LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Osoon

Hooaeg: 23, Osa: 820, 2015 Raviturvas; Hallirahu; Loodusfilm "Emajõe veemaailm" 07.06.2019

vaata
Alaliselt järelvaadatav
Eesti on maailma üks sooderikkamaid paiku. Soodes ladestunud turvas on väga väärtuslik maavara, ega asjata seda nimetata mustaks teemantiks.

Eesti on maailma üks sooderikkamaid paiku. Soodes ladestunud turvas on väga väärtuslik maavara, ega seda asjata nimetata mustaks teemantiks. Turbal on palju kasutusalasid - meie uurime selle loodusvara raviomadusi. Hallhüljes on Läänemere suurim imetaja, kelle eluiga võib olla 40 aastat. Veebruaris, märtsis sünnitavad hülged pojad merejääle, viletsate jääolude korral sobivatele saartele ja laidudele. Pojad on ema juures umbes kolm nädalat, selle ajaga peavad nad kõvasti rasva koguma, et oleksid võimelised iseseisvat elu alustama. Hülgeuurijad hoiavad hülgeelul silma peal. Mart Jüssi võtab seireretkele kaasa ka "Osooni" võttegrupi. Varsti jõuab kinodesse loodusfilm "Emajõe veemaailm". Filmi operaator ja režissöör Remek Meel koos poja Aleksandriga meenutavad filmitegemise põnevamaid seiku. Autorid Kristo Elias, Sander Loite, Margit Kilumets. Lood seob saateks Vladislav Koržets. Režissöör Mihkel Ulk, operaatorid Magnus Suitso, Madis Reimund ja Arvo Vilu, helirežissöörid Jüri Vaher ja Ekke Västrik, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: