LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Lambakangelane

2018 Sheep Hero (Holland) 26.06.2019

Autor Ton van Zantvoort. Ton van Zantvoorti film tutvustab oma kodumaad hoops kui rändkarjuse Stijni ja tema hiiglasliku lambakarja ühiskarjamaad.

Autor Ton van Zantvoort. Ettekujutus Hollandi maastikust koosneb tulbipõllust, tuuleveskist ja Põhjamere kohal purjetavatest pilvedest. Ton van Zantvoorti film aga tutvustab oma kodumaad hoopis kui rändkarjuse Stijni ja tema hiiglasliku lambahordi ühiskarjamaad. Kauboikübaraga Stijn ja tema lambad-kitsed rändavad mööda ülerahvastatud Hollandit kui suur mustlaspere, kus kõik tunnevad kõiki ning saavad hästi läbi. Nii Hollandis kui ka Eestis peetakse tänapäeval sageli loomi vaid selleks, et rannaniite ja loopealseid elus hoida. Kasvab ju meiegi rannikul erakordselt palju haruldasi taimeliike ja pesitseb harva esinevaid linde. Nii Stijn kui ka meie talunikud seisavad küsimuse ees: kas armastust loomade ja unikaalse looduse vastu ei saaks Euroopa Liit toetada nii, et meeleheitele viidud maamehed ei pea enam igal sügisel mõtlema oma pereliikmete hädatapmisele?

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: