Mängufilmid

Järgmine film ETV-s

Eesti film Kertu (Eesti 2013)

21.10.2017 22:25

Pärast jaaniõhtut kaob Kertu (Ursula Ratasepp) jäljetult. Kogu naise perekond satub paanikasse, sest Kertut peetakse oma tagasihoidliku ja kinnise loomu tõttu ullikeseks. Pärast pikki otsinguid leitakse ta alkoholilembese naistemehe Villu (Mait Malmsten) kodust voodi all hirmunult värisemas. Eelarvamuste küüsis külarahvas tõukab Villu enda seast välja, süüdistades teda naise ärakasutamises. Mis toimus sel öösel aga tegelikult?

Loe edasi

Vaata filme Vaata veel filme

foto
Maailma kino Tundmatu tüdruk (La fille inconnue, Prantsuse/Belgia 2016)
Eile 21:35

Draama. Dr Jenny Davin ei ava uksekella peale oma kliiniku ust, sest tööpäev on läbi. Sellest näiliselt tühisest sündmusest saab alguse tõsine draama. Järgmisel hommikul leitakse teisel poolt tänavat noore mustanahalise tüdruku surnukeha. Jenny, kes tunneb end süüdi, hakkab uurima tüdruku surma, hoolimata sellest, et võib enda elu ohtu seada. Vennad Luc ja Jean-Pierre Dardenne on ühed Belgia filmikunsti suurematest mõtlejatest ning kunstnikest. Luc on filosoofiharidusega, Jean-Pierre aga õppinud draamat.

foto
Kinoklassika Rooma - lahtine linn (Roma città aperta, Itaalia 1945)
16.10.2017 22:20

Vaid napilt mõni kuu pärast Teise maailmasõja lõppu Roomas kinodesse jõudnud Roberto Rosselini manifestfilmi saab pidada neorealismi liikumise läbimurdeks, mis kinnistas pärastsõjajärgse Itaalia filmikunsti igaveseks maailmakaardile. Ameeriklaste poolt filmitud linateos viib vaataja 1944. aasta talve viimaste sõjapäevadeni, mil toimus ulatuslik vastupanuliikumine Saksa okupatsiooni vastu. Filmi peaosalisteks on rühm Itaalia patrioote, kelle staap asub trükitöölise Francesco korteris.

foto
Elutahe (Chce sie zyc, Poola 2013)
16.10.2017 10:50

R: Maciej Pieprzyca. O: Dawid Ogrodnik, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik jt. Draama. Peategelaseks on raske füüsilise puudega sündinud noormees Mateusz, kelle kohta kasutatakse sageli sõna "juurvili". Seda ta aga pole - füüsise tõttu võimetu end kuidagigi mõistetavalt väljendama, keeb temas rikkalik siseelu, mida filmis peegeldab muhe jutustajaosa. Kamil Tkacz’i sooritus noore Mateuszena ja Dawid Ogrodnik täiskasvanuna panevad nii füüsiliselt kui ka mentaalselt üliraskes rollis oma loomulikkuses ahhetama.

foto
Kinnunen (Eesti 2007)
15.10.2017 13:05

R: Andri Luup. O: Sesa-Petteri Lehto, Maria Peterson, Hilje Murel, Ivo Uukkivi jt. Eestist endale korralikku naist otsima tulnud soomlane kukub Tallinna sadamas laeva pardalt vette. Komöödia Juha Kinnunenist ja pedagoog Õie Kannikesest, kes juhuse või saatuse tahtel teineteist õpetama hakkavad. Kinnunen ei ole tavaline mees, tema on soome mees. Õie pole tavaline naine, tema on eesti naine. Ühist keelt pole kerge leida, sest üks on naine ja teine mees. Tootja Eetriüksus OÜ Ruut.

foto
Eesti film Vanameeste paradiis (Eesti 2005)
14.10.2017 23:05

Lühimängufilm kahest vanast linnaametnikust, kes saadetakse keskkonnaametist sundpensionile. Mehed otsustavad hakata omal käel kalavetel röövpüüdjate vastu võitlema, kuid kalurid ja ümbritsev loodus peidab endas rohkem salapära, kui mehed esialgu näha oskavad. Sõit kalurikülla muudab meeste elu igaveseks. OsadesTõnu Aav, Aleksander Eelmaa, Tõnu Oja jt. Režissöör Ove Musting. Tootja Downtown Pictuers OÜ.

foto
Hullumeelsus (Eesti 1968)
12.10.2017 22:30

Režissöör Kaljo Kiisk. Läheneb Teise maailmasõja lõpp ja kõrvalises mõisahoones paikneva vaimuhaigla patsiente ootab likvideerimine. Gestaaponi jõudnud anonüümne info hullude sekka varjunud spioonist aga põhjustab viivituse. Ohvitser Windisch (Jüri Järvet) peab simulandi avastama. Peaarsti (Voldemar Panso) nõusolekul esineb ta arstina ja leiab mitu kahtlusalust, kuid nende ülekuulamine jookseb ummikusse.

foto
Eesti film Kohtumine tundmatuga (Eesti 2005)
7.10.2017 22:30

Alternatiivfantaasia kuuekümnendate lõpust Eesti Televisioonis ja ajast, mil jumalad oskasid inimeste keelt. Suhtepentagramm koosneb Valdo Pandist, Mati Tilbast, Tädi Ruthist ja Tipist ning Täpist. Osades Raivo E. Tamm, Tiit Sukk, Peeter Oja, Andrus Vaarik, Ülle Kaljuste, Maria Avdjuško jt. Stsenarist Urmas Vadi, režissöör Jaak Kilmi.

foto
Kolme katku vahel (Eesti Telefilm 1970)
28.09.2017 22:25

Film Jaan Krossi samanimelise romaani ainetel. Stsenarist Jaan Kross, režissöör-lavastaja Virve Aruoja, režissöör Jaan Tooming, operaator-lavastaja Anton Mutt, kunstnikud Silvia Mere, Natalie Mei ja Jüri Arrak, helilooja Eino Tamberg, toimetajad Enn Vetemaa ja Lennart Meri. Peaosas Georg Ots, teistes osades Raine Loo, Ants Lauter, Ants Eskola, Voldemar Panso, Jaan Tooming, Heino Mandri, Endel Pärn jt.