LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Justin Trudeau: teistsugune Ameerika

Justin Trudeau- L'autre Amérique (Prantsusmaa) 03.12.2018

Kogenud dokumentalisti Gilles Cayatte'i film esitab küsimuse: kes on tegelikult 21. sajandi liberaalse poliitiku võrdkujuna tuntud Kanada peaminister Justin Trudeau? Kolm aastat tagasi 46-aastaselt riigipeaks valitud karismaatilist poliitikut on võrreldud John Kennedyga, ta tõi Kanada poliitikasse värskeid tuuli ning teda peetakse progressi esindajaks. Ta ei pelga riigis varjupaika andmast 33 000 Süüria pagulasele ega taasalustamast dialoogi Kanada põlisrahvustega. Legendaarse, 15 aastat Kanada peaministriks olnud Pierre Trudeau poja tee võidule kulges takistuste ja suuremate lahinguteta, kuid nüüd tuleb tal kindlaks jääda Ühendriikide uue presidendi Donald Trumpi ambitsioonide ees, mis ohustavad kahe riigi majandussuhteid. Peagi selgub, kas hiilgav ja edumeelne peaminister on siiski vaid poliitik, kes annab järele survele ehitada naftajuhtmeid ja tamme, mis kahjustavad keskkonda ning eiravad Kanada põlisrahvuste õigusi. Kas Justin Trudeau esindab teistsugust Ameerikat või ikka sedasama?

Ta ei pelga riigis varjupaika andmast 33 000 Süüria pagulasele ega taasalustamast dialoogi Kanada põlisrahvustega. Legendaarse, 15 aastat Kanada peaministriks olnud Pierre Trudeau poja tee võidule kulges takistuste ja suuremate lahinguteta, kuid nüüd tuleb tal kindlaks jääda Ühendriikide uue presidendi Donald Trumpi ambitsioonide ees, mis ohustavad kahe riigi majandussuhteid. Peagi selgub, kas hiilgav ja edumeelne peaminister on siiski vaid poliitik, kes annab järele survele ehitada naftajuhtmeid ja tamme, mis kahjustavad keskkonda ning eiravad Kanada põlisrahvuste õigusi. Kas Justin Trudeau esindab teistsugust Ameerikat või ikka sedasama?

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: