photo

Foorum

Kohtumiseni 5. septembril!

Vaata eelmist saadet Vaata veel saateid

Foorum (5)

23.05.2017 20:00
Loe edasi

Uudised ja videod Vaata veel

Saatest

Kuidas parandada elu Eestis? Foorum vaidleb, selgitab, arutleb ja analüüsib. Vaatajad saavad kaasa rääkida twitteris, märksõna on #etvfoorum

Saatejuht on Andres Kuusk, režissöörid Maarika Lauri ja Indrek Kangur, assistent Margit Ossipova, produtsent Tiina-Mari Koljak.

Kuula ka Vikerraadio saadet "Reporteritund" Kuula veel

foto
Reporteritund. Rail Balticu rahastamisprobleemid (1)
15.06.2017 15:00

Hooaja viimane Reporteritund toob kuulaja ette kiirraudtee Rail Baltic rahastamisprobleemid.
Me ei tea päris täpselt, kui palju kogu raudtee ehitus planeeritust kallimaks läheb ega ole täpset vastust, mille arvelt Eesti planeerimatuid kulusid katab.
Ka Euroopa Komisjonilt lubatud summade osas on tulnud täpsustusi – algsega võrreldes kahanemise suunas. Kuidas Eesti kaasrahastus riigieelarve kuluridadel kajastub ja kuidas see peaks arsaadavalt ja läbipaistvalt esitatud olema?

foto
Reporteritund. Kuumad teemad Strasbourgis
14.06.2017 14:05

Kolmapäeval oleme taas eetris Strasbourgist, Euroopa Parlamendi raadiostuudiost.
Räägime Eestist valitud eurosaadikutega kasvuhoonegaaside vähendamise kavast transpordis, elamu- ja põllumajanduses, digitaalse ühisturu eelnõude käekäigust, Briti valimistulemuste mõjust BREXITI läbirääkimistele ning muustki.
Stuudiosse on palutud kõik Eestist valitud eurosaadikud: Kaja Kallas (LIBE), Tunne Kelam (EPP), Marju Lauristin (S&D), Urmas Paet (LIBE), Indrek Tarand (GREEN), Yana Toom (LIBE).

Saatejuht on Arp Müller. Kuulake 14. juunil kell 14.05.

foto
Reporteritund. Kreeka majanduslikust olukorrast
13.06.2017 14:05

Eurotsooni rahandusministrid arutavad sel nädalal järjekordset laenu, mis aitaks Kreekal omakorda juulikuise tähtajaga seitsme miljardi euro suurust laenutagasimakset teenindada. Rahvusvaheline Valuutafond nõuab endiselt Kreekale võlaleevendust, kuid võlausaldajad sellega ei nõustu. Samal ajal jätkab Ateena reformide ja kulude kärpimisega.
Kui jätkusuutlik selline muster on? Kas Kreeka majandus on lõpuks tõusuteel või painavad teda endiselt struktuursed probleemid? Kes on Ateena sõbrad, kes vaenlased?