Uudised

 • foto
  Eesti pakub Afganistani ämmaemandatele kutsealast veebikursust
  2017

  Põhja-Afganistani Faryabi provintsis algas uus veebipõhine täiendõppekursus ämmaemanduse õppejõududele ja praktiseerivatele ämmaemandatele. Kursuse koostas ja viib läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkool (TTK) koostöös Eesti MTÜ Mondoga. Tegemist on juba kolmanda täiendõppekursusega, mida Afganistani ämmaemandad eestlastelt saavad.

 • foto
  5800 kilomeetrit koolini
  2017

  Eesti poiss Jakop on 8-aastane ja käib 2. klassis. Ghana Kongo küla poiss Richard on aga 10-aastane ja käib 3. klassis. Kahe poisi koole lahutab linnulennult 5800 kilomeetrit. Kui suur on aga vahe Eesti ja Ghana koolilaste võimaluste ning unistuste vahel? MTÜ Mondo vahendusel Richardi kooliteed toetav näitleja Elina Reinold käis koos poja Jakopiga vaatamas, kuidas õpib orvuks jäänud Richard ja kuidas käib keskkoolis Linda, kelle ema on kohalik nõid. Operaator-režissöör Mati Kark.

 • foto
  Algab heategevuskampaania #hoolin haridusest
  2017

  20. novembril alustab MTÜ Mondo heategevuskampaaniat #hoolin haridusest, mis kutsub eestlasi üles panustama haridusse ka väljaspool kodumaad. Kampaania hõlmab endas välireklaame, Mondo välispartnerite esinemisi, filmiseansse, dokumentaalfilmi „5800 kilomeetrit koolini” esilinastust ETV-s ning heategevusõhtut Hoolin haridusest Eesti Rahva Muuseumis 25. novembril.

 • foto
  Anna Gavronski "Sädemete jõed" võitis Barcelona filmifestivalil lühidoki preemia
  2017

  Anna Gavronski, Märten Vaheri ja Meelis Kadastiku dokumentaalfilm "Sädemete jõed" pälvis Barcelona keskkonnafilmide festivalil parima lühidokumentaali preemia.

 • foto
  Seitsmeaastane Jakop tutvus Aafrika koolidega: need olid nagu vanad laudad
  2017

  Arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelev organisatsioon Mondo saatis näitleja Elina Reinoldi ja tema seitsmeaastase poja Jakopi Ghana koolisüsteemiga tutvuma.

 • foto
  Eestlaste algatatud Teeme Ära alustab tegevust 41 Aafrika riigis
  2017

  Sellel nädalal kogunevad Lõuna-Aafrika Vabariigis 24 riigi esindajad, kes hakkavad Teeme Ära egiidi all vastutama maailma suurima kodanikuaktsiooni õnnestumise eest Aafrikas.

 • foto
  Eestisse saabus EL-i rändekava alusel suur pagulaspere
  2017

  Eelmisel nädalal saabus Eestisse Euroopa Liidu rändekava alusel kümneliikmeline Süüriast pärit pagulaspere.

 • foto
  Esmaspäeval algab Õiglase kaubanduse nädal
  2017

  Õiglase kaubanduse nädal, mis toimub 23.-29.10.2017, on traditsioon, mida tähistatakse Eestis 10. aastat. Sellel aastal pöörame suuremat tähelepanu märgistatud kaupade kättesaadavusele. Mondo vabatahtlikud on kokku pannud õiglase kaubanduse ostukorvid, et võrrelda õiglase kaubanduse toodete (kohv, tee, suhkur, troopilised puuviljad, maiustused, šokolaad, kinoa, maitseained, puuvillast materjalid, kosmeetika, vein jmt) saadavust erinevates poekettides.

 • foto
  Pooled pagulased Eestist lahkunud: asekantsler tunnistab kava läbikukkumist
  2017

  Pagulaste ümberjaotuskava alusel kahe aasta jooksul Eestisse saabunud 161 pagulasest on siit teistesse riikidesse lahkunud juba 85 ehk üle poole. Seejuures kohustus Eesti vastu võtma 550 pagulast, ent jäi endale võetud kohustusele alla enam kui kolmekordselt. Sotsiaalministeeriumi asekantsler tunnistab, et pagulaste suunamine väikelinnadesse oli viga, vahendab "Pealtnägija".

 • foto
  Anna Gavronski dokfilm "Sädemete jõed" valiti kahe rahvusvahelise filmifestivali kavva
  2017

  Anna Gavronski, Märten Vaheri ja Meelis Kadastiku dokumentaalfilm "Sädemete jõed" valiti Jerevani ja Barcelona keskkonnafilmide festivalide programmi.

 • foto
  Nobeli rahupreemia sai tuumarelvade vastane organisatsioon ICAN
  2017

  Nobeli komitee teatas reedel Oslos, et 2017. aasta Nobeli rahupreemia saab organisatsiooni Rahvusvaheline Kampaania Tuumarelvade Kaotamiseks (ICAN).

 • foto
  Dokfilm Päike on hea laps (Eesti 2014)
  2017

  Elupõline füüsikaõpetaja Mart Kuurme saabub 2013. aasta 21. oktoobril Põhja-Ghanas asuvasse Kongo külla, et MTÜ Mondo vabatahtlikuna õpetada paar kuud kohalikele lastele füüsikat ja astronoomiat. 3. novembril on Ghanas oodata päikesevarjutust ja selle vaatlemiseks on Mart kaasa võtnud väikese teleskoobi. Päikesevarjutuseks valmistumine ligi 40-kraadises kuumuses, hilisõhtused tähistaeva vaatlused, füüsikatunnid kohalikus keskkoolis.

 • foto
  Eestlased aitavad Ukrainas arvamusfestivali korraldada
  2017

  MTÜ Mondo ja Vostok SOSi eestvedamisel toimub laupäeval Ukraina esimene arvamusfestival.

 • foto
  Spetsialistid: arengumaade missioonid vajavad rahasaju asemel selgeid sihte
  2017

  Abimissioonid arengumaades kulgevad tihti vaevaliselt, kuna missiooni eesmärk pole piisavalt selgelt läbi mõeldud ja kulukate projektide tulemuslikkust pole võimalik mõõta, leidsid erinevatest riikidest pärit spetsialistid kolmapäeval MTÜ Mondo korraldatud konverentsil "Development or Security: Which Comes First?".

 • foto
  Sigrid Solnik: sündivuse piiramine arengumaades maailma ei päästa
  2017

  Üks Euroopa inimene saastab kordades rohkem kui mitu arenguriikide inimest. See on karm võrdlus, aga põhimõtteliselt saab teha statistikat, mitu last võiks olla arenguriigi peres, et sel oleks kliimale sama mõju kui ühel Euroopa lapsel. Sellest vaatest on oluline pigem jõukate riikide inimeste laste arv, tarbimisharjumuste muutmine ning sellise seadusandluse loomine, mis takistab saastavat ja raiskavat tootmist, kirjutab Sigrid Solnik.

 • foto
  Pagulasabi juht: pagulased lahkuvad isoleerituse ja tööpuuduse pärast
  2017

  Eestisse saabunud nn kvoodipagulastest pooled ei viibi praegu Eestis ning neist omakorda pooled on ületanud lubatud välismaal viibimise aja ja võib öelda, et nad on Eestist lahkunud. Ära on mindud põhiliselt Lõuna-Eestist ja põhjustena toovad pagulastega tegelevad inimesed välja isoleerituse tunde ning vähesed võimalused tööd leida. "Aktuaalse kaameraga" vestelnud sõjapõgenik Süüriast nõustub nende selgitustega.

 • foto
  Uudis+. Eero Janson olukorrast Ida-Ukrainas
  2017

  Milline on olukord Ida-Ukrainas? MTÜ Eesti Pagulasabi juhtaja Eero Janson naasis äsja sealt.
  Valitsus andis miljon eurot lisaraha ja kinnitas uued kõrgemad nõuded ujumise algoskustele.

 • foto
  Eestlased aitasid pagulaslaagrisse veesüsteemi ehitada
  2017

  Eesti MTÜ Mondo aitas ehitada Jordaanias asuvasse Azraqi pagulaslaagrisse tarbeveesüsteemi, mis hoiab kokku vett ja toetab põllupidamist. Pagulaslaagris elab üle 30 000 süürlase, kes on kodumaal seitsmendat aastat kestva kodusõja tõttu naaberriiki põgenenud.

 • foto
  Vabatahtliku teenistuse jätkumine on Euroopale eluliselt vajalik
  2017

  Äsja lõppenud Euroopa vabatahtliku teenistuse tulevikukonverentsil panid 30 riigi vabatahtliku tegevuse asjatundjat paika teenistuse soovitud tulevikusuunad.

 • foto
  EL-i siseministrid arutavad Tallinnas Itaalia põgenikekriisi lahendust
  2017

  Euroopa Liidu (EL) siseministrid arutavad neljapäeval ja reedel Tallinnas Itaaliat tabanud põgenikekriisi lahendamist. Euroopa Komisjon on esitanud kava, mis hõlmab abimeetmeid Itaaliale toimetulekuks sisserändajate vooga.

 • foto
  Eesti elanikud suhtuvad pagulastesse varasemast sallivamalt ja nõudlikumalt
  2017

  Täna on rahvusvaheline pagulaspäev, mille lõi ÜRO 2000. aastal, et meeles pidada miljoneid inimesi, kes maailmas pagulastena liikvel on. Kuidas aga suhtuvad Eesti inimesed pagulastesse, sellest kirjutavad Marion Pajumets, Mari-Liis Jakobson ja Silver Stõun Euroopa rändevõrgustiku Eesti kontaktpunktist.

 • foto
  Ukraina inimõiguslased analüüsivad Eesti saatkonnas oma töö tulemusi
  2017

  Täna, 7. juunil kogunesid Kiievi Eesti suursaatkonnas Ukraina kodanikuühiskonna organisatsioonide esindajad. Koos Eesti Vabaühenduste Liidu (EMSL) nõukogu liikme ja koolitaja Toomas Roolaiuga arutletakse projektitegevuste ühiskondliku mõju üle. Seminari kokku kutsunud MTÜ Mondo sõnul loodetakse üritusega parandada osalevate organisatsioonide liikmete planeerimisvõimekust ning igapäevases töös prioriteetide seadmise oskusi.

 • foto
  Eesti ja Hiina uuendasid hariduskoostöö kokkulepet
  2017

  Eesti ja Hiina sõlmisid uue haridusalase koostööprogrammi aastateks 2017-2022, lepe puudutab üliõpilasvahetust ja stipendiumide pakkumist, vastastikust keele, kultuuri ja ajaloo õpetamist ning noortevahetust.

 • foto
  Huvitaja. Õiglane kaubandus ja noor kunst (2)
  2017

  Õiglasest kaubandusest räägivad MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja Kristina Mänd ja Katrin Bats Rimi kaubandusketist, mis pälvib ühena kümnest sel nädalal õiglase kaubanduse sõbra tiitli. Saate teises osas teeme juttu neljapäeval toimuvast Tartu noore kunsti oksjonist www.noorkunst.ee, mis aitab tutvustada ja müüa noorte talentide loomingut.

  Saatejuht on Meelis Süld. Kuulake kolmapäeval kell 10.05.

 • foto
  ETV2 kutsub kinno filmi "Vaimude maa" linastusele
  2017

  ETV2 ja Arengukoostöö Ümarlaud kutsuvad huvilisi homme ETV2 keskkonnakuu raames toimuvale linastusele kinos Sõprus, kus saab näha filmi "Vaimude maa".

 • foto
  Õpetajad ja noorsootöötajad saavad rändeteemade käsitlemiseks uue õppevahendi
  2017

  Viimased kuu aega on Eesti Pagulasabi MTÜ ja Tartu Ülikooli eetikakeskus kogunud inimestelt rändeteemalisi lugusid. Projekti käigus laekus 45 lugu, millest omakorda valmivad õpetajatele ja noorsootöötajatele uued õppevahendid selleks, et selgitada õpilastele paremini rände põhjuseid. Jane Saluorg.

 • foto
  Eestlased on kõige skeptilisemad arenguabi andmise suhtes
  2017

  Eesti elanikud on arenguabi andmise vajalikkuse ja arengumaades vaesuse vähendamiseks antava abi tõhususe suhtes Euroopa Liidus kõige kahtlevamad, selgub Eurobaromeetri äsja avaldatud uuringu tulemustest.

 • foto
  Huvitaja. Toitumine ja inimeste vastutustundlikkus
  2017

  Kõneleme sellest, millist kahju teeb loodusele inimeste piiramatu isu maiustuste järele. Näiteks palmiõli kui odava ja hinnatud tooraine nimel hävitatakse Kagu-Aasias suurel kiirusel troopilisi metsi. Millised on tagajärjed ja mida igaüks meist saaks ette võtta, räägib MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise suuna juht Kristina Mänd.
  Kuidas aga toituda vastutustundlikult ja tervislikult Eesti oludes?
  Üks paljudest vastutest võib peituda toitumisnõustaja Külli Holstingu ja Erle Jõema raamtus "Armastades taimetoitu".

 • foto
  Maiustuste nimel ohverdatakse inimõigusi ja orangutanide tulevik
  2017

  Hiljutistest uuringutest selgub, et magusasõprade isudel on ootamatult kahjulikud tagajärjed Kagu-Aasia metsadele ja põlisrahvastele. Paljudes maiustustes leiduva palmiõli tootmiseks võetakse maha troopilisi metsi, seades ohtu orangutanid ning sundides põlisrahvaid oma maadest loobuma. Samuti rikutakse palmiõli tootmisel tööliste inimõigusi.

 • foto
  Küpsiste tootjad rikuvad oma tarneahela kaudu inimõigusi ja kahjustavad keskkonda
  2017

  Kampaania Supply Cha!nge petitsioon Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile nõuab samme, et Euroopa ettevõtted lõpetaks looduse ja põlisrahvaste kuritarvitamise.

 • foto
  ERR Brüsselis: Süüria arsti sõnul on humanitaarabi võimalused piiratud
  2017

  ÜRO andmetel vajab humanitaarabi 13,5 miljonit süürlast. Euroopa Liidu ja ÜRO korraldatud Süüria abistamise konverents on Brüsselisse kokku toonud 70 riigi ja organisatsiooni esindajad. 

 • foto
  UNHCR: lähiregioonis on juba rohkem kui viis miljonit Süüria põgenikku
  2017

  ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti (UNHCR) viimaste andmetel kohaselt on Lähis-Ida piirkonnas juba rohkem kui viis miljonit Süüriast pärit põgenikku.

 • foto
  Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks
  2017

  Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

 • foto
  UNICEF: 2016 oli Süüria laste jaoks kõige hullem aasta
  2017

  Möödunud aasta oli Süüria lastele kodusõja-aastaist kõige hullem, teatab ÜRO lastefond UNICEF.

 • foto
  Huvitaja. Arengukoostöö nädal: Gruusia
  2017

  Arengukoostöö teemanädala viimane saade viib meid Gruusiasse, kus sihtasutus Garage48 arendab kohalikku IT ja startup-maastiku. "Selleks korraldame arendusnädalavahetusi, et tuua kokku uutmoodi mõtlejad - tarkvara arendajad, disainerid, turundajad, projektijuhid - ja mängulises keskkonnas sütitada inimestes ettevõtlikkust," selgitab Garage48 tegevjuht Kai Isand.

 • foto
  Huvitaja. Arengukoostöö nädal: Ukraina (8)
  2017

  Sel nädalal räägime arenguriikidest või -piirkondadest, kus Eesti inimesed püüavad oma nõu ja jõuga elujärge pisitasa parandada.
  Neljapäeval on saates külas Pavel Alonov, Tallinna Pae Gümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja, kes on käinud Ida-Ukraina kriisipiirkonnas õpetajaid koolitamas.
  Lastekirjanduse hetkeseisust ja lastekirjanduse aastakoosolekust räägib Jaanika Palm.

  Saatejuht on Krista Taim. Kuula 2. märtsil kell 10.05.

 • foto
  Huvitaja. Arengukoostöö nädal: Ghana (1)
  2017

  Sel nädalal räägime arenguriikidest või -piirkondadest, kus Eesti inimesed püüavad oma nõu ja jõuga elujärge pisitasa parandada.
  Kolmapäeval on külas Diana Tamm, kes oli vabatahtlikuna Ghanas ja aitas seal naistel ettevõtlust arendada.
  3. märtsil toimub Eestimaa Naiste 7. Kongress. 100 aastat möödub esimesest kongressist, Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir kõneleb sellest, mis on muutunud võrreldes 1. kongressiga ja mis on ikka sama.

  Saatejuht on Krista Taim. Kuula 1. märtsil kell 10.05.

 • foto
  Arengukoostöö nädal Vikerraadios
  2017

  Vikerraadios keskendub 28. veebruarist 3. märtsini arengukoostöö projektidele - räägime, kuidas Eesti inimesed aitavad arenguriikides elujärge parandada. Saated on eetris kell 10.05 "Huvitaja" raames.
  Kuulajatele toimub arengukoostööteemaline raadiomäng, mille auhinnad on päris abisaavatest riikidest.

 • foto
  Huvitaja. Arengukoostöö nädal: Afganistan (3)
  2017

  Sel nädalal räägime arenguriikidest või -piirkondadest, kus Eesti inimesed püüavad oma nõu ja jõuga elujärge pisitasa parandada.
  Kõigepealt teeme juttu Afganistanist, kuhu reisimist soovitatakse täielikult vältida riigi ebastabiilse olukorra tõttu. Ometi püüab MTÜ Mondo koostöös Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga parandada sealset sünnitusabi olukorda ja toetada afgaani naiste haridust.

 • foto
  Eestlased aitavad ukrainlastel kutseharidust reformida
  2017

  Sihtasutuse Innove eestvedamisel sai alguse kaheaastane arengukoostöö projekti "Eesti kogemuse jagamine Ukraina kutsehariduse reformide toetuseks Volõõnia oblastis". Stuudios oli Innove rahvusvahelise koostöö keskuse juhataja Lea Orro.

 • foto
  Gümnasistid kohtuvad diplomaatidega
  2017

  Täna, 9. veebruaril kohtuvad 80 noort, et arutleda, mida ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks olemine Eestile pakuks; küsitakse ka ÜRO rolli kohta ülemaailmse julgeoleku ning maailma kestliku arengu tagamisel üldiselt. Aruteludes osalevad Välisministeeriumi ametnikud ning välisriikide saatkondade esindajad.

 • foto
  Viimase "Meie maailma" teadmistekontrolli võitjad on teada
  2017

  Jaanuaris jõudis lõpule ERR-i ajakirjanike ja MTÜ Mondo koostöös valminud dokfilmide sari "Meie maailm". Sarja raames toimus ka neli mälumängu, millest järjekorras viimase teadmistemängu võitjad selgusid täna.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 12/12: Myanmar - tarkuse tuulajad (2)
  2017

  Dokumentaalfilmis jälgitakse kahe kooli elu Myanmaris (varem tuntud Birmana). Kauge külakool tegutseb juba mõned aastad ja on suutnud muuta külaelanike umbusku hariduse suhtes. Suurlinnas tegutsev maailma suurim kloostrikool on õppeprogrammi toonud moodsas ühiskonnas vajalikke oskusi. Loe edasi ja tutvu ka Myanmari tutvustava infograafikuga.

 • foto
  Eesti Pagulasabi otsib vabatahtlikke
  2017

  Stuudios Eero Janson

 • foto
  Doksari Meie maailm, 11/12: Kooselu Sri Lanka moodi (4)
  2017

  2016. aastal möödus seitse aastat Sri Lanka verise kodusõja lõpust. Mõned isegi ei mäleta enam, kes on Tamili Tiigrid ja mille eest nad võitlesid. Samas näeme me praegu Euroopas nii äärmusluse kasvu kui ka sõjalist konflikti Ukrainas. Tundub, et Sri Lanka kodusõja ajalugu on musternäidiseks, kui kergesti võib marurahvusluse kasv viia meid verise vastasseisuni. Loe edasi ja tutvu ka Sri Lankat iseloomustava infograafikuga.

 • foto
  Pagulasabi otsib vabatahtlikke tugiisikuid
  2017

  Pagulasabi otsib uusi vabatahtlikke pagulaste tugiisikuid Harju- (sealhulgas ka Tallinn), Rapla- ja Järvamaale. Tugiisiku ülesandeks on aidata ja nõustada Eestis rahvusvahelise kaitse saanud inimesi, eesmärgiga toetada nende iseseisvust. Kandideerida saab 30. jaanuarini.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 10/12: Läbilõikamine (2)
  2017

  2013. aastal sõlmisid Nicaragua võimud Hongkongi ettevõttega “HKND” lepingu, mis lubab läbi viia maailma ajaloo suurima kaevetöö – kaevata läbi riigi 277 km pikkune laevakanal, mis ühendaks Vaikset ja Atlandi ookeani. Läbilõikamine (Cutting Through) toob vaatajani lõike Nicaragua kanali vastaste võitlusest nii riigikorra, demokraatia, eraomandi, sõnavabaduse kui ka inimõiguste eest. Loe edasi ja tutvu ka Nicaraguat tutvustava infograafikuga

 • foto
  Kolmanda "Meie maailma" teadmistekontrolli võitjad on teada
  2017

  Novembri alguses jõudis ETV ekraanile uus ERR-i ajakirjanike ja MTÜ Mondo koostöös valminud dokfilmide sari "Meie maailm". Sarja raames toimub ka neli mälumängu, millest järjekorras kolmanda teadmistemängu võitjad selgusid täna.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 9/12: Eesti küla Ghanas (1)
  2017

  „Oleme liiga vaesed, et kedagi teist aidata,“ väidetakse sageli ettekäändena abi andmisest keeldumiseks. Avatud silmade ja südamega maailmas ringi vaadates võime näha, et aitamiseks pole tarvis alati raskeid kullakange, piisab ka tagasihoidlikumast panusest, väärt nõuannetest ning headest kontaktidest. Loe edasi ja tutvu filmi täpsema kirjelduse ning Ghanat tutvustava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 8/12: Gorillamajandus
  2016

  Ida-Aafrikas asuvas Rwandas on juba paarkümmend aastat suudetud viimase kodusõja ja genotsiidi järel, milles hukkus pea miljon inimest, vältida etnilisi pingeid ning ehitatud üles uut leppimisele suunatud ühiskonda. Loe edasi ning tutvu ka Rwandat iseloomustava infograafikuga.

 • foto
  "Pealtnägija": Süüria põgenikke Türgis aitavad ka eestlased
  2016

  Euroopa sipleb juba teist aastat rändekriisi küüsis, mille lainetus jõuab kvoodipagulaste näol ka Eestisse. "Pealtnägija" läks koos reporteri rolli asunud näitlejatari Piret Krummiga kriisi epitsentrile võimalikult lähedale ehk Süüria piirile. Sealseid pagulasi toetab ka Eesti.

 • foto
  Reimo Sildvee õppis ära gorillade keele
  2016

  "Terevisiooni" vastutav toimetaja Reimo Sildvee käis Ida-Aafrikas Rwandas vulkaanide rahvuspargis, kus sündis film "Gorillamajandus".

 • foto
  Doksari Meie maailm, 7/12: India – teel tippu (1)
  2016

  India on endiselt koduks ligi kolmandikule maailma kõige vaesematest inimestest, kuid läbi infotehnoloogilise arendustegevuse püüab riik sellest staatusest vabaneda. IT-sektoris loodud rikkus on aidanud käima tõmmata majandusmootori ja teinud Indiast maailma ühe kiiremini kasvava majandusega riigi. Loe edasi ja tutvu ka India fakte kujutava infograafikuga.

 • foto
  ETV ekraanil on täna dokumentaalfilm "India - teel tippu"
  2016

  14. detsembri õhtul kell 22.40 näitab ETV järjekordset dokfilmi sarjas "Meie Maailm" ning seekordne film "India - teel tippu" räägib sellest, kuidas kiirelt arenev IT- sektor on India elanikke aidanud.

 • foto
  Teise "Meie maailma" teadmistekontrolli võitjad on teada
  2016

  Novembri alguses jõudis ETV ekraanile uus ERR-i ajakirjanike ja MTÜ Mondo koostöös valminud dokfilmide sari "Meie maailm". Sarja raames toimub ka neli mälumängu, millest teise võitjad selgusid täna.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 6/12: Sädemete jõed
  2016

  Gruusia pole mitte ainult veini ja kõrgete mägede maa, vaid selle pinnal voolab 25 000 jõge. Vulisev vesi on rikkus, mis on teinud riigist paljude investorite sihtkoha. Kuigi juba praegu tuleb 80 protsenti Gruusia elektrist hüdrojaamadest, siis lähitulevikus on kavas rajada rohkem kui 100 uut jaama. Loe edasi ja tutvu Gruusiat puudutava infograafikuga.

 • foto
  Galerii: Anna Gavronski dokfilmi "Sädemete jõed" valmimine
  2016

  Dokumentaalfilmide sarja "Meie maailm" kuuendaks teoseks on Anna Gavronski film Gruusia hüdrojaamadest. Vaata pilte, kuidas film valmis ja mida nad Gruusias põnevat nägid.

 • foto
  Aleppos on ümber asunud 400 000 inimest
  2016

  Aleppos on ümber asunud kokku 400 000 inimest, ütles ÜRO erisaadik Staffan de Mistura neljapäeval.

 • foto
  Kampaania "Kingi targalt!" kutsub loobuma tarbimishullusest
  2016

  "Kingi targalt!" eestvedaja Katrin Pärgmäe algatas kampaania, et inimesed loobuskid tarbimishullusest ning teeksid kinke südamega. "Tohutud miljonid pannakse selle alla, et räägitakse, et mida rohkem te ostate, seda õnnelikumad te olete. Aga meie sõnum on, et tegelikult see ei ole nii. Kui inimesele teha üks kingitus, mis on läbi mõeldud ja mida ta ootab, siis ta on palju-palju rõõmsam."

 • foto
  Doksari Meie maailm, 5/12: Koos, aga eraldi
  2016

  Ukraina on sõjas. Eesti on sinna juba alates 2014. aastast humanitaarabi viinud, aasta hiljem hakati andma ka arenguabi. Kuidas jõuab abi kohale ja kes selle kaudu leevendust leiavad? Mismoodi elavad inimesed Luganski rajoonis? Kuidas elavad sisepagulased? Autorid Stas Kuznetsov ja Aile Ellmann, režissöör Aile Ellmann. Loe edasi ja tutvu ka Ukrainat tutvustava infograafikuga.

 • foto
  “Kingi targalt” kutsub jõulueelsest tarbimishullusest loobuma
  2016

  Homme, 1. detsembril algab kampaania “Kingi targalt”. Algatuse eesmärk on suurendada laste rõõmu ja pakkuda nõu kõigile, kes usuvad, et rohkem kinke ei ole parem. Tõeline jõulurõõm ei tule asjade rohkusest, vaid südamega tehtud kingitustest.

 • foto
  Huvitaja. Riis - üks tähtsamaid teravilju maailmas (9)
  2016

  Riis on üks inimkonna tähtsamaid teravilju. Arvatakse, et maailmas on ligi 40 000 erinevat riisi kultuursorti. Kui paljusid neist meie siin tunneme ja miks riis tähtis on?
  Kuidas valmistada riisitoite, sellest räägib restorani Riis peakokk ja kokaraamatute autor Kadri Tran.

  Kolmapäeva õhtul on ETVs dokumentaalfilm "Koos, aga eraldi", mis viib meid Ukrainasse. Sealsest olukorrast ja filmist räägib MTÜ Mondo Ukraina tegevuste koordinaator Veronika Svištš.

  Saatejuht on Krista Taim. Kuula 30. novembril kell 10.05.

 • foto
  Raport: Euroopa riigid kasutavad üleilmse vaesuse vähendamiseks mõeldud raha koduriikides
  2016

  Üle-Euroopaline AidWatch raport toob välja, et järjest enam riike kasutab arengukoostööks mõeldud raha lühiajalisteks kulutusteks koduriigis. Summad, millest oleks kõige enam kasu maailma vaeseimatele inimestele, kuluvad Euroopa ettevõtete toetamiseks või pagulaste vastuvõtmiseks Euroopa riikides.

 • foto
  Süürias elab piiramisrõngas pool miljonit last
  2016

  Süürias on üha enam lapsi, kelle elu möödub piiramisrõngasse jäänud linnades alaliste rünnakute all, ütles ÜRO lasteorganisatsioon UNICEF.

 • foto
  Huvitaja. Kodu kaunistamine ja vastutustundlik tarbimine (1)
  2016

  Advendiaeg on kohe käes ja sel perioodil pööratakse kodu kauniks tegemisele tavapärasest rohkem tähelepanu. Saatekülaline on sisekujundusega tegeleva Shishi disainer ja asutaja Taivo Piller.
  Reede on ostuvaba päev. Mida selle päeva tähistamisega meile kõigile öelda tahetakse, sellest räägib MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja Kristina Mänd.

  Saatejuht on Juhan Kilumers. Kuula 25. novembril kell 10.05.

 • foto
  Otseülekanne lõppenud: Arp Müller esitles oma uut dokfilmi Palestiinast
  2016

  Mondo kutsus neljapäeva õhtul külla Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjaniku Arp Mülleri et arutada, mida ta suvel Palestiinas dokfilmi tehes nägi ja koges. Kohtumisõhtust tegi sotsiaalmeediasse otseülekande ERR-i kultuuriportaal.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 4/12: Kolm juveeli (1)
  2016

  „Kolm juveeli“ viib meid budistlikku Kambodžasse, et rääkida kolme eri põlvkonna naise lood. Nad on pärit samast külast ja nende suurim kirg on traditsiooniline dharma laul, kuid saatus on neid erinevalt kohelnud. Loe edasi ning tutvu dokfilmi täpsema sisukirjelduse ning riiki tutvustava infograafikuga.

 • foto
  Miks me nii palju tarbime?
  2016

  Külas Kristina Mänd

 • foto
  Selgusid esimese "Meie maailma" teadmistekontrolli võitjad
  2016

  Selle kuu alul jõudis ETV ekraanile uus ERR-i ajakirjanike ja MTÜ Mondo koostöös valminud dokfilmide sari "Meie maailm". Sarja raames toimub ka neli mälumängu, millest esimese võitjad selgusid täna.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 3/12: Südametunnistus mobiiltelefonis
  2016

  Kui üle maailma on populaarsemateks mobiilirakendusteks ühismeediarakendused Whatsapp, Facebook, Instagram ja Snapchat, siis Keenia on koht, kus mobiiltelefonidega saab muuta inimeste elu paremaks. See on koht, kus mobiilirakendus muudab maailma. Ja selleks pole vaja isegi nutitelefoni. Keenia igapäevaelu kohta arvudes annab ülevaate järgnev infograafik. Dokumentaalfilmi panid kokku toimetaja Tiiu Laks ja režissöör Märten Vaher.

 • foto
  Täna jõuab eetrisse dokfilm "Südametunnistus mobiiltelefonis"
  2016

  ETV ekraanil on täna õhtul dokfilmide sarja "Meie maailm" kolmas film "Südametunnistus mobiiltelefonis", mis toob vaatajate ette elu Keenias ning mobiiltelefoni olulisuse sealses ühiskonnas mitte meelelahutajana, vaid hoopis igapäevaelu paremaks muutvas rollis.

 • foto
  Doksarja "Meie maailm" värske osa on nüüd eelvaadatav
  2016

  Esmaspäevast on võimalik eelvaadata ka Tiiu Laksi Keeniast rääkiva dokfilmi "Südametunnistus mobiiltelefonis". Ühtlasi lõppeb sel neljapäeval esimene doksarja "Meie maailm" teadmistekontroll, mille osalejate vahel loosib MTÜ Mondo välja toredaid auhindasid.

 • foto
  ÜRO: Aleppos on toiduabi otsa saamas
  2016

  Süürias Aleppos mässuliste kontrolli all oleval alal jaotatakse laiali viimaseid toidukoguseid, teatas ÜRO.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 2/12: Meie maailm on nende oma (4)
  2016

  Doksarja "Meie maailm" teine film "Meie maailm on nende oma" räägib Lähis-Ida ühe tormiliseima ajalooga riigist Palestiinast. Loe edasi ja tutvu dokfilmi täpsema kirjelduse ning Palestiinat tutvustava infograafikuga.

 • foto
  ETV näitab täna Arp Mülleri värsket dokumentaalfilmi "Meie maailm on nende oma"
  2016

  Täna õhtul kell 22.40 jõuab ETV ekraanile Arp Mülleri värske dokumentaalfilm "Meie maailm on nende oma", mis räägib Lähis-Ida ühe tormiliseima ajalooga riigist Palestiinast.

 • foto
  Pane teadmised proovile: doksarja "Meie maailm" esimene mälumäng
  2016

  Eile jõudis ETV ekraanile doksarja "Meie maailm" esimene film "Turu majandus". Nüüd on kõigil doksarja jälgijatel võimalus vastata mälumängule, mille on koostanud kolme esimese filmi autorid - Kristo Elias, Arp Müller ja Tiiu Laks.

 • foto
  Doksari Meie maailm 1, 1/12: Turu majandus (2)
  2016

  Dokumentaalfilm "Turu majandus" jälgib viie tavalise inimese tööpäeva Aafrika suurimal väliturul, kus valge turist on harv nähtus. Loe edasi ja tutvu dokumentaalfilmi tegelaste ning Etioopiast laiemalt tutvustava infograafikuga.

 • foto
  ETV ekraanile jõuavad dokumentaalfilmid elust arengumaades
  2016

  Projekti Media for Development raames saadeti 12 Rahvusringhäälingu ajakirjanikku kaameraga erinevatesse riikidesse, kust nad naasesid lisaks uutele kogemustele ka värskete dokumenaalfilmidega. 2. novembril jõuab ETV ekraanile neist esimene film nimega "Turu majandus".

 • foto
  Galerii: dokumentaalsarja "Meie maailm" eellinastus
  2016

  Eile pärastlõunal toimus kinos "Sõprus" dokumentaalsarja "Meie Maailm" eellinastus, kus oma filmidest rääkisid ja kogemusi jagasid MTÜ Mondo abil erinevaid arengumaid külastanud ERR-i ajakirjanikud.

 • foto
  ETV toob ekraanile uue dokumentaalfilmitsükli "Meie maailm". Tule kinno esilinastusele!
  2016

  2. novembri õhtul kell 22.40 jõuab ETV ekraanile uus dokumentaalfilmide tsükkel "Meie maailm". 12 järjestikusel kolmapäeval jõuab vaatajate ette tosin dokumentaalfilmi, mille autorid on ERRi ajakirjanikud.

 • foto
  Galerii: dokumentaalfilmi "Turu majandus" esilinastus kinos Artis
  2016

  Eile esilinastus kinos Artis Kristo Eliase ja Mihkel Ulki dokumentaalfilm "Turu majandus".

 • foto
  Huvitaja. Kaunviljad meie toidulaual (6)
  2016

  Herned, oad, läätsed, kikerherned - harva leiavad nad miskipärast tee toidulauale.
  Kuidas ja mida neist valmistada ja miks talvisel ajal rohkem kaunviljadele tähelepanu pöörata, räägib mitmete kokaraamatute autor Kaie Mei.
  Tunni lõpus teeme juttu õiglasest kaubandusest, sest käesolev nädal on pühendatud just sellele. MTÜ Mondo vabatahtlikud on väljas 15 poes üle Eesti, et tutvustada õiglase kaubanduse märgiseid.

  Saatejuht on Krista Taim. Kuula 26. oktoobril kell 10.05.

 • foto
  Meelis Süld kirjeldas "Terevisioonile" elu Ghana Vabariigis
  2016

  ERR-i ajakirjanik Meelis Süld viibis Ghana Vabariigis kuu aega tänavu märtsis.

 • foto
  Eestlased toodavad ja ekspordivad Aafrikas Ghana Vabariigis sheavõid
  2016

  "Terevisiooni" stuudios käis lähemalt rääkimas sheavõist ja Ghana Vabariigist MTÜ Mondo sotsiaalse ettevõtluse arendaja Diana Tamm.

 • foto
  Ingela küsib: kas teate, mis on õiglane kaubandus?
  2016

  Tänavaküsitlust tegi Ingela Virkus

 • foto
  Tunne kaupa, mis su ostukorvi jõuab
  2016

  Stuudios MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja Kristina Mänd

 • foto
  Arengukoostöö teadlikkuse päev ehk miks peaks võõraid vaeseid aitama?
  2016

  Täna, 24. oktoobril peetakse üle maailma rahvusvahelist arengukoostöö teadlikkuse päeva. Päeva eesmärgi saab kokku võtta küsimusega: “Miks on vaja minna kuskile arenguriiki vaeseid aitama, kas Eestis on vaeseid vähe?”

 • foto
  Lasteaiad toetuvad pagulaslaste õpetamisel üksteise kogemusele
  2016

  Kui kooliõpetajate jaoks on juba pikka aega viidud läbi erinevaid koolitusi, mis valmistavad õpetajaid ette pagulaste lastega tegelemiseks, siis lasteaiad toetuvad teineteise kogemustele.

 • foto
  Täna algas õiglase kaubanduse nädal
  2016

  MTÜ Mondo kutsub õiglase kaubanduse nädalal rohkem mõtlema sellele, kuidas igaüks meist saab poeskäigu jooksul muuta kellegi elu paremaks. Mondo vabatahtlikud on nädala jooksul väljas 15 poes üle Eesti, et rääkida õiglasest kaubandusest ja tutvustada selle märgiseid.

 • foto
  ÜRO on mures humanitaarabi röövimise pärast Haitil
  2016

  ÜRO väljendas pühapäeval muret seoses humanitaarabikonvoide röövimistega orkaanist laastatud Haitil.

 • foto
  Eesti saatis Haiti katastroofipiirkonda kaks päästjat
  2016

  Haiti katastroofipiirkonda suunduvate päästjate ülesandeks on orkaani Matthew tagajärgede likvideerimine ja Haitile antava abi koordineerimne. Eestlaste missioon kestab 21 päeva.

 • foto
  WHO kutsub üles Jeemenisse humanitaarabi saatma
  2016

  Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kutsub üles saatma Saudi Araabia juhitud koalitsiooni õhurünnakute all kannatanud Jeemenile humanitaarabi ja ravimeid.

 • foto
  Dokfilm Päike on hea laps (Eesti 2014)
  2016

  Elupõline füüsikaõpetaja Mart Kuurme saabub 2013. aasta 21. oktoobril Põhja-Ghanas asuvasse Kongo külla, et MTÜ Mondo vabatahtlikuna õpetada paar kuud kohalikele lastele füüsikat ja astronoomiat. 3. novembril on Ghanas oodata päikesevarjutust ja selle vaatlemiseks on Mart kaasa võtnud väikese teleskoobi.

 • foto
  "Välisilm": Kreekas ootab endiselt 60 000 põgenikku ümberpaigutamist
  2016

  Ungari referendum peegeldas ilmekalt Visegradi neliku mõtteviisi põgenike suhtes, kelles nähakse õnnetust ja halba, kuid samas ka võimalust poliitilist kapitali koguda. Samal ajal, kui need riigid üritavad Euroopa Liidus kokku lepitud kvootide elluviimist takistada, ootab Kreekas endiselt peaaegu 60 000 inimest võimalust jõuda rahulikku paika, vahendas ETV saade "Välisilm".

 • foto
  Galerii: Inimõiguste kuu avamine kinos Artis
  2016

  28. septembril avati kinos Artis ETV2 ja Arengukoostöö Ümarlaua inimõiguste filmikuu - avaüritusel sai näha dokumentaalfilmi "Sonita", mis räägib noorest afgaani tüdrukust, kelle suurimaks sooviks on saada räppariks.

 • foto
  Viola Salu annab ülevaate Inimõiguste kuu dokfilmidest
  2016

  Oktoobrikuus pakub ETV2 vaatamiseks auhinnatud dokumentaalfilme, mis keskenduvad inimõigustele kogu maailmas. Täna oli "Terevisiooni" stuudios ERRi dokumentaalfilmide hankija Viola Salu, kes kirjeldas lähemalt ekraanile jõudvaid filme.

 • foto
  ETV2 inimõiguste kuu filmid kutsuvad kaasa mõtlema
  2016

  Oktoobris pakub ETV2 vaatamiseks auhinnatud dokumentaalfilme, mille teemad keskenduvad inimõigustele kogu maailmas. Filmid lähevad eetrisse teisipäeva õhtuti.

 • foto
  EL annab Türgile 300 miljonit eurot põgenike koolitamiseks
  2016

  Euroopa Liit annab septembris Türgi haridusministeeriumile 300 miljonit eurot riigis peavarju saanud kolme miljoni põgeniku koolitamiseks, teatas täna Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Johannes Hahn.

 • foto
  EL annab Süüria pagulastele Türgis 348 miljoni euro ulatuses humanitaarabi
  2016

  Euroopa Liit teatas, et annab ÜRO maailma toiduprogrammile (WFP) 348 miljonit eurot humianitaarabi, mis jagatakse Türgis elavatele Süüria pagulastele. Tegemist on osaga EL-i migratsioonikoostööst Türgiga.

 • foto
  Telliskivi kirbufestival pakub taaskasutust ja head muusikat
  2016

  Laupäeval, 27. augustil toimub Telliskivi loomelinnakus juba viies kirbufestival, kus on avatud kirbuturg, toiduturg, Uuskasutuskeskuse nurk ja mööblilaat. Laval astuvad üles I Wear* Experiment, Meisterjaan, OUU, Robin Juhkental & The Big Bangers ja Anna Kra.zy.

 • foto
  Välisministeerium eraldas humanitaarabiks Ukrainas 135 000 eurot
  2016

  Välisministeerium eraldas kolmele Eesti vabaühendusele Ukraina sisepõgenike ja konfliktis kannatanute olukorra leevendamiseks 135 000 eurot.

 • foto
  ERR-i lava arutelu: kas meedia teeb arengule (karu)teeneid?
  2016

  Kui tänapäeva meedia kajastab arengumaades toimuvat, kas sellest on nendele pigem kasu või hoopis kahju? ERRi ja arengukoostööorganisatsiooni Mondo koostöös toimuvat arutelu juhib Indrek Treufeldt. Osalevad Anna Gavronski (ERR), Meelis Süld (ERR), Viktoria Ladõnskaja (vabakutseline ajakirjanik, riigikogu liige) ja Aliine Lotman (MTÜ Mondo).

 • foto
  Pagulasabi juht: Euroopa Komisjoni ettepanekud sunnismaistavad pagulased (1)
  2016

  Euroopa Komisjon tahab muuta varjupaiga taotlemise reeglid EL-is rangemaks. Üks suur eesmärk on takistada varjupaigataotlejate liikumist ühest liikmesriigist teise. MTÜ Eesti Pagulasabi juhi Eero Jansoni sõnul sunnismaistab komisjoni ettepanek aga üha karmimalt ka rahvusvahelise kaitse saanud inimesi – ehk neid, kellele on antud pagulase või nn täiendava kaitse staatus.

 • foto
  EL tahab kasutada humanitaarabi ressursse ebastabiilsete riikide relvajõudude arendamiseks
  2016

  Euroopa Komisjon tegi eile ettepaneku, mille kohaselt võiks rändekriisi lahendamiseks kasutada EL-i arengukoostöö ja humanitaarabi ressursse vaeste ja ebastabiilsete riikide relvajõudude arendamiseks. Ettepanek tõi koheselt kaasa kriitikalaine ja süüdistused, et Euroopa Liit reedab sellise sammuga oma põhiväärtusi.

 • foto
  Maailma parandav näitus kutsub inimesi üksteisele silma vaatama
  2016

  Maailma parandav rakenduskunsti näitus "Idealistid" Tallinna Kunstihoones pakub kaasa mõtlemiseks ja inspiratsiooni saamiseks erinevatest töötubadest ja ringkäikudest koosnevat publikuprogrammi. Kunstnikud tutvustavad lähemalt oma töömeetodeid ja filosoofiat, esemeid saab katsuda ja kasutada.

 • foto
  FOTOD: Ukraina inimõiguslased kogunesid Eesti saatkonnas
  2016

  Täna, 5. juulil kogunesid Kiievi Eesti suursaatkonnas sisepõgenikega tegelevad Ukraina inimõiguslased. Koos Eesti kommunikatsiooniekspertide ja vabakonna esindajatega arutletakse viimastel aastatel riigis toimunud inimõiguste rikkumiste üle. Õiguslased kokku kutsunud MTÜ Mondo sõnul loodetakse üritusega edasist tööd parandada ning sisepõgenike probleeme Ukraina ühiskonnas nähtavamale tuua.

 • foto
  ERR Sitsiilias: migrantide registreerimiskeskuses tekitavad muret saatjateta alaealised (2)
  2016

  Kahe aasta jooksul on Lõuna-Sitsiiliasse Pozzallo linna registreerimiskeskusesse saabunud tuhandeid põgenikke. Linnavalitsuse sõnul on murekoht saatjateta alaealised, kes tihti peavad olema keskuses pikka aega ning üritavad sealt seetõttu omavoliliselt lahkuda.

 • foto
  ERR Sitsiilias: Itaaliasse on pärast Türgi-ELi lepet saabunud oluliselt rohkem migrante kui Kreekasse
  2016

  Pärast Euroopa Liidu ja Türgi kokkulepet, et ebaseaduslikult Kreekasse sisenenud inimesed saadetakse Türki tagasi, on Itaaliasse saabunud oluliselt rohkem põgenikke kui Kreekasse - juunis jõudis Itaaliasse 16 000, Kreekasse aga 1300 inimest.

 • foto
  ÜRO humanitaarabi jõudis õhusilla teel neli aastat piiramisrõngas olnud Süüria linna
  2016

  Prantsusmaa ja Suurbritannia kutsuvad ÜRO-d üles heitma lennukitelt Süüria ümberpiiratud aladele toiduabi. Eile jõudis humanitaarabi esimest korda nelja aasta jooksul Darayyasse.

 • foto
  Eestlaste retk Nepali (Eesti 2016) (2)
  2016

  Film Eestis kogutud annetuse teekonnast maavärina järgsesse Nepali mägikülasse. Autor Priit Valkna.

 • foto
  Keskkonnakuu. Toidu kaitseks (In Defense of Food, USA 2015)
  2016

  „Sööge toitu, mitte liiga palju, enamasti taimset“ – selle seitsmesõnalise maksiimiga võtab ameerika ajakirjanik Michael Pollan kokku kogu oma karjääri, mis on olnud pühendatud püüdele korvata kahjusid, mida lääne tööstuslik toidulaud inimeste tervisele tekitab. Rännates maailmas ja toidupoodide riiulite vahel, paljastab ta igapäevaste vastuoluliste toitumissoovituste silmakirjalikkuse ja pakub selge vastuse meie aja kõige põletavamale küsimusele: mida süüa, et olla terve? Filmi juhatavad sisse Põhjaka kokad.

 • foto
  Kristjan Port: ligipääs internetile päästaks kümned miljonid vaesusest
  2016

  Internet aitaks 500 miljonil inimesel pääseda absoluutsest vaesusest juhul, kui selle kasutajate arv kasvaks veel 4,1 miljardi inimese võrra.

 • foto
  Eestisse saabunud "kvoodipagulased" võivad saada alates käesolevast kuust kolmeaastase elamisloa
  2016

  Kaks põgenikku, kes saabusid äsja Eestisse, kaebasid politsei- ja piirivalveameti (PPA) kohtusse, kuna neile anti täiendava kaitse staatus, mitte pagulasstaatus. Kui täiendava rahvusvahelise kaitse saanu saab aasta pikkuse elamisloa, siis pagulasele määrab riik elamisloa kolmeks aastaks.

 • foto
  8 põhjust, miks osta homme õiglast kaupa
  2016

  Homme, 14. mail on õiglase kaubanduse päev, mille tähistamiseks kutsub Eesti MTÜ Mondo kõiki teadlikumalt mõtlema ja tarbima.

 • foto
  Laupäeval on õiglase kaubanduse päev
  2016

  14. mail peetakse õiglase kaubanduse päev, mille kohta jagas rohkem infot MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja Kristina Mänd.

 • foto
  Huvitaja. Eesti ja India töö- ja suhtlemiskultuuri erinevused (2)
  2016

  Üha globaliseeruvamas maailmas puutume aina sagedamini kokku erinevate käitumisnormidega. India on rahvaarvult maailmas teine riik, perspektiivikas riik ettevõtjatele seda nii tööjõu kui ka äri ajamise osas. Kuidas kultuurierinevused mõjutavad töö- ja ärisuhteid, räägib Eesti ja India võrdluses orientalist Martti Kalda.
  Tunni lõpus kõneleme pettuste teemal. Käimas on teavituskampaania, mis tutvustab erinevaid petuskeeme. Tarbijakaitseamet on levinumad pettused kokku koondanud.

  Saatejuht on Krista Taim. Kuula 11. mail kell 10.05.

 • foto
  ETV2 eetris näeb mõtlemapanevaid filme keskkonnakaitse teemal
  2016

  Maikuud tähistab ETV2 traditsiooniliselt keskkonnakuuna, mil vaatajad näevad head valikut temaatilisi dokumentaalfilme, mis on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse.

 • foto
  Keenia, Uganda ja Ghana kogukonnad ootavad Eesti ekspertide panust
  2016

  Eesti suurim maailmahariduse, arengukoostöö ja humanitaarabi organisatsioon MTÜ Mondo pakub vabatahtlikku tööd kahele erialaeksperdile kolmes Aafrika riigis. Otsitakse õpetajat Ghanasse ning õmblustehnoloogi või ettevõtluseksperti Keeniasse ja Ugandasse.

 • foto
  "Välisilm": EL-i suursaadik Tiina Intelmann aitab Libeeriat üles ehitada
  2016

  Euroopa Liidu suursaadik Libeerias eestlanna Tiina Intelmann töötab raskeimas Euroopa Liidu välislähetuses, maailma vähemarenenud riigis Libeerias. Värskelt Ebolast vabaks kuulutatud Lääne-Aafrika riik areneb visalt ja on üks näide sellest, kuidas Euroopa Liit osaleb järgmise suure rahvasterände ennetamises.

 • foto
  Eesti ettevõtjate delegatsioon külastab esmakordselt Iraani
  2016

  Täna hommikul sõidab 12-liikmeline Eesti ettevõtjatest koosnev äridelegatsioon Iraani.

 • foto
  Väärtuste avastajate mäng aitab koolides pagulasteemasid käsitleda
  2016

  Märtsis valmib Tartu ülikooli eetikakeskuse välja töötatud menuka õpilastele suunatud väärtuste mängu «Väärtuste avastajad» laiendus, mis aitab koolides käsitleda pagulasteemasid.

 • foto
  Ajakirjanik Eeva Esse sukeldus dokumentaalfilmi tarbeks India igapäevaellu
  2016

  ERR-i ajakirjanik Eeva Esse vahendas värskeid emotsioone Indiast, kus ta hiljuti dokumentaalfilmi jaoks materjali käis filmimas.

 • foto
  Reporteritund. Sündmused Brüsselis. Türgi ja põgenikekriisi lahendamine (1)
  2016

  Alustame täna hommikul Brüsselis toimunud terrorirünnakute teemaga.

  Seejärel kõneleme möödunudnädalasel Euroopa Liidu tippkohtumisel sôlmitud leppest Türgiga pôgenikekriisi lahendamiseks.

  Stuudios on Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse asejuht Paavo Palk.

  Saatejuht on Ahto Lobjakas. Kuula 22. märtsil kell 14.05, kordusena kell 19.05.

 • foto
  Eesti annab Serbiale 34 000 euro väärtuses humanitaarabi põgenike olukorra leevendamiseks
  2016

  Välisministeerium ja päästeamet panid Serbiale põgenike olukorra leevendamiseks kokku abisaadetise patjade ja madratsitega. Eesti-poolne abi asub autodega teele juba täna.

 • foto
  Kino Artises avati GLEN vabatahtlike fotonäitus
  2016

  Alates tänasest on avatud kino Artise kohvikus 2015. aastal GLEN projektis osalenud vabatahtlike fotonäitus.

 • foto
  Teisipäeval toimub rahvusvahelise vabatahtliku teenistuse laat
  2016

  Teisipäeval, 8. märtsil kell 18.00 – 20.00 toimub Tallink Spa & Conference Hotel’i konverentsisaalis rahvusvahelise vabatahtliku teenistuse laat. Korraldajaks on noorte- ja kultuurivahetuse organisatsioon MTÜ EstYES. Üritusel on esindatud pea viiskümmend rahvusvahelist organisatsiooni üle maailma.

 • foto
  Selgusid GLEN 2016 vabatahtlikud
  2016

  Sel aastal osalevad GLEN programmis viis vabatahtlikku, kellest kolm lähevad erinevatesse Aafrika riikidesse, lisaks on sihtkohtade hulgas Nepal ja Gruusia.

 • foto
  Rikaste riikide valitsused asetasid oma huvid arenguriikidest ettepoole
  2016

  Veebruaris muudeti rahvusvahelisi arengukoostöö rahastamise põhimõtteid. Selle tulemusena suureneb võimalus, et maailma vaeseimate riikide asemel hakkavad abirahadest kasu saama eelkõige rikkad riigid.

 • foto
  Riigikogu vähendab rahvusvahelise kaitse saanute toetusi mitukümmend korda (2)
  2016

  Riigikogu põhiseaduskomisjonis leidsid heakskiidu ettepanekud, millega vähendatakse oluliselt pagulastele antavaid sotsiaaltoetusi, näiteks kaotatakse munitsipaalkorteri sisustushüvitis. Lisaks muudetakse eesti keele õpe pagulastele kohustuslikuks.

 • foto
  Välisministrid: Euroopa Liit on jätkuvalt huvitatud koostöö arendamisest Moldovaga
  2016

  Tänasel Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel Brüsselis räägiti arengutest Moldovas ning sealsete reformide jätkamise vajadusest.

 • foto
  Kuidas vähendada võõrahirmu ja rassistlikke hoiakuid?
  2016

  Täna, 12. veebruaril kell 12.00–16.00 toimub Tallinnas kinos Artis loovseminar “Kuidas hariduse kaudu vähendada võõrahirmu ja rassistlikke hoiakuid?”. Seminari korraldab MTÜ Mondo koostöös UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni ja Euroopa Wergelandi Keskusega. Seminari patroon on David Vseviov.

 • foto
  Eesti kõrgkool pakub Afganistani ämmaemandatele kutsealast veebikursust
  2016

  Sel nädalal algas Afganistanis uus täiendõppekursus, mille on loonud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli (TTK) ämmaemanduse õppetool koos Eesti MTÜ Mondoga. Veebipõhisel kursusel, mis katab teemasid alates pereplaneerimisest kuni sünnitusjärgse perioodini, osalevad ka kohalikud ämmaemanduse õppejõud. Tegu on juba teise kursusega, mis TTK ja Mondo Afganistani ämmaemandatele pakuvad.

 • foto
  Kert Valdaru: 2016 – kas ränne tegeleb Euroopaga või Euroopa rändega?
  2016

  Nii paradoksaalne kui see ka ei tundu, kuid kui soovime avatud Euroopat, tuleb 2016. aastal inimlikkust kõrvale heitmata tugevdada sisserände üle kontrolli nii Euroopa välispiiril kui ka sisemaal. Muu hulgas sellest kirjutab sisekaitseakadeemia rändeekspert Kert Valdaru.

 • foto
  Kristo Elias ja Mihkel Ulk pääsesid Etioopias napilt vanglast
  2016

  Kristo Elias ja Mihkel Ulk väisasid Etioopiat, et teha dokumentaalfilmi Aafrika suurimast turust ja selle inimestest.

 • foto
  Treufeldt: birmalastel on veel isemõtlemiseni pikk tee käia
  2016

  ERR-i ajakirjanik Indrek Treufeldt, kes käis Birmas filmimas dokumentaalfilmi külakoolidest, ütles saates "Ringvaade", et Prantsusmaa suuruses Aasia riigis on endiselt suureks probleemiks hariduse puudumine ja kuigi sealses ühiskonnas on näha õrnasid demokratiseerumise märke, siis võib endiselt birmalasi, kes suhtlevad turistide või ajakirjanikega, ees oodata karistus.

 • foto
  Viimane võimalus kandideerida vabatahtlikuks arenguriiki
  2016

  Sel reedel, 29. jaanuaril on GLEN 2016 konkursi kandideerimistähtaeg. GLEN Eesti projekt saadab 2016. aastal laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Nepalis, Aserbaidžaanis, Gruusias ja Aafrika riikides.

 • foto
  "Ringvaade" adopteeris elevandibeebi
  2016

  Kui Eestis saab varjupaigast koeri ja kasse adopteerida, siis Keenias võib orvuks jäänud elevantide kasuvanemateks hakata.

 • foto
  Eesti tuletõrjujad naasesid Afganistanist
  2016

  Eile hommikul naasesid Afganistanist koju kaks Eesti tuletõrjujat, kes käisid MTÜ Mondo arengukoostöö missiooni raames Afganistani kolleege koolitamas. Kokku koolitati 54 uue tuletõrjeauto oskuslikuks kasutamiseks 20 afgaani, kes õpitut omakorda töökaaslastega jagavad.

 • foto
  Eesti eksperdid aitavad Birma haridussüsteemi parandada
  2016

  Eesti MTÜ Mondo saatis Birmasse neli ekspertvabatahtlikku, kes on toetanud kohaliku algharidust pakkuva organisatsiooni tööd, mis annab haridust ligi 1400 maapiirkondade lapsele. Sel aastal laiendab Mondo oma tegevusi riigi põhjaosas asuvatele Katchini aladele ning kaasab veel kaks Eesti hariduseksperti.

 • foto
  Reporteritund. Eestlaste muljeid põgenikelaagritest ja katastroofi-piirkondadest (5)
  2016

  Külas on Türgis elav eestlanna Hille Hanso, kes Eesti sõltumatu abiorganisatsiooni Mondo vaatlejana on käinud põgenikelaagris mitte ainult Türgis, vaid ka Jordaanias ja Iraagis.
  Tema tähelepanekuid humanitaar- ja arenguabiorganisatsioonide tegevusest täiendab teine saatekülaline dr. Raido Paasma, kes arstina katastroofipiirkondades on teinud koostööd rahvusvaheliselt tunnustatud heategevusliku abiorganisatsiooniga Piirideta arstid.

  Kahe eestlase vahetuid kogemusi kuulete 6. jaanuaril kell 14.05, kordusena kell 19.05. Saatejuht on Kaja Kärner.

 • foto
  GLEN kutsub noori vabatahtlikeks arengumaadesse
  2016

  GLEN Eesti projekt saadab 2016. aastal kolmeks kuuks laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Nepalis, Aserbaidžaanis, Gruusias ja Aafrika riikides.

 • foto
  Reimo Sildvee käis Rwandas mägigorillade eluga tutvumas
  2015

  "Terevisiooni" vastutav toimetaja Reimo Sildvee veetis neli nädalat Rwandas ning käis seal vaatamas, kuidas elab maailmas väga ohustatud loomaliik mägigorillad.

 • foto
  "Välisilm" | Eesti ehitusinsener Nepalist: väga suur osa kohalikest elab külma talve eel endiselt telkides
  2015

  Eesti ehitusinsener Triinu Tamm käis vabatahtlikuna Nepalis maavärinakindlate majade ehitamist õpetamas. Kuigi kohalikega õnnestus kirjutada projekt 45 maja valmimiseks, pole välisriikide abi korruptsiooni tõttu enamiku elanikeni jõudnud, poliitilised heitlused halvendavad olukorda veelgi.

 • foto
  Ehitusinsener Triinu Tamm käis Nepalis maavärinaohvritele nõu andmas
  2015

  "Terevisioonil" oli täna külas ehitusinsener Triinu Tamm käis Nepalis inimestele nõu andmas, kuidas ehitada maavärinakindlaid hooneid.

 • foto
  Reporteritund. Humanitaarabi korraldusest (2)
  2015

  2014.a. lõpuks oli sõdade, konfliktide ja kriiside tõttu kodust põgenenuid rekordiliselt palju, 60 miljonit inimest.
  EL ja ÜRO on suurimad humanitaarabi jagajad, sellegi maht on viimastel aastatel suurem kui kunagi varem, kuid ikka on puudu.
  Iraagi, Jordaania ja Türgi põgenikelaagrites humanitaarabi korraldust uurinud ajakirjanik Hille Hanso ja kaitseväe koosseisus Kesk-Aafrika Vabariigis missioonil käinud Ilmar Raag räägivad oma kogemuste põhjal, mida selle abi andmisel peaks muutma.

  Saatejuht on Kaja Kärner. Kuula 9. detsembril kell 14.05 või 19.05.

 • foto
  2014. aastal anti rekordiline arv humanitaarabi
  2015

  MTÜ Pagulasabi juhataja Eero Jansoni sõnul on maailmas hetkel väga palju põgenikke ja ka looduskatastroofe ning kõik see vajab nii rahvusvaheliste organisatsioonide kui ka riiklike asutuste ja vabakonna sekkumist, et inimestele seda abi anda.

 • foto
  Loomaaias saab näha toiduteemalist fotonäitust
  2015

  Tallinna Loomaaia keskkonnahariduse keskuses on võimalik näha MTÜ Mondo toiduteemalist näitust “Sa oled, mida sööd”. Näitus rõhutab mitmekesise ja jätkusuutliku toidu tähtsust. Fotod on valitud üleeuroopalisele konkursile esitatud tööde seast.

 • foto
  Vaata pilte: 122 826 eurooplase hääled jõudsid magusatöösturiteni
  2015

  Eile andsid kampaania „Make Chocolate Fair!“ esindajad Brüsselis Euroopa Liidu magusatööstusturite liidule CAOBISCO-le üle õiglase šokolaadi toetuseks kogutud 122 826 allkirja. Eestis andis kampaaniale oma hääle 12 000 inimest. Allkirjastanud nõuavad, et ettevõtted tagaksid kakaotalunikele äraelamiseks vajaliku sissetuleku ning kasutaksid ainult sertifitseeritud kakaod.

 • foto
  Esilinastus Vahur Laiapea dokumentaalfilm "Ukraina fragmendid"
  2015

  Staažikal dokumentalistil Vahur Laiapeal on valminud tõsielufilm Ukraina kriisist. Kinomajas esilinastunud dokumentaal pealkirjaga "Ukraina fragmendid" jälgib Eestis annetuste teel kogutud humanitaarabi jõudmist kriisipiirkonda Luganskis.

 • foto
  Kampaania "Ukraina heaks!" on kogunud 50 000 eurot
  2015

  Kolme Eesti vabaühenduse algatus "Ukraina heaks!" on Ukraina sisepagulaste abistamiseks kogunud ligi 50 000 eurot.

 • foto
  Kümme asja, mida teha ostuvabal päeval
  2015

  Täna, 27. novembril on ostuvaba päev ehk Buy Nothing Day. MTÜ Mondo pani kokku kümme soovitust, mida täna ostlemise asemel ette võtta.

 • foto
  Eesti toetab Afganistani julgeolekut ja haridust ligi 780 000 euroga
  2015

  Eesti toetab Afganistani ülesehituse usaldusrahastut (ARTF) 500 000 ja politseijõude ligi 280 000 euroga. Usaldusrahastu panusest vähemalt pool läheb haridusvaldkonna edendamiseks.

 • foto
  Kreeka linnapea ”Pealtnägijale”: inimkaubitsejad teenivad põgenike pealt iga päev 3 miljonit dollarit (2)
  2015

  ”Pealtnägija” käis tunnistamas Vahemerel ja Egeuse merel toimuvat, mida võib hetkel pidada Euroopa suurimaks humanitaarkriisiks. Vahemerd ületades hukkuvad iga nädal hukkuvad sajad inimesed, inimsmugeldajad aga pistavad taskusse miljoneid eurosid.

 • foto
  Anna Gavronski: põgenikud ei võtaks ette ohtlikku reisi, kui see poleks viimane piir
  2015

  ERR-i ajakirjanik Anna Gavronski käis Kreekas Samose saarel, kuhu saabub iga päev hulk põgenikke.

 • foto
  Euroopa Liit annab Aafrikale sealt saabuva põgenikevoo vähendamiseks 1,9 miljardit eurot (5)
  2015

  Euroopa Liit käivitas 1,9 miljardi euro suuruse rahastu Aafrikast saabuva põgenikevoo vähendamiseks.

 • foto
  Reporteritund. Olukord Palestiinas (3)
  2015

  Arp Müller toob kuulajateni intervjuud, mis on salvestatud Palestiinas, kus on lahvatanud uus palestiinlaste ja Iisraeli vaheline vägivallalaine.
  Kuulete, kuidas kirjeldavad Iisraeli okupatsiooni ning takerdunud Iisraeli-Palestiina rahuläbirääkimisi Palestiina parlamendi liige, Palestiina Rahvusliku Liikumise liider, kunagine presidendikandidaat Mustafa Barghouti, Palestiina valitsuse pressiesindaja Ehab Bessaiso ning EL esinduse Läänekaldal ja Gazas juht Ralph Tarraf. Iisraeli seisukohtasid esindab Iisraeli suursaadik Eestis Dan Ashbel.

  Kuula 12. novembril kell 14.05.

 • foto
  Euroopa Liit arutab Maltal plaani anda Aafrika riikidele rahalist abi väljarände vältimiseks (1)
  2015

  Maltal algas kahepäevane Euroopa Liidu ja Aafrika tippkohtumine, millel otsitakse lahendust Euroopat tabanud põgenikekriisile.

 • foto
  Marilyn Jurman käis Etioopias fair trade puuviljatööstusega tutvumas (2)
  2015

  Näitleja Marilyn Jurman rääkis oma muljetest Aafrikas külastatud puuviljatööstusest, kus töötajad saavad oma pingutuste eest väärilist palka.

 • foto
  Teemaõhtu. Eesti lood: Päikeselill (Eesti 2011)
  2015

  Sotsiaalne dokumentaalfilm Toidupangast ja selle nähtuse "maaletoojast" Piet Boerefijni’'st, kelle abil nii mõnedki eestimaalased saavad lohutust ning abi. Režissöör-stsenarist Jaanis Valk, operaator Kullar Viimne, produtsent Erik Norkroos. Tootja Rühm Pluss Null OÜ.

 • foto
  Teemaõhtu. Konserveeritud unelmad (Canned Dreams, Soome 2011)
  2015

  Soome režissööri Katja Gauriloffi dokumentaalfilm sellest, kuidas tööstuslikult toodetud toidukaup jõuab Soome toidupoe riiulile. Filmis jälgitakse ühe konservipurgi enam kui 30 000 kilomeetri pikkust uskumatut teekonda läbi mitme riigi, ühest maailma otsast teise. Ennekõike räägib film siiski konservipurgi tootmisega seotud tööliste elust ja unistustest. Iga valmistoote taga on lugematu hulk töökäsi ja nii saab konservipurgist paljukultuurilise Euroopa metafoor.

 • foto
  Teemaõhtu. Vastupandamatu sushi (Sushi: The Global Catch, USA 2011)
  2015

  Kunagi ainult Jaapanile omane suupiste sushi on vallutanud nüüdseks pool maailma ning seda võib leida restoranides, supermarketites ja isegi kiirtoidukettides. Kui varem tuli Jaapanis sushi peensuste kätteõppimiseks seitse aastat õpipoisiametit pidada, siis nüüd peame leppima kiirkursuste ja masstootmisega. Ent selle maitsva pala menul on ka pahupool - paljude mereolendite, sealhulgas tuunikala varud on kahanenud, mis ähvardab rikkuda maailmamere ökoloogilist tasakaalu ja võib anda tõuke kõigi kalaliikide väljasuremisele.

 • foto
  ETV2 teemaõhtu dokfilmid viivad toidukaupade rände jälile
  2015

  Täna on ETV2 teemaõhtu pühendatud globaliseerunud turule ning toidukaupade hiidrändele.

 • foto
  Maailmanädala korraldamine tõi õpetajale preemiareisi Ghanasse
  2015

  Kolmandat aastat toimunud maailmapäevade konkursi võitis Tallinna Pae Gümnaasium; MTÜ Mondo premeeris maailmanädalat korraldanud õpetajat õppereisiga Ghanasse. Võidukoolis toimunud maailmanädala jooksul räägiti õpilastega nii migratsioonist kui keskkonnateemadest.

 • foto
  Ukraina humanitaarkriisist valmib dokumentaalfilm
  2015

  Järgmisel sügisel jõuab ETV ekraanile dokumentaalfilm olukorrast Ukrainas. Filmimeeskond käis juulis Luganski oblastis koos kohaliku mittetulundusühinguga Vostok SOS, kes jagab selles piirkonnas inimestele humanitaarabi.

 • foto
  Töökohad muutuvad: Euroopas töötab juba üle 6% inimestest sotsiaalselt vastutustundlikes organisatsioonides
  2015

  Euroopas töötab juba üle 6% inimestest sotsiaalselt vastutustundlikes organisatsioonides ja ka Eestis kasvab sotsiaalsete ettevõtete arv. Sel nädalal sai avalöögi rahvusvaheline projekt SUSY, mille raames uurivad 26 organisatsiooni 23 Euroopa riigist, kuidas inimestest ja keskkonnast hoolivad majandusmudelid saavad toetada vaesuse vähendamist ja õiglasemat ühiskonda nii siin kui ka arenguriikides. Eestist osaleb projektis MTÜ Mondo.

 • foto
  Eestlased annetasid süüria pagulastele päikesepatareidega valgustid
  2015

  Eesti moslemite kogukonna ja MTÜ Mondo kogutud annetuste abil said 34 süüria pagulasperekonda endale päikesepatarei abil töötava valgusti. Valgustid andis Jordaanias Zaatari pagulaslaagris elavate õpetajate peredele üle MTÜ Mondo töötaja Kristi Ockba.

 • foto
  Eesti koolijuhid käisid riigi toel Berliini koolides pagulaslaste lõimimist vaatamas
  2015

  Kümne Eesti kooli esindajad saabusid eile kolmepäevaselt visiidilt Berliinist, kus nad külastasid erinevaid koole ja kohtusid haridusekspertidega.

 • foto
  Intervjuud. 9.20. Arp Müller. Dokumentalistina Palestiinas
  2015

  9.20. Arp Müller. Dokumentalistina Palestiinas

 • foto
  ERR Iisraelis: Ramallah koolinoored loodavad vägivallatut leppimist
  2015

  Kuigi viimastel nädalatel on Jeruusalemmas ja kogu Iisraelis sagenenud juutide-araablaste teineteise vastu suunatud rünnakud ning tänavapildis liigub palju relvastatud inimesi, avaldasid kohaliku gümnaasiumi noored meelt, et vastuseisule leitaks veretu lahendus.

 • foto
  ERR Jeruusalemmas: vägivalla taga on noorte palestiinlaste lootusetuse tunne (3)
  2015

  Iisraelis Jeruusalemmas on viimasel ajal toimunud hulgaliselt pussitamisi ja palestiinlaste protestiaktsioone. Iisraelis viibiva ERR-i raadiotoimetaja Arp Mülleri sõnul on vägivalla puhkemise põhjus see, et noored palestiinlased ei näe sealsel elul väljavaadet.

 • foto
  Apelsinikasvatustel on suured kasumid, aga halvad töötingimused
  2015

  Keskmine eurooplane joob 11 liitrit apelsinimahla aastas, millest 80% on pärit Brasiiliast. Eestis ostetakse ligi 32 miljonit liitrit mahlatoodet aastas ning populaarseim on apelsinimahl. Üleeuroopalise kampaania „Supply Cha!nge - muudame poeketid õiglaseks“ tehtud uuring analüüsis apelsinimahla toomis- ja tarnehelat apelsinikasvatustest Brasiilias poekettideni Euroopas. Uuring toob välja ohtlikud töötingimused ja keskkonnakahjud apelsinimahla tootmises.

 • foto
  Kiievis käivitus Inimõiguste Instituudi juhtimisel krimmitatari avaliku diplomaatia projekt (2)
  2015

  Sellel nädalal käivitus Kiievis kaheaastane projekt “Krimmitatarlaste inimõiguste eestkoste avaliku diplomaatia kaudu”, mille eesmärgiks on tõsta rahvusvahelist teadlikkust krimmitatarlastest kui Krimmi ja Ukraina põlisrahvast ning suurendada toetust krimmitatarlastele Euroopa Liidus ja rahvusvahelistes organisatsioonides.

 • foto
  Eestisse saabuvaid põgenikke ootab ees kindel programm
  2015

  Sotsiaalministeerium on paika pannud täpse aja- ning tegevuskava Eestisse saabuvate põgenike lõimimiseks Eesti ühiskonda esimestel kuudel.

 • foto
  Reporteritund. Põgenikekriisi lahendamine (4)
  2015

  Põgenikekriis Euroopas ei näita vaibumise märke. Järjest rohkem räägitakse sellest, et probleemi lahendus ei ole mitte riikidevaheline kauplemine, kes kui palju põgenikke vastu võtab, vaid tegelda tuleb kriisi põhjustega ehk siis olukorra normaliseerimisega piirkondades, kust pagulaste põhimass on pärit.
  Kuidas seda aga teha?
  Selle üle arutlevad saates Tartu Ülikooli politoloog Maili Vilson, ajaloolased Lauri Vahtre ja Heiki Suurkask ning saatejuht Peeter Kaldre.

  Kuula 6. oktoobril kell 14.05, kordusena kell 19.05.

 • foto
  NATO peasekretäri eriesindaja arutab Eestis naiste rolli üle julgeolekus
  2015

  NATO peasekretäri eriesindaja Marriët Schuurman tuleb täna Eestisse, et osaleda Eesti NATO Ühingu korraldatud rahvusvahelisel ümarlauaul "Naised ja julgeolek".

 • foto
  Kust tuleb meie apelsinimahl?
  2015

  Täna hommikul Eestisse jõudnud Brasiilia ametiühinguaktivist kutsub eestlasi üles nõudma õiglasemalt toodetud apelsinimahla. Aktivist väisab Euroopat, et kohtuda tootjate, poekettide ja vabaühendustega ning rääkida apelsinimahla tarneahela probleemidest.

 • foto
  ÜROs lepiti kokku ajaloolise tähtsusega eesmärgid aastaks 2030
  2015

  Eile leppisid ÜRO peakorteris 193 maailma riiki kokku 17 kestliku arengu eesmärgis, et võidelda vaesuse, kliimamuutuste ja ülemaailmse ebavõrdsuse vastu. Eesmärkide mõjust Eestile andis MTÜ Mondo välja eriajakirja.

 • foto
  Eesti Välisministeerium eraldas MTÜ Mondole humanitaarabiks Ukrainas 40 000 eurot
  2015

  Välisministeeriumi poolt MTÜ Mondole eraldatud 40 000 eurot kasutatakse Ukraina sisepõgenike olukorra leevendamiseks. Varasemalt Ida-Ukrainasse 2250 toidupakki toimetanud ning 7 haiglat vajaliku tehnikaga varustanud Mondo kavatseb jätkata meditsiiniasutuste abistamist ning toetada sisepõgenikke talveks ettevalmistumisel.

 • foto
  President Ilves alustab töövisiiti Ameerika Ühendriikides (2)
  2015

  President Toomas Hendrik Ilves alustab täna visiiti Ameerika Ühendriikides, mille keskmes on ÜRO 70. peaassamblee avanädalal peetav kõne ja tippkohtumine, kus lepitakse kokku kõikidele riikidele kehtivad järgmise 15 aasta kestliku arengu eesmärgid.

 • foto
  Reporteritund. Euroopa põgenikekriis (3)
  2015

  Võtame vaatluse alla Euroopa pôgenikekriisi pikema ja laiema perspektiivi. Stuudios on Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, Brüsselis on telefonil rändeekespert Uku Särekanno.

  Saatejuht on Ahto Lobjakas. Kuula 22. septembril kell 14.05, kordusena kell 19.05.

 • foto
  Reporteritund. Süüria põgenikud (25)
  2015

  Võtame vaatluse alla Süüriast lähtuva põgenikelaine.
  Milline on põgenike olukord, miks on rändelaine nii ulatuslik, et seda ei ole õnnestunud kuidagi piirata? Millised on tegevused, mida toetada nii Süürias kui ka selle naaberriikides?
  Nendel teemadel arutlevad Süüria naaberriigis Jordaanias visiidil käinud Riigikogu liikmed Juhan Parts, Eerik Niiles Kross ja Jaak Madison.

  Saatejuht on Lauri Hussar. Kuula 17. septembril kell 14.05, kordusena kell 19.05.

 • foto
  Pagulastele tugiisikuks soovijaid on kohtadest kordi rohkem
  2015

  Johannes Mihkelsoni keskuse (JKM) projektijuht Juhan Saharov tõdes, et huvi asuda pagulastele ja varjupaigataotlejatele tugiisikuks on suur, sügisesel konkursil laekus 15 kohale ligi 160 avaldust.

 • foto
  Janson: Eesti ei saa muutuda pagulaste transiidimaaks
  2015

  Eesti ei saa muutuda põgenikekriisi ajal transiitmaaks, kuna siia ümberpaigutamise teel toodud inimesed saavad pagulasstaatuse ja õigusliku kaitse vaid Eestilt. Selge on ka see, et riigid ei saa valida välja konkreetseid inimesi, kellele kaitse anda, kuid võib kindel olla, et kõigi siia jõudvate põgenike taust on enne põhjalikult kontrollitud.

 • foto
  Vähemarenenud riikide abistamist peab vajalikuks 74% elanikkonnast (5)
  2015

  Eesti elanikest 74% leiab, et Eesti peaks vaesemaid ja vähemarenenud riike abistama, selgus värskest uuringust.

 • foto
  Reporteritund. Pagulaskriisist Euroopas (22)
  2015

  Euroopas jätkuv pagulaskriis, mida nimetatakse ka suurimaks pärast Teist maailmasõda, ootab jätkuvalt lahendust.
  Ajuti tundub, et Euroopa Liit on kõigile jõupingutustele vaatamata kaotamas täielikult kontrolli olukorra üle.
  Stuudios on MTÜ Pagulasabi juht Eero Janson ja ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski.

  Saatejuht on Aarne Rannamäe. Kuula 8. septembril kell 14.05, kordusena kell 19.05.

 • foto
  Vabariigi kodanikud (75)
  2015

  Sõjapõgenikud Aasiast ja Aafrikast on peagi saabumas Eestisse. Paraku on pagulaste tulek tekitanud vastakaid reaktsioone, kuna Euroopa kogemus erineva usulise ja kultuuritaustaga inimeste lõimumises ei ole läinud tagasilöökideta. Seega ongi põhjust küsida, kui valmis on meie riik ja ühiskond selleks, et paarisaja pagulase sisseelamine kulgeks võimalikult valutult?

 • foto
  Eestlaste toel avati kolmes Afganistani koolis arvutiklassid
  2015

  MTÜ Mondo abil avasid Lääne-Afganistani Herati provintsi kolm kooli uued arvutiklassid. Klassid on internetiühendusega ja koolidesse on palgatud nii õpetaja kui abiõpetaja. Kokku saab arvutiklassidest kasu üle 13000 kooliõpilase. Klasside rajamist rahastas Eesti välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

 • foto
  ETVs algab inimväärsest elust hooliv saatesari "Meie maailm"
  2015

  2. septembrist algab ETVs lühisaadete sari "Meie maailm" inimväärse elu võimalikkusest meie planeedil. Saated räägivad inimõigustest, vaesuse vastu võitlemisest, tarbimisest, humanitaarabist, samuti ka puhtast veest ja paremast maailmast.

 • foto
  Humanitaarabi päev kutsub oma lugu jagama
  2015

  Täna on ülemaailmne humanitaarabi päev! Päeva tähistamiseks kutsutakse inimesi üle kogu maailma osalema parema maailma kujundamises, jagades sotsiaalmeedia kanalite Facebook või Twitter kaudu oma lugu raskest olukorrast pääsemisest.

 • foto
  Värske uuring: lapstööjõu kasutamine on levinum kui varem
  2015

  Juuli lõpus avaldatud uuring väidab, et lapstööjõu kasutamine kakaokasvandustes on tõusuteel. Vaesuse ja ülemaailmse kakaoturu hinnasurve tõttu on Lääne-Aafrika kasvandustesse tööle sunnitud pea 360 000 last rohkem kui viis aastat varem. Kokku töötas 2013/2014 aastatel kasvandustes üle kahe miljoni lapse, kellest suurem osa kannatas ka tervistkahjustavate töötingimuste käes.

 • foto
  Pagulasabi kogub annetusi Süüria põgenike aitamiseks Türgis (7)
  2015

  Pagulasi abistatakse Eestis ka kodanikualgatuse korras. MTÜ Eesti Pagulasabi alustas annetuste kogumist Süüriast tulevate inimeste abistamiseks Türgis.

 • foto
  Eesti vabatahtlik sõidab Nepali maavärinakindlat maja rajama
  2015

  Nepaali maavärinas kannatanute abistamiseks koguti Eestis ligi 3000 eurot, mille viib kohale täna kolmeks kuuks Nepaali suundunud noorteühenduse GLEN vabatahtlik Triinu Tamm. Eesmärk on õpetada kohalikke püstitama maavärinakindlaid maju.

 • foto
  ÜRO: Indiast saab aastaks 2022 maailma rahvarohkeim riik (1)
  2015

  ÜRO teatas, et India on möödumas Hiinast ja saamas maailma rahvarohkeimaks riigiks vähem kui kümne aasta jooksul ehk kuus aastat varem kui prognoositud.

 • foto
  Hille Hanso: Küpros läheneb ajaloolisele lepitusele?
  2015

  Kreeklaste ja türklaste vahel kaheks jagatud saare juhid Mustafa Akıncı ja Nicos Anastasiades käivad koos kohvil ja mõlema kogukonna teatrietendusi vaatamas. Mõõdukas president Akıncı näeb, et tunnustamata Põhja-Küprose Türgi Vabariik ühineb varsti Euroopa Liiduga, et mõlemad saare presidendid lähevad ajalukku kui Küprose ühendajad. Demokraat Anastasiades viitab, et Küprose Vabariigi eelnevad poliitikud ei ole astunud piisavaid samme, et osapoolte vahel sildu ehitada.

 • foto
  ÜRO: Ladina-Ameerika majandus kasvab tänavu vaid pool protsenti
  2015

  ÜRO kärpis Ladina-Ameerika tänavuse majanduskasvu prognoosi poole protsendini.

 • foto
  Obama avas Nairobis arengufoorumi
  2015

  Keenias visiidil viibiv USA president Barack Obama avas Nairobis Aafrika arengufoorumi ning kutsus kohalikke elanikke üles tegelema ettevõtlusega.

 • foto
  Paet: kasvav põgenikesurve suurendab EL-i põgenikega tegelemise eelarvet (3)
  2015

  Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet tõdes, et hüppeliselt kasvanud põgenikesurve sunnib Euroopa Liitu suurendama ka põgenikega tegelemise eelarvet nii sel kui ka järgmisel aastal.

 • foto
  Interaktiivne kaart: 2015. aastast tõotab kujuneda kuumarekordite aasta
  2015

  Üleilmseid temperatuuride keskmisi vaadates oli möödunud kuu mitmel pool maakeral pikaajalisest keskmisest soojem ning tõi kaasa kuumarekordeid. Eestis siiski mitte – siin jäi juuni keskmine 0,5 kraadi keskmisest madalamaks.

 • foto
  Uuring: Maailmamere tase võib tõusta seni ennustatust kiiremini (3)
  2015

  Ilma prognoosita ilma ei tea, kuid ehk on ka kliimaprognooside tegemine üks paras kohvipaksu pealt ennustamine? Alles hiljuti räägiti võimaliku mini-jääaja peatsest tulekust, ent värsked uudised kuulutavad, et äsja möödunud juuni näol oli tegu kõige kuumima kuuga ning ka tänavune aasta olevat seni mõõdetuist kõige soojem.

 • foto
  Ülle Hallik: pagulastest, leeride vahelt
  2015

  Norra mälestas eile nelja aasta eest toimunud veresauna ohvreid. ERR raadiouudistele sellest uudislugu ette valmistades mõtlesin tahes-tahtmata tulistele sõnavõttudele, mida Eesti meedias ja sotsiaalmeedias pagulaste teemal kuulda, näha ja lugeda võib. Ja see teeb murelikuks mitmes mõttes.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.