photo

Punane sekund

Uus liiklussaade
alates 21. septembrist
neljapäeviti kell 20.30,
kordus L lõunal ja E pärastlõunal.

Järgmises saates

Punane sekund, 2/10: Riskikäitumine

28.09.2017 20:30

Noortega juhtunud ränkade liiklusõnnetuste puhul algab sündmuste ahel tihti sellest, et grupis olles kiputakse võtma riske, mida üksinda ei võetaks. Kui riskantne grupikäitumine jõuab liiklusesse, on sageli tulemuseks väga ohvriterohked ja šokeerivad liiklusõnnetused nagu ka need kaks juhtumit, mis saates arutelu alla tulevad. Kuidas takistada purjus juhti ja mida hakata pihta ohtliku kihutamiskihuga? Kuidas hoida ära ohtlikku grupikäitumist?

Loe edasi

Vaata eelmist saadet Vaata veel saateid

Punane sekund, 1/10: Pikivahe (3)

21.09.2017 20:30

Autojuhina tunneme ebamugavust, kui keegi sõidab meil liiga lähedal sabas. Reisijana võime tunda ärevust, kui bussijuhi sõidustiil tundub ohtlik. Kaks reisijaid vedanud väikebussidega juhtunud õnnetust näitavad ilmekalt, miks pikivahe hoidmine on palju enam kui ebamugavuse küsimus. Kuidas aga saaksime ise oma reisi ohutumaks muuta? Sündmuste ahel, mis viib elu või tervise jääva kaotuseni, on katkestatav. Paljugi on meie endi kätes.

Loe edasi

Uudised ja videod

Saatesarjast

Punane sekund - liiklussaade (3)

Liiklussaade "Punane sekund" toob Liiklusõnnetuste põhjuste väljaselgitamise ekspertkomisjoni arhiivist välja tõestisündinud õnnetuste toimikud. Millised tegurid viisid nende õnnetusteni ja kuidas oleks saanud traagilisi tagajägi vältida? Isegi kui meie käitume õigesti, võib ohtliku vea teha teine liikleja. Kuidas kaitsta ennast ja teisi liiklejaid?

Loe edasi

Kommenteeri saateid

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Lae juurde ({{take}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar