Filmid

 • foto
  5800 kilomeetrit koolini
  2017

  Eesti poiss Jakop on 8-aastane ja käib 2. klassis. Ghana Kongo küla poiss Richard on aga 10-aastane ja käib 3. klassis. Kahe poisi koole lahutab linnulennult 5800 kilomeetrit. Kui suur on aga vahe Eesti ja Ghana koolilaste võimaluste ning unistuste vahel? MTÜ Mondo vahendusel Richardi kooliteed toetav näitleja Elina Reinold käis koos poja Jakopiga vaatamas, kuidas õpib orvuks jäänud Richard ja kuidas käib keskkoolis Linda, kelle ema on kohalik nõid. Operaator-režissöör Mati Kark.

 • foto
  Dokfilm Päike on hea laps (Eesti 2014)
  2017

  Elupõline füüsikaõpetaja Mart Kuurme saabub 2013. aasta 21. oktoobril Põhja-Ghanas asuvasse Kongo külla, et MTÜ Mondo vabatahtlikuna õpetada paar kuud kohalikele lastele füüsikat ja astronoomiat. 3. novembril on Ghanas oodata päikesevarjutust ja selle vaatlemiseks on Mart kaasa võtnud väikese teleskoobi. Päikesevarjutuseks valmistumine ligi 40-kraadises kuumuses, hilisõhtused tähistaeva vaatlused, füüsikatunnid kohalikus keskkoolis.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 12/12: Myanmar - tarkuse tuulajad (2)
  2017

  Dokumentaalfilmis jälgitakse kahe kooli elu Myanmaris (varem tuntud Birmana). Kauge külakool tegutseb juba mõned aastad ja on suutnud muuta külaelanike umbusku hariduse suhtes. Suurlinnas tegutsev maailma suurim kloostrikool on õppeprogrammi toonud moodsas ühiskonnas vajalikke oskusi. Loe edasi ja tutvu ka Myanmari tutvustava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 11/12: Kooselu Sri Lanka moodi (4)
  2017

  2016. aastal möödus seitse aastat Sri Lanka verise kodusõja lõpust. Mõned isegi ei mäleta enam, kes on Tamili Tiigrid ja mille eest nad võitlesid. Samas näeme me praegu Euroopas nii äärmusluse kasvu kui ka sõjalist konflikti Ukrainas. Tundub, et Sri Lanka kodusõja ajalugu on musternäidiseks, kui kergesti võib marurahvusluse kasv viia meid verise vastasseisuni. Loe edasi ja tutvu ka Sri Lankat iseloomustava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 10/12: Läbilõikamine (2)
  2017

  2013. aastal sõlmisid Nicaragua võimud Hongkongi ettevõttega “HKND” lepingu, mis lubab läbi viia maailma ajaloo suurima kaevetöö – kaevata läbi riigi 277 km pikkune laevakanal, mis ühendaks Vaikset ja Atlandi ookeani. Läbilõikamine (Cutting Through) toob vaatajani lõike Nicaragua kanali vastaste võitlusest nii riigikorra, demokraatia, eraomandi, sõnavabaduse kui ka inimõiguste eest. Loe edasi ja tutvu ka Nicaraguat tutvustava infograafikuga

 • foto
  Doksari Meie maailm, 9/12: Eesti küla Ghanas (1)
  2017

  „Oleme liiga vaesed, et kedagi teist aidata,“ väidetakse sageli ettekäändena abi andmisest keeldumiseks. Avatud silmade ja südamega maailmas ringi vaadates võime näha, et aitamiseks pole tarvis alati raskeid kullakange, piisab ka tagasihoidlikumast panusest, väärt nõuannetest ning headest kontaktidest. Loe edasi ja tutvu filmi täpsema kirjelduse ning Ghanat tutvustava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 8/12: Gorillamajandus
  2016

  Ida-Aafrikas asuvas Rwandas on juba paarkümmend aastat suudetud viimase kodusõja ja genotsiidi järel, milles hukkus pea miljon inimest, vältida etnilisi pingeid ning ehitatud üles uut leppimisele suunatud ühiskonda. Loe edasi ning tutvu ka Rwandat iseloomustava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 7/12: India – teel tippu (1)
  2016

  India on endiselt koduks ligi kolmandikule maailma kõige vaesematest inimestest, kuid läbi infotehnoloogilise arendustegevuse püüab riik sellest staatusest vabaneda. IT-sektoris loodud rikkus on aidanud käima tõmmata majandusmootori ja teinud Indiast maailma ühe kiiremini kasvava majandusega riigi. Loe edasi ja tutvu ka India fakte kujutava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 6/12: Sädemete jõed
  2016

  Gruusia pole mitte ainult veini ja kõrgete mägede maa, vaid selle pinnal voolab 25 000 jõge. Vulisev vesi on rikkus, mis on teinud riigist paljude investorite sihtkoha. Kuigi juba praegu tuleb 80 protsenti Gruusia elektrist hüdrojaamadest, siis lähitulevikus on kavas rajada rohkem kui 100 uut jaama. Loe edasi ja tutvu Gruusiat puudutava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 5/12: Koos, aga eraldi
  2016

  Ukraina on sõjas. Eesti on sinna juba alates 2014. aastast humanitaarabi viinud, aasta hiljem hakati andma ka arenguabi. Kuidas jõuab abi kohale ja kes selle kaudu leevendust leiavad? Mismoodi elavad inimesed Luganski rajoonis? Kuidas elavad sisepagulased? Autorid Stas Kuznetsov ja Aile Ellmann, režissöör Aile Ellmann. Loe edasi ja tutvu ka Ukrainat tutvustava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 4/12: Kolm juveeli (1)
  2016

  „Kolm juveeli“ viib meid budistlikku Kambodžasse, et rääkida kolme eri põlvkonna naise lood. Nad on pärit samast külast ja nende suurim kirg on traditsiooniline dharma laul, kuid saatus on neid erinevalt kohelnud. Loe edasi ning tutvu dokfilmi täpsema sisukirjelduse ning riiki tutvustava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 3/12: Südametunnistus mobiiltelefonis
  2016

  Kui üle maailma on populaarsemateks mobiilirakendusteks ühismeediarakendused Whatsapp, Facebook, Instagram ja Snapchat, siis Keenia on koht, kus mobiiltelefonidega saab muuta inimeste elu paremaks. See on koht, kus mobiilirakendus muudab maailma. Ja selleks pole vaja isegi nutitelefoni. Keenia igapäevaelu kohta arvudes annab ülevaate järgnev infograafik. Dokumentaalfilmi panid kokku toimetaja Tiiu Laks ja režissöör Märten Vaher.

 • foto
  Doksari Meie maailm, 2/12: Meie maailm on nende oma (4)
  2016

  Doksarja "Meie maailm" teine film "Meie maailm on nende oma" räägib Lähis-Ida ühe tormiliseima ajalooga riigist Palestiinast. Loe edasi ja tutvu dokfilmi täpsema kirjelduse ning Palestiinat tutvustava infograafikuga.

 • foto
  Doksari Meie maailm 1, 1/12: Turu majandus (2)
  2016

  Dokumentaalfilm "Turu majandus" jälgib viie tavalise inimese tööpäeva Aafrika suurimal väliturul, kus valge turist on harv nähtus. Loe edasi ja tutvu dokumentaalfilmi tegelaste ning Etioopiast laiemalt tutvustava infograafikuga.

 • foto
  Dokfilm Päike on hea laps (Eesti 2014)
  2016

  Elupõline füüsikaõpetaja Mart Kuurme saabub 2013. aasta 21. oktoobril Põhja-Ghanas asuvasse Kongo külla, et MTÜ Mondo vabatahtlikuna õpetada paar kuud kohalikele lastele füüsikat ja astronoomiat. 3. novembril on Ghanas oodata päikesevarjutust ja selle vaatlemiseks on Mart kaasa võtnud väikese teleskoobi.

 • foto
  Eestlaste retk Nepali (Eesti 2016) (2)
  2016

  Film Eestis kogutud annetuse teekonnast maavärina järgsesse Nepali mägikülasse. Autor Priit Valkna.

 • foto
  Keskkonnakuu. Toidu kaitseks (In Defense of Food, USA 2015)
  2016

  „Sööge toitu, mitte liiga palju, enamasti taimset“ – selle seitsmesõnalise maksiimiga võtab ameerika ajakirjanik Michael Pollan kokku kogu oma karjääri, mis on olnud pühendatud püüdele korvata kahjusid, mida lääne tööstuslik toidulaud inimeste tervisele tekitab. Rännates maailmas ja toidupoodide riiulite vahel, paljastab ta igapäevaste vastuoluliste toitumissoovituste silmakirjalikkuse ja pakub selge vastuse meie aja kõige põletavamale küsimusele: mida süüa, et olla terve? Filmi juhatavad sisse Põhjaka kokad.

 • foto
  Teemaõhtu. Eesti lood: Päikeselill (Eesti 2011)
  2015

  Sotsiaalne dokumentaalfilm Toidupangast ja selle nähtuse "maaletoojast" Piet Boerefijni’'st, kelle abil nii mõnedki eestimaalased saavad lohutust ning abi. Režissöör-stsenarist Jaanis Valk, operaator Kullar Viimne, produtsent Erik Norkroos. Tootja Rühm Pluss Null OÜ.

 • foto
  Teemaõhtu. Konserveeritud unelmad (Canned Dreams, Soome 2011)
  2015

  Soome režissööri Katja Gauriloffi dokumentaalfilm sellest, kuidas tööstuslikult toodetud toidukaup jõuab Soome toidupoe riiulile. Filmis jälgitakse ühe konservipurgi enam kui 30 000 kilomeetri pikkust uskumatut teekonda läbi mitme riigi, ühest maailma otsast teise. Ennekõike räägib film siiski konservipurgi tootmisega seotud tööliste elust ja unistustest. Iga valmistoote taga on lugematu hulk töökäsi ja nii saab konservipurgist paljukultuurilise Euroopa metafoor.

 • foto
  Teemaõhtu. Vastupandamatu sushi (Sushi: The Global Catch, USA 2011)
  2015

  Kunagi ainult Jaapanile omane suupiste sushi on vallutanud nüüdseks pool maailma ning seda võib leida restoranides, supermarketites ja isegi kiirtoidukettides. Kui varem tuli Jaapanis sushi peensuste kätteõppimiseks seitse aastat õpipoisiametit pidada, siis nüüd peame leppima kiirkursuste ja masstootmisega. Ent selle maitsva pala menul on ka pahupool - paljude mereolendite, sealhulgas tuunikala varud on kahanenud, mis ähvardab rikkuda maailmamere ökoloogilist tasakaalu ja võib anda tõuke kõigi kalaliikide väljasuremisele.

 • foto
  Eesti lood: Kahe maailma vahel
  2015

  Mida üks inimene tegelikult vajab? Juba aastaid on verise kodusõja eest naaberriiki Jordaaniasse pagenud üle poole miljoni süürialase. Kristi on araabia juurtega Eesti moslem, kes töötab humanitaartöötajana sealses ühes suuremas süürlaste pagulaslaagris.

 • foto
  Vaba tahe, 9/9: Saksa sõbrad
  2013

  Vabatahtlik Marcel Saksamaalt on siinse tööga rahul

 • foto
  Vaba tahe, 8/9: Etioopia taevas
  2013

  Etioopias tähendab erakool, et kool toetab õpilasi majanduslikult

 • foto
  Vaba tahe, 7/9: Gruusia kompanii
  2013

  Et vabatahtlikuks saada, peab saatma sadu kirju

 • foto
  Vaba tahe, 6/9: Teeni linna
  2013

  Tallinna "Serve the city" asutaja: ideaal on see, kui ligimese aitamisest saab norm

 • foto
  Vaba tahe, 5/9: Tõlkes kadunud Benin
  2013

  Vabatahtlik Beninis: nii vaimselt kui füüsiliselt ühed kõige raskemad päevad, mis mul on olnud

 • foto
  Vaba tahe, 4/9: Suvesupp
  2013

  Urmo Reitav annab suvel Narva lastele suvesuppi

 • foto
  Vaba tahe, 3/9: Armeenia rohi
  2013

  Keskkooli lõpetanud tüdruk läks Armeeniasse leukeemiahaigetele lastele ning nende emadele toeks

 • foto
  Vaba tahe, 2/9: Palestiina tants
  2013

  Kurtide tantsuõpilastega saab suhelda kehakeeles

 • foto
  Vaba tahe, 1/9: Keenia südames
  2013

  Õpetajast vabatahtlikuks - Karin õpetab Keenias õmblemist

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.