Video

Vaata veel

Rahvusvaheline üleskutse: aita otsida Eesti kadunud kunstiaardeid/help find lost Estonian art treasures

Konrad Mägi (1878 – 1925) on kõige kuulsam ja kallim eesti maaliklassik, kes tegi elu jooksul 400 maali. Täna on neist teada vaid umbes 200 asukoht. Kui eeldada, et sõdade ja kataklüsmide käigus hävis ka pool ülejäänust, on ikka kusagil sadakond üliväärtuslikku maali. Novembris tegi „Pealtnägija“ koos sügiseks kavandatava suurnäituse korraldajatega avaliku üleskutse kadunud teoste ükskõik millistest jälgedest teada anda.

Tegu on ühe suurima Eesti kunstimüsteeriumiga ja nagu üks aktsiooni korraldaja ütleb – see on nagu natside aarderongi otsimine Poolas, ainult et praegusel juhul on kindlalt teada, et see varandus on olemas. Kuna eeldatavasti rändas suur osa maale välismaale, siis tõlkisime loo ka inglise keelde, et seda saaks asjast huvitatud ringkondades jagada.

Konrad Mägi (1878 – 1925) is the most famous and valuable Estonian classical painter who made 400 works during his career. Only 200 have been located to date. Even if half of the rest was destroyed during wars and cataclysms there are approximately hundred valuable masterpieces still unaccounted for. Estonian TV’s Eyewitness programme together with the organizers of a large exhibition due to open this autumn made a public appeal to come forward with any clues regarding Mägi’s lost art. As one of the search organizers puts it – it’s like looking for lost Nazi gold in Poland, but in this case we know the treasure really exists. Please feel free to share this story with English titles.


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar