LASTEEKRAAN

otse

telekava

Saated A-Ü

Hetkel eetris

Reisile minuga

Hooaeg: 12, Osa: 16, 2017 Mandliõites Küpros 18.07

vaata
239
Igal kevadel tähistab Limnatise küla mandlipuude õitsemist meeleoluka festivaliga. Mandlipuu õitsemist peetakse siinkandis imeks.

Ühes Tróodose mägikülas läksime varahommikul filmima mesilasperesid, kui lennumesilased olid just tarust välja lennanud ja alles olid jäänud vaid noored, vähemagressiivsed. Peremees selgitas, et nende mesilased eelistavad viie kroonlehega õisi. Igal kevadel tähistab Limnatise küla mandlipuude õitsemist meeleoluka festivaliga. Mandlipuu õitsemist peetakse siinkandis imeks. Küla kogukonna president Christakis kurdab, et kuigi külas on ilus, tahavad noored ikka linna minna. Küprose suuruselt teine linn Limassol paikneb kunagiste linnriikide Kourioni ja Amathuse vahel, täna on see linn ka saare suurim sadam. Meie giid Andri Evgeniou jutustab lugusid Richard Lõvisüdame abiellumisest Küprose saarel 12. sajandil. Nicosia vanalinnas oleme Leventise muuseumis, et uurida saare 5000-aastast ajalugu. Küprose viimane kuninganna Catherine Cornaro oli erakordne naine, keda maalisid nii Tizian, Bellini kui ka Dürer. Küprosel filmisid Jüri Aarma, Tiina Park ja Peeter Ülevain. Saate tootis Free Studio.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: