LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Jaani torn Peetri linnas

2010 16.01

Pikka aega oli eestlaste Peterburi Jaani kogudus suurim eestlasi ühendav kogu. 1860. aastal rajas kogudus endale kirikuhoone Peterburi...

Pikka aega oli eestlaste Peterburi Jaani kogudus suurim eestlasi ühendav kogu. 1860. aastal rajas kogudus endale kirikuhoone Peterburi Ohvitserskaja tänavale, millest sai eestlaskonda ühendav keskus oma kooli ja seltsiruumidega. Siin kujunes suuresti välja noore Eesti riigi vaimne eliit. Pärast kommunismi kokkukukkumist sai taastatud kogudus endale tagasi tundmatuseni muutunud hoone, mille taastamine on jõudnud üle kivide ja kändude võiduka avamiseni 20. veebruaril 2011. aastal. Jaani kiriku lugu sisaldab endas nii eesti minevikusuurkujusid kui ka tänaseid tegelasi, tänu kellele see kirik uuesti oma tööd alustab. Režissöör Erle Veber, stsenarist Andres Laasik, konsultant Veronika Mahtina, produtsent Ruth Alaküla. Filmi tootis Laara Productions koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: