photo

Prillitoos

Pühapäeviti kell 9.05,
kordus T lõunal (subtiitritega).

Järgmises saates

Prillitoos

26.02.2017 9:05

Andrus Vaarik võtab meid vastu oma maakodus Pivarootsis, kus ta oma vabadel päevadel hea meelega aega veedab. Juttu tuleb nii argitegemistest kui eksistentsiaalsetest teemadest. Olavi Pihlamägi räägib armastatud multifilmi „Oota sa!“ muusikalisest poolest. Uurime Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu ühelt eestvedajalt Maarja Talilt, millist tuge pakuvad teraapiakoerad.

Loe edasi

Vaata eelmist saadet Vaata veel

Prillitoos (1)

19.02.2017 9:05

Külastame Tartus kunagist tippbaleriini Elena Poznjak-Kõlarit. Tegus proua juhatab veel praegugi Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli, mille ta asutas juba 1994. aastal. Aivi Parijõgi on Tartu Tähtvere päevakeskuses, kus tegutseb eakate nutiring, mida juhendavad algklasside lapsed. Eakad kuldsuud mõistatavad noortepärase sõna tähendust.

Loe edasi

Vaata siia!

"Prillitoosi" vaatajamäng (89)

"Prillitoosi" vaatajamäng ärgitab mälu ja paneb pead murdma. Igas saates kõlab üks küsimus, millele õigesti vastanute vahel loositakse välja põnev või kasulik raamat.

12. veebruari vaatajamängu õige vastus: sõna "ruja", mis tähendab teaduslikku fantastikat, tõi väidetavalt eesti keelde kirjanik Andres Ehin, on levinud ka teine arvamus, et seda tegi kirjanik Ilmar Sikemäe. Lugesime mõlemad vastused õigeks.
Heiki Raidla koostatud raamatu "Aforismide piibel" kirjastuselt Tänapäev ja paki Tamme talu ürdiaia teed "Elame veel!" võitis KAI TAMM.

Loe edasi

Retseptid Vaata veel

Saatest

Juba 6. hooaega astub „Prillitoosi“ särav ja nooruslik saatejuht Reet Linna oma vaatajate ette. Teemade valik saadete jaoks on endiselt mitmekülgne - kohtumised väljapaistvate elutarkade inimestega, arutelud eakate igapäevaelu murede ja rõõmude üle ning kõikvõimalikud nõuanded ja põnevad toiduretseptid.

Väikesed muudatused on "Prillitoosi" saate meeskonnas. Toimetajana jätkab Marit Valk, kelle kõrvale on tulnud aastaid "Maahommiku" toimetajana töötanud Silvia Karro. Saate režissöör on uuest hooajast endine "Maahommiku" režissöör Priit Hummel ja assistent Katrin Tõnts. Tartus stuudiost toob Prillitoosile" oma lood Aivi Parijõgi koos meeskonnaga. Saatesarja produtsent on Kaia Häelme.

Loe veel: "Prillitoosi" ajaloost

Kontakt

"Prillitoosi" meeskond on väike ja päevasel ajal sageli võtteplatsil uut saadet ette valmistamas või salvestamas.
Kui teil on ettepanekuid, soove või teada mõni põnev inimene, kes oleks väärt lausa omaette lugu, siis palun saatke kiri e-postiga aadressile: prillitoos[ät]err.ee
Alati ootame teie kirju ka posti teel.

Postiaadress:
Saade "Prillitoos"
Eesti Rahvusringhääling
Gonsiori 27
15029 Tallinn

Meeskond

Reet Linna
Saatejuht-toimetaja
Priit Hummel
Režissöör

Marit Valk

Toimetaja

Silvia Karro

Toimetaja

Katrin Tõnts

Assistent 

Tarmo Korol

Operaator 

Margus Vettik

Monteerija

Kaia Häelme

Produtsent