LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Maahommik

21.05.2016

vaata
Alaliselt järelvaadatav
Oleme kõik harjunud, et Eesti raudteedel liiguvad uued, mugavad ja kiired Elroni reisirongid. "Maahommiku" meeskond võttis kätte ja sõitis rongiga maale. Sõidu käigus uurisime, kuidas niisugune suurprojekt, mille käigus vahetati välja reisirongid ja rekonstrueeriti raudteetaristu, üldse teoks sai.

Euroopa Liidu struktuurifondisest saadud 67,5 miljoni euro suurune toetus oli määrava tähtsusega ja sellest kõnelevad AS Elron kvaliteedijuht Martin Laur ning AS Eesti Raudtee ehitusosakonna juhataja Riho Vjatkin. Oma arvamuse ütlevad ka reisijad. Aegviidus tegutsev mesinik Ülo Lippa kutsus saatejuht Rein Palosaare oma mesitaru juurde. Linnamäe Hüdroelektrijaama ajalugu tutvustab Rebala muuseumi juhataja Janek Šafranovski. Eestimaa looduses kasvab järjest enam uusi taimi, mis on tegelikult võõrliigid. Näiteks on võõrliik kobruleht ehk katkujuur, samuti lupiin ja kuldvits. Keskonnaministeeriumi looduskaitsespetsialist Merike Linnamägi tuletab meelde, miks võõrliike kontrolli all hoidma peab. Heli Väärtnõu-Järv on Tartu Ülikooli õppejõud, käsitöömeister ja kirglik hobiaednik. Kõnnime ringi tema kevadises aias. Saatejuht Rein Palosaar, toimetaja Silvia Karro ja režissöör Priit Hummel.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: