Suud puhtaks: uudised ja videod

 • foto
  "Suud puhtaks" | Aleksander Pulver: seksuaalne ahistamine väljendab võimu
  18.10

  Ahistaja väljendab oma võimu ahistatava üle, seetõttu käib see sageli kaasas ka võimusuhetega, tõdes psühholoog Aleksander Pulver saates "Suud puhtaks", mis keskendus seksuaalsele ahistamisele.

 • foto
  "Suud puhtaks" veebi-eri: ahistamise süüdlane võib mõjuda usutavamalt
  13.10

  Reedene "Suud puhtaks" erisaade veebis keskendus Taavi Rõivase ümber lahvatanud skandaalile. Saates osalenud jurist Merle Albrant hindas Rõivase käitumist süüdlasele omaseks.

 • foto
  "Suud puhtaks": mis on saanud rahvuste õigusest enda riigile?
  11.10

  Kuigi kataloonlaste iseseisvuspüüdlused on saanud ka Eestis väga suure avaliku tähelepanu osaks, kuid see pole ainus kord lähiajaloos, kui maailmas uusi riike luua tahetakse või kui need tekivad. Miks jäi Eesti Kataloonia küsimuses Hispaania poolele? Kui paljudele rahvastele jagub oma riiki? Kas Kataloonial või näiteks Šotimaal on õigus lahku lüüa?

 • foto
  Ülevaade: Kataloonia iseseisvuspüüdlused läbi viie sajandi
  10.10

  Kataloonia piirkonna iseseisvuspüüdlused ulatuvad sajandite taha, mil iseseisev riik lõppes. Ilmselt selgub teisipäeval, milliseks kujuneb 1. oktoobril iseseisvuslaste korraldatud referendumi tulem: kohaliku valitsuse juht Carles Puigdemont on lubanud iseseisvuse väljakuulutamist. Kuidas näitab ajalugu, kas seekord võiks iseseisvusplaani edu saata?

 • foto
  Järelvaadatav: "Suud puhtaks" erisaade kristlikest väärtustest
  05.10

  Reede keskpäeval läks ERR.ee-s eetrisse erisaade, mis on jätk kolmapäevasele ETV saatele "Suud puhtaks", kus kirgi küttis kooseluseaduse teema ja eriti Risti koguduse õpetaja Annika Laatsi emotsionaalne esinemine seaduse kaitseks.

 • foto
  Video: kirikuõpetaja Laats avaldas ETV eetris toetust kooseluseadusele
  05.10

  Vaata videoklippi kolmapäeval ETV eetris olnud saatest "Suud puhtaks", kus Risti koguduse õpetaja Annika Laats kooseluseaduse kaitseks. Laatsi sõnavõtt pani peapiiskop Urmas Viilma hiljem sotsiaalmeedias nördimust avaldama.

 • foto
  "Suud puhtaks" saate blogi: kas lauskaine liiklus on võimalik?
  27.09

  Uuringud ütlevad, et Eestis juhib autot alkoholijoobes aasta jooksul 28-55 000 inimest. Arvestades et juhtimisõigus on Eestis pisut enam kui 600 000-l, on joobes juhtinud umbes kümme protsenti meie juhtidest. Kuidas teha nii, et see arv oleks väiksem? Mida teha selleks, et joobes juhte üldse liikluses ei oleks? Kas see on võimatu?

 • foto
  Numbrid räägivad: aastas tegi 5200 juhti purjuspäi avarii
  27.09

  Tänane "Suud puhtaks" küsib, kas kaine liiklus on Eestis võimalik. Miks on nii, et kuigi on levinud teadmine, et joobununa ei tohiks autorooli istuda, näitavad numbrid, et seda teeb Eestis aastas 50 000 inimest? Saate eel jagame maanteeameti tellitud uuringut, milles öeldakse selgelt: 5200 inimest on teinud avarii, sest juhtisid autot joobununa.

 • foto
  "Suud puhtaks" ülevaade: kas Eesti iseseisev kaitsevõime on piisav?
  13.09

  Ukraina sõjast võiks Eesti õppida, et kui piirivalve on nõrk, läheb olukord kiiresti kehvaks. Mitmed saatekülalised on selle poolt, et piirivalve peaks politsei haldusest tagasi kaitseväele minema. Tehnilistest küsimustest kerkis esile aga palju põhimõttelisem: kuivõrd hästi on kaitseväe juhtimine korraldatud?

 • foto
  "Suud puhtaks" saate eel: kuidas hinnatakse riikide kaitsevõimet?
  13.09

  See, et Eestis on kümme tanki, on sootuks erinev kaitsevõime sellest, kui Kanadas on kümme tanki. Isegi kui räägime sama suure ala kaitsmisest. Kaitsevõimekuse hindamine ehk mõistmine, kuivõrd valmis on riik end rünnaku korral kaitsma, on päris mitmetahuline. ERR.ee selgitab asja kaitseministeeriumi abiga lihtsalt lahti.

 • foto
  Lõbus video: kuidas suud tegelikult puhtaks saavad
  07.09

  YouTube'i keskkonda on üles laetud humoorikas videoklipp, kus on välja lõigatud ETV saatest "Suud puhtaks" kõik hetked, mil inimesed ütlevad sõna "tegelikult".

 • foto
  "Suud puhtaks": Eesti narkopoliitika ja selle ühiskondlik mõju
  06.09

  Eestis on hinnanguliselt 9000 süstivat narkomaani ja viimase 17 aasta jooksul on üledoosi tõttu surnud 1209 inimest. Kuigi 2013. aastat on narkosurmade arv vähenenud, kuid Eesti on Euroopas üledoosidest põhjustatud surmade osas endiselt esirinnas. Kuidas vähendada narkootikumide mõju Eesti ühiskonnale? Seda küsiti "Suud puhtaks” tänavuse hooaja avasaates.

 • foto
  Uus hooaeg | Urmas Vaino üllatab vaatajaid stiilimuutusega
  04.09

  Juba kolmapäeval stardib saate "Suud puhtaks" uus hooaeg ning üheks silmapaistvaimaks muutuseks on Urmas Vaino värskenenud stiil.

 • foto
  "Suud puhtaks" eri: me kõik köndistame arutelukultuuri
  11.08

  Ajakirjanikud, poliitikud ja lugejad-valijad peaks võtma rohkem vastutust selle eest, milline on meie avalik aruteluruum ja demokraatia tervis, märkis Indrek Treufeldt „Suud puhtaks“ Arvamusfestivali eridebatis. "Eestile oleks hea valgustatud demokraatia: ajakirjanikud, poliitikud ja rahvas tunneks rohkem vastutust, et ei plärtsuks ei devalveeriks sõnu ja lauseid."

 • foto
  "Suud puhtaks" otse-eetris kõlas Contra lüürikaga "Haldustuljak"
  24.05

  Valdade haldusreformi raames liitumine paistab teinekord eemalt nagu tants või paarilise otsimine. Kes kellega liitub - kes kellega käib? Urvaste valla elanik Contra kirjutas Miina Härma "Tuljakule" teemakohased uued sõnad. Lugu kõlas sobivalt Endrik Üksvärava dirigeerimisel Collegium Musicale esmaesitluses haldusreformiteemalises "Suud puhtaks" saate otse-eetris.

 • foto
  "Suud puhtaks": millal lakkab rahvusküsimus olemast valimiste teema?
  17.05

  Eesti taastas oma iseseisvuse rohkem kui veerand sajandit tagasi. Kõikide nende aastate jooksul on rahvusküsimuse kuumaks ajamine olnud Eestis üks poliitika tegemise viisidest.

 • foto
  "Suud puhtaks": laste kasvatamisel jätkuvalt tähtsaim usaldus ja armastus
  10.05

  Lapse kasvatatamine on teema, milles vist kõigil on kindel veendumus ja sel teemal peetakse tuliseid vaidlusi. Lõpuks jõutakse ikka sinnamaani, et kõige olulisem on siiski laste ja vanemate vahel usaldus ja armastus. Nii läks ka neljapäevases saates "Suud puhtaks", kus leiti, et ka praeguses infoühiskonnas sirguvad vanemate parima tahtmise korral enamasti tublid inimesed.

 • foto
  "Suud puhtaks" minisaade: mida arvavad lapsed laste kasvatamisest?
  10.05

  "Suud puhtaks" meeskond korraldas enne laste kasvatamise teemalist saadet Tallinna Päikesejänku lasteaias saate mini-versiooni. Väike osa sellest jõudis ka eetrisse, siin on kogu mõttevahetus täies pikkuses.

 • foto
  "Suud puhtaks": kuidas muuta meid liikluskultuursemaks?
  03.05

  Meediapilti ja liiklusstatistika numbreid vaadates teeb liikluskultuur murettekitavat vähikäiku. Kuidas pöörata negatiivsed arengud positiivseks ja kas tõesti aitab vaid karistushirm, küsis arutelusaade "Suud puhtaks".

 • foto
  Mis on Mehhiko uuring, mille üle "Suud puhtaks" saates vaieldi?
  20.04

  Eilses "Suud puhtaks" otse-eetris läks Eesti toiduainetööstuse liidu juhataja Sirje Potisepa ja Tartu ülikooli lastehaiguste professori Vallo Tillmanni vahel tuliseks aruteluks, kas ja kuidas tõlgendada Mehhikos tehtud uuringust. Lahtiseks jäi seegi, kellel viimaks õigemad andmed olid. Vaatame lähemalt, millest uuring räägib ja kes kuidas seda tõlgendas.

 • foto
  "Suud puhtaks": magusamaks teeb kõhnemaks - keha või rahakoti?
  19.04

  "Suud puhtaks" rääkis seekord valitsuse plaanitavast magustatud jookide suhkrumaksust. Teema on oluline, kuna ülemäärase kehakaaluga inimeste osakaal on kasvamas ja seda eriti laste seas. Samas leiavad kriitikud, et limonaad ja muud magustatud joogid pole pagaritoodete ja maiustuste kõrval probleemi peamine põhjustaja, mistõttu ühe kaubagrupi maksustamine ei lahenda laiemat probleemi.

 • foto
  Kas laste kaitsmine pedofiilide eest jääb tõesti alla kunstivabadusele?
  13.04

  Kaur Kenderi kohtuprotsessi käsitlenud ERRi saates „Suud puhtaks“ toimunu vajab õiglast vastukaja, et tuua sellesse teemasse täielikumat sisu ja konteksti. Pean õigeks sellest kirjutada ka enne kohtuotsuse tegemist esimese kohtuastme poolt, kuivõrd kaitse on juba valinud avaliku arutelu protsessi ajal. See ei tohiks aga tähendada, et avalik arutelu piirdub kaitse poolel olemisega. Lisatud saate „Suud puhtaks“ toimetuse kommentaar.

 • foto
  "Suud puhtaks": Eesti palgalõhe anatoomia
  12.04

  Täna õhtul arutletakse saates "Suud puhtaks", mis asi on palgalõhe ja kuidas sissetuleku erinevust naiste ning meeste vahel objektiivselt mõõta? ERR.ee veebiportaalis ootab avatud kommentaarium teie arvamust. Samuti on võimalik jälgida saate otsepilti ja blogi, kuhu jõuavad saatekülaliste mõtted ja sotsiaalmeedia postitused.

 • foto
  Loone lubab Kenderi kaasuse tõttu algatada seadusemuudatuse
  05.04

  Parlamendisaadik Oudekki Loone (KE) ütles, et järgmisel nädalal antakse riigikogule üle seadusemuudatus, mis peaks tulevikus vältima kirjanik Kaur Kenderit tabanud lapspornograafia kaasuse kordumist.

 • foto
  "Suud puhtaks": kui turvalised on e-valimised?
  29.03

  Kolmapäeva õhtul sukeldus "Suud puhtaks" kübermaailma ja saates arutleti peaasjalikult e-valimistest. Kui turvalised ikkagi on meie palju kiidetud e-lahendused, mis teevad kodaniku kohustuse täitmise imelihtsaks?

 • foto
  "Suud puhtaks": kuidas kaotada lähisuhtevägivald?
  22.03

  Lähisuhtevägivald. See on kõige varjatum vägivallavorm ja ühtlasi on see Eestis kõige levinum vägivallaliik. Miks on nii, et väga paljude jaoks meie seast on kodu kõige ohtlikum paik, küsis sellenädalane saade "Suud puhtaks".

 • foto
  "Suud puhtaks" | tava- ja alternatiivmeditsiin: vastuolud ja harmoonia
  15.03

  Alternatiivsed ravimeetodid koguvad üha suuremat populaarsust. Kas see on halb või hea? Mis sellega kaasneb? Kuidas tõenduspõhine meditsiin selle olukorraga toime tuleb? Sellest rääkis sellenädalane arutelusaade "Suud puhtaks". Saate otseblogi saate lugeda ERR.ee veebiportaalist, kus on avatud ka kommentaarium, milles saate oma sõna sekka öeda!

 • foto
  "Suud puhtaks": töövõimereformi puudusteks peetakse puudulikku andmeliikumist ja väheseid teenuseid
  08.03

  Viimase 15 aastaga on Eestis töövõimetuspensionäride arv kahekordistunud ning jõudnud ligi 100 000 inimeseni. Et pidurdada töövõimetuspensionäride arvu edasist kasvu ning tuua vähenenud töövõimega inimesi tagasi tööturule on riigis algatatud töövõimereform, mis käivitus selle aasta algusest. Kuidas esimesed kaks kuud on möödunud, sel teemal arutleti kolmapäevases saates"Suud puhtaks". Töövõimereformi põhilisteks puudujääkideks peetakse puudulikke andmekogusid ja väheseid teenuseid.

 • foto
  "Suud puhtaks": kuidas leida teadmata kadunud inimest?
  01.03

  Sel nädalal lahkas ETV arutelu saade "Suud puhtaks" paljude Eesti perede jaoks valusat teemat - kuidas oma teadmata kadunud lähedane üles leida ja miks see võib väga keeruliseks osutuda? Stuudiosse olid kutsutud teemaga igapäevaselt kokku puutuvad psühholoogid, vabatahtlikud otsijad, PPA ning siseministeeriumi esindajad ja paljud teised teemaga kokku puutunud inimesed.

 • foto
  "Suud puhtaks" ülevaade: 10 lahendamata juhtumit
  01.03

  Politsei sai möödunud aastal üle 1000 teate kadunud inimestest. Lisaks politseile püüavad juhtumitega tegeleda ka kodanikualgatusel loodud grupid. Millised on nende ja politsei õigused, kas on selgitatavaid ja lahendatavaid põhjuseid, miks ikkagi märkimisväärne hulk inimesi teadmata kadunuks jääb? Nendel teemadel arutleb tänaõhtune saate "Suud puhtaks". Praegu aga heidame pilgu mõnele juhtumile, mis juba aastaid müsteeriumiks on jäänud.

 • foto
  "Suud puhtaks": kas liigne patriotism võib muutuda ohtlikuks?
  22.02

  ETV debatisaade "Suud puhtaks" võttis luubi alla eestluse ja sellega kaasneva patriotismi. Läbiva joonena leidsid saatekülalised, et patriotismi saab igaüks ise oma sõnades ja tegudes sisustada, kuid mingeid piire ületades võib see ka ohuks olla.

 • foto
  „Suud puhtaks“ ülevaade: kuus vaadet eestlusele ja patriotismile
  22.02

  ETV väitlussaade „Suud puhtaks“ käsitleb täna õhtul eestlust ja patriotismi. Saate sissejuhatuseks toome teieni ERRi arvamustoimetaja Rain Kooli valiku viimase aasta jooksul neil teemadel rahvusringhäälingu portaali arvamusrubriigis avaldatud ariklitest.

 • foto
  "Suud puhtaks" ülevaade: alkohol ja Eesti aastal 2015
  01.02

  Kuigi Eestis joodi 2015. aastal iga elaniku kohta ära 8,7 liitrit puhast alkoholi, siis on vägijookide tarbimine alates 2012. aastast näidanud langustrendi. Sellega on kaasa tulnud ka kodumaised alkoholitootjad, kes on vähendanud tootmist, kuid on endiselt mures alkoholipoliitika karmistamise suhtes. ERR-i multimeediatoimetus vaatas numbritele otsa ning koostas eestlaste alkoholitarbimist iseloomustava infograafiku

 • foto
  "Suud puhtaks" | Allikvee: haigekassa miinus määrab ära, kuidas patsiendid eriarsti juurde saavad (26)
  25.01

  Ida-Tallinna Keskhaigla juhi Ralf Allikvee sõnul määrab haigekassa eelarve puudujääk ära arstide töö tulemi ja selle, kuidas patsiendid eriarsti juurde saavad.

 • foto
  Suud puhtaks: Kui pikalt tuleb oodata eriarstide uste taga? (1)
  23.01

  "Suud puhtaks" võtab järjekorranumbri ja uurib eriarstiabi kättesaadavust. Tervishoid on küll alarahastatud, aga kuidas olemasolevate ressursside piires tõhusamalt majandada?

 • foto
  "Suud puhtaks" | Teadlane: okaspuude raiumisega on Eesti metsade väärtus järjest vähenenud (9)
  18.01

  Sellega, et Eesti metsades raiutakse okaspuid, mille asemele kasvab lehtpuu, on metsade väärtus järjest vähenenud, ütles maaülikooli metsakasvatuse vanemteadur Raul Rosenvald.

 • foto
  "Suud puhtaks" ülevaade: kas Eesti mets raiutakse maha?
  18.01

  Kolmpäeva õhtul kell 21.40 arutletakse saates "Suud puhtaks" metsanduspoliitika muudatuste üle, mis ei ole jätnud külmaks mitte kedagi. Kuigi looduskaitsjad ja rohelise poliitika pooldajad väidavad, et Eesti metsadest viiakse välja liiga palju puitu, näitavad viimaste aastate statistika- ja keskkonnaagentuuri andmed, et Eesti puidutagavara on kasvanud ning metsa kasvab rohkem juurde kui seda kasutusse võetakse.

 • foto
  Urmas Vaino: "Terevisioonist" lahkumine ei ole elurütmi väga kõigutanud
  17.01

  Täna õhtul kell 21.40 jõuab Urmas Vaino juhtimisel ETV ekraanile terav debatisaade "Suud puhtaks". Vaino rääkis, mida vaataja saatest oodata võib ning kuidas ta on hilisõhtuse saate tegemise rütmiga harjunud.

 • foto
  ETV ekraanil alustab Urmas Vaino uus saade "Suud puhtaks"
  17.01

  18. jaanuaril jõuab Urmas Vaino juhtimisel ETV ekraanile terav debatisaade "Suud puhtaks".

 • foto
  Video: Urmas Vaino uurib, kuidas rääkida suud puhtaks?
  13.01

  Järgmisel nädala kolmapäeval alustab ETV eetris uus arutelusaade "Suud puhtaks". Enne esmaeetrit käis saatejuht Urmas Vaino konsulteerimas kõige väiksemate vaatajatega, millal ja kuidas ikkagi tuleks suud puhtaks rääkida?

 • foto
  Video: Heida pilk Urmas Vaino värskele saatele "Suud Puhtaks"
  11.01

  Järgmisest kolmapäevast alustab ETV ekraanil Urmas Vaino uus debatisaade "Suud Puhtaks"