LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Unustatud rahvaste jälgedes

04.01

Eesti tippkammerkoor "Collegium Musicale" ja soome-ugri rahvastega koostööd edendav organisatsioon Fenno-Ugria asusid teekonnale, mis viis nad kolme eesti sugulasrahva - ingerisoomlaste, karjalaste ja vepslaste juurde. Ettevõtmise aluseks oli Eesti ühe mainekama ja omanäolisema helilooja Veljo Tormise (1930–2017) kuueosaline kooritsükkel „Unustatud rahvad“, milles on osad „Ingerimaa õhtud“ „Vepsa rajad“ ja „Karjala saatus“. Sari valmis aastatel 1970–1989 läänemeresoome rahvaste runolaulude põhjal. Kontserdisari “Unustatud rahvaste radadel” on mõeldud kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul meie väiksematele hõimurahvastele, tutvustamaks Veljo Tormise loomingut ja Eesti koorilaulukultuuri ning toetamaks neid oma kultuuri elushoidmisel. Režissöör Erle Veber, operaator Meelis Kadastik, toimetaja Ruth Alaküla.

Sari valmis aastatel 1970–1989 läänemeresoome rahvaste runolaulude põhjal. Kontserdisari "Unustatud rahvaste radadel" on mõeldud kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul meie väiksematele hõimurahvastele, tutvustamaks Veljo Tormise loomingut ja Eesti koorilaulukultuuri ning toetamaks neid oma kultuuri elushoidmisel. Režissöör Erle Veber, operaator Meelis Kadastik, toimetaja Ruth Alaküla.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: