LASTEEKRAAN

otse

telekava

Saated A-Ü

Euroopa inimõiguste kohus arutab Venemaa väidetavaid kuritegusid Krimmis

11.09

vaata
Alaliselt järelvaadatav
Euroopa inimõiguste kohus hakkas arutama Ukraina kaebust Venemaa annekteeritud Krimmis toime pandud väidetavate kuritegude kohta.

Süüdistuste kohaselt mõrvasid Vene sõdurid Ukraina tsiviilisikuid ja sõdureid ning piirasid järsult krimmitatarlaste õigusi. Lisaks süüdistab Ukraina Venemaad oma kodanike vara ebaseaduslikus konfiskeerimises ja nendele sunniviisiliselt Vene kodakondsuse omastamist, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ukraina leiab, et seetõttu on Venemaa rikkunud Euroopa inimõiguste konventsiooni. Venemaa väitel ei suutnud Ukraina tõestada, et Venemaa sõdurid inimõiguste rikkumistes osalesid. "Vägivallale vastu astudes ei kasutanud Vene sõdurid kontrolli ega jurisdiktsiooni kellegi üle. Siiski, mitte midagi tehes suutsid nad saavutada midagi väga tähtsat. Nad kaitsesid väljendusvabaduse konventsiooni õigusi, sest Kiievi uus võim kavatses peagi rünnata Ida-Ukrainat. Ukraina valitsus ei suutnud kohtule esitada ühtki tõendit, et Venemaa sõjaväelased osalesid üheski inimõiguste rikkumises või et kohalikud võimud ja tsiviilkaitseväed oleksid neile allunud," rääkis Venemaa esindaja Euroopa inimõiguste kohtus Mihhail Galperin.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: