LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Osoon

Hooaeg: 24, Osa: 834, 2015 Allvee arheoloog Vello Mäss; Jõevähkide ümberasustamine; Mürgiste marjadega puud Eesti looduses 21.06.2019

vaata
Alaliselt järelvaadatav
Tänaseks on Vellol selja taga pikad allveearheoloogi tööaastad. Ta on Eesti Meremuuseumi merearheoloogia teadur ja uurimislaeva "Mare" kapten.

1978. aastal astus tuukri- ja laevajuhtimispaberitega 37-aastane Vello Mäss Meremuuseumi uksest sisse. Tänaseks on Vellol selja taga pikad allveearheoloogi tööaastad. Ta on Eesti Meremuuseumi merearheoloogia teadur ja uurimislaeva "Mare" kapten. Juba 1990ndate algusest asustatakse vähke nendesse veekogudesse, kus neid enam üldse ei ole või elab väga vähesel hulgal. Asustamiseks kasvatatakse vähke vähikasvatustes, aga tehakse ka ümberasustust vähirikkast veekogust uude elupaika. Värviliste marjadega põõsad metsas kutsuvad noppima. Botaanik Urmas Laansoo räägib mürgistest marjadest. Autorid Kristo Elias, Sander Loite, Urmas Laansoo, lood seob saateks Vladislav Koržets. Režissöör Mihkel Ulk, operaatorid Magnus Suitso ja Madis Reimund, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: