LASTEEKRAAN

otse

telekava

Saated A-Ü

Hetkel eetris

Reisile minuga

Hooaeg: 11, Osa: 11, 2017 Ljubljana 11.07

vaata
48
Ljubljana on Sloveenia pealinn ja 2016. aastal omistati talle Euroopa Rohelise Pealinna tiitel. Selles linnas on kaks märksõna: puhtus ja ausus.

Ljubljana on Sloveenia pealinn ja 2016. aastal omistati talle Euroopa Rohelise Pealinna tiitel. Selles linnas on kaks märksõna: puhtus ja ausus. Kõiges - olmes, suhtluses, kunstis. Ljubljana kunstielust tuleb saates pikalt juttu. Vaatame ooperit „Carmen” Ljublana vanas ooperiteatris ja külastame Sloveenia Rahvusgaleriid. Kuraator Andrej Smrekar tutvustab Jožef Tominzi maale. Saame teada, et poeet France Prešereni luuletuse “Terviseks!” sõnadele loodi Sloveenia hümn. Ljubljana linnamuuseumis käib koos pitsikudujate tund, kus osalevad ka poisid. Restoran „Sestica” on 250 aastat vana ja tänaseni toimuvad seal õhtuti folkshowd ning pakutakse rahvustoite. Ljubljanas filmisid Linnar Priimägi ja Tiina Park. Saate tootis Free Studio.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: