LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Oliver!

30.11.2018

R: Carol Reed. O: Mark Lester, Ron Moody, Shani Wallis, Harry Secombe, Jack Wild jt. Muusikaline draama. Sotsiaalse romaani rajajat Charles Dickensit on õigusega peetud üheks suuremaks romaanikirjanikuks ja tema „Oliver Twist“ (1838) on üks selle žanri armastatumaid teoseid läbi aegade. Meenutagem põgusalt ka Dickensi lugu. Nimitegelane on orb Oliver Twist, kes rasket elu elades satub esmalt surnumatja abiliseks, seejärel aga reisib Londonisse, kus kohtub vargapoiste jõugu ja nende juhi Faginiga. Muusikaline draamafilm „Oliver“ baseerub Lionel Barti tuntud lavamuusikalil, nende mõlema aluseks on mõistagi Dickensi teos. „Oliver“ tuleb ekraanidele 1968, talle olid teed teinud varasemad Hollywoodi laulu- ja tantsufilmid, eelkõige oli aga kõigil veel värskelt meeles „Helisev muusika“ (1965), mis on üks armastatumaid filme läbi aegade. See oli aeg, kus (filmi)muusikali naiivsuses oli rohkem ehtsat sarmi kui filmitehnikat. Võidetud viis Oscarit (sh parim film ja režissöör) ning kaks Kuldgloobust räägivad „Oliveri“ omaaegsest suurest edust selget keelt.

Meenutagem põgusalt ka Dickensi lugu. Nimitegelane on orb Oliver Twist, kes rasket elu elades satub esmalt surnumatja abiliseks, seejärel aga reisib Londonisse, kus kohtub vargapoiste jõugu ja nende juhi Faginiga. Muusikaline draamafilm "Oliver" baseerub Lionel Barti tuntud lavamuusikalil, nende mõlema aluseks on mõistagi Dickensi teos. "Oliver" tuleb ekraanidele 1968, talle olid teed teinud varasemad Hollywoodi laulu- ja tantsufilmid, eelkõige oli aga kõigil veel värskelt meeles "Helisev muusika" (1965), mis on üks armastatumaid filme läbi aegade. See oli aeg, kus (filmi)muusikali naiivsuses oli rohkem ehtsat sarmi kui filmitehnikat. Võidetud viis Oscarit (sh parim film ja režissöör) ning kaks Kuldgloobust räägivad "Oliveri" omaaegsest suurest edust selget keelt.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: