LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Mehhiko - loodus ja inimesed

Hooaeg: 1, Osa: 3 Kuumad kõrbed (Wild Mexico) 01.12.2018

Põhjaosa on Mehhiko kõige kuivem piirkond, kus asub kaks suurt kõrbet: Sonora ja Chihuahuan. Mida lääne poole, seda palavamaks, kuivemaks ja ebasõbralikumaks muutuvad olud. Kuid loomad, kes on õppinud neist raskustest üle saama, leiavad sealsel elul palju plusse. Põhja-Mehhiko keskosa avarad preeriad on mustsaba-rohtlahaukurite kodu. Need ühiselulised loomad elutsevad suurte kolooniatena, mis peibutab paljusid röövloomi. Preeria on ka uue eluviisi sünnipaik. 16. sajandil tõid hispaanlased siia veised ja hobused ning õpetasid kohalikud elanikud karja kasvatama. Nõnda sündis vanquero, Mehhiko kauboi. Vältimaks karjamaade paljakssöömist, hoiavad karjakasvatajad karju pidevalt liikvel. See tuleb kasuks tandempistrikkudele, keda Põhja-Mehhikos on järel vaid viis pesitsevat paari.

Põhja-Mehhiko keskosa avarad preeriad on mustsaba-rohtlahaukurite kodu. Need ühiselulised loomad elutsevad suurte kolooniatena, mis peibutab paljusid röövloomi. Preeria on ka uue eluviisi sünnipaik. 16. sajandil tõid hispaanlased siia veised ja hobused ning õpetasid kohalikud elanikud karja kasvatama. Nõnda sündis vanquero, Mehhiko kauboi. Vältimaks karjamaade paljakssöömist, hoiavad karjakasvatajad karju pidevalt liikvel. See tuleb kasuks tandempistrikkudele, keda Põhja-Mehhikos on järel vaid viis pesitsevat paari.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: