ja Olari Elts.

Saates osalesid järgmised kooslused:
Silvia Ilves (tšello) – Villu Veski (saksofon)
Sten Heinoja (klaver) – Age Juurikas (klaver)
Mikk Langeproon (akordion) - Oksana Sinkova (flööt)
Karl Johan Kullerkupp (löökpillid) – Kristi Mühling (kannel)
Jaan Mesi (trompet) – Andres Kontus (tromboon) ja Johannes Kiik (tromboon)
Kristiina Rokashevich (klaver) – Maano Männi (viiul)
Jakob Peäske (fagott) – Liis Viira (harf)

Saatest tuli lahkuda löökpillimängijal Karl Johan Kullerkupul. Olari Eltsi kommentaar saates kõlanud Karl Johan Kullerkupu ja Kristi Mühlingi duetile: “Kui ma ei oleks kindel, et te tõesti varem kohtunud ei ole, siis ma oleksin kindel, et olete koos harjutanud. Ja mida loo lõpupoole, seda paremaks läks.”

Žürii edetabel 3. saates:
- Kristiina Rokashevich
- Jakob Peäske
- Sten Heinoja
- Mikk Langeproon
- Karl Johan Kullerkupp
- Jaan Mesi
- Silvia Ilves

Žürii külalisliige Kristjan Randalu: “See oli väga huvitav ülesanne, mis täna nendele noortele antud oli. Sellist olukorda reaalselt klassikalises maailmas ei eksisteeri. Seda, et pead viimasel hetkel kedagi asendama, seda on küll, kuid seda, et ei tea isegi instrumenti, kellega koos laval oled...tänane oli selles mõttes väga huvitav formaat. Saate kohta üldiselt lisas Randalu, et see on suurepärane idee. “Eriti kui näiteks lapsed näevad saates mingit pilli, mis neile meeldima hakkab ja tekib säde ning vaimustus - see on hindamatu väärtusega.”

Triin Ruubel: “Tänane saade oli suur juhuste mäng, repertuaari valik mängis suurt rolli, näiteks Sten Heinojal oli palju raskem lugu kui teistel, väga raske oli pingerida kokku panna. Ootamatuid külgi näitasid paljud, sh Karl Johan Kullerkupp üllatas väga positiivselt oma ansamblimängu oskusega.”

Olari Elts: “Ma arvan, et tänane saade oli enamiku jaoks väga oluline väljakutse. Sellises formaadis muusikat teha ei ole lihtne ja sellisest olukorrast välja tulemiseks peab olema palju omadusi, mis on muusikule elutähtsad.“

3. saate esitusi saab järelvaadata Klassikatähtede kodulehelt: www.etv.ee/klassikatahed Samas saab registreeruda ka stuudiosse publikuks.

Osalejate tegemisi ja saadetes toimuvat jälgib saate Facebooki leht: www.facebook.com/klassikatahed

Saatesari valmib Eesti Kontserdi, Klassikaraadio ja ETV koostöös.


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud