"Prillitoosi" vaatajamäng (175)

"Prillitoosi" vaatajamäng ärgitab mälu ja paneb pead murdma. Igas saates kõlab üks küsimus, millele õigesti vastanute vahel loositakse välja põnev või kasulik raamat.

14. mai vaatajamängu õige vastus: kunstripsmed patenteeris 1911. aastal Ameerika Ühendriikides Anna Taylor. Andrew Norman Taylori raamatu "Kuninganna Victoria" kirjastuselt Varrak ja paki Tamme talu ürdiaia teed "Elame veel!" võitis ENE HENNING.

7. mai vaatajamängu õige vastus: esimest korda pandi jukebox ehk muusikaautomaat tööle 23. novembril 1889. aastal San Farnciscos.
Valve Raudnaski raamatu "Juunilumi" kirjastuselt Tammerraamat ning Jaak Joala ja ansambel Radari CD-plaadi võitis EVE POOLAR.

30. aprilli vaatajamängu õige vastus: kuningate haiguseks on ajaloos peetud podagrat. Tiia Toometi raamatu "Vanaduse võlud" kirjastuselt Tammerraamat ja paki Tamme talu ürdiaia teed "Elame veel!" võitis EHA POPANDOPULO.

23. aprilli vaatajamängu õige vastus: 23. aprill on jüripäev, mis on oma nime saanud Kapadookiast pärit ohvitseri Püha Jüri ehk Georgi järgi, kes aastal 303 hukati, kuna ta julges halvustada Olümpose jumalaid.
Viljandi Kultuuriakadeemia käsitöömeistrite koostatud raamatu "Loo. Koo. Rõõmusta" kirjastuselt Varrak ja paki Tamme talu ürdiaia teed "Elame veel! võitis MATI PAAP.

16. aprilli vaatajamängu õige vastus: kuulus prantsuse kirjanik, kes juba 16-aastaselt heideti paastu ajal liha söömise pärast välja vaimulikust seminarist, oli Guy de Maupassant.
Meditsiinilabori Synlab tervisekontrolli kinkekaardi ja Tamme talu ürdiaia tee "Elame veel!" võitis ANNE KAARJÄRV.

9. aprilli vaatajamängu õige vastus: 2/4 taktimõõdus polka tantsu mõtles 1834. aastal välja Tšehhi talutüdruk Anna Slezak.
Heino Tiigi kirjutatud ja välja antud raamatu "Nõela vägi" ning paki Tamme talu ürdiaia teed "Elame veel!" võitis HELGI PALTS.

2. aprilli vaatajamängu õige vastus: aastal 2002 toimus Tallinnas 47. Eurovisiooni lauluvõistlus.
Juhan Paadami raamatu "Estonia, 12 points!" kirjastuselt Hea Lugu võitis ELLE MALK.

26. märtsi vaatajamängu õige vastus: tuur on Kaukaasia kaljukits.
Toomas Kiho koostatud raamatu "Lennart Meri ütlemisi" kirjastuselt Tammerraamat ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitis ENDEL LEPVALTS.

19. märtsi vaatajamängu õige vastus: hüüdnime Tallinna muumia kandis kõrgest Madalmaade hertsogisuguvõsast pärit väejuht Charles Eugène de Croy, kes suri 1702.a. Tallinnas ja tema mumifitseeritud keha oli pea 200 aastat Tallinna Niguliste kirikus vaatamiseks väljas. Anneli Saro raamatu "101 Eesti teatrisündmust" kirjastuselt Varrak ja paki Tamme talu ürdiaias valminud teed "Elame veel!" võitis TIINA LIPP.

12. märtsi vaatajamängu õige vastus: erker on hoone seinast soklita eenduv katustatud osa.
Bertil Marklundi raamatu "10 soovitus. Kuidas kauem elada?" kirjastuselt Tammerraamat ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitis PEEP UMMALAS.

5. märtsi vaatajamängu õige vastus: John F. Kennedy oli see Ameerika Ühendriikide tulevane president, kes külastas 1939.a. Tallinna. Mart Laari raamatu "Eesti suured armastuslood" kirjastuselt Varrak ja paki Tamme talu ürdiaias valminud teed "Elame veel!" võitis KARL MÜÜRSEPP.

26. veebruari vaatajamängu õige vastus: roosikrants on kristlikus kultuuris palvehelmekee, milles helmed tähitsavad loetud nn. Maarja tervituste arvu.
Aino Praakli raamatu "Eesti mustrid ilma laande laiali" kirjastuselt Tänapäev ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitis ILME JAMMER.

19. veebruari vaatajamängu õige vastus: 32-kordne veteranide maailmameister suusatamises on praegu 86-aastane Karin Laine.
Kaarel Zilmeri koostatud ja välja antud raamatu "Abelid 100 - Meenutuste ja tänuga" ning Tamme talu ürdiaia tee "Elame veel!" võitis URVE VAKKER.

12. veebruari vaatajamängu õige vastus: sõna "ruja", mis tähendab teaduslikku fantastikat, tõi väidetavalt eesti keelde kirjanik Andres Ehin, on levinud ka teine arvamus, et seda tegi kirjanik Ilmar Sikemäe. Lugesime mõlemad vastused õigeks.
Heiki Raidla koostatud raamatu "Aforismide piibel" kirjastuselt Tänapäev ja paki Tamme talu ürdiaia teed "Elame veel!" võitis KAI TAMM.

5. veebruari vaatajamängu õige vastus: palestra oli Vana-Kreekas jõukate inimeste spordiväljak.
Taimi Puusepa, Urmas Laansoo ja Krista Kauri koostatud raamatu "Suur taimede mälumäng" kirjastuselt Cum Laude ja paki Tamme talu ürdiaias valminud "Prillitoosi" teed "Elame veel! võitis KATI NÕMMIK.

29. jaanuari vaatajamängu õige vastus: Kukeranna küla Hanila vallas Läänemaal on kuulus selle poolest, et seal filmiti legendaarne "Viimne reliikvia".
Winfried Noé raamatu "Indiaani horoskoop" kirjastuselt Hea Lugu ja paki Tamme talu ürdiaias valminud "Prillitoosi" teed "Elame veel!" võitis LEA LEPMANN.

22. jaanuari vaatajamängu õige vastus: kirjanik Oskar Lutsu esimene töökoht apteekriõpilasena oli Hirschfeldti apteegis, mis nüüd kannab nime Kivisilla apteek ja paikneb Tartu Raekoja platsil.
Kristina Eferti raamatu "Tujutõstvad toidud" Ajakirjade Kirjastuselt ja paki Tamme talu ürdiaias valminud "Prillitoosi" teed "Elame veel!" võitis TÕNU REBANE.

15. jaanuari vaatajamängu õige vastus: Réti avang on maleavang, mis on nime saanud Austria-Ungari, hiljem Tšehhi maletaja ja malekirjaniku Richard Réti järgi. Matthias Johan Eiseni raamatu "Eesti imede ilmast" kirjastuselt Tammerraamat ja paki Tamme talu ürdiaias valminud "Prillitoosi" teed "Elame veel!" võitis ARNE TIMM.

18. detsembri vaatajamängu õige vastus: esimene raadiosaade läks 18. detsembril 1926. aastal eestrisse Reiszi marmorplokk-mikrofoniga, mis kaalus nii palju, et seda tuli kahe käega tõsta.
Hele-Mai Poobuse raamatu "Anu Kaal. Kahel pool eesriiet" kirjatuselt Hea Lugu ja paki Tamme talu ürdiaia teed "Elame veel!" võitis HELVE AHVENAINEN.

11. detsembri vaatajamängu õige vastus: sõnad mõrv, laip, roim, embama, evima jt. tõi eesti keelde keelemees Johannes Aavik. 2 piletit Corelli Music'u aastalõpukontserdile võitis MARGIT SÄÄR. Mare Iknojani raamatu "Tallinna Botaanikaaia kaunis maastik" võitis ROLLAND VIPS.

4. detsembri vaatajamängu õige vastus: Eesti vanim kirikukell asub Padisel Harju-Risti kirikus. Eva Pettineni raamatu "Tervis pilatesest" kirjastuselt Varrak võitis HELEN LEETUS ja kaks piletit Corelli Music'u kolmanda advendi kontserdile Tallinna Püha Vaimu kirikus võitis ÜLLE SIPUL.

27. novembri vaatajamängu õige vastus: jõulutäht on pärit Kesk-Ameerikast Mehhikost. Pentti Alanko raamatu "Püsililled" kirjastuselt Varrak ja René Eespere CD-plaadi "Locus amoenus" võitis MARJU SATS.

20. novembri vaatajamängu õige vastus: Debora Vaarandi kirjutas sõnad laulule "Saarema valss" oma varasema luuletuse "Talgud Lööne soos" põhjal.
Vello Lääne koostatud raamatu "Sass, röövime õige laeva. Alo Ritsing" kirjastuselt Grenader ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitsid EDA PAAS ja TOIVO LODJAK.

13. novembri vaatajamängu õige vastus: Vend Vahindra oli esimene Eesti buda munk, kes sündis 1883. aastal ja kelle kodanikunimi oli Karl Tõnisson.
Kuanyshbay Rakhimzhanovi raamatu "Inimene ühiskonna ja looduse kuningriigi vahel" kirjastuselt Varrak ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitis KRISTELLE KAARMAA.

6. novembri vaatajamängu õige vastus: lendurite osariigiks Ameerika Ühendriikides kutsutakse Alaska osariiki. Karin Bojsi raamatu "Hapendame hõrgutisi" kirjastuselt Tänapäev ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitis LUDMILLA ABEL.

30. oktoobri vaatajamängu õige vastus: kõrvitsalaternad sümboliseerivad esivanemate hingi. Elizabeth Gilberti raamatu "Suur võluvägi. Hirmudest vaba loominguline elu" kirjastuselt Varrak võitis ANNE NAHKUR. 2 piletit ansambli MTJ suurtele sünnipäevakontsertidele võitsid TIIU LEHISTE ja MART SONN.

23. oktoobri vaatajamängu õige vastus: meelika on lüüriline luule antiikkirjanduses. Marie Underi luulekogu "Sügis" kirjastuselt Tammerraamat võitis KAI TAMM.

16. oktoobri vaatajamängu õige vastus: tsepeliin on Leedu rahvustoit kartulist.
Enno Tammeri raamatu "Raudse rusika looja. Lembit Kolk ja K-komando" kirjastuselt Tammerraamat võitis ALAR KUME.

9. oktoobri vaatajamängu õige vastus: kille on setu koori kõrgeim hääl. Setud ise ütlevad, et kui seda häält ei ole, siis koor lihtsalt ei laula. Erinevate Eesti autorite kogumikteose "Pikad varjud" Ajakirjade Kirjastuselt võitis TIINA LIPP.

2. oktoobri vaatajamängu õige vastus: Maximilian Oskar Bircher-Benner arendas välja müsli.
Sille Varblase raamatu "Koogid ja magustoidud ilma valge suhkruta" kirjastuselt Tammerraamat ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitis EBE BERG.

25. septembri vaatajamängu õige vastus: munsterroll on laeva meeskonna ametlik nimekiri.
Tiit Leito raamatu "Maakillud meres. Eesti väikesaared" kirjastuselt Varrak ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitis LUDMILLA ABEL.

18. septembri vaatajamängu õige vastus: sigaretid "Ahto" on oma nime saanud Ahto Walteri järgi. Ta oli esimene eestlane, kes purjetas Eesti lipu all ümber maailma.
Mati Õuna raamatu "II maailmasõja faktid ja legendid" Ajakirjade Kirjastuselt ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitis TOIVO LODJAK.

11. septembri vaatajamängu õige vastus: põdrakanep on Eestis kasvav taim, mis aitavat 99 haiguse vastu. Günther H. Heepeni raamatu "Keskaja ravitarkused. Püha Hildegardi pärand" kirjastuselt Varrak ja tahvli Paula käsitööšokolaadi võitis MERLE KUUSK.


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar