LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

| loe veel

Ford lõpetab Venemaal sõiduautode tootmise

27.03.2019

vaata
Alaliselt järelvaadatav
USA autofirma Ford sulgeb Venemaal kolm oma neljast tehasest ja lõpetab seal müüginumbrite languse tõttu sõiduautode tootmise, teatas firma kolmapäeval.

Ford teatas, et on sõlminud oma kohaliku partneri Sollersiga esialgse leppe restruktureerida oluliselt ühisfirmat Venemaal, keskendudes seal edaspidi peaasjalikult tarbesõidukite äri kasvatamisele. "Ühisfirma sulgeb sõiduautode portfelli Venemaal, et aidata edaspidi kaasa konkurentsivõimelisemale ja jätkusuutlikumalt kasumlikule ärile," teatas Ford. Fordi teatel suletakse juuni lõpuks autotehased Peterburis ja Naberežnje Tšelnõs ning mootoritehas Jelabugas. Restruktureeritud ühisfirmas saab 51-protsendise osaluse Sollers. Praegu toodetakse vabrikutes seitset Fordi automudelit, sealhulgas Transit. Fordi teatel on "Vene sõiduautode turg viimastel aastetel olulise surve all olnud, selle taastumine on olnud oodatust aeglasem ja on toimunud liikumine odavamate sõiduautode segmendi poole". Ford teatas, et see on viinud tehaste alakasutamiseni ja ebaadekvaatse investeeritud kapitali tootlikkuseni, kuigi Ford Transiti müük jätkab kasvamist.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: