LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Elizabeth. Kuldajastu

Elizabeth: The Golden Age (Suurbritannia, Prantsusmaa, Saksamaa, USA) 22.12.2018

R: Shekhar Kapur. O: Cate Blanchett, Clive Owen, Geoffrey Rush, Samantha Morton jt. Draama. Järg ajaloolisele draamale “Elizabeth”, mis linastus ligi kümmekond aastat varem ja rääkis Inglismaa ühe legendaarseima ning (tagantjärele) hinnatuima valitseja Elizabeth I (1533—1603) noorusest, troonile tõusust ja küpsemisest. Elizabethist sai valitseja 1558. aastal ja ta püsis võimul oma surmani 1603. aastal. Tema pika ja suhteliselt stabiilse valitsemise ajal muutus Inglismaa võimsaks mere ning koloniaalriigiks, kujunes välja anglikaani kirik ja kõrgpunkti jõudis inglise draama, mille säravamad esindajad olid William Shakespeare ning Christopher Marlowe - Elizabethi-aega kutsutakse tänini kuldajastuks. Järjefilmis on Elizabeth juba kogenud riigipea ja peab toime tulema intriigidega, mida tema vastu sepitsetakse. Lisaks ohustab Inglismaad väljastpoolt Hispaania kuningas Felipe II, kelle Võitmatule Armaadale tuleb Elizabethil vastu seista. Olgu öeldud, et ajalooliselt oli Elizabeth oma välispoliitikas pigem ettevaatlik. Hispaanlaste Võitmatu Armaada purustamine 1588. aastal sidus tema nime aga alatiseks võiduga, mida peetakse üheks suurimaks Inglismaa ajaloos. Filmi kaunistavad säravad kostüümid ja soengud, mida võiksid kadestada ka arhitektid. Oscar võidetigi kostüümide eest, Cate Blanchett kandideeris Elizabethi rolliga Oscarile.

Tema pika ja suhteliselt stabiilse valitsemise ajal muutus Inglismaa võimsaks mere ning koloniaalriigiks, kujunes välja anglikaani kirik ja kõrgpunkti jõudis inglise draama, mille säravamad esindajad olid William Shakespeare ning Christopher Marlowe - Elizabethi-aega kutsutakse tänini kuldajastuks. Järjefilmis on Elizabeth juba kogenud riigipea ja peab toime tulema intriigidega, mida tema vastu sepitsetakse. Lisaks ohustab Inglismaad väljastpoolt Hispaania kuningas Felipe II, kelle Võitmatule Armaadale tuleb Elizabethil vastu seista. Olgu öeldud, et ajalooliselt oli Elizabeth oma välispoliitikas pigem ettevaatlik. Hispaanlaste Võitmatu Armaada purustamine 1588. aastal sidus tema nime aga alatiseks võiduga, mida peetakse üheks suurimaks Inglismaa ajaloos. Filmi kaunistavad säravad kostüümid ja soengud, mida võiksid kadestada ka arhitektid. Oscar võidetigi kostüümide eest, Cate Blanchett kandideeris Elizabethi rolliga Oscarile.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: