Pealtnägija uudised

 • foto
  PN Ekstra: uuri Tondiraba auditit täismahus
  10:28

  Viimane "Pealtnägija" lahkas suurima Tallinna linnale kuuluva spordirajatise, Tondiraba jäähalliga seotud korruptsiooni- ja kuritarvituse kahtlusi. Selle aluseks on linna sisekontrolli harvanähtavalt hävitav audit. Ekstra vindi lisab, miks seisis tuleohtlik dokument toona valdkonda kureerinud abilinnapea Mihhail Kõlvarti lauasahtlis ligi aasta? Kui keegi veel kahtleb, kas ajakirjandus tegi kahtlastele allikatele toetudes sääsest elevandi ja tegu on äkki poliitilise tormiga teeklaasis, siis nüüd on võimalus dokumenti ise lugeda ning omad järeldused teha.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": jahmatav altkäemaksu ülestunnistus
  05.12

  Selle nädala "Pealtnägijas" kuuleme jahmatavat ülestunnistust altkäemaksust. Kes on see kamikaze, kes sellest räägib, mis on see tuntud avalik asutus, kus korruptsioon väidetavalt lokkas, ja miks iseenda sõnul kuriteo toime pannud inimene sellega välja tuleb? Vastused "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  "Pealtnägija" lugu inspireeris detektiiviseriaali stsenaristi
  01.12

  Asjata ei öelda, et elu on mõnikord uskumatum kui stsenarist suudab välja mõelda. Nii andiski Pealtnägija ainest Kanal 2 detektiivisarja "Siberi võmm" viimasele jaole.

 • foto
  ID-kaardi tootja Gemalto palus PPA-lt vabandust
  29.11

  ETV saade "Pealtnägija" uuris ID-kaardi turvaprobleemi skandaali ajatelge, mis saab olema sisuliselt miljoniküsimus võimalikus kohtuasjas politsei- ja piirivalveameti ning kaarte tootva firma Gemalto vahel.

 • foto
  Gemalto OY tegevjuht: räägime PPA-ga erimeelsuste lahendamiseks läbi
  29.11

  Eestile ID-kaarte tootva Gemalto OY tegevjuht Tommi Nordberg kinnitas "Pealtnägijalele", et tüli politsei- ja piirivalveametiga Eestiga püütakse lahendada läbirääkimistega.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": traagilise loo ootamatu areng (4)
  29.11

  Läinud teisipäeval täpselt kaks aastat tagasi hukkus Tartus ülekäigurajal politseibussilt löögi saanud 20-aastane Rain. See lugu on algusest peale erakordselt emotsionaalne aga ka õiguslikult väga eriline. Kuid nüüd sai tragöödia ootamatu epiloogi. Mis ja miks juhtus, selgub "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": "Kevade" Teele elu 47 aastat hiljem (1)
  28.11

  Toots ja Lible läksid manalateele. Tõnisson ja Kiir on otsapidi poliitikas. Imelik oli kuuldavasti viimati kiviraidur kusagil Austraalias. Aga mis sai Eesti sajandi filmiks valitud „Kevade“ naispeategelasest Teelest? Mis elu elab Riina Hein 47 aastat hiljem? Sellest räägib ta ise juba homme kell 20.00 „Pealtnägijas“.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Eesti vaktsiinivastased (4)
  21.11

  Selle nädala "Pealtnägijas" tulevad jõuliselt välja Eesti vaktsiinivastased. Nende esirinnas on emad, kelle peres kasvab autistlik laps ja keda ühendab vankumatu usk, et pöördumatu haiguse taga on imikueas tehtud vaktsiinid.

 • foto
  Mihkel Kärmas: umbluu “Kadriorgia” ümber
  17.11

  Poliitik ja ajakirjanik Peeter Ernits väidab värskelt ilmunud Arnold Rüütli biograafias, et 2005. aasta lõpus presidendilossis toimunud noortepeod, millest puhkes hiljem ajakirjanduses „Kadriorgiaks“ ristitud skandaal, olid lavastus. Kuna seda väidet tiražeerivad täna kõik juhtivad väljaanded, pean vajalikuks see see umbluu võimalikult kiirelt ja selgelt ümber lükata, kirjutab "Pealtnägija" ajakirjanik Mihkel Kärmas.

 • foto
  GALERII | Vaata fotograaf Jaanus Ree stiilinäiteid
  15.11

  "Pealtnägija" tutvustas Eesti edukaimat rallifotograafi Jaanus Reed, kes on selles vallas vaieldamatult maailma tipp.

 • foto
  "Pealtnägija" tutvustas Eesti edukaimat rallifotograafi
  15.11

  Nii nagu võistlusrajal teeb suuri tegusid Ott Tänak, on raja kõrval tippliigasse murdnud fotograaf Jaanus Ree, keda kolleegid ja võistlejad tunnustavad hea silma, originaalsuse ning hulljulgete võttepaikade poolest. "Pealtnägija" sättis end Ree töövarjuks autoralli MM-etapil Hispaanias.

 • foto
  "Pealtnägija" toob vaatajateni rallifotograafide ohtliku elu
  15.11

  Kõik teavad, et rallimeeste töö on ohtlik, aga nendest pildi tegemine on mõnikord isegi veel ekstreemsem.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kuidas poliitik kavandas eurotoetuste pettust
  13.11

  Kaks aastat tagasi mõisteti Riigikogu liige Urbo Vaarmann süüdi, kuna pettis koos kaaslastega PRIAlt välja ligi 100 000 eurot ja kavas oli rohkemgi. Varamann ise nimetas kriminaalasja poliitiliseks ärapanemiseks ja politsei võimuliialduseks. Kuid selle afääri jäämäel on ka veealune osa, millest avalikkus seni midagi ei tea. Olge valmis üllatuseks kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  Anna Gavronski "Sädemete jõed" võitis Barcelona filmifestivalil lühidoki preemia
  10.11

  Anna Gavronski, Märten Vaheri ja Meelis Kadastiku dokumentaalfilm "Sädemete jõed" pälvis Barcelona keskkonnafilmide festivalil parima lühidokumentaali preemia.

 • foto
  Terviseamet on viimastel aastatel uurinud 12 kahtlast ilusüstide pakkujat
  09.11

  Viimase kahe aasta jooksul on terviseamet algatanud 12 menetlust seoses ilusüstidega, mida on pakutud seaduses ette nähtud nõudeid eirates.

 • foto
  PN Vana Kuld: kuula, kuidas mustlashüpnotisöör ohvrit töötleb
  09.11

  Ei midagi uut siin päikese all! Värskes Ekspressis oli põhjalik lugu, kuidas osav mustlasnaine ajas kergeusklikel pea segi ja ohvrid tassisid talle väidetava needuse maha võtmise eest kümneid tuhandeid, sh üks õnnetu pani panti ka oma kodu.

 • foto
  Vajaliku hariduse või loata täitesüstide pakkujaid leidub ohtralt
  08.11

  "Pealtnägija" kajastas kolmapäeval ilusüstide tegijaid, kel puudub selleks ette nähtud haridus või terviseameti luba. Saates kirjeldati paari ekstreemsemat juhtumit, aga lisaks neile leidub Eestis veel mitmeid sarnaseid teenusepakkujaid.

 • foto
  "Pealtnägija" ja "Õnne 13" jõudsid teletabeli esikolmikusse
  07.11

  Möödunud nädala vaadatuimate saadete esikolmikusse jõudsid ETV saated "Pealtnägija" ja "Õnne 13".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": põrandaalune iluäri
  06.11

  Uskumatu aga tõsi - Eestis teevad ilusüste teiste seas näiteks veterinaari assistent, libaarst ja ukraina gastrolöör. Eestis levib ohtlik trend, kus lubadeta spetsialistid seavad pahaaimamatud naised ohtu ja rikuvad halvemal juhul näo ning tervise. Professionaalsete arstide sõnul tuleb üha rohkem ravida viltuläinud iluprotseduuride tüsistusi.

 • foto
  "Pealtnägija" loo eetrisseminekut üritati kohtu abil takistada
  01.11

  Kolmapäevases "Pealtnägijas" näidatakse saatelõiku, mille eetrisseminek oli kahtluse all kuni sama päeva pärastlõunani, sest endine jalgpallur, praegune vandeadvokaat ja jalgpalliliidu juhatuse liige Daniil Savitski üritas selle avalikkuse ette jõudmist kohtu kaudu takistada.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": targad inimrobotid
  01.11

  Tänane “Pealtnägija” räägib inimrobotitest. Humanoidrobotid pole tulevikuteadus, vaid neid arendatakse paljudes maailma eri paikades. Selles võidujooksus osaleb ka eestlane Joan Kangro. Kuidas täpselt ta roboteid arendab, näete juba tänaõhtuses saates.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": muumiate saladused
  30.10

  Egiptuse muumiad, eriti nendega väidetavalt kaasas käiv needus, on fantaasiat ja uudishimu kütnud aastasadu ja andnud ainest mitmetele kassahittidele. Eesti arheoloogid tegelevad üldjuhul pigem viikingitega kui vaaraodega, kuni Tartu Ülikoolis võeti tänavu kevadel ette Eestis ebatavaline projekt.

 • foto
  Vana kuld: Aarne Üksküla prohvetlik jutt
  30.10

  Üldsus leinab teatrilegend Aarne Üksküla (1937-2017), kes lahkus meie hulgast eile. Üks viimaseid pikemaid intervjuusid, mille aateline ja alati sirgeselgne teatri grand old man andis, leidis 2009 aset "Pealtnägijas". Mitmed Üksküla mõtted kõlavad teravalt ja tõeselt vastu ka täna. Meie hulgast lahkus kahtlemata suurkuju. Avaldame kaastunnet.

 • foto
  Annabeli juhtumis ilmnes haigekassa kohta piinlik seik
  27.10

  Hematoloogide Selts lubab algatada sel nädalal palju kõneainet pakkunud vähidiagnoosiga Annabeli ravimi haigekassa hinnakirja lisamise protsessi, mis tähendab, et ilmselt alates 2019. aasta jaanuarist pole enam selle ravi eest maksmiseks avalikke korjandusi vaja, edastas „Pealtnägija” reedel. Ühtlasi on tänaseks selgunud ka piinlik seik: nimelt unustas haigekassa, et tegelikult saanuks nad ka ise selle ravimi hinnakirja lisamise algatada.

 • foto
  Vähiravi fond: tänu Annabelile annetatud rahale võivad ka teised abi saada
  26.10

  Vähiravifondi "Kingitud Elu" asutaja Toivo Tänavsuu vähiravi vajava Annabeli heaks annetatud summa võimaldab lisaks tema ravile finantseerida veel ühe või kahe patsiendi ravi.

 • foto
  Vähiravi vajava Annabeli heaks annetati ööpäevaga rekordsumma
  26.10

  Kolmapäevases ETV saates „Pealtnägija” kajastatud seitsmeaastase Annabeli võitlus vähiga läks hinge väga paljudele inimestele, nii et neljapäeva hommikuks oli tema ravi tarbeks vähiravifondile „Kingitud elu” annetatud kaks korda nii palju raha, kui loodeti.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Haigekassa ei toeta lapse vähiravi (3)
  23.10

  Annabel armastab Lottet ja laulmist nagu paljud temavanused. Samas on see seitsmeaastane omalaadne rekordiomanik, kelle päästmiseks on vaja kokku korjata seni suurim üksiksumma Eestis haruldase vähivormi raviks, mida Haigekassa ei toeta.

 • foto
  PN Ekstra: Jalutuskäik Voldemar Kuslapiga kuulsuste kalmudel
  18.10

  Voldemar Kuslap (80) on vaimustanud kuulajaid juba üle poole sajandi. Veel kauemgi on aga armastatud ning alati rõõmsameelsel laulumehel üllatav ja isegi pisut morbiidne kõrvalhobi – ta armastab jalutada kalmistutel. Nüüd pani ta oma jalutuskäigud kaante vahele ja sellest sündis ligi 400-leheküljeline teejuht, millest viimases saates rääkisime. Ühel vihmasel hommikupoolikul viis Kuslap „Pealtnägija“ jalutuskäigule tuntud inimeste vähem tuntud haudadele. Kuna kõik põnev ei mahtunud saatesse, siis huvilised on palutud täiendavale videoekskursioonile härra Kuslapiga.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": pooled pagulased panid Eestist plehku
  16.10

  Palju kirgi kütnud jaotuskava alusel saabus Eestisse 161 pagulast, kellest omakorda – nagu selgub – on tänase seisuga putku pannud juba üle poole ehk 85! Kuidas tunnevad end siinsed abistajad? Mis järeldusi sellest tehakse? Kas keegi otsib neid taga? Mida see tähendab rahaliselt? "Pealtnägija" uuris kirglikku ja keerulist teemat nii Eestis kui Saksamaal. Vastused selguvad juba kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Seadus jätab hooldekodus elavad vanurid abivahendi ostmisel hätta
  11.10

  Eesti riik diskrimineerib hooldekodus elavaid vanureid ja puudega inimesi - nii resümeeris ETV saade "Pealtnägija" oma loo, mille peategelane on 65aastane nägemise kaotanud Agu Tamm.

 • foto
  "Pealtnägija" heidab pilgu Ott Tänaku tiimi köögipoolele (3)
  09.10

  Ott Tänak koos kaardilugeja Martin Järveojaga on hetkel Eesti spordi kõige kuumemad nimed. Kuid kuidas sai veel hiljaaegu karjääri lõpetamist kaalunud saarlasest tõsine MM-tiitli pretendent? "Pealtnägija" viib teid tiimi köögipoolele, kuhu avalikkust tavaliselt ei lasta ja kus toimetavad mitmed tublid eestlased, juba kolmapäeva õhtul kell 20.

 • foto
  Eestlaste leiutis lennutatakse rahvusvahelisse kosmosejaama
  04.10

  Väikeriigis leiutatud ja välja töötatud seade on pidanud läbi tegema terve rea katseid, teiste hulgas ka inimkatsed, et tõestada oma sobivust kosmoselennuks. See leiutis kannab nime Myoton ning hakkab mõõtma kosmoses viibivate inimeste lihastoonust.

 • foto
  "Pealtnägija" ja "Õnne 13" jõudsid eelmisel nädalal vaadatavuse tippu
  03.10

  Eelmise nädala vaadatuimate saadete esikolmikusse jõudsid ETV saated "Pealtnägija" ja "Õnne 13". Esikohale tõusis TV3-s uut hooaega alustanud "Su nägu kõlab tuttavalt".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": teema, mis paneb paljunäinud spetsialistid proovile
  02.10

  Mis on see teema, mis paneb ka paljunäinud spetsialistid proovile ja toob pisara silma isegi politseinikule või prokurörile? "Pealtnägija" mängis neid emotsionaalseid ja ehedaid salvestisi politseinikule, päästekorraldajale, ohvriabi spetsialistile ja riigi peaprokurörile. Oma hinnangu samadele valusatele failidele saate anda, kui vaatate „Pealtnägijat“ juba kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  PN klassika: nõia juures ravil
  28.09

  Värske "Pealtnägija" tegi oma selgeltnägijate tuleproovi, kui käisime eksperimendi korras sensitiivide juures väljamõeldud looga kadunud inimesest. Kõik kolm selgeltnägijat, kes oma teenust avalikult reklaamivad, põrusid - keegi ei taibanud, et tegu on olematu looga ja kõik hakkasid fabuleerima järjest keerulisemaid lugusid, mis kadunud inimesega juhtus.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": salakaameraga selgeltnägija vastuvõtul
  26.09

  90ndate algusest on Eestis teadmata kadunuks jäänud üle 500 inimese. Asi on eriti ränk ja emotsionaalne, kui kaob laps. Pea igas vähegi kauem kestnud ja avalikkusse jõudnud otsingus tulevad peale politsei ja teiste proffide mängu ka selgeltnägijad, kellelt lähedased kas ise abi otsivad või kes ise end appi pakuvad. Aga kas nad suudavad päriselt aidata?

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Eesti suurima krediitkaardipettuse organiseerijad pääsesid karistusest (1)
  25.09

  Värskes "Pealtnägijas" näeme reaalseid kaadreid, kuidas naiskelmid välisturiste uimastavad ja pilditute ohvrite pangakaardid tühjaks teevad. Eesti suurima krediitkaardipettuse organiseerijad pääsesid ometi puhta nahaga. Miks? Selgub kolmapäeval kell 20.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Eesti oma Püha Graali otsing
  19.09

  Sel nädalal möödub täpselt 800 aastat Madisepäeva lahingust, kus langes legendaarne eestlaste juht Lembitu. Hiljuti lekkis avalikkusse, et ilma suurema kärata on juba aastaid kontrollitud uskumatuna tunduvat legendi, et muistse kuninga pea, mis kroonika kohaselt trofeena kaasa võeti, on kusagil välismaa muuseumis unustatuna alles.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Tallinna linna kahtlased üüritehingud
  18.09

  Kas tundub normaalne, et staažikas keskerakondlane sai 99aastase rendilepingu? Või volikogu liige hääletas enda lepingu poolt? Või Raekoja platsil maksab ruutmeeter vaid sente? "Pealtnägija" uuris ca 300 Tallinna linna üüritehingut ja järeldus on: mitmes magusas punktis teeb linn sisuliselt kingitusi ja mõnes kohas lõhnab asi suisa korruptiivselt. Kõik üksikasjad juba kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Eesti moslemite peaimaami hinnangul aitaks uus mošee terroriohtu vähendada
  13.09

  Eesti moslemite peaimaami Ildar Muhamedšini sõnul aitaks Eestisse uue mošee rajamine vähendada terroriohtu.

 • foto
  "Pealtnägija" uuris prostitutsiooni käekäiku pealinnas
  13.09

  Tervise arengu instituudi värske uuringu põhjal tegutseb Eestis tuhatkond prostituuti, ETV saade "Pealtnägija" uuris, kuidas toimub kehamüük Eestis aastal 2017.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Allahi sidemees annab aru!
  13.09

  Eesti peaimaam Ildar Muhamedšin koos abikaasaga räägib täna õhtul „Pealtnägijas“ kohalikus moslemi kogukonnas tekkinud sisepingetest, otse nende nina all kasvanud radikaalidest ja miks uue mošee rajamine teeks nende sõnul elu Eestis hoopis turvalisemaks.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": inimesed, keda on tabanud välk
  12.09

  Selle nädala "Pealtnägija" räägib looduse kõikvõimsast jõust. Äike on lummanud ja hirmutanud paljusid, kuid vähesed on kogenud teda sõna otses mõttes omal nahal. Meie saates astuvad üles välgutabamuse saanud inimesed, kellest mõnegi jaoks on sähvatus muutnud elu täielikult. Ikka ETVs kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Sügishooaja avanädalal vallutasid teletabeli "Pilvede all" ja "Pealtnägija"
  12.09

  Sügishooaja avanädalal tõusis vaadatuimaks saateks seriaal "Pilvede all", ETV "Pealtnägija" oli teisel kohal.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": tänapäeva Eesti seksiäri
  11.09

  Tahad tasulist armastust? Pole probleemi! Ehkki hiljuti raporteeriti viimase lõbumaja sulgemisest Tallinnas, õilmitseb prostitutsioon tegelikult edasi. Selle nädala Pealtnägijas näeme oma silmaga ja kuuleme oma kõrvaga, kuidas käib tänapäeva Eestis seksiäri. Isegi politsei teab ja tunnistab, et intiimteenuste müük käib Tallinnas ja Harjumaal umbes 165-l aadressil. Ekskursioon täiskasvanutele algab kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Ministril pahandus kaelas: "Pealtnägija" allikas hüppas viimasel hetkel alt
  06.09

  "Pealtnägija" alustab täna õhtul uut hooaega, tuues avasaatesse liigutavad ja inimlikud teemad, kuid uuel hooajal on oodata ka põnevust ja uurivaid lugusid.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": jõhkrad võtted metsavahenduses
  04.09

  Eesti metsavahenduses valitseb viimasel ajal kullapalavik. Ent samal ajal, kui ärimehed naudivad luksuslikku elu, kurdavad mitmed nende kliendid, kuidas neil nahk üle kõrvade tõmmati.

 • foto
  Uus hooaeg | Dmitri Pastuhhovile ei meeldi Moskva ega ka Moskva saiakesed
  04.09

  Sellest sügisest on "Pealtnägija" toimetusega liitunud uus tegija, ETV+ "Insighti" saatejuht Dmitri Pastuhhov.

 • foto
  Piltuudis: "Pealtnägija" sukeldus viikingiaega
  28.08

  "Pealtnägija" käis võttel Jõgevamaal Kassinurmes, kus toimus interaktiivne ajaseiklus "Lohekihv".

 • foto
  "Pealtnägija" valimisreklaam teeb erakondadele silmad ette
  23.08

  "Pealtnägija" avaldas uut hooaega sissejuhatava klipi, kus toimetaja Anna Gavronski on asunud vihmavarjuhoidja rolli ning saatejuht Mihkel Kärmas matkib trummi mängivat Edgar Savisaart.

 • foto
  "Pealtnägija" toimetajad rivistusid stardijoonele
  16.08

  "Pealtnägija" algus läheneb ning toimetajad Mihkel Kärmas, Anna Gavronski, Kristjan Pihl ja Taavi Eilat rivistusid stardijoonele.

 • foto
  "Pealtnägijaga" liitub Dmitri Pastuhhov
  14.08

  "Pealtnägija" endine toimetaja Piret Järvis kolib sügisest põhikohaga "Terevisiooni" ning sel puhul võetakse kampa ETV+ kanalilt tuntud Dmitri Pastuhhov.

 • foto
  Piltuudis: "Pealtnägija" valmistub uueks hooajaks
  01.08

  ETV "Pealtnägija" meeskond valmistub juba uueks hooajaks, et tuua vaatajateni veelgi põnevad lood ja intervjuud.

 • foto
  Piret Järvis lahkub "Pealtnägijast": aeg on edasi liikuda
  07.06

  Piret Järvis teatas, et sügisest ta enam ametlikult "Pealtnägija" meeskonda ei kuulu, ehkki koostöö jätkub ka tulevikus.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": erakliinik kasutas ära inimeste surmahirmu
  16.05

  "Pealtnägija" uuris Eesti ühe edukama erakliiniku rahaasju ja avastas, et ilusa fassaadi taga tehti tegelikult sohki. Kuidas inimeste surmahirmu ära kasutati ja miks vahetati seni laitmatu renomee peenrahaks, uurime kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": hobused tüli keskmes
  15.05

  Selle nädala "Pealtnägijas" näete lummavaid kaadreid Lõuna-Eestist, kus kappavad vabapidamises hobused. Kuus aastat tagasi toodi Hollandist siia 23 koniku tõugu hobust, kes heades tingimustes on toonud nii palju järglasi, et kari on tänaseks juba neljakordistunud. Paraku on nüüd suksude kohale kogunenud tumedad pilved, sest kaitsealused maad said senise rentniku üllatuseks uue omaniku. Tekkinud sasipundart lahkame "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20:00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Paavo Järvi dirigeeris maailmakuulsas ooperimajas La Scala
  08.05

  Möödunud laupäeval tegi dirigent Paavo Järvi ajalugu - ta oli esimene eestlane, kes dirigeeris ooperit maailmakuulsas ja staaridest kubisevas ooperimajas La Scala. "Pealtnägija" jälgis eesti maestrot "Don Giovanni" esietendusele eelnenud päevadel ja tähtsal õhtul. Glamuur ja emotsioonid on teie ees juba kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Abivahendifirmade juhid said kahtlustuse kelmuses
  04.05

  ETV telesaatest "Pealtnägija" märtsis alanud uurimine abivahendite väidetava müügipettuse kohta tõi asjaosalistele kahtlustuse kelmuses.

 • foto
  "Pealtnägija" troonib taas teletabelit
  03.05

  Eelmisel nädalal oli vaadatuim saade ETV "Pealtnägija".

 • foto
  Sudoku lahendamise maailmameister on eestlane
  02.05

  Läinud aasta lõpus rääkis "Pealtnägija" Elvas elavast Tiit Vunkist, kes on maailmameister sudoku lahendamises. Südamlik lugu armastusest sudoku vastu ja armastusest tänu sudokule pälvis tähelepanu ja huvi ka mujal maailmas ning seepärast avaldame oma loo nüüd ka inglise keelse tõlkega.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": millest koosneb meie laste tulevikumenüü? (1)
  01.05

  Taimetoitlus pole moeröögatus vaid paratamatus. Aastaks 2050 elab maailmas 9 miljardit inimest ja liha tootmine sellisele hulgale praeguses tempos mõjuks planeedi ressurssidele laastavalt. Seetõttu on hulk nutikaid eestlasi ja siinseid ettevõtteid haaranud tulevikku ennetades ärivõimalusest ja loovad asendusliha. Kuidas maitseb näiteks nisugluteenipihv või herneproteiinipallid ja millest koosneb meie laste tulevikumenüü, uurime kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  Kurikate ja nugadega „kangelased“ – kes nad on?
  25.04

  Hiljuti näitas ETV saade „Pealtnägija“ lugu agressiivsetest ja vägivaldsetest noortegruppidest. Kolm gruppi, kolm hüüdnime – kurikakangelased, noakangelased ja Ida-Viru poisid. Näidatud kaadrid hirmutasid paljusid. Osasid vaatajaid teevad need lood ka kurvaks või vihastavad. Ükskõikseks ei jäta see teema kedagi.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks sai Tallinna linnaplaneerimise amet Karuteene medali?
  24.04

  Muinsuskaitse Selts andis Karuteene medali Tallinna linnaplaneerimise ametile, süüdistades neid kinnisvaraarendajate huvide soosimises. Kõige üllatavam on, et isegi ametnike hulgas leidub vilepuhujaid, kes väidavad sama. Milles täpselt juttu tuleb, selgub juba kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": uputame peaaegu ära ... valitsuse liikme!
  17.04

  Selle nädala Pealtnägijas: uputame peaaegu ära ... valitsuse liikme! Miks talus tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski koos "Pealtnägija" toimetajaga mitme kuu jooksul sõna otseses tähenduses vett, vilet ja kaelamurdvaid olukordi, selgub juba kolmapäeva õhtul kell 20.00.

 • foto
  Eesti naine seilas üle Atlandi nagu muistsed viikingid
  12.04

  Üks vapper eestlanna, antropoloog ja viikingientusiast Kerstin Karu osales eksperimendis, kus seilas pool aastat merd nagu viikingid umbes tuhat aastat tagasi, vahendas "Pealtnägija".

 • foto
  "Pealtnägija" vallutas taas teletabeli
  11.04

  Teletabeli vaadatuim saade oli möödunud nädalal "Pealtnägija".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks jääb õiguskaitse laps-retside piiramisega tihti hätta?
  10.04

  Näitame kaadreid, kuidas alaealised kurika- ja noakangelased panevad toime jõhkraid rünnakuid otse meie silme all, kuni selleni välja, et ohver jäetakse vereloiku korisema. Julme kuritegusid sooritatakse nii pisikeste summade kui lihtsalt kambavaimus lõbutsemise pärast.

  Kui räige on tegelikult alaealiste grupeeringute argipäev, räägime kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kas mees istub juba 19 aastat asjata vangikongis?
  05.04

  Kas tõesti istub üks mees juba 19 aastat kinni asjata? Eesti ühe vastuolulisema eluaegse vangi, neljas mõrvas süüdi mõistetud Anatoli Nikolajevi kaitseks on püsti pandud enneolematu kampaania. Millised on argumendid tema vabastamiseks ja millise ootamatu manöövri tegi Nikolajevi kaitsja kaks nädalat tagasi, selgub "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  "Pealtnägija" käis "Tõe ja õiguse" võtteplatsil
  03.04

  "Pealtnägija" külastas sajandi suurfilmi "Tõe ja õiguse" jaoks Läti piiri äärde nullist üles ehitatud talukompleksi ning nägime, millised hakkavad olema Tammsaare tegelased Vargamäe Andresest kuni Pearu koerani. Mismoodi käivad Oscari nominentide käe all viimased ettevalmistused vahetult enne pingelise võtteperioodi algust ning kuidas Eesti rahva tüviteksti kinolinal ellu äratatakse, saate näha "Pealtnägijas" juba sel kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Möödunud nädala vaadatuimaks tõusis ETV saade "Pealtnägija"
  28.03

  Möödunud nädalal meelitas televaatajaid enim ETV saade "Pealtnägija".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": ametnikud võtsid talunikult niitmata heina tõttu toetuse
  27.03

  Kurikuulsa Ärma talu juhtumi puhul solvas paljusid, kuidas tagantjärele väideti, et täpselt samamoodi nagu presidendiga, oleks käitutud iga lihtsurelikuga. Selle taustal on eriti kõnekas 72-aastase taluniku Hilja juhtum, kelle puhul ajasid ametnikud juuksekarva lõhki, et toetus ära võtta. Kuidas ametnikud niitmata heina tõttu vanaproual vaiba alt ära tõmbasid ja hiljem oma sõnu sööma pidid, vaadake kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kired traagilise õnnetuse ümber (1)
  21.03

  See oli juhtum, mis vapustas paljusid, kuid selle uurimine lõppes ootamatu tulemusega. Selle nädala „Pealtnägijas” taaslavastame eksperimendi korras traagilise õnnetuse ja avastame, et ametlikus versioonis on augud. Mis juhtumiga on tegu, miks on see nii emotsionaalselt laetud ja põhimõtteline vaidlus ning kuidas see puudutab praktiliselt kõiki liiklejaid – selgub kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  "Pealtnägija" paljastatud hispaania sariahistaja võeti uuesti kahtlustatavana kinni
  17.03

  Kurikuulus netipedofiil, keda Eesti üldsus mäletab "hispaanlanna" või "libahispaanlanna" nime all, kes tõukas omal ajal eesti poisi enesetapule, võeti taas kinni. Aastatel 2008-2009 tegi "Pealtnägija" mitu rahvusvahelist vastukaja tekitanud lugu, mis rääkisid äärmiselt võimekast netiahistajast, kes esines veebis noore neiuna, meelitas poisse endast siivutuid pilte saatma ja asus siis neid šantažeerima.

 • foto
  PN Ekstra: Taavi Aasa täispikk intervjuu
  15.03

  Intervjuus "Pealtnägijale" ütles Aas esimest korda selgelt välja, et soovib saada sügiseste kohalike valimiste järel Tallinna linnapea kohta.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": firma esitas Haigekassale võltsarveid
  13.03

  Selle nädala "Pealtnägijas": dokumendid ja tunnistajad tõestavad, kuidas Eesti üks suurim meditsiinitarvikute firma esitas aastaid Haigekassale võltsarveid ja teenis patsientide pealt alusetult arvestuslikult kokku kümneid ja mõnede hinnangul koguni sadu tuhandeid. Kusjuures väidetavasti teevad kõik valdkonna firmad nii. Võtame suure skeemi pulkadeks lahti kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": uued investeerimisskeemid vallutavad Eestit (1)
  06.03

  Eestit on tabanud uus laine, kus välismaised investeerimisskeemid lubavad väljavalitutele imetabast tootlust ja ilusat elu. "Pealtnägija" osales eksperimendi korras ühel värbamisüritusel. Kuidas särav fassaad osutub butafooriks ja koolitus ajude puuderdamiseks, selgub "Pealtnägijas" kolmapäeval 20.00.

 • foto
  Rahvusvaheline üleskutse: aita otsida Eesti kadunud kunstiaardeid/help find lost Estonian art treasures
  28.02

  Konrad Mägi (1878 – 1925) on kõige kuulsam ja kallim eesti maaliklassik, kes tegi elu jooksul 400 maali. Täna on neist teada vaid umbes 200 asukoht. Kui eeldada, et sõdade ja kataklüsmide käigus hävis ka pool ülejäänust, on ikka kusagil sadakond üliväärtuslikku maali. Novembris tegi „Pealtnägija“ koos sügiseks kavandatava suurnäituse korraldajatega avaliku üleskutse kadunud teoste ükskõik millistest jälgedest teada anda.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": droonide võidukäik
  28.02

  Selle nädala "Pealtnägijas" räägime droonide võidukäigust. Eksivad need, kes arvavad, et droone kasutatakse ainult videote ja ilupiltide tegemiseks, tegelikult on mehitamata õhusõidukitel nii praktiline pool kui ka pinev võistlusmoment. Kuidas see kõik välja näeb, saab näha juba kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": rahvusvaheline lapserööv (3)
  28.02

  Selle nädala "Pealtnägijas" pöördub noor ema avalikult mehe poole, keda ta nimetab oma lapse röövliks. Rahvusvaheline triller ja juriidiline pundar, mille keskmes on viieaastane tüdruk, keda ema pole üheksa kuud näinud, hargneb "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": linnapea süüdistab erakonnakaaslasi varguses
  20.02

  Ei juhtu just sageli, et bürokraatia hammasrataste vahele jääb kõrge omavalitsusjuht ise. Miks süüdistab Viljandi linnapea Ando Kiviberg oma erakonnakaaslasi varguses ja nood teda omakorda korruptsioonis? Tammsaarelik vägikaikavedu kerib lahti kolmapäeval kell 20.

 • foto
  Toomas Lepp peab TTV-le esitatud fiktiivsete arvete eest tagastama KIK-ile 25 000 eurot toetusraha
  14.02

  Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) vaatas erakorraliselt üle, kuidas on kasutatud Tallinna Televisiooni (TTV) endise juhi Toomas Lepaga seotud äriühingutele antud toetusi. Auditist selgus, et Lepa äriühingud on deklareerinud kulutusi, mida tegelikult ei tehtud ja tagasi tuleb maksta 25 000 eurot.

 • foto
  PN Ekstra: Eesti esiluuraja pikk intervjuu (1)
  08.02

  Eesti luurajate kohta armastatakse kasutada kujundit mehed, kelle sokinumbergi on salastatud. Kaks aastakümmet ei teinud Eesti välisluure avalikult piuksugi, kuni 2016. aasta jaanuaris asus seda juhtima Mikk Marran – Eestis ja USAs õppinud, 16 aastat riigikaitses töötanud mees, kelle eraelust on teda, et ta peres on abikaasa, kolm last ja, nagu ta lisab, kaks kassi. Tõsisem märk avatusest Eesti kõige salajasemas asutuses on, et Teabeamet, kelle ainus avalik nägu 38aastane Marran on, esitles täna oma ohuhinnangut ehk aastaraamatut.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks hüvitatakse melanoomiravi valikuliselt?
  08.02

  Avalikkuses, sh "Pealtnägijas" on korduvalt räägitud Eestis lausa epideemia mõõdu võtnud agressiivsest melanoomist ja rasketest rahalistest valikutest selle ravis. Haigekassa tegi esmapilgul positiivse otsuse hakata alates 1. jaanuarist hüvitama veel kahte uue põlvkonna kallist melanoomiravimit. Aga arstide ja patsientide jahmatuseks osad haiged seda siiski riigi kulul ei saa ning põhjendused on nende meelest absurdsed. Tänane "Pealtnägija" uurib vastasseisu tagamaid ja hinda nii rahas kui elupäevades. Lähemalt kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": illegaalne relvaäri Eestis
  07.02

  Selle nädala "Pealtnägijas" näeme, kuidas võeti vahele viimaste aastate suurim ja väga varjatult tegutsenud relvaärikate punt. Veel ka tänapäeva Eestis toimuvad päise päeva ajal illegaalsed relvatehingud. Kuidas põrandaalune relvaäri käis, selgub juba kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  "Pealtnägija" lahkas Ilvese presidendiperioodi krediitkaardiajalugu (2)
  01.02

  ETV saatel "Pealtnägija" õnnestus kätte saada Toomas Hendrik Ilvese viimase presidendiperioodi krediitkaardiajalugu, toimetus tõi välja kulud glamuurile, näpukad ning isegi konkreetse krediitkaardipettuse.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": mida jutustavad Kadrioru krediitkaardid? (2)
  30.01

  Vabariigi Presidendi Kantselei on suurim riigi krediitkaardi kasutaja ühe töötaja kohta. Ühest küljest on see ootuspärane, sest President ongi riigi väärikaim esindaja, eriti välismaal. Samas, nagu avastasime, kasvas krediitkaardi kulu järsult just Toomas-Hendrik Ilvese ajal ja ulatus ainuüksi viimase 10 kuul jooksul üle 90 000 euro.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kohtutäiturite teenustasud
  24.01

  Eestis on kümneid tuhandeid võlgnikke, aga nüüd selgub üllatusega, et neid taga ajavate kohtutäiturite teenustasudes on peidus suur ja põhimõtteline viga. Kõige kurioossem, et ka täiturid ise ei lepi kokku, mis on õige, ja pooled käituvad antud olukorras üht- ning pooled teistmoodi. Millest on jutt, keda see probleem konkreetselt puudutab ja kui suured on summad kokku, selgub kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  "Pealtnägija" tõusis vaadatuimaks saateks
  17.01

  Möödunud nädalal köitsid Kantar Emori teatel televaatajaid enim ETV saated, neist kõige vaadatuim oli "Pealtnägija".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks on kuriteo ohvril raske hüvitist saada?
  16.01

  Eelmise aasta üks enim vaadatud klipp oli, kuidas lauljatar Nancy justkui võlgade tõttu jõuga kodust välja tõsteti. Aga avalikkus ei tea, et poptähe välja tõstmise taga on ettevõtja Rainer Nisu, kes on süüdi mõistetud naisepeksja ja pikaajaline alimendivõlglane ning keda samal ajal ajasid taga tema eksabikaasa nimel tegutsevad kohtutäiturid. Miks peab kuriteo ohver ise naba paigast nihutama, et hüvitist saada, samas kui kurjategija süsteemi enda kasuks tööle paneb? Seda küsime "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Piret Krumm: tunnen ennast natuke heategevusliku maailma bad girl´ina (2)
  15.01

  20. jaanuaril saab näitlejanna Piret Krumm 28-aastaseks. Saates "Hommik Anuga" rääkis ta hiljuti läbiviidud heategevuslikust projektist, millega ta aitab Süüria põgenikke.

 • foto
  16 aastat ahistamist talunud peret tabas karm löök (2)
  11.01

  Eile teatas justiitsministeerium, et saatis valitsusse nn Istanbuli konventsiooni eelnõu ehk seaduste paketi, mis on esimene suur samm võitluses naiste- ja perevägivalla vastu. Tulevikus loetakse kuriteoks ahistav jälitamine, naise suguelundite sandistav ümberlõikamine, sundabielu ja inimkaubanduse ohvrilt seksi ostmine. 

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kes tekitab politseile kõige enam tööd? (1)
  09.01

  Võiks arvata, et Tartu politseile tekitab kõige rohkem tööd mõni karm allilmategelane. Aga tegelikult esmapilgul ohutu noorhärra, kellega ainuüksi paari aasta sees on tulnud tegeleda ligi 500 korda! Kerge puudega nooruk on omalaadne rekordimees, aga „Pealtnägija” võttis teema luubi alla, sest temasuguseid kujusid, kes sotsiaaltöötajatel üle jõu käivad ja tavainimesel juhtme kokku ajavad, on tegelikult palju rohkem ja probleem süsteemsem. Täpsemalt kolmapäeval, "Pealtnägija" uuel eetriajal kell 20.00.

 • foto
  Piret Krumm võttis "Pealtnägijas" kogetu südameasjaks
  06.01

  Näitleja Piret Krumm käis eelmise aasta lõpus "Pealtnägija" erisaate jaoks lugu tegemas Süüria-Türgi piiril ja Istanbulis. Seal nähtu ja kogetu läks tublile kaasaautorile sedavõrd hinge, et ta tegutses pärast saadet edasi, et ise midagigi sealse kriisi leevendamiseks ära teha.

 • foto
  ETV+ alustab oma "Pealtnägijaga"
  06.01

  Dmitri Pastuhhov, keda teatakse saatest "Kohv+", alustab uuriva ajakirjanduse saateformaadiga "Insight", mida näeb ETV+ eetris alates 12. jaanuarist.

 • foto
  Mai Palling leidis kodust võimaliku Konrad Mägi maali
  2016

  30. novembril rääkis "Pealtnägija", et tänaseks päevaks on teadmata kadunud veerand Konrad Mägi teostest. "Ringvaate" toimetaja Mai Palling leidsid aga enda kodu seinalt teose, mille autoriks võibki olla Konrad Mägi.

 • foto
  "Pealtnägija" ohjad võtsid üheks saateks üle tuntud Eesti inimesed
  2016

  "Pealtnägija" võttis eeskuju National Geographicust, kes tegi koostöös Leonardo DiCaprioga dokumentaalfilmi, ning andis aasta viimases "Pealtnägijas" juhtohjad Evelin Võigemastile, Nele-Liis Vaiksoole ning Piret Krummile.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": armastatud näitlejad lahkavad ühiskondlikult tundlikke teemasid
  2016

  Selle nädala saates elab Evelin Võigemast kaasa fentanüülisõltlaste võitlusele oma deemonitega, Piret Krumm kohtub Türgis pagulastega, kes pääsesid Aleppo pommide alt ning Nele-Liis Vaiksoo aitab elule ennetähtaegselt sündinud lapsi. Aasta viimases "Pealtnägijas" tegutsevad reporteritena kolm suure südame ja tundliku sotsiaalse närviga naist. Oleme eetris nagu ikka – kolmapäeval kell 20.05!

 • foto
  Armastatud näitlejad asuvad "Pealtnägija" erisaate reporteriteks
  2016

  2016. aasta viimane saade saab olema eriline ka "Pealtnägija" tegijate enda jaoks, sest esimest korda 18 aasta jooksul proovisid saate tegemist inimesed, kel seni olnud meediaga vaid kaudne kokkupuude.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Tallinna Televisiooni segased rahaasjad
  2016

  Eelmisel kolmapäeval lõhkes uudispomm, kui võeti kinni Tallinna TV juhatuse esimees Toomas Lepp. Uurimine hakkas veerema tegelikult ühest vilepuhujast, teleoperaator Jüri Veltrist, kes "Pealtnägijale" kõik välja laob. Kuidas selgitab esmakordselt kaamerate ees kahtlustuse sisu Toomas Lepp ja kuidas tema segased rahaasjad jõudsid ka riigi rahakotini, sellest saate teada juba kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijas".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks keegi ralliõnnetuste eest ei vastuta?
  2016

  Möödunud aasta 30. mail juhtus Harjumaal viimaste aastate kõige raskem ralliõnnetus, kus hukkus kolm pealtvaatajat. Uurimise järeldus ei anna aga hukkunud 25aastase Triinu perele tänaseni rahu. Miks keegi ralliõnnetuste eest ei vastuta ning millise jahmatava tulemuseni jõudis lähedaste detektiivitöö, vaadake kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijast".

 • foto
  Vana kuld: Alexander Kofkin näitab "Pealtnägijale" oma Hispaania villasid
  2016

  Seoses Edgar Savisaare korruptsioonisüüdistusega on viimasel ajal tähelepanu all suurettevõtja Alexander Kofkin, kes endisele linnapeale väidetavalt meelehead pakkus, sh võõrustas teda ja Siret Kotkat Hispaanias. Veel enne neid dramaatilisi sündmusi, aastal 2005 andis Kofkin "Pealtnägijale" usutluse ja näitas oma valdusi Eestis ja Hispaanias, mis jäigi teadaolevalt tema viimaseks suuremaks esinemiseks ajakirjanduses.

 • foto
  Praamikuninga pikk intervjuu: „See kõik tuleb neile ringiga tagasi” (2)
  2016

  Suurettevõtja Vjatšeslav Leedo (64) räägib pikas intervjuus Mihkel Kärmasele oma esimesest luhtunud ärist, miljonäriks saamisest, väidetavast jäätrassi lõhkumisest, oma kogukast kehast ning paksust nahast, poliitilisest katusest, nurjatutest võtetest praamikonkursil ja süüdistab ametnikke enda tagant info varastamises ning ministreid mitut puhku valetamises. „Olgu jumal neile kohtunik. Kõik tuleb neile ringiga tagasi,” ütleb Saare suurkapitalist.

 • foto
  Selle nädala "Pealtnägija" pinnib praamikuningat
  2016

  Aastaid tundus, et iga minister, kes Vjatšeslav Leedolt praamiühendust ära võtma läks, kaotab ise koha. Majandusminister Urve Palo kangutas selle lõpuks jõuga Saare suurkapitalistilt käest, kuid pinnale ujus süüdistus reformikate väljapressimiskatsest ja Tallinna Sadama juhtide tohutust altkäemaksust.

 • foto
  Vaata intervjuud: Mihkel Kärmas usutleb Repinski farmist põgenenud kitse
  2016

  "Pealtnägija" on hakkama saanud erakordse looga, kui Mihkel Kärmasel õnnestus intervjueerida maaeluminister Martin Repinski farmist põgenenud kitse.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Savisaare süüdistuse tagamaad
  2016

  Täna esitas riigiprokuratuur 14 kuud kestnud eeluurimise järel süüdistuse Edgar Savisaarele. Protsess, kus on altkäemaksu eest kohtu all endine Keskerakonna juht ja linnapea ning hulk meie tuntumaid ärimehi, saab kahtlemata olema tõeline meediamagnet ning muuhulgas tuleb lahendada probleem, kuhu kõik huvilised ära mahutada.

 • foto
  Tommy Cash räpib selle nädala "Pealtnägijas"
  2016

  Ta pani presidendi ossi-kükki tegema ja lavastas enda narkoüledoosi. Ja need on veel leebed lükked võrreldes tema tavarepertuaariga. 25-aastane Cash ei ole nõrganärvilistele, kuid on paljude meelest ühtaegu salapärane ja geniaalne. Nüüd on postsovjetlikku räppi viljelevast Kopli poisist saanud ka meie muusika kuum ekspordiartikkel. "Pealtnägija" trehvas harva intervjuusid jagava Cashiga tema tuuri järjekordsel show’l Pariisis. Reportaaž kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Vaata pikka intervjuud uue peaministriga (8)
  2016

  On tähelepanuväärne kokkusattumus, et mitu sisepoliitilist suursündmust sattusid sel sügisel kolmapäevale: Kersti Kaljulaid nimetati presidendikandidaadiks kolmapäeval, Taavi Rõivasele avaldati umbusaldust kolmapäeval ja täna vannutati uueks peaministriks Jüri Ratas. Me lihtsalt pidime seda proovima ja läkski õnneks – uus peaminister leidis esimesel tööpäeval aega anda "Pealtnägijale" esimene pikem intervjuu.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": enesehävituslike mõtete kommuun Facebookis
  2016

  Mis tunded tekiks, kui teie tütar avaldab internetis pilte poodutest ja enese lõikumisest? Samal ajal kui ta vanemad ei teadnud asjast midagi, pidas ühes Eesti väikeasulas elav 15-aastane tüdruk enesehävituslike mõtete kommuuni Facebookis, mida jälgisid, jagasid ja laikisid lisaks samasugustele teismelistele sajad täiskasvanud. Aga mitte keegi ei löönud häirekella.

 • foto
  Retrokaadrid: Mihkel Kärmase teledebüüt täpselt 20 aastat tagasi
  2016

  Sel nädalal 20 aastat tagasi ehk 15. novembril 1996 läks ETVs eetrisse esimene lugu, kus figureeris reporterina keegi Mihkel Kärmas. Lugu rääkis noore Eesti suurimatest kinnisvaraomanikest. Nagu pildilt näete, on see olnud pikk teekond aga ka suur privileeg olla jätkuvalt teie teenistuses. Pealtnägemiseni!

 • foto
  "Pealtnägija" Islandi presidendilossis
  2016

  Selle nädala "Pealtnägija" on külas Islandi presidendilossis! Selgub, et 48aastane Guðni Jóhannesson pole mitte ainult Islandi ajaloo noorim president ja poliitiline uustulnuk nagu meie riigipea, vaid tal on Eestiga ka isiklikult mitmeid kokkupuuteid. Millised need seosed on ja kuidas sai islandlastest õnnelikkuselt kolmas rahvas maailmas, kes rabeles välja suurest finantskriisist ja saab muuhulgas uhkust tunda oma koondise imelise jalgpalliedu üle, räägime kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Täispikk intervjuu: reptiiliteooria "isa" David Icke reaalsuse väravad (83)
  2016

  David Icke on maailma kuulsaim vandenõuteoreetik, mees, kes isegi paljude vandenõuteoreetikute jaoks on liiga äärmuslik. Paljuski just tänu temale usuvad miljonid inimesed näiteks, et paljud maailma liidrid on reptiilid.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kommunaalprobleem ja Vene kodanike viisaskeem (1)
  2016

  Milline terve mõistusega inimene ostab kodu ilma nägemata ega külasta seda kordagi? Me oleme aastast-aastasse näinud dramaatilisi reportaaže õnnetutest kortermajadest Ida-Virus, kus võlgade tõttu ühtelugu sooja kinni keeratakse. "Pealtnägija" toob aga välja, et näiliselt kommunaalprobleemi taga on paljuski Vene kodanike viisaskeem, mis teeb umbsõlme lahendamise veel raskemaks ja ausate inimeste tõenäosuse külma kätte jääda veel suuremaks. Millest täpselt jutt, selgub kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": riik lahutas eesti-ameerika lesbipaari (3)
  2016

  Ajal, kui kurikuulus kooseluseadus ja selle õnnetud rakendussätted on takerdunud, läheb elu omasoodu edasi. On juba kümneid eesti geisid ja lesbisid, kes sõlminud mees-mehega või naine-naisega abielu mõnes riigis, kus see on seaduslik. Eestis tekivad neil aga uued probleemid. 26aastaste Sarah ja Kristiina juhtum ajas sõjajalale geiaktivistid, õiguskantsleri ja ministeeriumi. Kuidas ametkonna tahtmatus tuleohtliku teemaga tegeleda lõppes pisarate ja maalt lahkumisega, näete kolmapäeval kell 20.05 Pealtnägijas.

 • foto
  Vaata "Pealtnägija" videot: asekantsleri koore all on peidus romantik
  2016

  Eesti e-residentsuse isa Taavi Kotka avab end täiesti uuest küljest. Üldsus ei tea, et aasta algul rippus 37aastase kolme lapse isa elu juuksekarva otsas, kui ta elas üle raske operatsiooni, mis omakorda viis üllatuspulmani. Aga põhiuudist ja peamist põhjust, miks me teda täna usutleme, kuulete alles kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Keskerakonna skandaalsed garantiikirjad
  2016

  Segastel asjaoludel sündinud garantiikirjad, mis kunagine peasekretär Priit Toobal erakonna pikaajalisele kampaaniameistrile Paavo Pettaile andis, on katalüsaator, mis vallandasid Eesti suurima erakonna sisekriisi ja ähvardavad olla Edgar Savisaare kirstunael. Kui Savisaar kukub, võib see omakorda viia valitsuse vahetuseni.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kellele andis eelmine president armu?
  2016

  25aastane üliõpilane Taisi ja 42aastane endine politseinik Alice on ühed vähestest, kellele eelmine president armu andis. "Pealtnägija" uuris läbi viimase kümne aasta jooksul esitatud ligi tuhat armuandmistaotlust ja nende taustad ning avastas hulga üllatavaid seaduspärasid, kurioosumeid ja mitu uudist. Millised need on, selgub juba homme kell 20.05!

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kuulsaim väliseesti poliitik kaalub kodumaale naasmist
  2016

  51aastane Lembit Öpik on kuulsa eesti astronoomi lapselaps ja ainus eestlane, kes kuulunud Briti parlamenti. Samas osales ta wrestlingu-matšis, robinsonides, püüdis läbi lüüa koomikuna, deitis poptähekesega ning on olnud üldse tabloidide püsikangelane. Aga nüüd hoidke alt – intervjuus "Pealtnägijale" tunnistab kõige kuulsam väliseesti poliitik, et kaalub esiisade maale naasmist. Pikemalt kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Täispikk intervjuu: Juhan Parts võrdleb enda ümber toimuvat infosõjaga (2)
  2016

  Mitmed suurettevõtjad, opositsioonipoliitikud ja meediaväljaanded kritiseerivad armutult Juhan Partsi. Väidetavalt tõid tema otsused ministrina Eestile kümneid, kui mitte sadu miljoneid kahju. Pärast pikale veninud kombinatsiooni määrati IRLi kuuluv endine pea- ja majandusminister, 50aastane nelja lapse isa sel esmaspäeval Eesti esindaja kandidaadiks Euroopa Kontrollikojas.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kui sinine vilkur põleb, kas siis võib inimese karistamatult alla ajada? (4)
  2016

  Nii küsib perekond, kelle 20-aastane poeg Rain hukkus läinud aasta 21. novembril Tartus ülekäigurajal, kus talle sõitis otsa väljakutsele kihutanud politseipatrull. Ametlik seisukoht on, et tegu oli traagilise õnnetusega ja politseibussi juht pole süüdi. Pealtnägija võtab erakordselt emotsionaalse ja keerulise loo politsei saatuslikust alarmsõidust pulkadeks lahti kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": moodsa aja mõisnikud
  2016

  Eesti rikaste TOPi kolmas Toomas Annus, usu- ja äriperekond Sõnajalad, poliitikud Eerik-Niiles Kross ja Aivar Riisalu, bravuuritar Anu Saagim, baltisakslane Karl Von Ramm ning salapärased vene uusrikkad.... Mis on nende ja veel sajakonna jõuka ning koloriitse inimese ühisnimetaja? Selgub, et nad kõik on tänapäeva mõisnikud. Selle nädala "Pealtnägija" kaardistab Eesti „uusaadlikke”. Kes on mõisa omamise rekordimees, kes tegi kõige valusama krahhi? Kelle mõis on praegu müügis 1 euroga ja milline mõisaomanik mässiti mõrvaloosse? Muuhulgas see selgub kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Liverpooli kolinud Klavani pere avab kohanemisraskuste tagamaid
  2016

  "Pealtnägija" toimetaja Kristjan Pihl toob täna õhtul tele-eetrisse Ragnar Klavani ja tema pere elu Liverpoolis.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Ragnar Klavani ja tema pere elu Inglismaal
  2016

  Sel suvel, kui Eesti rahvuskoondise kapten Ragnar Klavan sõlmis töölepingu maailma ühe tuntuna jalgpalliklubiga, liigitus see uudis siinsete jalkafännide jaoks imede kategooriasse. Mingi omamoodi maagia ümbritses Liverpooli linnakest Kesk-Inglismaal ka sel nädalalõpul, kui "Pealtnägija" võttegrupp jälgis Ragnari ja tema pere kohanemist uue elukohaga. Kuidas Ragnaril palliplatsil läks, teame me juba kõik, aga seda, kuidas läks meil, vaadake kolmapäeval kell 20.05 – nagu ikka – Eesti Televisioonist.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": naine, kes armastas terroristi
  2016

  Stockholm on Tallinnale lähim pealinn, kus tõestatult tegutsevad islami-fundamentalistid ja on esinenud äärmuslaste rünnakuid. Just sealt leidis "Pealtnägija" üles naise, kes kuulus 16 aastat sõjakate moslemite ridadesse, oli abielus ja elas põranda all mehega, kes samal ajal oli rahvusvaheliselt tagaotsitav. Kui Anna Sundberg teile täna tänaval vastu jalutab, ei usuks elu sees, et see habras nelja lapse ema oli veel mõned aastad tagasi islamiradikaal ja värbas fanaatikuid pühasse sõtta. Ta räägib oma erakordse loo elust pühasõdalaste siseringis "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": uus korruptsiooniskandaal Viimsi vallas (2)
  2016

  Korruptsiooniskandaalid Viimsi vallas pole ammu enam kellelegi uudis, kuid üks tänaseks juba kuus aastat kestnud konflikt tundus meile nii ilmse ebaõiglusena, et käisime asja Pranglil kohapeal uurimas. Kuidas rannarahvale kott pähe tõmmati ja mis roll on selles eksvallavanemal ja Eesti rahvusstaadioni arhitektil, selgub sel kolmapäeval kell 20.05 Pealtnägijas.

 • foto
  "Pealtnägija" uuris presidendikandidaatidelt nende tervisliku seisundi kohta
  2016

  Tulenevalt USA presidendikandidaadi Hillary Clintoni terviseprobleemidest otsustas "Pealtnägija" küsida ka Eesti presidendikandidaatidelt nende tervisliku seisundi kohta. Viiest kandidaadist vastasid kaks - Mailis Reps ja Mart Helme.

 • foto
  "Pealtnägija" autoritega saab pärast saadet Facebooki lehel suhelda
  2016

  Sellest hooajast on "Pealtnägijas" uuendus ning pärast saadet on kõigil võimalik suhelda otse lugude autoritega.

 • foto
  "Pealtnägija" jõudis hooaja esimese saatega teletabeli esikolmikusse
  2016

  ETV vaadatuim saade oli möödunud nädalal "Pealtnägija", mida vaatas 152 000 inimest.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": abitu mees tõsteti keset ööd haiglast välja
  2016

  Kui ei näeks, siis ei usuks: 75-aastast Laurit tabas enne sünnipäeva raske terviserike ja ta viidi kiirabiga haiglasse, kuid ... tõsteti keset ööd sealt välja. Kui sugulane abitu mehe kojusaatmise vastu protestis, võeti appi turvamees ja viidi asi lõpule. Kas efektiivistamise käigus on inimlikkus meditsiinist lõplikult kaotsi läinud? Mis õigustab sellist praktikat? Pooled räägivad suu puhtaks Pealtnägijas, kolmapäeval kell 20.05. Andke teada siin kommentaariumis või aadressil pealtnagija[ät]err.ee, kas ka teil on sarnaseid kogemusi?

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": mis toimub presidendi meeskonnas ja Kadrioru kulisside taga?
  2016

  Sel kolmapäeval jätkub Pealtnägija "presidentaalsete" lugude sari ja seekord räägib ka Toomas Hendrik Ilves. Võidujooks Vabariigi Presidendi tooli nimel muutub aina vihasemaks, mida lähemale tuleb valijameeste kogu. Aga mis ootab ees kandidaate, kes praegu veri ninast välja pingutavad?

 • foto
  "Pealtnägija" tiimiga liitusid värskel hooajal Taavi Eilat ning Kristjan Pihl
  2016

  7. septembril jõuab ETV ekraanil "Pealtnägija" hooaja esimene osa - lisaks värsketele teemadele on sel hooajal nende tiimis ka kaks uut liiget, kelleks on varasem "Aktuaalse kaamera" Tartu korrespondent Taavi Eilat ning endine Eesti Ekspressi ajakirjanik Kristjan Pihl. "Ringvaate" stuudios rääkisid nad mõne sõnaga, mida uus hooaeg toob.

 • foto
  Piret Järvis oma esimesest "Pealtnägija" loost: ma pole julgenud seda siiamaani üle vaadata
  2016

  "Pealtnägija" reporterid Piret Järvis ja Anna Gavronski meenutasid oma esimesi lugusid Eesti ühes vaadatuimas telesaates ning kirjeldasid "Pealtnägija" meeskonna igapäevaelu.

 • foto
  Mihkel Kärmas "Pealtnägija" 18. hooaja eel: igav küll ei hakka
  2016

  Saatejuht Mihkel Kärmas tõdes, et "Pealtnägija" täna algava hooaja suurim muutus on uus ja värske energia uute kolleegide näol.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kuidas valmistus tsirkuselegend Vello Vaher talendisaateks?
  2016

  Selle suve kõige võimsam comeback kuulub vaieldamatult 52-aastasele tsirkuselegend Vello Vaherile, kes pani USA vaadatumas telesaates ahhetama ka kõige karmimad kohtunikud. Me teame, mis juhtus talendisaate laval, aga näeme esimest korda, kui napilt kõik tegelikult läks. "Pealtnägija" avasaates kolmapäeval kell 20:05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kuidas käib meie presidendi ja peaministri ihukaitsjate töö?
  2016

  Kui presidendil tuleb öösel burksi-isu, kas ta läheb ise või saadab ihukaitsjad? Eestis on kaks VIPi koos perega, keda saadab 24/7 riiklik ihukaitse – president ja peaminister. Samas ümbritseb seda ametit saladuseloor. "Pealtnägijale" tehti märkimisväärne erand ja mehed ning naised, kes peavad kõike tähele panema, aga suu kinni hoidma, rääkisid ja näitasid, kuidas käib meie VIPide ihukaitsjate töö. "Pealtnägija" avasaates kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Avies taastas lennuloa ja jätkab tegevust
  2016

  Pankrotistunud lennufirma Avies AS taastas pärast nelja kuud lennuettevõtja sertifikaati (AOC) ning kavatseb järk-järgult alustada äri- ja tšarterlendude pakkumise ja lennualaste ekspertteadmiste müügiga välismaale.

 • foto
  "Pealtnägija" tuleb uue energiaga
  2016

  "Pealtnägija" avaldas värske hooaja eel promoklipi sellest, milline on saatemeeskonna värske nägu.

 • foto
  Erisaade Pealtnägija versus presidendikandidaadid!
  2016

  Verbaalsed mõõgad ristavad Siim Kallas, Mailis Reps, Eiki Nestor, Allar Jõks ja Mart Helme. Eeldatavasti niigi tulist debatti presidendiralli favoriitide vahel ergutab Mihkel Kärmas. Otseülekanne Paide Arvamusfestivalil publiku ees ja osavõtul toimuvast sõnalahingust algab reedel, 12. augustil kell 19.30 ETVs ja veebis.

 • foto
  Uuenenud koosseisus "Pealtnägija" valmistub uueks hooajaks
  2016

  Suvepuhkus on läbi ning "Pealtnägija" tegus meeskond valmistub juba uueks hooajaks.

 • foto
  Vangidevahetuslepe Indiaga jõudis valitsusse
  2016

  Välisministeeriumist jõudis valitsusse eelnõu, millega kiidetakse heaks Eesti ja India vahel kohtulikult karistatud isikute üleandmise kokkuleppe sõlmimine.

 • foto
  Panama paberid: maadevahetajad liigutasid Bahama firma kaudu miljoneid kroone (1)
  2016

  Reformierakonnale lähedalseisev advokaat peitis pistisevõtjate raha päritolu, hämaras skeemis liikusid suured summad läbi Libeeria ja Bahama saarte.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Panama paberitel ja kõmulisel maadevahetuse afääril on seos!
  2016

  Nagu lubasime, pole "Pealtnägija" hooaja viimane, kokkuvõttev saade vanade lugude nämmutamine, vaid toome lagedale üllatavaid uudiseid. Üks neist on, et kurikuulsast Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca ostetud riiulifirma käib läbi ka maadevahetuse uurimisest. Kes konkreetselt sellega seotud, selgub juba täna õhtul kell 20.05.

 • foto
  "Pealtnägija" lõpetab hooaja
  2016

  Kolmapäeval on eetris "Pealtnägija" käesoleva hooaja viimane saade, kus käiakse veelkord läbi selle aasta parimad palad, suurimad pommid ja ehedamad emotsioonid. 

 • foto
  Erisaade: mis juhtus pärast "Pealtnägijat"?
  2016

  Sel kolmapäeval käime üle "Pealtnägija" lõppeva hooaja parimad palad, suurimad pommid ja ehedamad emotsioonid. Need pole vanad nämmutatud asjad, vaid saame teada palju värskeid uudiseid. Mis juhtus miljonäri, aferisti, laulja, ohvri, poliitiku või seiklejaga pärast? Kõige üllatavamatest arengutest anname aru kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Tiit Made memuaarid tööst spioonipesas
  2016

  Õhtuses "Pealtnägijas" jutustame, kuidas tippkommuniste läänes pornokinno viidi ja muid pikantseid lugusid nõukogude diplomaadi tööst külma sõja haripunktis. Üldus teab Tiit Made kui pikaajalist poliitikut ja telenägu, aga üks peatükk tema biograafias on tekitanud küsimusi ja kaasa toonud isegi kohtuasja.

 • foto
  Vaata videot eestlaste osalusel ehitatud superauto kihutamisest
  2016

  Vaata videot eestlaste osalusel ehitatud superauto seest üle 300-kilomeetrisel kiirusel.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": elektroülitundlikud - inimesed, kellel mobiil ajab südame pahaks 
  2016

  Vaata videot, kuidas kaitseb elektroülitundlik inimene end seadmete väidetavalt kahjuliku kiirguse eest. Kui seni pandi jutt mobiilide ja muude vidinate elektromagnetkiirguse negatiivsest mõjust fooliummütsikeste rubriiki, siis üha enam autoriteete kutsuvad siiski ettevaatlikkusele. Mis on tõde ja mis müüt? Ning kas kiirguse vähendamine võiks olla põhjus, et wifit ja nutiseadmeid koolides piirata, uurib "Pealtnägija" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  PN Ekstra: psühhoterapeut Endel Talviku täispikk intervjuu
  2016

  Tänases "Pealtnägija" avaloos rääkis viielapseline Harjumaa perekond oma 16 aastat kestnud kannatustest, kuidas prantslasest ekskallim saadab pereema kohta naabruskonnale laimukirju, tüütab öiste telefonikõnedega ning luusib ukse taga, et kunagine pruut endaga kaasa viia.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Eesti pere 16 aastat ahistaja küüsis
  2016

  See on uskumatu lugu, kuidas välismaal elav ahistaja on üht Eesti peret süsteemselt häirinud juba 16 aastat, aga võimud ei suuda teda takistada. Millised on ühe viie lapsega pere võimalused, kui vastas seisab sõna otses mõttes maniakk, kes ei löö risti ette millegi ees, küsib "Pealtnägija" kolmapäeval kell 20.05!

 • foto
  "Pealtnägija" Koenigseggi tehases! (1)
  2016

  Seda on nimetatud maailma kõige hullumeelsemaks autoks ja hübriidraketiks ratastel. Superauto Koenigsegg maksab keskeltläbi poolteist miljonit eurot ja kiirendab nullist 300-ni vähem kui 13 sekundiga, kuid mida lai avalikkus ei tea – maailma võimsaima seeriatootmisauto sünni juures on oluline roll ka eestlastel. Täna õhtul kell 20.05 viime teid sinna, kuhu ükski eesti ajakirjanik pole varem pääsenud.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks vägistamisdroogi ohver abi ei saa? 
  2016

  Me kõik oleme kuulnud jutte, kuidas klubis poetatakse tüdruku kokteili sisse aineid, mis röövivad vastupanuvõime ja muudavad kergeks saagiks. Politsei sõnul ongi viimasel ajal GHB-d ehk korgijooki, mida väidetavalt selleks kasutatakse, Eesti narkoturule jõudnud rohkem kui kunagi varem.

 • foto
  Üllatavad paberid: Advanfort hageb oma nõunikult üle 13 miljoni dollari
  2016

  Viimases "Pealtnägijas" käsitlesime eesti laevakaitsjad Indias jänni jätnud piraaditõrjefirma Advanfort tegevust, milles on palju valgustkartvat ja kummalist. Et kõik saatesse ei mahu, avaldame lisamaterjalid internetis. Esimene näide ilmestab, kui veidra kambaga üldse tegu oli. Nimelt pööras meeste päästmisega tegelema pidanud seltskond hoopis ise tülli – Advanfort ja tolle juhid Samir Farajallah ning Ahmed Farajallah andsid sisse hagi oma firma endise juriidilise nõustaja John Cartneri ning veebiväljaande Maritime Executive vastu.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": eesti linnapea, kes tegi Rootsi kõige depressiivsemast suurlinnast eduloo
  2016

  Mida teab eestlane Malmöst? Probleemid immigrantidega, Zlatan Ibrahimovic ja kriminaalsari "Sild"? Aga kas teadsite, et Rootsi suuruselt kolmandat linna juhtis ligi 20 aastat eestlane Ilmar Reepalu, kelle puhul isegi vastased tunnistavad, et arhitekti haridusega mees pööras kriisis tööstusasumi urbainistlikuks edulooks, mida kadestatakse ja kopeeritakse üle maailma.

 • foto
  Häirekeskuse töötaja sai telefoni teel elu päästmise eest teenetemärgi
  2016

  Rahvusvahelise raudteeohutuse ühenduse Operation Lifesaver Inc Eesti organisatsioon, MTÜ Operation Lifesaver Estonia (OLE) omistas häirekeskuse Põhja keskuse valvevahetuse juhile Anne Kuuskmannile OLE teenetemärgi inimese elu päästmise eest raudteel. Tunnustuseni viis Kuuskmanni poolt ETV saatele "Pealtnägija" antud intervjuu.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": uued faktid eesti laevakaitsjate loos
  2016

  Läinud laupäeval tähistati Eestis veteranipäeva. Samal ajal virelevad juba kolmandat aastat Indias eesti laevakaitsjad, kellest paljud on kaitseväe taustaga ja missiooniveteranid. Aasta algul hellitati lootust, et pärast pikka vintsutust saavad nad tulema, kuid külma dušina mõistis India kohus nad jaanuaris süüdi ja saatis vahepeal juba kautsjoni vastu väljas olnud mehed jälle vanglasse.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": skandaalsed karupojad (2)
  2016

  Skandaalsed karupojad täna "Pealtnägijas" :) Hiljuti kütsid Eesti meedia kuumaks Võrumaal, Mõnistes asuva Alaveski loomapargi kolm karupoega – Tillu, Paksu ja Punnsilm, keda väidetavasti ähvardas hädatapmine. Tegu on tõenäoliselt enim segadust ja kirgi külvanud karupoegadega Eesti lähiajaloos, sest jutt hukkamisest ei vasta tõele ja nende elud ei ole ohus. Oli see pahatahtlik spinn, ametnike ülepingutus või infomüra, räägivad osapooled täna õhtul "Pealtnägijas".

 • foto
  Homses "Pealtnägijas": politsei peab taas osa kihutajate trahve tühistama (1)
  2016

  2012. aasta sügisel paljastas "Pealtnägija" politsei taatlemisskandaali, kus politsei juhtkond pani kalevi alla 200 ebaseaduslikku kiirustrahvi. Ehkki vigadest püüti õppida, harutab "Pealtnägija" seekord lahti tragikoomilise loo, kus riikliku mõõtefirma näpuka ja politseisisese infosulu tõttu on ligi 30 kihutajal jälle õigus nõuda trahvi tühistamist. Kuidas ämbrid taas kolisesid kuuleme kolmapäeval kell 20.05!

 • foto
  Järgmises saates: maailma kõige hõivatum naisdirigent on eestlanna
  2016

  Eestlanna Kristiina Poska on kõige hõivatum naisdirigent maailmas. "Pealtnägija" sõitis Austriasse, et jälgida ühte päeva tema tegusas elus. Kuidas Türilt pärit Poska ennast muusikamaailma absoluutsesse tippu murdis, sellest lähemalt juba kolmpäeval "Pealtnägijas" kell 20.05.

 • foto
  Reformierakonna aukohtu esimees viidi ülekuulamisele!
  2016

  Politsei korraldas eile läbiotsimise Jõelähtme vallavalitsuses ja kolme vallaga seotud isiku kodus ning viis menetlustoiminguteks kaasa vallavanema Andrus Umboja, munitsipaalettevõtte Jõelähtme Varahaldus juhatuse liikme Teet Sibritsa ning kuulas üle volikogu liikme Veljo Haaveli.

 • foto
  Tänane "Pealtnägija" räägib Eestit puudutavatest Panama dokumentidest
  2016

  Aprilli alguses jõudis avalikkuse ette info nn Panama paberitest ehk sellest, kuidas maailma suuruselt neljandast maksuvabade ja varifirmade asutamise büroost lekkis 11,5 miljonit dokumenti.Täna õhtul eetrisse minev "Pealtnägija" räägib nende dokumentide seostest Eestis asuvate firmade ja inimestega.

 • foto
  Järgmises saates: mida räägivad Panama paberid Eesti kohta
  2016

  Kümme päeva tagasi lõhkes ülemaailmne uudispomm – nn Panama paberid, kus maailma suuruselt neljandast maksuvabade ja varifirmade asutamise büroost lekkis 11,5 miljonit dokumenti. Kui siiani arvati, et lekke materjalid on vanad, ei puuduta eriti Eestit ja isegi kui puudutavad, ei tehtud varifirmadega midagi halba, siis "Pealtnägija" valduses dokumendid näitavad, et see ei ole nii.

 • foto
  Järgmises saates: Eesti parim meesnäitleja on jalgpalliklubi juht
  2016

  Teatripäeval anti parima meesnäitleja tiitel NO99 ridadest kasvanud Jaak Printsile rolli eest monotükis „Kodumaa karjed”. Auhind on seda tähelepanuväärsem, et juba paar aastat tagasi tõmbas Prints otsa teatrist lahti ning on põhitööna hoopis Eesti edukama jalgpalliklubi Flora tegevjuht. Kuidas ta end piltlikult öelda kahe areeni vahel jagab, räägib kangelane ise kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijas"!

 • foto
  Soovitusi varade lahutamiseks külma pea ja sooja südamega
  2016

  Mõned näpunäited ja mõtted juristidelt seoses eilse looga, kus rääkisime jõukate perede vara jagamise vaidlustest abielulahutuse käigus, et vältida hilisemaid vaidlusi. Moraal on - asjad tuleks selgeks rääkida, kui veel armastust jätkub:

 • foto
  PN Ekstra: täispikk intervjuu Armeenia mõttekoja juhi Richard Giragosianiga
  2016

  Intervjuu Armeenia Regionaalsete Uuringute Keskuse (RSC) direktori Richard Giragosianiga. Juttu on pingelisest olukorrast Mägi-Karabahhis ja selle tagamaadest. Samuti küsime, miks Armeenia ja Aserbaidžaan taas lahinguid alustasid ja kuidas mõjub see tsiviilelanikele.

 • foto
  Järgmises saates: kuidas Eesti rikkad lahutuse korral vara kandivad
  2016

  "Pealtnägija" uurib, kuidas meie rikkad lahutuse korral oma vara peidavad ja kandivad. Maailmas lööb hetkel laineid nn Panama paberite afäär, kus massiivne andmeleke paljastas, kuidas kuulsused ja kurjategijad ühtemoodi oma varasid off-shore firmadesse peitsid. Muuhulgas kasutati seda skeemi ka abielulahutuse puhul. Sellega haakub üllataval kombel seekordne "Pealtnägija" lugu.

 • foto
  Järgmises saates: pingeline olukord Mägi-Karabahhis
  2016

  Läinud nädalavahetusel puhkes Euroopa külje all jälle sõda. "Pealtnägija" uuris kohapeal, kelle karvane käsi oli mängus, et Armeenia ja Aserbaidžaan taas Mägi-Karabahhis lahinguid alustasid ja kuidas mõjub see tsiviilelanikele? Kõigest juba pikemalt sel kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Vaata videolõiku, kuidas spordiajakirjanik teeb reportaaži barokk-kontserdilt!
  2016

  Lai üldsus ilmselt ei tea, et AK spordiuudistest tuntud Alvar Tiisler on – üllatus, üllatus – klassikaline laulja, kes on nii heal tasemel, et annab kontserte välismaal. Täna võtab ta meid kaasa gastrollile Iisraeli. Nimelt korraldab Eesti üks karismaatilisem süvamuusik ja dirigent Andres Mustonen juba kolmandat aastat paralleelselt Eestiga omanimelist festivali ka Iisraelis. 

 • foto
  Järgmises saates: inimesed oma kodu lõksus
  2016

  Kas ehitusjärelevalve oli loll, pime või äraostetud – küsivad pered, kes sattusid oma kodude lõksu. Ehkki – vabandust väljenduse pärast – kinnisvarapornot tehakse tänapäeval vähem kui buumi ajal, kubisevad portaalid endiselt kuulutustest, kus müüdav objekt ei vasta tegelikult ehitus- või kasutusloale.

 • foto
  Täna on eetris "Pealtnägija" erisaade Brüsseli terrorirünnakutest
  2016

  Täna õhtul pidi eetrisse minema klassikaline "Pealtnägija", kuid Brüsseli eilne tragöödia tõi terroriohu eestlastele lähemale kui eales varem, mistõttu on eetris erisaade. Toimetaja Anna Gavronski murdis end ainsa ajakirjanikuna erilennukile, mis kihutas eile õhtul Amsterdamist koju tooma neid kümneid eestlasi, kes tundsid väga lähedalt Brüsseli terrorirünnakute šokeerivat puudutust.

 • foto
  Möödunud nädala vaadatuim saade oli "Pealtnägija"
  2016

  Möödunud nädalal oli Eesti televaatajate lemmik ETV saade "Pealtnägija", mida jälgis 177 000 inimest.

 • foto
  PN Ekstra: Oudekki Loone täispikk intervjuu (2)
  2016

  Vaata Oudekki Loone intervjuu pikka versiooni, kus ta räägib lisaks eetris käinud usutlusele oma ebatavalise eesnimega seotud legendist, anarhismist ja marksismist, võrdleb Berlusconit ja Savisaart, avab Keskerakonna majanduspoliitikat, kommenteerib enda osalust Kaur Kenderi kriminaalasjas ja kanepi legaliseerimist ning palju muud.

 • foto
  Järgmises saates: intervjuu Keskerakonna tõusva tähe Oudekki Loonega (1)
  2016

  Pommuudise valguses, et Edgar Savisaarele esitati uus kahtlustus, on eriti aktuaalne täna õhtul "Pealtnägijas" eetrisse minev intervjuu Keskerakonna tõusva tähe Oudekki Loonega. Muuhulgas lubab tulihingeline savisaarlane, et nüüd kui ta on Riigikogu liikmeks saanud, seisab ta hea selle eest, et muudetaks ära ebaõiglased seadused, mis lubasid korraldada "inimjahi" tema partei liidrile. Huvitav detail on, et korteri eest, kus intervjuu toimus, maksab Loone osaliselt Riigikogu hüvitisega. Olge liinil täna õhtul kell 20.05.

 • foto
  Kristjan Pihl astub "Pealtnägija" meeskonda
  2016

  ETV saade "Pealtnägija" saab peagi täiendust ajakirjanik Kristjan Pihli näol ning toimetusega liitub ka ERRi Tartu korrespondent Taavi Eilat.

 • foto
  Järgmises saates: virtuaalne väljapressimine levib kulutulena
  2016

  Kujutage ette, et lehitsete arvutis perepilte, kuulate muusikat või kirjutate kirja, kui ühtäkki avaneb tekst, mis palub kanda võõrale kontole tuhandeid eurosid, muidu jääte oma arvuti sisust ilma. Viimase aasta sees on lisaks eraisikutele pantvangi võetud muuhulgas Tallinna Sadama, Vanemuise teatri, Tallinna Kiirabi ja isegi politsei arvuteid. Selle nädala "Pealtnägija" kaardistab, kui suur on uus küberoht ja selgitab, kuidas ennast kaitsta. Täpsemalt virtuaalsest väljapressimisest kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  "Pealtnägija" jalgpallikohtunike lugu tõi ERR-ile pressiauhinna
  2016

  Eesti Spordiajakirjanike Selts kuulutas täna välja 2015. aasta parimad spordiajakirjanduse lood ja -fotod. Laureaate tunnustama ja auhindu tuli üle andma Eesti aasta sportlane, tõstmise MM-i hõbe Mart Seim.

 • foto
  Järgmises saates: kuidas politsei tabas Eestist juhitud narkokartelli (1)
  2016

  Vaata fotosid kahtlustatava narkoparuni luksuslikust eramust. Täna õhtul avalikustab "Pealtnägija", kuidas politsei tabas rahvusvahelises koostöös Eestist juhitud narkokartelli, mille tegevus oli erakordselt hästi organiseeritud ja konspireeritud, kuid mille bossid kümblesid luksuses. Villade, luksusautode, sularaha ja muu edeva kraami hulgas arestiti see 1,8 miljonile eurole hinnatud villa Viimsis. Kogu lugu täna õhtul kell 20.05!

 • foto
  Järgmises saates: estofiilid Lõuna-Prantsusmaal
  2016

  Seekordne "Pealtnägija" viib vaataja väikesesse külla keset Lõuna-Prantsusmaa maalilisi viinamarjavälju, kus põimuvad Hollywood, Arvo Pärt, šikk elu ning prantsuse estofiilid. Kes ja mis on täpselt selle taga, selgub kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Rasmus Kagge lahkub ERR-ist
  2016

  Ligi kümme aastat "Pealtnägijas" töötanud ja 2012. aastal Bonnieri preemia pälvinud Rasmus Kagge lahkub märtsi lõpus rahvusringhäälingust, et teha elus kannapööre ja olla vähemalt mõnda aega ajakirjandusest eemal.

 • foto
  Järgmises saates: Eestis välja töötatud uudne eneseabiõpetus (8)
  2016

  Negatiivsed emotsioonid ja sundmõtted võivad olla minevik ning produktiivne ja muretu elu käega katsutavam kui kunagi varem, kui uskuda mitmeid tunnustatud Eesti avaliku elu tegelasi, kes on asunud praktiseerima Eestis välja töötatud uudset eneseabiõpetust. Mis imevits see on, mille abil meie tuntud ja edukad oma eludes uue lehekülje pööranud, selgub "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  ERR.ee video. Filmivestlus Anna Gavronskiga: "Päevavalgele" abil õpivad inimesed hindama ajakirjaniku töö väärtust
  2016

  Värskes filmivestluses rääkisime "Pealtnägija" ajakirjaniku Anna Gavronskiga, kes käis vaatamas Boston Globe'i suurejoonelisest ajakirjanduslikust uurimisest rääkivat mängufilmi "Päevavalgele" ("Spotlight"). Lisaks filmile tegime juttu ka tema tööst "Pealtnägija" toimetuses ning võrdlusmomentidest filmiga.

 • foto
  Järgmises saates: aastakümneid hiljem üles leitud filmikaadrid
  2016

  Nädala pärast tähistab Eesti Vabariik oma 98. aastapäeva. Ja mis saab sel puhul olla veel meeliülendavam, kui vaadata maailma teisest otsast, tolmunud riiulitelt, aastakümneid hiljem üles leitud värvilisi filmikaadreid mööda maailmamerd seilavast sini-must-valgest, mille all tegi legendaarne rännumees Ahto Valter 1940. aastaks esimese eestlasena tiiru ümber maailma.

 • foto
  Järgmises saates: kuidas rikaste raha müstilisel kombel tuulutati
  2016

  Kes on Eesti kõige laiema haardega aferist? Paljud pakuvad, et see on mees pildil – kirjanik ja kristlane, endine kaitsepolitsei kaastöötaja ja „Võluvee” tootja, isehakanud mõisahärra ning nafta- ja gaasiärimees. Kurbnaljakas lugu, kuidas rikaste raha müstilisel kombel tuulutati, on eetris "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Omaste pöördumine: miks hukkus haiglasse pöördunud noor naine koos sündimata lapsega? (21)
  2016

  Tänases Ekspressis lahatakse Pelgulinna sünnitusmaja viimaste aastate kõige mustemat päeva, kus hukkus lapseootel noor naine ja sooritas enesetapu äsja isaks saanud mees. Kaks tragöödiat ei ole teineteisega seotud. Pealtnägija on kontaktis hukkunud naise omastega, kellel on haiglale ja kiirabile etteheiteid. Kuna sündmused on nii värsked ja hukkunu maeti alles äsja, pole pere valmis teleekraanil esinema, aga saatis selle asemel pöördumise, mille avaldame nende nõusolekul muutmata kujul:

 • foto
  Järgmises saates: Häirekeskuse rääkimata lood
  2016

  Kui vähe me tegelikult tunneme oma kangelasi?! Igaüks on kasvõi kord elus helistanud Häirekeskusesse, aga me ei tea, mida elavad läbi need inimesed, kes neile kõnedele vastavad. Esimest korda avavad selle nädala "Pealtnägijas" oma hinge ja vapustavad lood Häirekeskuse päästekorraldajad – kolmapäeval kell 20.05. Need on dramaatilised juhtumid, mis puudutavad ka kõige kalgimaid südameid.

 • foto
  Järgmises saates: kas jumalasõna peletab eksvange?
  2016

  Oleme ausad – enamikel tõuseb sapp kurku, kui jutt läheb sellele, et vangidele peaks raha kulutama. Tegelikult väidavad asjatundjad, et võrrand on lihtne: meil tasub kulutada näiteks keskustele, mis aitavad eksvangidel ühiskonda sulanduda, sest siis ei lähe nad uuesti kurjale teele ja kokkuvõttes tuleb nii kõigile odavam.

 • foto
  "Pealtnägija" on vaadatavuse tabelis taas esikohal
  2016

  Möödunud nädalal tõusis vaadatuimaks saateks taaskord ETV telesaade "Pealtnägija" 199 000 vaatajaga.

 • foto
  Järgmises saates: riigisaladused ja armuafäärid
  2016

  "Pealtnägija" põhilugu sel nädalal on nii kõrgete panustega ja pikantne, et me ei saa reklaamis veel öelda, kellest täpselt jutt. Saame välja tuua märksõnad: riigisaladused ja jaburad äpardused, korruptsioonisüüdistused ja armuafäärid, vilepuhujad ning vaimne terror, miljonid kulutatud eurod, aga küsitavad tulemused.

 • foto
  Advokaat: “Pealtnägija” loo keelamise kaasuses on üllatav, et saatemeeskonda ära ei kuulatud
  2016

  Tartu ülikooli ajakirjandusmagistrantide meediakriitika saates “Pressipeegel” märkis vandeadvokaat Karmen Turk, et möödunud sügisel “Pealtnägija” saatelõigu eetrisse minemise keelamine on esitatud moel tavapäratu, sest olenemata varasemast praktikast ei kuulatud ära saate tegijate seisukohta.

 • foto
  Kaitseliitu astub üha enam välismaalasi (3)
  2016

  Kaitseliidu Toompea malevkonda astus kaks hindut! Kaitseliit, kus – kui uskuda stereotüüpi – annavad tooni pöetud pead ja keskmisest rahvuslikum ilmavaade, tõmbab miskipärast üha rohkem välismaalasi.

 • foto
  Xenia Joost - tunnustatud peadisainer 1000 töötajaga Vietnami rõivafirmas
  2016

  Pealtnägija üks tänane lugu räägib säravast ja omanäolisest moekunstnikust Xenia Joostist, kes sai üle riigi hoobilt kuulsaks paar aastat tagasi, kui ta disainis presidendiproua Evelin Ilvese vabariigi aasatpäeva kleidi.

 • foto
  Üleskutse loomasõpradele!
  2016

  Detsembris oli meie eetris lugu sellest, kuidas mitmed Eesti kohalikud omavalitsused ei oska ega taha hulkuvate loomadega korrektselt ümber käia hukates neid omavoliliselt või püüdes oma kohustuse loomade eest hoolt kanda kohalike elanike õlgadele lükata.

 • foto
  Järgmises saates: fantoomisa, kellest ei saa kuidagi lahti
  2016

  Veronikal on kaks last, kellel on fantoomisa ehk sünnitunnisusel isana kirjas mees, kellel pole nendega midagi pistmist füüsiliselt ega moraalselt. Tragikoomiline lugu, kuidas paindumatute reeglite tõttu läheb isana paberitesse kirja võõras mees, kui sa ei ole hoolikas, on eetris kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijas".

 • foto
  PN Ekstra: Hannes Võrno täispikk intervjuu (7)
  2016

  Palavalt armastatud rahvamees Hannes Võrno räägib, miks ta otsustas pärast kaitseväest lahkumist ette võtta uue ja üllatava missiooni ning kandideerida EOK presidendiks. Lisaks avalikustab ta oma kavatsused seoses suve lõpus toimuvate Eesti Vabariigi presidendi valimistega ja räägib veel paljust muust põnevast.

 • foto
  "Pealtnägija" lahkab alla 18aastaselt seksi ostu eest karistatute juhtumeid
  2016

  Täna õhtul toome muuhulgas päevavalgele loo, kus 16aastane poiss hakkas oma pruudi keha internetis müüma ja kasseeris pealtnäha korralikelt pereisadelt selle eest raha. Lugu on seda tähelepanuväärsem, et kupeldamine on kogu aeg olnud ebaseaduslik, kuid nüüd saavad esimest korda karistada ka kliendid.

 • foto
  Miks kandideerib Hannes Võrno EOK presidendiks?
  2016

  Täna õhtul räägib palavalt armastatud rahvamees Hannes Võrno, miks ta otsustas pärast kaitseväest lahkumist ette võtta uue ja üllatava missiooni ning kandideerida EOK presidendiks. Olukorras, kus tema senine side spordiga on pehmelt öeldes kasin ja kõhklajate arvates on tegu ühe Võrno järjekordse vembu või lühiajalise projektiga!

 • foto
  Järgmises saates: kas perevägivalla ohver saab uue kodu ja identiteedi? (2)
  2016

  Selle nädala "Pealtnägijas" räägime, kuidas korduvalt karistatud rets Janek peksis ja terroriseeris elukaaslast Liinat, aga sai selle eest vaid kuus kuud. Lugu riivab niigi õiglustunnet, kuid läheb veel dramaatilisemaks. Nimelt juba jaanuari lõpus saab mees, kes lubas naise sõna otseses mõttes tükeldada ja saatis trellide tagant sõnumeid, et sinnapaika see asi ei jää, taas vangist välja!

 • foto
  Kaljurand: Eesti laevakaitsjate esindajate pädevust on raske hinnata (1)
  2016

  Marina Kaljurand ütles saates "Ringvaade", et tal on raske hinnata Indias Eesti laevakaitsjaid esindavate advokaatide pädevust, kuna kogu eelmise aasta jooksul teatasid advokaadid, et neil on õnnestunud erinevaid süüdistusi tagasi lükata, kuid sel esmaspäeval selgus, et peamine süüdistus jäi vaatamata kõigile pingutustele endiselt püsima.

 • foto
  Laevakaitsjate omaksed teevad "Pealtnägija" vahendusel täna õhtul jõulise ühispöördumise
  2016

  2013 sügisel peeti Indias kinni firma AdvanFort laevakaitsjaid vedanud alus 35 mehega, sh 14 Eesti kodanikuga. Pardal olnud mehi, kellele pannakse süüks muuhulgas piiririkkumist ja illegaalset relvavedu, on aastaid solgutatud India vanglates, hoitud koduarestis, peaaegu Eestisse lubatud ja siis jälle süüpinki tiritud. Sel esmaspäeval oodati otsust, mis nad lõplikult vabastab.

 • foto
  "Pealtnägija" jõudis aasta esimesel nädalal vaadatuimaks saateks
  2016

  2016. aasta esimesel nädalal jõudis ETV saade taaskord vaadatuimaks saateks.

 • foto
  Järgmises saates: kuidas kaitstakse Euroopa Liidu idapiiri?
  2016

  Kuidas valvatakse Euroopa Liidu idapiiri aastal 2016, kui põgenikevoolul ei näi lõppu!? "Pealtnägija" võttis ette ja läks kaheks päevaks Eesti kagupiirile patrulli, et omal nahal tunda, mida tähendab iga päev jalgsi kümnete kilomeetrite läbimine metsades ja soodes, et kaitsta ilma mingisugusegi tarata Eesti kontrolljoont järjest kavalamate salakaubavedajate ja inimsmugeldajate eest, võideldes samal ajal kas või 30-kraadise pakasega! Ehedad muljed eetris juba kolmapäeval kell 20.05!

 • foto
  ETV2 toob eetrisse Mihkel Kärmase sarja "Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel"
  2016

  Teisipäeva õhtuti näeb ETV2 ekraanil Mihkel Kärmase uut teaduslikku tõsielusarja.