LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Osoon

Hooaeg: 24, Osa: 861, 2016 Pärnu rannaniitude hooldamine; Seirepüük Pärnumaal; Metsvindid 26.06.2019

vaata
Alaliselt järelvaadatav
Viimastel suvedel on Pärnu rannaniitude usinateks hooldajateks olnud lehmad. Nüüd on linnalehmadele appi tulnud masinad, et taastada pilliroogu...

Viimastel suvedel on Pärnu rannaniitude usinateks hooldajateks olnud lehmad. Nüüd on linnalehmadele appi tulnud masinad, et taastada pilliroogu kasvanud rannikulõukad ja parandada ala veerežiimi. Nii luuakse tingimused erinevate kaitsealuste liikide elupaikade tekkeks. Jõekalad liiguvad aastaringselt Pärnu jõe ja lahe vahel, kudemisajal ujuvad jõkke ka siirdekalad. Kalauurijaid huvitab, kui suur on kudema saabunud kalade seltskond ja millal on ränne kõige aktiivsem. "Siit-siit-siit-siit metsast ei tohi võtta ühtki pirrutikku!" - nii kõlab metsvindi laul, mis on selle linnu elus väga olulisel kohal. Kui metsvindi pojad pärast koorumist isaslindu laulmas ei kuule, ei pruugi neist endist lauljaid saadagi. Autorid Kristo Elias, Sander Loite, Karl Adami, lood seob saateks Vladislav Koržets. Režissöör Mihkel Ulk, operaatorid Magnus Suitso, Madis Reimund, Karl Adami, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: