photo

XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään"

Erisaated peoks valmistumisest ja ülekanded peost

Vaata veelkord!

foto
XII noorte laulupidu "Mina jään" (4)
2.07.2017 12:45

XII noorte laulupeo peadirigendi Heli Jürgensoni sõnul said koolinoorte laulupeod alguse 55 aastat tagasi tänu Heino Kaljuste eestvedamisele. Nüüdseks on kasvanud noortepeod laulupeoliikumise lahutamatuks osaks. Seekordne repertuaar lähtub Veiko Tubina ja Rasmus Puuri ideekavandist „Noored juured“, mille keskne eesmärk oli kaasata noori koorijuhte ning anda neile võimalus saada oma esimene kogemus laulupeo dirigendipuldis.

foto
XII noortepeo rongkäik "Mina jään" (4)
2.07.2017 9:20

Vahendame teile XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” ühe olulisematest ja liigutavamatest hetkedest – piduliku rongkäigu. Tutvustame rongkäigus osalejaid, vahendame meeleolusid ja uurime miks noored laulu- ja tantsupeotraditsiooni oluliseks peavad. Sel aastal marsib seda nelja ja poole kilomeetri pikkust erilist teekonda Vabaduse väljakult Lauluväljakule pea 40 tuhat noort koos juhendajatega.

foto
XII noorte tantsupidu "Mina jään" (6)
1.07.2017 18:45

Tantsupidu Kalevi staadionil tugineb motiividele muistendist "Koit ja Hämarik". See on lugu igikestvate väärtuste põlvest põlve edasikandmisest ning vastutusest esiisade ja -emade tarkuse hoidmisel. Pidu on sündinud ajal, kui vajame oma juurtelt jõudu, et hoida esivanemate tarkust, meie oma olemise viisi. Sümboolne tõotus “Mina jään” seob meid selle maa traditsioonidega, hoolimata katsumustest, mis meie teele võivad sattuda.

foto
XII noortepeo rahvamuusikapidu “Mina jään” (3)
1.07.2017 15:00

Rahvamuusikute pidu on eetris esimest korda iseseisva ülekandena ja näha saab tõeliselt rikkalikku pillide pidu. Rahvamuusikapeolised jagunevad vastavalt ansamblite koosseisule kuue pilliliigi vahel: kandled, viiulid, lõõtspillid, näppepillid, akordionid ja koondorkester. Lisaks tantsulugudele koosneb peo repertuaar üldjoontes pärimuslikest ja rahvalikest lugudest, aga kõlab ka autoriloomingut ning teiste maade muusikat.

foto
Peole! Täna algab XII noorte laulu- ja tantsupidu
30.06.2017 21:35

Täna on väga tähtis päev ja seetõttu teeme ülevaate kõige värskematest ning olulisematest peoga seotud uudistest, jagame nõuandeid vaatajaile ja uurime kas osalejad on ikka kõigeks valmis. Reportaaže tulipunktidest toob teieni uuriv ajakirjanik Taavi Eilat, toimetajad Reimo Sildvee ja Anu Välba, režissöör Hanna Šein-Meier, produtsendid Helen Valkna ja Margit Ossipova.

foto
Peole! 1 päev XII noorte laulu- ja tantsupeoni
29.06.2017 21:35

Täna selgub kogu tõde XII noorte laulupeost, mille peadirigent on Heli Jürgenson ja otseülekannet peost näete 2. juulil kl 14. Kui õigesti lauldakse, kas kõik täpseks ajaks ka proovi jõuavad ja mis tegijatel hingel, selgitab välja muusikust saatejuht Piret Järvis. Toimetajad Reimo Sildvee ja Anu Välba, režissöör Hanna Šein-Meier, produtsendid Helen Valkna ja Margit Ossipova.

foto
Peole! 2 päeva XII noorte laulu- ja tantsupeoni
28.06.2017 21:35

Koos laulu- ja tantsupeoga toimub tänavu juba kolmandat korda ka Rahvamuusikapidu, mis leiab aset 1. juulil ning mille loominguline juht on Eesti üks parimaid lõõtspillimängijaid Juhan Uppin. Uurimegi lähemalt millega tegu ja kui kibedad käed on noored pillimängijad. Saadet juhib Vikerraadio Kihnu uudistest tuttav 8-aastane Kase Kai, kes ka ise oskab kolme pilli mängida. Toimetajad Reimo Sildvee ja Anu Välba, režissöör Hanna Šein-Meier, produtsendid Helen Valkna ja Margit Ossipova.

foto
Peole! 3 päeva XII noorte laulu- ja tantsupeoni
27.06.2017 21:35

Saade keskendub noorte tantsupeole, mille otseülekannet näete 1. juulil kell 19. Seekordse tantsupeo pealavastaja on Margus Toomla. Meeleolukad intervjuud nii tegijate kui ka osalejatega ja selgub miks ikkagi on oluline sel peol kohal olla. Saadet juhib balletikooli lõpetanud uuriv ajakirjanik Anna Gavronski, toimetajad Reimo Sildvee ja Anu Välba, režissöör Hanna Šein-Meier, produtsendid Helen Valkna ja Margit Ossipova.

foto
Peole! 4 päeva XII noorte laulu- ja tantsupeoni
26.06.2017 21:35

Alates tänasest kuni nädala lõpuni näete igal õhtul kõige värskemaid ja toredamaid uudiseid noortepeo ettevalmistustest. Tutvustame tegijaid ning osalejaid ja uurime, mida seekordsel peol tasub eriti tähelepanelikult jälgida. Esimeses saates saab näha kus ja kuidas pidu tehakse ning kes telekaekraanil seda suurt sündmust teieni tooma hakkavad. Saatejuht on juba üle kümne aasta laulu- ja tantsupidusid teleekraanil vahendanud Margus Saar, toimetajad Reimo Sildvee ja Anu Välba, režissöör Hanna Šein-Meier, produtsendid Helen Valkna ja Margit Ossipova.

Noortepeo uudised Vaata veel kultuuriportaali