Soovitame

foto
Terevisioon
Täna 06:55

"Terevisioon" on Eesti 100. sünnipäeva lainel. Jagame soovitusi, kuidas katta pidulaud, ning uurime, mille poolest on eriline seekordne aastapäeva paraad. Lisaks on meil külas tulevikutalent, kes intervjueerib oma eeskuju.

foto
EV100 Pärnus. Iseseisvusmanifesti ettelugemine
Täna 17:05

Otseülekanne Pärnust, kus avatakse Eesti Vabariigi loojatele pühendatud mälestusmärk "Ajahetk" ja toimub meeleolukas rahvapidu "Meie100" tantsijate, kooride, torupillimängijate ning ansamblitega "Untsakad" ja "Lõõtsavägilased". Üks peo kõrghetki on meenutus 23. veebruarist 1918. aastal, kui Pärnu Endla teatrimaja rõdult loeti ette manifest kõigile Eestimaa rahvastele. Sada aastat hiljem loeb seda Eestimaa Päästekomitee liikme Konstantin Pätsi pojapoeg Matti Päts.

foto
Klassikatähed 2018, 1/6: Virtuoosne tulevärk
Täna 19:30

"Klassikatähed" on tagasi, et võluda vaatajaid oma noorusliku sära, ande ja hooga. Eelvoorude kadalipust läbi tulnud kaheksal klassikalise muusika artistil tuleb esitada virtuoospala ja unustamatu meloodia, näidata oma ansamblivõimekust ootamatu partneriga, töödelda klassikat ning poppi. Aga see on vaid väike osa väljakutsetest, mis ootab neid ees televõistluse otsesaadetes. Noorte teekonda läbi kuue võistlussaate juhib Marko Reikop.

foto
EV100. Juubeli eelõhtul
Täna 21:40

Ettevalmistused riigi sünnipäevaks käivad vilkalt juba peoeelsel ööl. Oleme otseülekandes Riigikogust ja vaatame, mis toimub Eesti ühes tähtsamas majas siis, kui rahvasaadikud on töölt koju läinud. Külastame inimesi, kes valmistuvad Eesti juubeliks. Saatejuhid Katrin Viirpalu ja Reimo Sildvee. Režissöör Keiti Väliste.

foto
EV100 Pärnus. Unes nägin ma Eestimaad. Esiettekanne
Täna 23:15

Rasmus Puuri ja Doris Kareva teos koos Taavi Varmi visuaaliaga on kui rännak läbi ühe rahva kujunemisloo, mida esitavad Mati Turi, Meelika Hainsoo, Pärnu Linnaorkester, VHK keelpilliorkester ja Pärnu linna koorid. Sel kontserdil antakse Vabariigi presidendile üle ka kihelkondade värvitriibuline käsitöövaip, mida said Vabaõhumuuseumis kududa kõik soovijad. Saatejuhid Grete Lõbu ja Kajar Kase. Režissöör Rait Roland Veskemaa, produtsent Kadi Katarina Priske.

foto
EV100 Tallinnas. Pidulik riigilipu heiskamine Pika Hermanni torni
Homme 07:30

Eesti Vabariigi 100. sünnipäev algab päikesetõusu ajal pidulikult rahvuslipu heiskamisega Pika Hermanni torni. Kuberneri aias toimuval sündmusel peavad kõne Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Tallinna Reaalkooli abiturient Mathias Kübar. Õnnistussõnad ütleb Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma. Eesti iseseisvusmanifesti loeb ette Eesti Muusika – ja Teatriakadeemia lavakunstikooli IV kursuse üliõpilane, Voldemar Panso preemia laureaat Priit Põldma. Esinevad Eesti Meestelaulu Seltsi meeskoorid ning Politsei- ja Piirivalveorkester.

Eesti Laul 2018 Vaata veel

Sõnumid Vaata veel

Vaata siia!

Simon Reeve'iga Kariibi merel

Carribean with Simon Reeve, Inglise 2015. Seikluslik reisisari on ETV eetris alates 8. veebruarist neljapäeviti kell 22.40, kordus P lõunal.

Tuleviku toit

Tomorrow's Food, Inglise 2015. Alates 10. veebruarist laupäeviti kell 17.40, kordus E pärastlõunal.

Saladuslik Aafrika

Reisisari on taas ETV eetris alates 8. veebruarist neljapäeviti kell 20.00, kordus L lõunal ja T õhtupoolikul.

Populaarsemad Veel saatesarju

Aktuaalne kaamera

Kell 17.00, 18.30 ja 21.00.

Pealtnägija

Kolmapäeviti kell 20.00.

Õnne 13

Laupäeviti kell 20.30, kordus järgmisel laupäeval kell 10.45.

Hommik Anuga

Pühapäeviti kell 10.00, kordus T lõunal ja L õhtupoolikul.

Osoon

Esmaspäeviti kell 20.00, kordus T ja L lõunal.

ENSV

Uued osad neljapäeviti kell 20.30, kordus P õhtuti.

Värvimuusika

Muusikaviktoriin on ETV eetris reedeti kell 20.00, kordus P hilisõhtuti ja E pärastlõunati.

Ringvaade

E-R kell 19.00, kordus hilisõhtuti ETV-s ja järgmisel argihommikul kell 9.00 ETV2-s.

Vaata siia!

Eesti Vabariik 100

Sünnipäevanädal 19.-25. veebruarini

Alates 23. veebruarist!

Klassikatähed

Alates 23. veebruarist reedeti kell 19.30

Vaata veelkord!

foto
100 aastat elu. Liidia
Eile 20:05

Vahur Kersna külastas Hiiumaal Vahtrepa külas 100-aastast Liidia Piilbergi, kes peab mesilasi, kanu ja lammast, hoolitseb oma tütre eest ning sõidab korra nädalas rattaga lavkale. "Kui keegi meie 100-aastase riigi jooksul on ellusuhtumise eest ülekohtuselt ordenist ilma jäetud, on see Liidia," kinnitab Vahur. Režissöör Mihkel Ulk, toimetaja Iiris Saluri, produtsent Margit Ossipova.

Vaata enne tele-eetrit! "ENSV" lehele

Komöödiasari ENSV 11, 8/12: Kõik valima!

1.03.2018 20:30

Reedel ETV2-s

foto
Püstijalakomöödia Dara O'Briain – rahvanaerutaja (Dara O'Briain: Crowd Tickler Live, Inglise 2015)
Täna 21:35

Koomik Dara O'Briaini tuur „Crowd Tickler” salvestati 2015. aastal. O'Briaini etendus on hoolikalt viimistletud, samas oskab ta olla ka jahmatavalt spontaanne. Kõik see teeb temast rahva lemmiku ja ühe parima naerutaja.

Reedel Vikerraadios

foto
Huvitaja. Tagasi kodumaal
Täna 10:05

Noored, tublid ja oma isamaad armastavad eestlased on üks võti, et elu Eestimaal ka järgmised sada ning rohkemgi aastat kestaks.Seepärast teeme juttu kahe noore eestlase, Elari Kõiviku ja Liisi Lõiviga (pildil), kes paar aastat tagasi Austraaliasse õnne ja rõõmu otsima läksid. Praeguseks on noored Maarjamaal tagasi ja aitavad saates vastata järgmistele küsimustele - kuidas siis kodupaik võõrsilt vaadatuna tundus ja miks nad tagasi Eestimaale tulid?
Saate teises pooles teeb Jakob Rosin ülevaate värskematest tehnoloogiauudistest.

Saatejuht on Jane Saluorg.

Kuula laule Eesti Laul 2018

Leia meid Facebookist

Järelvaatamine: Viimati lisatud saated Vaata veel saateid

foto
Komöödiasari ENSV 11, 8/12: Kõik valima!
1.03.2018 20:30

Hr Võsa teeb Sirjele ettepaneku, millest on raske keelduda. Aadu uhkus saab löögi allapoole vööd. Aino leiab, et taas on aeg aktiivselt tegutseda. Paavo investeerib tulevikku.

foto
Eesti mäng, 4/4 (ETV 2017)
Eile 23:35
Suurejoonelises "Eesti mängu" finaalis kohtuvad kolme eelmise mängu võitjad. Saatejuht Gaute Kivistik, režissöör Maire Radsin.
foto
Dokfilm Lipu heiskamine (Kanada 2017)
Eile 23:15

Film viib meid 1941. aasta 28. augusti hommikusse, kui nõukogude väed olid taganemas ja Saksamaa väed olid Tallinna tungimas. Neid sündmusi meenutab Fred Ise, kes oli tol ajal vaid 16-aastane. Selles ainulaadses ajaloolises mälestuses kuuleme, kuidas vaid põgusa viie tunni vabaduse kestel suutis üks väike kamp eesti noori heisata Pika Hermanni torni Eesti lipu ja sellega välja kuulutada Eestis vabaduse. Olgugi, et ainult mõneks tunniks... Film on Mae Productions Inc. ja Toronto Eesti Keskuse kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

foto
EV100. Eesti värvub sinimustvalgeks
Eile 22:45

Riigivanemad oma sünnikohtades ja sümbolkujud üle Eesti saavad kaela sinimustvalged sallid ning Tartu ja Mulgimaa endale uue liputorni. "Aktuaalse kaamera" reporterid on kohal ja kajastavad toimuvat. Režissöör ja produtsent Rait-Roland Veskemaa.

foto
Ehitades Eestit, 8/12: Pildil ja pildita
Eile 21:45

Välismaailmal pole tekkivast riigist selget pilti. See annab võimaluse oma kuvandit ise luua ja anda oma huvidest teada Pariisi rahukonverentsil, kuhu Eestit siiski ametlikult polnud kutsutud. Õige pildi loomine ei olnud sugugi lihtne - ilustamine oleks mõjunud võltsilt, kole pilt aga tõuganud eemale.

foto
EV100. Hetk ajaloos, 4/7: Konspiratsioon
Eile 20:50

Päästekomitee kolm liiget peidavad end pisikeses Tallinna korteris ja peavad plaani, kuidas salaja öösel Tartusse jõuda. Kuulu järgi olevat sealt enamlased läinud ja sakslane veel tulemata.

foto
Komöödiasari ENSV 11, 7/12: Igaühel oma mark (7)
Eile 20:15

Jüri on Pille pärast taas valmis äärmuslikeks tegudeks. Illar käsib Aadul oma Mamma rahule jätta. Kas hoolikalt läbi mõeldud lõks püüab kinni õige saagi? Teedu ja Jüri vastasseis jätkub.

foto
100 aastat elu. Liidia
Eile 20:05

Vahur Kersna külastas Hiiumaal Vahtrepa külas 100-aastast Liidia Piilbergi, kes peab mesilasi, kanu ja lammast, hoolitseb oma tütre eest ning sõidab korra nädalas rattaga lavkale. "Kui keegi meie 100-aastase riigi jooksul on ellusuhtumise eest ülekohtuselt ordenist ilma jäetud, on see Liidia," kinnitab Vahur. Režissöör Mihkel Ulk, toimetaja Iiris Saluri, produtsent Margit Ossipova.

foto
Mina ka: Eesti sümbolid
Eile 20:00

Arutame lastega, miks on Eesti lipp sini-must-valge ja mida võiks sümboliseerida vapil olevad lõvid. Või on need hoopis leopardid? Režissöör Kertu Köösel, toimetaja Kadri Tiisel.

Uued videod saadetest Vaata veel videoid

foto
"Tõe ja õiguse" filmivõtted krõbedas külmas: "Vaikust, võtame koera haukumist!"
Eile 20:50

Suurfilm "Tõde ja õigus" on jõudnud võtetega juba veidi rohkem kui poole peale. Talviste lükkas tööd omajagu edasi lumepuudus, aga hiljuti sõitis võttemeeskond Vargamäele, et ka krõbedama ilmaga kaadrid filmile saada. "Ringvaade" käis vaatamas, mis teoksil.

foto
"Ringvaade" pani klassikatähed mängima kõige keerulisemat nooti, mida nad kunagi näinud
Eile 20:39

Juba reedel pärast "Ringvaadet" alustab Eesti Televisioonis "Klassikatähtede" neljas hooaeg. Selleks, et noored muusikud võistluseks õige meeleolu kätte saaksid, pani "Ringvaade" nad suure väljakutse ette – nad pidid oma instrumendi kõige keerulisemat nooti otse mängida ilma, et nad oleks saanud minutitki ette valmistada.

foto
"Ringvaade" käis vaatamas, kuidas Margus Saar Soome riigikanalis telepurki pandi
Eile 20:31

24. veebruaril on Soome suurimas riigikanalis YLE1 diktor Margus
Saar. Soomlased tähistavad nii Eesti 100 aasta juubelit. Karmel Killandi
käis kaasas ja vaatas, kuidas Saar vahelõike salvestamas käis.

foto
Paet: Myanmar on rohingjadest lahtisaamise süsteemselt ette võtnud
Eile 20:21

Birma ehk Myanmari võimud on tahtnud rohingja moslemitest lahti saada juba aastakümneid ning nüüd on see süsteemselt ette võetud, ütles Bangladeshis rohingjade põgenikelaagrit külastanud Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet.

foto
Marko Reikop tõstis saja-aastast kullakangi: "Nii väike, aga nii imelikult raske!"
Eile 20:19

24. veebruaril näitab Eesti Panga muuseum päris ehtsat ajaloolist
kullakangi aastast 1922. Marko Reikop käis katsumas, kui raske see üle
poole miljoni euro maksav kamakas õigupoolest on, miks teda nii hoolikalt turvama peab ning milline oli tema tähtsus Eesti panganduse ajaloos.

foto
Mustkunstnik Meelis Kubo: kui ma kord leian triki, millest ma aru ei saa, siis ma tahan, et see nii jääkski
Eile 20:05

Mustkunstnik Meelis Kubo juhib juba laupäeval koos Ott Sepaga Eesti
Laulu tänavust finaali. Kubo tegi stuudios järele Getter Jaani ja Jüri Pootsmani eurolugudest tuttavad trikid ja märkis muu hulgas, et kui ta peaks kord leidma triki, mida ta ei tea ja millest ta aru ei saa, siis ta ei hakkaks seda uurimagi, vaid tahakski, et see talle tundmatuks jääks.