LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Noored kotkad

02.02.2019

"Noored kotkad", mis valmis ja esilinastus 1927. aastal, on üks väheseid enne 1940. aastat tehtud Eesti mängufilme, mis on peaaegu terviklikult säilinud. Film pakub meile elupildikesi Eesti Vabariigi algusaastatest ja lahingutest Vabadussõja rinnetel. Vabadussõjas osalenud ja sõjas haavata saanud Theodor Lutsu (1896-1980) esimene mängufilm sisaldab Eesti filmiajaloo efektsemaid lahingustseene, mille filmimisel osales üle 4000 statisti.

Filmi tegevus algab 1918. aastal, mil tuhanded vabatahtlikud tõttasid kaitsma äsja loodud Eesti Vabariiki. Teiste hulgas astuvad rahvaväkke kolm vaprat noormeest - üliõpilane Tammekänd, sepp Laansoo ja talusulane Lepik. Kolmekesi käiakse luurel, õlg-õla kõrval võideldakse lahingutes. Üks sõpradest hukkub, teine saab haavata. Pärast sõja lõppu algab uus õnnelik elu, kuid ka langenud sangareid ei unustata. Peaosades Arnold Vaino, Johannes Nõmmik, Ruut Tarmo. Naisosi mängivad Elly Põder-Roht, Amalie Konsa, Aksella-Hildegard Luts, kaasa löövad veel Rudolf Ratassepp, Olev Reintalu, Vambola Kurg, Juhan Sütiste, August Sunne. Stsenarist, lavastaja, operaator ja produtsent Theodor Luts, kaasstsenarist Aksella-Hildegard Luts, kunstnikud Voldemar Haas ja Heino Lehepuu, teine režissöör Johannes Nõmmik. Film on digitaalselt taastatud EV 90. aastapäevaks 2008. aastal.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: