LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Hingemaa

Hingemaa- Land of Soul (Eesti) 04.01.2019

90-ndatel Eestis pangahooneid üles ehitanud Jaan on tänaseks majanduslikel põhjustel oma elu sisse seadnud Ameerikas. Ühel heal päeval avastab ta Wisconsini osariigi väikese metsatuka seest, keset viljapõlde ja indiaanlaste reservaate, esimeste Ameerikasse rännanud eestlaste poolt 1914. aastal üles ehitatud, ent tänaseks hüljatud ja laguneva puukiriku. Koos venna Peetri, kirikumaa pärija Billi ja Eesti laulja ning helilooja Tõnis Mäega asub Jaan seda pūhakoda taastama. Selleks, et kaasata ettevõtmisesse ka kohalikku eestlaskonda, korraldavad nad talgud ja kiriku remondi toetuseks ühe kontserdi. Ain Kalmus on oma romaanis „Hingemaa“ kirjutanud: „Sajandeid on eestlaste südames hõõgunud salatuli, igatsus oma maalapi ja kodupaiga järele. Möödunud sajandi keskpaiku võttis see uue suuna - maata eestlane muutus väljarändajaks, kes otsis endale hingemaad. Aegade jooksul muutus see sõna oma kodupaiga ja hingerahu sümboliks. Hingemaa otsingul on palju meie rahvast valgunud üle kogu maakera, enamus neist on aga oma rahvale jäädavalt kadunud.“

Selleks, et kaasata ettevõtmisesse ka kohalikku eestlaskonda, korraldavad nad talgud ja kiriku remondi toetuseks ühe kontserdi. Ain Kalmus on oma romaanis "Hingemaa" kirjutanud: "Sajandeid on eestlaste südames hõõgunud salatuli, igatsus oma maalapi ja kodupaiga järele. Möödunud sajandi keskpaiku võttis see uue suuna - maata eestlane muutus väljarändajaks, kes otsis endale hingemaad. Aegade jooksul muutus see sõna oma kodupaiga ja hingerahu sümboliks. Hingemaa otsingul on palju meie rahvast valgunud üle kogu maakera, enamus neist on aga oma rahvale jäädavalt kadunud."

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: