Video

Vaata veel

Obinitsa linnapea: eestlastel tuleks oma tausta lähemalt tundma õppida

"Osoon" külastas Obinitsa küla Setomaal, mis on sel aastal soome-ugri rahvaste kultuuripealinn.

"Tegelikult algab soome-ugri maailm ja kogu maailm laiemalt ju maalt," selgitas kultuuripealinna linnapea Evar Riitsaar, miks valitakse kultuuripealinnaks just väike küla. Selle idee, et väike küla valitakse kultuuripealinnaks, algataja on soome-ugri noorteorganisatsioon MAFUN ning sisuliselt ilmestab seda ideed mõte: tagasi juurte juurde.

"Üksteise tundmine naabrite ja hõimude vahel, üksteise toetamine ja aitamine - selles on minu arvates kogu mõte," ütles Riitsaar. "Kui raamatuid rahvariietest vaadata, siis on igal paigal oma väike eripära: kas arhitektuuris, ehetes, rahvariietes või rahvalauludes. Seda kõike on mõttekas teada ja üles leida."

Tema arvates on kõigil eestlastel oluline mõelda selle üle, et mis on meie taust. "Maailmapilt kaasaegses võtmes on minu arvates teema, millega on mõtet tegeleda. Talletada, jäävustada, aga ka vaadata, et missugune on moodne disain soome-ugri või setu võtmes. Ka kunstinäitustel võib seda juba näha," rääkis Riitsaar, kes soovitab kõigil oma tausta lähemalt tundma õppima.

Soomeugrilasi on kokku üle 24 miljoni. Soome-ugri kultuuripealinna valimist alustati kahe aasta eest, nii et Obinitsa küla Setumaal on selle tiitli teiseks kandjaks.

Toimetas
Mariell Raisma

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar