Värskendav sügishooaeg ETV-s

Sel sügishooajal toob ETV vaatajateni mõnusa programmi, milles on uusi ja uuenenud saateid, põnevaid sarju ja harivaid filme. Vaata lähemalt!

TEREVISIOON
Argipäeviti kell 6.55.

Sügis toob värskeid ja häid teateid ka hommikusele televaatajatele, sest Terevisioonis annavad päevale hoogu lisaks Katrin Viirpalule ja Reimo Sildvele nüüdsest ka paljude televaatajate lemmik Liisu Lass ja kuldmikrofoniga pärjatud raadiomees Owe Petersell. Terevisioonis on koos uudised, ilmateade, olulised jutuajamised ja mõnusad külalised. Säravad saatejuhid annavad endast parima, et kõik teie päevad algaksid energiliselt ja hästi.

Režissöörid: Rait-Roland Veskemaa, Elo Selirand ja Keiti Väliste. Toimetajad: Reimo Sildvee, Linda Eensaar ja Elisabeth Kungla. Produtsent: Rait-Roland Veskemaa.

https://etv.err.ee/l/meelelahutus/terevisioon
https://www.facebook.com/Terevisioon/


AREENI VARJUS

Alates 3. septembrist
esmaspäeviti kell 20.00.

Sportlase põnev, pingeline ja ainulaadne elu tuhiseb mööda nagu kiirrong. Elame kaasa tema eesmärkide saavutamisele ja rõõmustame tema hiilgavate võitude üle. Ent sportlase pidupäevatuju on üürike ja argipäevas askeldab samasugune lihast, luust ja verest inimene nagu me kõik. Ükski inimlik unistus ja soov pole ka talle võõras. Saatesari "Areeni varjus" räägib otse ja ausalt kahtlustest, pingetest, hirmust ja valust, higist, verest ja pisaratest. Sellest, mis jäi sekundite, sentimeetrite, kilode ja punktide varju. Sellest, mis võiduhetkele eelnes ja järgnes.

Tegijad Ken Saan, Andrus Nilk, Taavi Aavik.

https://etv.err.ee/l/elusaated/areeni_varjus


ESIMENE STUUDIO
Alates 4. septembrist
teisipäeva, kolmapäeva ja neljapäeva õhtuti kell 21.40.

"Esimene stuudio" avab erinevaid päevakajalisi teemasid, mis sünnivad meie igapäevasest elust, alates poliitikast ja majandusest, lõpetades sotsiaalia ja kultuuriga. Kord kuus läheb Riigikogu valgest saalist eetrisse pikem parlamendipoliitika debatt. Uut saadet hakkavad juhtima ETV tuntud ajakirjanikud Andres Kuusk, Johannes Tralla ja Anna Pihl. Režissöör Maarika Lauri. Saate vastutava toimetaja ja saatejuhi Andres Kuuse sõnul võimaldab uus formaat rohkem kaasa rääkida ühiskonnas olulistel teemadel, olla mitmekesisem ja tuua eetrisse uusi arvamusliidreid.

https://etv.err.ee/l/paevakajasaated/esimene_stuudio


REIS ÜMBER EESTI
Alates 7. septembrist
reedeti kell 20.00.

Hoogne mälumäng „Reis ümber Eesti“ paljastab Ivo Linna taktikepi all kõigi Eesti maakondade tuntud ja tundmata võlud! Igas saates võetakse ette üks maakond ja staažika mälumänguri Ivo Linna juhatusel pannakse proovile kolm tuntud inimest. Eestit aitab avastada tarmukas püstolreporter Pille Riin (kehastab Liisa Pulk), kes püüab telepurki iga maakonna uuemad ja vanemad saavutused. Muusikalise reisi eest hoolitseb ansambel "Supernova". Esimene saade viib meid Järvamaale. Tule meiega reisile ümber Eesti ja su kodumaa pole sinu jaoks enam endine! Režissöörid Krista Luts ja Märten Vaher, toimetajad Marit Ummelas, Tõnis Leht ja Mihkel Robam, tegevprodutsent Birgit Rae, produtsent Hannela Lippus.

Hannela Lippus: "Igaüks meist on reisinud mööda Eestimaad ja näinud seda erinevate nurkade alt. Aga kindlasti ei ole keegi osanud vaadata Eestimaad selle pilguga, nagu me seekord teeme. Tuleb välja, et meil on väga eriilmelisi ja ägedaid paiku, mis omandavad hoopis uue tähenduse, kui läheneda neile veidi teisiti."

https://etv.err.ee/l/meelelahutus/reis_umber_eesti


OP+
Alates 13. septembrist
neljapäeviti kell 20.00,
kordus T õhtuti 21.30 ETV2-s.

Kultuurisaade “OP+” paneb sisse uue käigu! Sellest sügisest tunni pikkune saade saab tänu mahule juurde mitmekülgsust ja erinevaid teemasid. Räägime kultuurist, kuid mitte ainult. Kultuuritegijad avavad oma loomingu tagamaid ja räägivad, mida arvavad elust siin ja praegu. Kriitikud ja eksperdid soovitavad, kuhu tasub minna ja mida vaadata. Margit Kilumetsa kõrval võtab saatejuhi rolli sisse Margus Tabor. Margit Kilumets: „Kolm hooaega OPi vedamist on sisendanud usku, et kogu ägedat kultuurimaastikku ja sellega seotud inimesi ei mahuta nädalas poole tunni sisse. Tahaks rohkem näidata, pikemalt rääkida, põnevaid teemasid mitte aja puudusel välja jätta. Nüüd on meil see võimalus. Lisaks soe ja empaatiline kaas-saatejuht, kellega asju arutada ja kes kindlasti lisab saatele ka huumorinoodi.“

https://etv.err.ee/l/kultuurisaated/op
https://www.facebook.com/etvop


LAHKU
The Split, Inglise 2018.
Stiilne BBC draamasari
alates 30. augustist
neljapäeva õhtuti kell 22.20.

https://etv.err.ee/l/sarjad/lahku

 

OSOON
Alates 3. septembrist
esmaspäeviti kell 20.30.

"Osoonil" on juubeliaasta. 25 aastat tagasi , 25. oktoobril 1993 läks eetrisse esimene saade. Juubeliaastale vääriliselt toome ekraanile Eestimaa kaunimad paigad, põnevamad loomad ja huvitavamad inimesed, siseneme teadusemaailma ja otsime vastuseid keerulistele probleemidele. Me ei piirdu loodusvaatlustega ainult maa peal, vaid uudistame seda ka allpool veepiiri . Käime ära Antarktikas ja naabrite juures Lätis. Heidame pilgu tagasi ja meenutame, kuidas see kõik algas.

Autor-saatejuhid Kristo Elias ja Sander Loite. Režissöör Keiti Väliste, operaatorid Madis Reimund, Ants Tammik, Mattias Veermets , Aivo Rannik, helirežissöör Taisto Uuslail, monteerija Toomas Korts, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

https://etv.err.ee/l/elusaated/osoon

 

PULSS
Syke, Soome 2014.
Draamasarja 2. hooaeg alates 4. septembrist
teisipäeviti kell 22.05.

https://etv.err.ee/l/sarjad/pulss


PEALTNÄGIJA
Alates 5. septembrist
kolmapäeviti kell 20.00.

"Pealtnägija" uus ja järjekorras 20. telehooaeg tuleb taas! Põnevad ja paljastavad lood toovad teieni Mihkel Kärmas, Piret Järvis-Milder Taavi Eilat, Anna Pihl ja Kristjan Pihl.

https://etv.err.ee/l/elusaated/pealtnagija
https://www.facebook.com/pealtnagija

 

SIMON REEVE'IGA PALVERÄNNAKUL
Pilgrimage with Simon Reeve, Inglise 2013
Alates 5. septembrist
kolmapäeviti kell 22.05MAAHOMMIK
Alats 8. septembrist
laupäeviti kell 10.00

Toredaid ja ka õpetlikud lood maaelust, sõidame külla huvitavatesse kohtadesse ja kohtume põnevate inimestega siin ning sealpool Eestit. Maahommiku lood toovad vaatajateni Kadi Jaanisoo ja Lõuna-Eesti super-reporter Mirjam Nutov. Režissöör Maarika Lauri, produtsent Kadi Katarina Priske.

https://etv.err.ee/l/elusaated/maahommik


OMA KODU
Alates 8. septembrist
laupäeviti kell 10.45.

Igasuguse kinnisvara soetamine on tõsine otsus. Kolmanda hooaja esimeses saates uurimegi, mis toimub kinnisvaraturul: kas praegu on targem eluase osta või üürida ja mis üldse määrab kinnisvara hinna? Käsikiri Ene-Maris Tali ja Marika Kaasik, saatejuht Hannes Hermaküla, režissöör Andres Lepasar, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Ene-Maris Tali.

https://etv.err.ee/l/elusaated/oma_kodu


PRILLITOOS
Alates 9. septembrist
pühapäeviti kell 9.05.

Prillitoosi uus hooaeg toob ekraanile taas palju värvikaid persoonilugusid, sügise esimeses pooles kohtume näiteks sotsiaalkaitseministri Kaia Iva, näitleja Tiina Mälbergi ja luuletaja Ave Alavainuga. Toome vaatajani lugusid kõikjalt kauni Eestimaa nurkadest Kärdlast Rakvereni ja Abja-Paluojast Narva-Jõesuuni. Hooaja jooksul võtame ette nii mõnegi tuntud inimese koduköögi, et uurida, mida ja kuidas nemad küpsetavad - esimesena võõrustab meid Evelin Ilves. Prillitoos alustab 9. septembril, mil tähistatakse Eestis vanavanemate päeva.

Saatejuht Reet Linna, toimetajad Marit Valk ja Silvia Karro, režissöör Priit Hummel, operaator Tarmo Korol, režissööri assistent Katrin Tõnts ja monteerija Margus Vettik, tegevprodutsent Jaak Tammearu.

https://etv.err.ee/l/elusaated/prillitoos
https://www.facebook.com/Prillitoos


HOMMIK ANUGA
Alates 9. septembrist
pühapäeviti kell 10.00.

Pühapäeva hommik koos Anuga on valmis hooga alustama oma 4. hooaega. Stuudiosse saabuvad väärt külalised ja tehakse head muusikat. Saade jätkab oma senist liini ning püüab vaatajaile mõnusa meelelahutuse ja hea tuju kõrvale anda ka mõtteainet meid ümbritseva elu kohta.

Saate toimetajad on Ulvi Pihel, Anu Merila ja Kiur Aarma, produtsent Andres Arro ja režissöör René Vilbre.

https://etv.err.ee/l/meelelahutus/hommik_anuga
https://www.facebook.com/HommikAnuga

 

SILD
Bron/Broen, Rootsi/Taani 2017
Skandinaavia menuka krimisarja 4. hooaeg
alates 16. septembrist
pühapäeviti kell 22.00.

https://etv.err.ee/l/sarjad/sild


TRUMPI MÜÜRI RADADEL

Alates 22. septembrist
laupäeviti kell 19.30.

Trumpi planeeritav müür kulgeb läbi USA-Mehhiko vahelist piiri Vaiksest ookeanist Atlandi ookeanini. Kolm reisiselli, Väino Laisaar, Ivo Tšetõrkin ja Herbert Murd võtavad ette selle 3000 km pikkuse teekonna, et paremini mõista, mida tähendab sellise seina ehitamine inimestele kummalgi pool müüri. Lisaks vaatemängulistele loodusvaadetele kogetakse kohalikku elu-olu mõlemal pool piiri, nauditakse toidukultuuri ning tutvutakse erinevate inimestega. Seigeldakse nii auto, paadi kui väikelennukiga, ületades kahe riigi vahelist piiri 14 korral. Põnev vaatamine kõigile reisisõpradele.


AUTOPORTREE

22. septembrist
laupäeviti kell 20.00.

Autoportee on saade armastatud ja tunnustatud loomeinimestest, kes kujundavad oma tegemistega elu Eestis. Iga portreteeritav maalib endast pildi praeguses ajahetkes läbi pooleliolevate tööde ja tegemiste ning mõtete. Saade valmib koostöös Kultuurkapitaliga.

Toimetajad Janet Õunapuu ja Katrin Viirpalu, režissöör Ülle Õun.


MIKS MITTE?!
Alates oktoobrist.

10-osaline hoogne noortesari "Miks mitte?!" räägib 18-aastasest Annast, lõpuklassi kogelevast nohikust, kes unistab saada rajuks ja kuulsaks räppariks, samal ajal, kui terve maailm ootab, et Anna läheks kuulekalt ülikooli reaalaineid õppima. Ja tegelikult adub Anna isegi oma unistuse kättesaamatust, kuni kõik ühel päeval muutub. Nimelt otsustab Anna isa Martin peale närviatakki elupõlise juhatajaameti maha panna ja hakata ellu viima omaenda kunagist unistust – saada moekunstnikuks.

See pööre annab Annale julgust oma eesmärgi poole liikuma hakata ja Anna otsustab osaleda räppar Genka korraldatud karmis räpilahingus, mille peaauhinnaks on plaadileping ja kohene surematu kuulsus. Ah jaa, samal ajal peab Anna tegelema veel ka klassikaaslaste kiusamisega ja enda esimese armastusega ja noh... esimese töökohaga nõudepesijana öises restoranis. Seda kõike saadavad lisaks sekeldused Anna vanema venna Gustaviga, kes on ennast tahtmatult ohtliku grupeeringuga sidunud. Ja elu ei muuda kergemaks ka ulakas vanaisa Otto ning pigetest praksuv ema Moonika.

Koolilõpu melu, naljakad ja ohtlikud seiklused, arveteklaarimised, muusika, elluastujate unistused ja esimesed tõsised otsused, esimesed tõelised armumised – see kõik avaneb meie ees värvikas, tempokas ja kaasakiskuvas noortesarjas "Miks mitte?!".

Sarja on loonud Martin Algus ja Ergo Kuld.

Näitlejad: Pirte Laura Lember, Maarja Jakobson, Indrek Taalmaa, Lauri Nebel, Grete Klein, Ivo Reinok, Henry Kõrvits, Ott Kiivikas, Riho Kütsar, Janek Joost jt.

PANK
Alates oktoobrist.

EV100 juubeliks valmiv kodumaine draamasari "PANK" käsitleb tõsielulisi sündmusi 1990ndate turbulentses Eestis. Tol perioodil toimunud ajalooliste sündmuste foonil rullub lahti inimlik draama, mille osalistel tuleb pidevalt ümber hinnata nii valuutakursse kui isiklikke väärtushinnanguid.

Näitlejatena teevad kaasa Sergo Vares, Evelin Võigemast, Gert Raudsepp jt. Stsenaristid Eero Epner ja Tarmo Jüristo, režissöörid Marianne Kõrver, Jan-Erik Nõgisto, Juhan Ulfsak ja Rainer Sarnet, produtsent Paul Aguraiuja.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.