LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Linnahall

Linna Hall (Eesti) 31.10.2018

1980. aastal valminud Tallinna Linnahalli ajalugu on väga värvikas. Alates ehitustööde algusest 1977. aastal kuni tänaseni on see kompleks näinud erinevaid ja vastuolulisi aegu. Loodud nõukogude aja au ja hiilguse demonstreerimiseks, vastuolulisel iseseisvumisajal erinevate poliitiliste ning erakondlike ürituste sündmuspaigana, aga ka väga erinevate kultuuride kohtumispaigana on see ehitis unikaalne. Neid aegu aitavad lahti mõtestada Mati Talvik ja ajaloolane Küllo Arjakas. Rohkete arhiivimaterjalidega illustreeritud filmi aitavad tervikuks siduda ka Linnahallis pikalt töötanud inimeste meenutused. Film rändab ajas, luues paralleele mineviku, oleviku ja tuleviku vahel, alates planeerimisest kuni renoveerimise lähteülesande valmimiseni 2017. aasta jaanuaris. Autor ja režissöör Kalev Lepik.

Neid aegu aitavad lahti mõtestada Mati Talvik ja ajaloolane Küllo Arjakas. Rohkete arhiivimaterjalidega illustreeritud filmi aitavad tervikuks siduda ka Linnahallis pikalt töötanud inimeste meenutused. Film rändab ajas, luues paralleele mineviku, oleviku ja tuleviku vahel, alates planeerimisest kuni renoveerimise lähteülesande valmimiseni 2017. aasta jaanuaris. Autor ja režissöör Kalev Lepik.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: