Töötukassa

Töötukassa missioon

Suurendame tööd otsivate inimeste kindlustunnet uue töö leidmisel ning toetame tööandjat majanduslike ümberkorralduste läbiviimisel ja sobiva tööjõu leidmisel.

Töö kaotanud inimeste jaoks on esmatähtis majanduslik kindlustunne ehk teadmine, et töötuskindlustus tagab tööotsingute ajaks sissetuleku. Teisalt ootavad tööotsijad vajadustekohast ja õigeaegset tuge uue töö leidmisel.
Parima sotsiaalse ja majandusliku kindlustustunde tagab töö. Meie eesmärk on suurendada inimeste iseseisvat toimetulekut ning võimalusi teha sobivat tööd.

Selleks: lähtume nõustamisel ja teenuste pakkumisel tööturu olukorrast ja individuaalsetest vajadustest osutame igale tööotsijale teenuseid, mis suurendavad tema töö leidmise võimalusi seome õiguse töötushüvitistele kohustusega aktiivselt tööd otsida ja osaleda tööturuteenustes.

Ettevõtete konkurentsivõime ja jätkusuutlikkuse hoidmiseks: aitame tööandjal leida sobivaid töötajaid ning vajadusel toetame töölerakendumiseks vajalike teadmiste ja oskuste omandamist toetame tööandjaid töökohtade loomisel ja töötajate töölevõtmisel nõustame tööandjat suuremate koondamiste läbiviimisel ja aitame leevendada koondamise tagajärgi koondamise ja maksejõuetuse korral võtame osaliselt üle tööandjate kohustused töötajate ees.

Juhime ja kasutame meile tööpoliitika rakendamiseks eraldatud vahendeid sihipäraselt ja tulemuslikult.
Töötuskindlustuse jätkusuutlikkuse tagamiseks toetame töötuskindlustusmakse määra arutelusid analüüside ja prognoosidega.

Töötukassa visioon

Oleme asjatundlik ja usaldusväärne organisatsioon, kes aitab koostöös partneritega kaasa tööhõive suurendamisele ja turvalise paindlikkuse saavutamisele tööturul.

Me rakendame tööpoliitikat nii, et see täidaks tõhusalt sellele seatud eesmärke ning vastaks töötajate, tööotsijate ja tööandjate vajadustele.
Tööga hõivatuse suurendamise eelduseks on luua kõigile tööealistele inimestele võrdne ligipääs tööturule. Mitmekesistame teenuseid, parandame nende kättesaadavust, kvaliteeti ja pakkumise efektiivsust, tehes selleks koostööd teiste teenusepakkujatega.

Aitame kaasa turvalise paindlikkuse suurendamisele tööturul. See tähendab, et töö kaotuse korral ja tööotsingute ajal on tagatud piisav sotsiaalne kaitse (töötushüvitised, koondamishüvitis, maksejõuetushüvitis) ning vajadustele vastav abi (tööturuteenused), mis toetab sujuvat liikumist ühelt töökohalt teisele.

Peame oluliseks pühendunud ja motiveeritud meeskonda ning kõrget haldussuutlikkust. Soovime olla kompetentsikeskus, kes leiab tööturuprobleemidele konstruktiivseid lahendusi.
Räägime aktiivselt kaasa tööpoliitika kujundamises, toetudes analüüsile ja praktilistele kogemustele.

Töötukassa põhiväärtused

Usaldus - tegutseme kooskõlas seaduste ja riiklike strateegiatega ning peame kinni heast tavast ja lubadustest tunneme põhjalikult oma tegevusvaldkonda osutame teenuseid ühtsetel põhimõtetel täidame ülesandeid õigeaegselt ja kvaliteetselt meie otsused on põhjendatud ja mõistetavad oleme vastutustundlikud kaitstes süsteemi kuritarvituste eest ja tagades meile antud vahendite sihipärase kasutamise

Koostöö - oleme avatud koostööpartnerite ettepanekutele ning otsime kerkivatele probleemidele ühiselt kiireid ja toimivaid lahendusi oleme oma klientidele ja partneritele kättesaadavad, nõustamisvalmid ning sõbralikud väärtustame iga oma töötajat ja tegutseme ühtse meeskonnana

Uuenduslikkus - oleme avatud uutele ideedele ning oleme ise nende algatajaks ja rakendajaks omandame uusi teadmisi ning oleme loovad kasutame aktiivselt kaasaegseid IT-lahendusi.

Töötukassa kontaktid:

Töötukassa infotelefon 15501 (lauatelefonilt tasuta)
Skype’ilt infotelefonile: tootukassa
 
Facebook:
www.facebook.com/eestitootukassa
 
Iseteenindusbüroo:
Leia töö või töötaja: iseteenindus.tootukassa.ee


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Nõusolek isikuandmete töötlemiseks
Olen lugenud ERR-i internetipõhiste teenuste isikuandmete kaitse põhimõtteid, millega saab tutvuda siin.
Annan ERR-ile õiguse säilitada ERR-i infosüsteemis enda nime, isikukoodi ja e-posti aadressi ning kommenteerimise hetkel kasutusel olnud IP-aadressi kuni konto kustutamiseni.
Mittenõustumisel ei ole võimalik ERR.ee keskkonda kommentaare postitada.
Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.