LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Kihnu lapsed pool sajandit hiljem

2014 25.06.2019

vaata
Alaliselt järelvaadatav
"Kui ma 50 aastat tagasi, vahetult pärast keskkooli lõpetamist esmakordselt Kihnu jõudsin, küsisid külatänaval vastu tulnud saarenaised: "Kunas tulid, mjõllas ää lähäd?" Ei mõistnud selle peale ei eesti ega kihnu keeles muud vastata, kui vaid vastu teretada.

Ei teadnud ju tollal arvata, et kogu järgnev elu seob mind Kihnu saarestiku inimeste ja loodusega..." Nii alustab tagasivaadet Kihnu laste maailmale saate autor Mark Soosaar, keda täna tunnevad kihnlased kui Kasõ Marki. Elab ta naabersaarel Manõjas ja toimetab Vikerraadio kihnukeelseid uudiseid. Hiljuti ühest Tallinna korterist leitud mustvalgel filmil, mis oli ETV eetris 1964/65. aasta talvel, on näha, kuidas Kihnu poisid-tüdrukud põllul ja merel vanematele abiks olid, milliseid mänge mängisid ning kuidas jõule tähistasid. Tänaseks on näärikuuse all tantsu löönud pisikesest Maajast saanud teaduste doktor, keemiatunnis plahvatuslikke katseid teinud Leilist ja Toomasest pedagoogid, mandoliiniorkestri särtsakast eesmängijast Helgast arhivaar, õngepoiss Mihklist vana kogenud kalur. Aeg on Kihnus palju muutnud. Suur maailm tungib igasse kodusse, paljud kihnlased kolinud ära mandrile või ka välismaale. Kas kihnu keelel ja meelel on tulevikku, küsib saate autor oma esimese filmi kangelastelt pool sajandit hiljem.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: