Reformierakonna aukohtu esimees viidi ülekuulamisele!

Politsei korraldas eile läbiotsimise Jõelähtme vallavalitsuses ja kolme vallaga seotud isiku kodus ning viis menetlustoiminguteks kaasa vallavanema Andrus Umboja, munitsipaalettevõtte Jõelähtme Varahaldus juhatuse liikme Teet Sibritsa ning kuulas üle volikogu liikme Veljo Haaveli.

Nii Haavel kui Umboja on reformierakonna liikmed, viimane ka erakonna aukohtu esimees. Prokuratuuri kinnitusel on Umboja ja Haavel kriminaalasjas tunnistajad ning ainsana on hetkel kahtlustus esitatud Teet Sibritsale usalduse kuritarvitamist käsitleva paragrahvi järgi seoses ühe kinnisvaratehinguga, mis väidetavalt toimus ebaausalt ja kümme korda alla turuhinna. Kõik härrad said õhtul siiski politseist koju.

Tegu on keerulise aastatepikkuse kombinatsiooniga Jägala-Joa endise pioneerilaagri ümber, mille uurimisega ka "Pealtnägija" viimastel nädalatel tegeles, kuhu on segatud mitu staažikat vallategelast, sh pikaajaline vallavanem Taimi Saarma ja Veljo Haavel. Kuna sündmused võtsid eile õhtul sellise äkilise pöörde, tuleme uudisega välja nüüd. Täpsemalt võib kogu skeemist ja kahtluste sisust lugeda juba homses Postimehes. Nii Umboja kui Haavel kinnitasid enne kriminaalasja algatamist "Pealtnägijale", et on süütud ja tegemist on poliitiliselt motiveeritud rünnakuga.


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar