LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Vabaduse mustrid

14.12.2018

Mis asi on identiteet? Millest see koosneb? 1944. aastal olid paljud eestlased sunnitud põgenema vene vägede pealetungi eest, kaasas vaid kõige hädapärasemad asjad. Tihti tõuseb eestlaseks olemise küsimus kõige valusamalt esile siis, kui see on ohustatud. Käsitööst võib saada mälu kehastus. Kodust kaugel osutub kangastelgedel lõimitud muster palju enamaks kui lihtsalt üks kindakiri. See on nagu salakood, mida vaid sama identiteediga inimesed suudavad lugeda, mõistes läbi selle midagi väga olulist, mis seob inimesi kaugel oleva kodumaa ja rahvuskaaslastega võõrsil. Selle läbi tekib kogukond, jäädakse püsima. Kanada eestlaste Toomas ja Reet Mae poeetiline dokumentaalfilm vaatleb läbi erinevate elusaatuste rahvuslike mustrite elushoidmist Välis-Eestis ning selle seotust eestlaseks olemisega. Filmi keskmes on erakordsed emad ja vanaemad, kes tõid endaga kaasa rikkaliku pärandi ning säilitasid oma identiteeti, valmistades rahvarõivaid, kudumeid, tikandeid ja tekstiile ning õpetades neid oskusi ka oma lastele.

See on nagu salakood, mida vaid sama identiteediga inimesed suudavad lugeda, mõistes läbi selle midagi väga olulist, mis seob inimesi kaugel oleva kodumaa ja rahvuskaaslastega võõrsil. Selle läbi tekib kogukond, jäädakse püsima. Kanada eestlaste Toomas ja Reet Mae poeetiline dokumentaalfilm vaatleb läbi erinevate elusaatuste rahvuslike mustrite elushoidmist Välis-Eestis ning selle seotust eestlaseks olemisega. Filmi keskmes on erakordsed emad ja vanaemad, kes tõid endaga kaasa rikkaliku pärandi ning säilitasid oma identiteeti, valmistades rahvarõivaid, kudumeid, tikandeid ja tekstiile ning õpetades neid oskusi ka oma lastele.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: