Soome 100 Soome 100

Soovitame

foto
Osoon
Täna 20:00

Kuidas pikk ja vihmane sügis on mõjutanud putukaelu? Kas talvekülmade üle elamiseks vajavad nad soojendavat lehetekki ja mis teki all toimub? Rootsi kõige ilusam ja liigirikkam liblikakollektsioon kuulub endisele poliitikule Hans Karlssonile. Liblikaid hakkas ta koguma juba lapsena, 65 aasta jooksul on kogutud 40 000 eksemplari 2300. liigist.

foto
Iseolemine, 9/10
Täna 20:30

Robert on õppinud elama nö kinnisilmi. Valikuvõimaluste olemasolu korral ta pimedas elamist kellelegi teisele ei sooviks, aga kuna temal valikut pole, tuleb hakkama saada. Kuidas, näete vestluses Margus Saarega. Toimetaja Iiris Saluri, režissöör Keiti Väliste, produtsent Aarne Kraam. Saadet toodab AA Visioon Stuudio OÜ.

foto
Välisilm
Täna 21:40

Välispoliitilisi sündmusi ja Eesti välispoliitikat kommenteerib ning analüüsib Astrid Kannel.

foto
Välisilma dokk Putini kättemaks, 2/2 (Putin's Revenge, USA 2017)
Täna 22:15

Kibedus ja ülekohtutunne, et Ameerika Ühendriigid on Venemaad alavääristanud ning ohustanud Putini enda positsiooni presidendina, viis skandaalse sekkumiseni USA 2016. aasta presidendivalimistesse. Filmi teine osa analüüsib, mis sundis Putinit andma uute relvadega hoopi otse Ameerika demokraatia südamesse, ja Trumpi kampaania liikmete kokkumängu Vene ametnikega.

foto
Terevisioon
Homme 06:55

Räägime tuberkuloosist. Nakatumiste arv on küll vähenenud, kuid sellest haigusest tekib tüvesid, mis ei allugi ravile. Lisaks uurime California hiigeltulekahjude põhjuseid ja tagajärgi. Näitame ka värvimuutvaid kampsuneid.

foto
OP
Homme 21:40

19. sajandi Prantsusmaa on alati aktuaalne, kui lavale või linale tuuakse "Hüljatud". Vanemuine võttis võimsalt ette. Joanna Kalm läheb tantsu kaudu 20. sajandi Ameerikasse. Vladislav Koržets näitab 21. sajandil 2017. aasta viimases "OP"is eriti armsat maja.

Vaata saateid juba enne tele-eetrit! Vaata veel saateid

Sõnumid Vaata veel

EL eesistumise uudised Vaata veel

Vaata veelkord!

foto
Eesti - Soome 200. Ooperigala Helsingis
Eile 16:30

Sel aastal tähistab Soome Vabariik oma 100. sünnipäeva. Pidustuste moto on - Tähistame koos! Galakontserdiga imelise arhitektuuri ja akustikaga Helsingi Musiikkitalos tähistab Rahvusooper Estonia koos meie vanema venna sünnipäevaga ka peatselt saabuvat Eesti 100. sünnipäeva. Kontserti juhatab Vello Pähn. Galal esinevad solistid Eestist, Soomest ja Itaaliast - Heli Veskus, Suvi Väyrynen, Helen Lokuta, Jyrki Anttila, Hatšatur Badaljan, Rauno Elp, Waltteri Torikka, Priit Volmer ja Jaakko Ryhänen, rahvusooperi orkester ning koor ja Eesti Rahvusballeti solistid ning trupp.

Vaata siia!

Esmaspäeval ETV2-s

foto
Heureka 2, 2/16: Kuidas kasutatakse päikeseenergiat?
Täna 19:30

Päikeseenergial on tohutu potentsiaal, mida osatakse tänapäeval päris hästi rakendada. Tuleb välja, et Eesti asub päikeseenergia kasutamiseks vägagi soodsa koha peal. "Heureka" uurib välja, miks see nii on ja kus seda siis kõige enam kasutatakse. Kas näiteks kortermajal on võimalik oma isikliku päikeseelektrijaamaga raha kokku hoida?

Esmaspäeval Vikerraadios

foto
Reporteritund. 2017. aasta välispoliitikas
Täna 14:05

2017. aasta oli maailmas eelkõige muutuste aeg. Ameerika Ühendriikides asus presidendiametisse Donald Trump, Prantsusmaal aga Emmanuel Macron. Kardetud populismilaine läks Euroopast justkui üle, samas pole Saksamaal siiani toimivat valitsust ning Brexiti kõnelusi pidav Suurbritannia ei suuda koduski kokku leppida, mida õigupoolest Euroopa Liidust lahkumisega saavutada tahetakse. Lõunapool Euroopas tahab Kataloonia Hispaaniast koguni lahku lüüa.
Mujal maailmas jätkuvad paljud kriisid nagu Põhja-Korea, Süüria, Jeemen, aga ka rohingjad Myanmaris ning arvukad looduskatastroofid.

Vaata siia!

Populaarsemad Veel saatesarju

Aktuaalne kaamera

Kell 17.00, 18.30 ja 21.00.

Pealtnägija

Kolmapäeviti kell 20.00.

Ringvaade

E-R kell 19.00, kordus hilisõhtuti ETV-s ja järgmisel argihommikul kell 9.00 ETV2-s.

Õnne 13

Laupäeviti kell 20.30, kordus järgmisel laupäeval kell 10.45.

Hommik Anuga

Pühapäeviti kell 10.00, kordus T lõunal ja L õhtupoolikul.

Osoon

Esmaspäeviti kell 20.00, kordus T ja L lõunal.

Prillitoos

Pühapäeviti kell 9.05, kordus K lõunal.

Reisile minuga

Laupäeviti kell 20.05, kordus P õhtuti ja E lõunati.

Suud puhtaks

Kolmapäeviti kell 20.45 ja 21.40 (jätkub pärast AK-d), kordus R lõunal ja L õhtupoolikul.

Leia meid Facebookist

Järelvaatamine: Viimati lisatud saated Vaata veel saateid

foto
Wend Weis, 9/10: Mõniste (1)
15.12.2017 20:30

Kuidas eetiliselt toituda? Ainult vegan või praana? Wend üritab ellu jääda moraalses dilemmas, kus ühel pool on puhas energia ja teisel aga kastreeritud loomade and. Saade on valminud koostöös talunike MTÜ-ga Liivimaa Lihaveis. Saatejuht Wend, režissöör Mihkel Ulk.

foto
Komöödiasari ENSV 6: Lõks (Eesti 2012)
Täna 17:05
Ats ja Paavo moodustavad Sirje autojuhi vastu ühisrinde. Jüri kimbutab breikareid ja lohutab Pillet. Sirje ja Ats vahetavad endalegi ootamatult rollid ära. Õhus on leppimist.
foto
Draamasari Kolkakomissar Sophie Haas 3, 8/13: Eriline kaste (Mord mit Aussicht, Saksa 2012)
Täna 16:10
Hengaschi lähistel asuvas hollandlaste puhkepargis leitakse tapetuna ühe einelaua kokk. Pargi omanik soovib, et politsei teostaks juurdlust vaikselt, kuna inimesed on ju tulnud sinna puhkama. Pensionile jäänud hollandlasest politseinik soovitab Sophiele usaldada oma nina – seda sõna otseses mõttes, sest lõhnad mängivad antud juhtumis olulist rolli.
foto
LIVEstonia (Eesti 2017) (1)
Täna 15:40

Ugandast pärit Patrick valmistab aafrika toitu ja võtab vastu jaanipäeva väljakutse. Saame teada kas viie euro eest saab jaaniõhtut nautida.

foto
Ruhnu karu Vene vetes, 1/2 (Eesti 2013)
Täna 13:05

Hülgelaev "Runbjarn", mis tõlkes tähendab - Ruhnu karu, seilas Loode-Venemaa sisevetes. Esimese Eesti lipu all sõitva alusena purjetati Peterburist Valgesse merre, Solovetsi saartele ja tagasi. Teele jäid Euroopa suurimad järved Laadoga ja Äänisjärv, kurikuulus Valgemere kanal ning hulk maailma kultuuripärandi nimekirja kuuluvaid vaatamisväärsusi. Operaator-režissöör Riho Västrik. Tootja Vesilind.

foto
Terevisioon
Täna 06:55

Toome teieni Eesti arhitektuurimaailma parimad. Räägime ka sellest, kuidas tuntud sotsiaalmeedia platvorm Facebook meie järele luurab ja teab isegi postitustest, mida me ei postita.

foto
Krimifilm Lahendamata juhtum. Faasanijaht (Fasandræberne, Taani/Rootsi/Saksa 2014) (1)
Eile 22:05

1994. aastal leitakse ühest suvilast brutaalselt mõrvatud noored kaksikud. Tõendid osutavad suvila lähedal asuva internaatkooli kõrgklassist õpilaste pundile, kuid uurimine suletakse, kui üks kohalik kuriteo üles tunnistab ja süüdi mõistetakse. 20 aastat hiljem maandub juhtum Carl Mørcki laual, kes taipab, et midagi on läinud väga valesti.

Uued videod saadetest Vaata veel videoid

foto
Eesti kriitik hindas Euroopa parima filmi pisut pealiskaudseks
Täna 19:02

Nädalavahetusel jagati Euroopa filmiauhindu, puhta töö tegi Ruben Östlundi film "Ruut", mis võitis kokku kuus auhinda.

foto
Taani parim jazzmuusik määratleb end eestlasena
Täna 18:56

Möödunud nädalal Taani jazzmuusika-auhindadel parima helilooja ja parima vokaaljazzi albumi auhinnad pälvinud Maria Faust peab end jätkuvalt eesti muusikuks.

foto
Nüganen näeb "Kirsiaias" komöödiat ja naisterahva dilemmat
Täna 18:55

Tallinna Linnateatris lavastas Elmo Nüganen Anton Tšehhovi Kirsiaia. Nüganeni sõnul on Tšehhovi luigelaul - "Kirsiaed" - tehniliselt täpne ja täiuslikult kirjutatud. Kirsiaias on alati nähtud draamat, kuigi autor on sellele alla kirjutanud komöödia.

foto
Lenna ja Juss Haasma esinesid "Terevisioonis"
Täna 16:12

Täna hommikul asusid saates "Terevisioon" koos lavale Lenna ja Juss Haasma, kes suunduvad peagi algavale jõulutuurile.

foto
Austraalia saadab Eurovisioonile poptähe Jessica Mauboy
Täna 16:04

Pärast tänavust üheksandat kohta Eurovisioonil on Austraalia otsustanud astuda sammu kaugemale ja saadab 2018. aastal võistlusele ennast esindama poplaulja Jessica Mauboy.

foto
Järgmises "Pealtnägijas": mastaapne autovaraste kriminaalasi
Täna 15:15

Selle nädala "Pealtnägijas" näitame ootamatute pööretega lugu, kuidas Misso mehe Innari valge kaubik elas 13 aastat valepaberitega topeltelu. Esmapilgul pisikese kurioosumi tagant koorub viimaste aastate üks mastaapseim autovaraste ja -petiste kriminaalasi, kus üle 100 sündmuse ja üle 40 kahtlustatava.

foto
Jaapanlased on Eesti Rahva Muuseumi üle uhked
Täna 14:08

Uudis Eesti Rahva Muuseumi arhitektuuripreemia peavõidust ning ka muuseumi valmimisest on korduvalt olnud teemaks ka Jaapani meedias.

foto
Peeter Pere: ERMi arhitektuuripreemia võidul on kasvatuslik väärtus
Täna 13:51

Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere nimetas äsja arhitektuuriauhindade peapreemia pälvinud Eesti Rahva Muuseumi võitu kasvatuslikuks.

foto
Märt Agu ja Kersti Heinloo sirvivad stuudios ajalehti
Täna 13:20

Täna hommikul sirvisid värskeid ajalehti tantsupedagoog Märt Agu ja näitleja Kersti Heinloo.

foto
AK video: "Klassikatähed 2018" osalejad on selgunud
Täna 12:52

9. detsembril toimus Eesti Raadio esimeses stuudios "Klassikatähtede" telekonkursi eelvoor, kus valiti välja klassikatähe tiitlile kandideerima asuvad kaheksa võistlejat.

Värsked raadiouudised Kuula veel

Saada meile oma foto või video! minupilt.err.ee

foto
Minupilt.err.ee - saada meile oma foto ja video! (2)

Sul on video või foto või mõte või tunne, mida soovid teistega jagada? Soovid tähelepanu juhtida mõnele probleemile või toredale ettevõtmisele? Oled osaline uudislikes sündmustes?