LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

KeeleVägi

Hooaeg: 1, Osa: 1, 2008 08.01

Iidsetest aegadest alates on meie emakeele arengut ülima hoole ja tähelepanuga jälginud Vanemate Kogu. Nende juhtida ja valvata on ka me...

Iidsetest aegadest alates on meie emakeele arengut ülima hoole ja tähelepanuga jälginud Vanemate Kogu. Nende juhtida ja valvata on ka me rahva ülim ning võimsaim Vägi. See vägi koosneb koolinoortest ja selle nimi on KeeleVägi! Keeleväelased on emakeele kõige hoolsamad kaitsjad. Nüüd on Vanemate Kogu nad kokku kutsunud, sest me emakeelt mandumast hoidev Kuldne Amulett on kadunud. Keeleväelaste ülesandeks on Kuldne Amulett üles leida. Selleks tuleb läbida kümme erinevat ruumi - fantaasiamaailmad, mis on loodud Eesti autorite teoste põhjal. Igas ruumis ilmub võistlejatele üks küsimus, millele vastates pääseb võistkond edasi järgmisesse ruumi. Võistkond, kes jõuab vastuseni viimasena või ei läbi ruumi etteantud aja jooksul, on mängust väljas. Märguandena aja lõppemisest ilmub ürik, milles viimane vihje. Pärast viimase vihje ilmumist on võistkondadel vaid mõni minut, et anda õige vastus. Kuldse Amuletini jõuab vaid üks võistkond! Küsimused koostasid Villu Kangur, Peeter Volkonski, Renate Pajusalu, Karl Pajusalu, Contra ja Harriet Toompere. Produtsent-stsenaristid Anti Reinthal ja Mait Malmsten. Režissöör Raivo Maripuu.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: