LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Reisile minuga

Hooaeg: 11, Osa: 5, 2017 Läti suvi 02.07.2019

Alberta tänav Riias on kaunite juugendmajade kogum, kuid ülevalt akende pealt vaatavad vastu just needsamad kurjad naisenäod.

Kuidas tekivad kaunite juugendarhitektuuriga majade fassaadidele kurjade nägudega naised? Eks ikka oma kodunt. Läti kuulsa arhitekti Mihhail Eisensteiniga just nii juhtuski. Alberta tänav Riias on kaunite juugendmajade kogum, kuid ülevalt akende pealt vaatavad vastu just needsamad kurjad naisenäod. Nende prototüüp olla olnud Mihhaili kuri abikaasa, kes oli ka kuulsa filmirežissööri Sergei Eisensteini ema. Oleme saates ka Alberta tänaval asuvas juugendstiili muuseumis, kus Dace Balina räägib läti juugendi omapärast. Mida üldse teha suvel Lätis? Siin on väike spikker ka neile, kes lähevad sinna koos perega. Lisaks Riia kaunile vanalinnale näete saates veel Sigulda keskaegset lossi, Jūrmala liivarandu, Tērvete loodusparki ja liblikate maja, Tarzani lõbustusparki ning muidugi Riia loomaaeda. Lätis filmisid Jüri Aarma ja Tiina Park. Saate tootis Free Studio.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: