Pealtnägija uudised

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": uputame peaaegu ära ... valitsuse liikme!
  17.04

  Selle nädala Pealtnägijas: uputame peaaegu ära ... valitsuse liikme! Miks talus tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski koos "Pealtnägija" toimetajaga mitme kuu jooksul sõna otseses tähenduses vett, vilet ja kaelamurdvaid olukordi, selgub juba kolmapäeva õhtul kell 20.00.

 • foto
  Eesti naine seilas üle Atlandi nagu muistsed viikingid
  12.04

  Üks vapper eestlanna, antropoloog ja viikingientusiast Kerstin Karu osales eksperimendis, kus seilas pool aastat merd nagu viikingid umbes tuhat aastat tagasi, vahendas "Pealtnägija".

 • foto
  "Pealtnägija" vallutas taas teletabeli
  11.04

  Teletabeli vaadatuim saade oli möödunud nädalal "Pealtnägija".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks jääb õiguskaitse laps-retside piiramisega tihti hätta?
  10.04

  Näitame kaadreid, kuidas alaealised kurika- ja noakangelased panevad toime jõhkraid rünnakuid otse meie silme all, kuni selleni välja, et ohver jäetakse vereloiku korisema. Julme kuritegusid sooritatakse nii pisikeste summade kui lihtsalt kambavaimus lõbutsemise pärast.

  Kui räige on tegelikult alaealiste grupeeringute argipäev, räägime kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kas mees istub juba 19 aastat asjata vangikongis?
  05.04

  Kas tõesti istub üks mees juba 19 aastat kinni asjata? Eesti ühe vastuolulisema eluaegse vangi, neljas mõrvas süüdi mõistetud Anatoli Nikolajevi kaitseks on püsti pandud enneolematu kampaania. Millised on argumendid tema vabastamiseks ja millise ootamatu manöövri tegi Nikolajevi kaitsja kaks nädalat tagasi, selgub "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  "Pealtnägija" käis "Tõe ja õiguse" võtteplatsil
  03.04

  "Pealtnägija" külastas sajandi suurfilmi "Tõe ja õiguse" jaoks Läti piiri äärde nullist üles ehitatud talukompleksi ning nägime, millised hakkavad olema Tammsaare tegelased Vargamäe Andresest kuni Pearu koerani. Mismoodi käivad Oscari nominentide käe all viimased ettevalmistused vahetult enne pingelise võtteperioodi algust ning kuidas Eesti rahva tüviteksti kinolinal ellu äratatakse, saate näha "Pealtnägijas" juba sel kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Möödunud nädala vaadatuimaks tõusis ETV saade "Pealtnägija"
  28.03

  Möödunud nädalal meelitas televaatajaid enim ETV saade "Pealtnägija".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": ametnikud võtsid talunikult niitmata heina tõttu toetuse
  27.03

  Kurikuulsa Ärma talu juhtumi puhul solvas paljusid, kuidas tagantjärele väideti, et täpselt samamoodi nagu presidendiga, oleks käitutud iga lihtsurelikuga. Selle taustal on eriti kõnekas 72-aastase taluniku Hilja juhtum, kelle puhul ajasid ametnikud juuksekarva lõhki, et toetus ära võtta. Kuidas ametnikud niitmata heina tõttu vanaproual vaiba alt ära tõmbasid ja hiljem oma sõnu sööma pidid, vaadake kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kired traagilise õnnetuse ümber (3)
  21.03

  See oli juhtum, mis vapustas paljusid, kuid selle uurimine lõppes ootamatu tulemusega. Selle nädala „Pealtnägijas” taaslavastame eksperimendi korras traagilise õnnetuse ja avastame, et ametlikus versioonis on augud. Mis juhtumiga on tegu, miks on see nii emotsionaalselt laetud ja põhimõtteline vaidlus ning kuidas see puudutab praktiliselt kõiki liiklejaid – selgub kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  "Pealtnägija" paljastatud hispaania sariahistaja võeti uuesti kahtlustatavana kinni
  17.03

  Kurikuulus netipedofiil, keda Eesti üldsus mäletab "hispaanlanna" või "libahispaanlanna" nime all, kes tõukas omal ajal eesti poisi enesetapule, võeti taas kinni. Aastatel 2008-2009 tegi "Pealtnägija" mitu rahvusvahelist vastukaja tekitanud lugu, mis rääkisid äärmiselt võimekast netiahistajast, kes esines veebis noore neiuna, meelitas poisse endast siivutuid pilte saatma ja asus siis neid šantažeerima.

 • foto
  PN Ekstra: Taavi Aasa täispikk intervjuu
  15.03

  Intervjuus "Pealtnägijale" ütles Aas esimest korda selgelt välja, et soovib saada sügiseste kohalike valimiste järel Tallinna linnapea kohta.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": firma esitas Haigekassale võltsarveid (1)
  13.03

  Selle nädala "Pealtnägijas": dokumendid ja tunnistajad tõestavad, kuidas Eesti üks suurim meditsiinitarvikute firma esitas aastaid Haigekassale võltsarveid ja teenis patsientide pealt alusetult arvestuslikult kokku kümneid ja mõnede hinnangul koguni sadu tuhandeid. Kusjuures väidetavasti teevad kõik valdkonna firmad nii. Võtame suure skeemi pulkadeks lahti kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": uued investeerimisskeemid vallutavad Eestit (1)
  06.03

  Eestit on tabanud uus laine, kus välismaised investeerimisskeemid lubavad väljavalitutele imetabast tootlust ja ilusat elu. "Pealtnägija" osales eksperimendi korras ühel värbamisüritusel. Kuidas särav fassaad osutub butafooriks ja koolitus ajude puuderdamiseks, selgub "Pealtnägijas" kolmapäeval 20.00.

 • foto
  Rahvusvaheline üleskutse: aita otsida Eesti kadunud kunstiaardeid/help find lost Estonian art treasures
  28.02

  Konrad Mägi (1878 – 1925) on kõige kuulsam ja kallim eesti maaliklassik, kes tegi elu jooksul 400 maali. Täna on neist teada vaid umbes 200 asukoht. Kui eeldada, et sõdade ja kataklüsmide käigus hävis ka pool ülejäänust, on ikka kusagil sadakond üliväärtuslikku maali. Novembris tegi „Pealtnägija“ koos sügiseks kavandatava suurnäituse korraldajatega avaliku üleskutse kadunud teoste ükskõik millistest jälgedest teada anda.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": droonide võidukäik
  28.02

  Selle nädala "Pealtnägijas" räägime droonide võidukäigust. Eksivad need, kes arvavad, et droone kasutatakse ainult videote ja ilupiltide tegemiseks, tegelikult on mehitamata õhusõidukitel nii praktiline pool kui ka pinev võistlusmoment. Kuidas see kõik välja näeb, saab näha juba kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": rahvusvaheline lapserööv (3)
  28.02

  Selle nädala "Pealtnägijas" pöördub noor ema avalikult mehe poole, keda ta nimetab oma lapse röövliks. Rahvusvaheline triller ja juriidiline pundar, mille keskmes on viieaastane tüdruk, keda ema pole üheksa kuud näinud, hargneb "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": linnapea süüdistab erakonnakaaslasi varguses
  20.02

  Ei juhtu just sageli, et bürokraatia hammasrataste vahele jääb kõrge omavalitsusjuht ise. Miks süüdistab Viljandi linnapea Ando Kiviberg oma erakonnakaaslasi varguses ja nood teda omakorda korruptsioonis? Tammsaarelik vägikaikavedu kerib lahti kolmapäeval kell 20.

 • foto
  Toomas Lepp peab TTV-le esitatud fiktiivsete arvete eest tagastama KIK-ile 25 000 eurot toetusraha
  14.02

  Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) vaatas erakorraliselt üle, kuidas on kasutatud Tallinna Televisiooni (TTV) endise juhi Toomas Lepaga seotud äriühingutele antud toetusi. Auditist selgus, et Lepa äriühingud on deklareerinud kulutusi, mida tegelikult ei tehtud ja tagasi tuleb maksta 25 000 eurot.

 • foto
  PN Ekstra: Eesti esiluuraja pikk intervjuu (1)
  08.02

  Eesti luurajate kohta armastatakse kasutada kujundit mehed, kelle sokinumbergi on salastatud. Kaks aastakümmet ei teinud Eesti välisluure avalikult piuksugi, kuni 2016. aasta jaanuaris asus seda juhtima Mikk Marran – Eestis ja USAs õppinud, 16 aastat riigikaitses töötanud mees, kelle eraelust on teda, et ta peres on abikaasa, kolm last ja, nagu ta lisab, kaks kassi. Tõsisem märk avatusest Eesti kõige salajasemas asutuses on, et Teabeamet, kelle ainus avalik nägu 38aastane Marran on, esitles täna oma ohuhinnangut ehk aastaraamatut.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks hüvitatakse melanoomiravi valikuliselt?
  08.02

  Avalikkuses, sh "Pealtnägijas" on korduvalt räägitud Eestis lausa epideemia mõõdu võtnud agressiivsest melanoomist ja rasketest rahalistest valikutest selle ravis. Haigekassa tegi esmapilgul positiivse otsuse hakata alates 1. jaanuarist hüvitama veel kahte uue põlvkonna kallist melanoomiravimit. Aga arstide ja patsientide jahmatuseks osad haiged seda siiski riigi kulul ei saa ning põhjendused on nende meelest absurdsed. Tänane "Pealtnägija" uurib vastasseisu tagamaid ja hinda nii rahas kui elupäevades. Lähemalt kell 20.00.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": illegaalne relvaäri Eestis
  07.02

  Selle nädala "Pealtnägijas" näeme, kuidas võeti vahele viimaste aastate suurim ja väga varjatult tegutsenud relvaärikate punt. Veel ka tänapäeva Eestis toimuvad päise päeva ajal illegaalsed relvatehingud. Kuidas põrandaalune relvaäri käis, selgub juba kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  "Pealtnägija" lahkas Ilvese presidendiperioodi krediitkaardiajalugu (2)
  01.02

  ETV saatel "Pealtnägija" õnnestus kätte saada Toomas Hendrik Ilvese viimase presidendiperioodi krediitkaardiajalugu, toimetus tõi välja kulud glamuurile, näpukad ning isegi konkreetse krediitkaardipettuse.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": mida jutustavad Kadrioru krediitkaardid? (2)
  30.01

  Vabariigi Presidendi Kantselei on suurim riigi krediitkaardi kasutaja ühe töötaja kohta. Ühest küljest on see ootuspärane, sest President ongi riigi väärikaim esindaja, eriti välismaal. Samas, nagu avastasime, kasvas krediitkaardi kulu järsult just Toomas-Hendrik Ilvese ajal ja ulatus ainuüksi viimase 10 kuul jooksul üle 90 000 euro.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kohtutäiturite teenustasud
  24.01

  Eestis on kümneid tuhandeid võlgnikke, aga nüüd selgub üllatusega, et neid taga ajavate kohtutäiturite teenustasudes on peidus suur ja põhimõtteline viga. Kõige kurioossem, et ka täiturid ise ei lepi kokku, mis on õige, ja pooled käituvad antud olukorras üht- ning pooled teistmoodi. Millest on jutt, keda see probleem konkreetselt puudutab ja kui suured on summad kokku, selgub kolmapäeval kell 20.00 "Pealtnägijas".

 • foto
  "Pealtnägija" tõusis vaadatuimaks saateks
  17.01

  Möödunud nädalal köitsid Kantar Emori teatel televaatajaid enim ETV saated, neist kõige vaadatuim oli "Pealtnägija".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks on kuriteo ohvril raske hüvitist saada?
  16.01

  Eelmise aasta üks enim vaadatud klipp oli, kuidas lauljatar Nancy justkui võlgade tõttu jõuga kodust välja tõsteti. Aga avalikkus ei tea, et poptähe välja tõstmise taga on ettevõtja Rainer Nisu, kes on süüdi mõistetud naisepeksja ja pikaajaline alimendivõlglane ning keda samal ajal ajasid taga tema eksabikaasa nimel tegutsevad kohtutäiturid. Miks peab kuriteo ohver ise naba paigast nihutama, et hüvitist saada, samas kui kurjategija süsteemi enda kasuks tööle paneb? Seda küsime "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.00.

 • foto
  Piret Krumm: tunnen ennast natuke heategevusliku maailma bad girl´ina (2)
  15.01

  20. jaanuaril saab näitlejanna Piret Krumm 28-aastaseks. Saates "Hommik Anuga" rääkis ta hiljuti läbiviidud heategevuslikust projektist, millega ta aitab Süüria põgenikke.

 • foto
  16 aastat ahistamist talunud peret tabas karm löök (2)
  11.01

  Eile teatas justiitsministeerium, et saatis valitsusse nn Istanbuli konventsiooni eelnõu ehk seaduste paketi, mis on esimene suur samm võitluses naiste- ja perevägivalla vastu. Tulevikus loetakse kuriteoks ahistav jälitamine, naise suguelundite sandistav ümberlõikamine, sundabielu ja inimkaubanduse ohvrilt seksi ostmine. 

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kes tekitab politseile kõige enam tööd? (1)
  09.01

  Võiks arvata, et Tartu politseile tekitab kõige rohkem tööd mõni karm allilmategelane. Aga tegelikult esmapilgul ohutu noorhärra, kellega ainuüksi paari aasta sees on tulnud tegeleda ligi 500 korda! Kerge puudega nooruk on omalaadne rekordimees, aga „Pealtnägija” võttis teema luubi alla, sest temasuguseid kujusid, kes sotsiaaltöötajatel üle jõu käivad ja tavainimesel juhtme kokku ajavad, on tegelikult palju rohkem ja probleem süsteemsem. Täpsemalt kolmapäeval, "Pealtnägija" uuel eetriajal kell 20.00.

 • foto
  Piret Krumm võttis "Pealtnägijas" kogetu südameasjaks
  06.01

  Näitleja Piret Krumm käis eelmise aasta lõpus "Pealtnägija" erisaate jaoks lugu tegemas Süüria-Türgi piiril ja Istanbulis. Seal nähtu ja kogetu läks tublile kaasaautorile sedavõrd hinge, et ta tegutses pärast saadet edasi, et ise midagigi sealse kriisi leevendamiseks ära teha.

 • foto
  ETV+ alustab oma "Pealtnägijaga"
  06.01

  Dmitri Pastuhhov, keda teatakse saatest "Kohv+", alustab uuriva ajakirjanduse saateformaadiga "Insight", mida näeb ETV+ eetris alates 12. jaanuarist.

 • foto
  Mai Palling leidis kodust võimaliku Konrad Mägi maali
  2016

  30. novembril rääkis "Pealtnägija", et tänaseks päevaks on teadmata kadunud veerand Konrad Mägi teostest. "Ringvaate" toimetaja Mai Palling leidsid aga enda kodu seinalt teose, mille autoriks võibki olla Konrad Mägi.

 • foto
  "Pealtnägija" ohjad võtsid üheks saateks üle tuntud Eesti inimesed
  2016

  "Pealtnägija" võttis eeskuju National Geographicust, kes tegi koostöös Leonardo DiCaprioga dokumentaalfilmi, ning andis aasta viimases "Pealtnägijas" juhtohjad Evelin Võigemastile, Nele-Liis Vaiksoole ning Piret Krummile.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": armastatud näitlejad lahkavad ühiskondlikult tundlikke teemasid
  2016

  Selle nädala saates elab Evelin Võigemast kaasa fentanüülisõltlaste võitlusele oma deemonitega, Piret Krumm kohtub Türgis pagulastega, kes pääsesid Aleppo pommide alt ning Nele-Liis Vaiksoo aitab elule ennetähtaegselt sündinud lapsi. Aasta viimases "Pealtnägijas" tegutsevad reporteritena kolm suure südame ja tundliku sotsiaalse närviga naist. Oleme eetris nagu ikka – kolmapäeval kell 20.05!

 • foto
  Armastatud näitlejad asuvad "Pealtnägija" erisaate reporteriteks
  2016

  2016. aasta viimane saade saab olema eriline ka "Pealtnägija" tegijate enda jaoks, sest esimest korda 18 aasta jooksul proovisid saate tegemist inimesed, kel seni olnud meediaga vaid kaudne kokkupuude.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Tallinna Televisiooni segased rahaasjad
  2016

  Eelmisel kolmapäeval lõhkes uudispomm, kui võeti kinni Tallinna TV juhatuse esimees Toomas Lepp. Uurimine hakkas veerema tegelikult ühest vilepuhujast, teleoperaator Jüri Veltrist, kes "Pealtnägijale" kõik välja laob. Kuidas selgitab esmakordselt kaamerate ees kahtlustuse sisu Toomas Lepp ja kuidas tema segased rahaasjad jõudsid ka riigi rahakotini, sellest saate teada juba kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijas".

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks keegi ralliõnnetuste eest ei vastuta?
  2016

  Möödunud aasta 30. mail juhtus Harjumaal viimaste aastate kõige raskem ralliõnnetus, kus hukkus kolm pealtvaatajat. Uurimise järeldus ei anna aga hukkunud 25aastase Triinu perele tänaseni rahu. Miks keegi ralliõnnetuste eest ei vastuta ning millise jahmatava tulemuseni jõudis lähedaste detektiivitöö, vaadake kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijast".

 • foto
  Vana kuld: Alexander Kofkin näitab "Pealtnägijale" oma Hispaania villasid
  2016

  Seoses Edgar Savisaare korruptsioonisüüdistusega on viimasel ajal tähelepanu all suurettevõtja Alexander Kofkin, kes endisele linnapeale väidetavalt meelehead pakkus, sh võõrustas teda ja Siret Kotkat Hispaanias. Veel enne neid dramaatilisi sündmusi, aastal 2005 andis Kofkin "Pealtnägijale" usutluse ja näitas oma valdusi Eestis ja Hispaanias, mis jäigi teadaolevalt tema viimaseks suuremaks esinemiseks ajakirjanduses.

 • foto
  Praamikuninga pikk intervjuu: „See kõik tuleb neile ringiga tagasi” (2)
  2016

  Suurettevõtja Vjatšeslav Leedo (64) räägib pikas intervjuus Mihkel Kärmasele oma esimesest luhtunud ärist, miljonäriks saamisest, väidetavast jäätrassi lõhkumisest, oma kogukast kehast ning paksust nahast, poliitilisest katusest, nurjatutest võtetest praamikonkursil ja süüdistab ametnikke enda tagant info varastamises ning ministreid mitut puhku valetamises. „Olgu jumal neile kohtunik. Kõik tuleb neile ringiga tagasi,” ütleb Saare suurkapitalist.

 • foto
  Selle nädala "Pealtnägija" pinnib praamikuningat
  2016

  Aastaid tundus, et iga minister, kes Vjatšeslav Leedolt praamiühendust ära võtma läks, kaotab ise koha. Majandusminister Urve Palo kangutas selle lõpuks jõuga Saare suurkapitalistilt käest, kuid pinnale ujus süüdistus reformikate väljapressimiskatsest ja Tallinna Sadama juhtide tohutust altkäemaksust.

 • foto
  Vaata intervjuud: Mihkel Kärmas usutleb Repinski farmist põgenenud kitse
  2016

  "Pealtnägija" on hakkama saanud erakordse looga, kui Mihkel Kärmasel õnnestus intervjueerida maaeluminister Martin Repinski farmist põgenenud kitse.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Savisaare süüdistuse tagamaad
  2016

  Täna esitas riigiprokuratuur 14 kuud kestnud eeluurimise järel süüdistuse Edgar Savisaarele. Protsess, kus on altkäemaksu eest kohtu all endine Keskerakonna juht ja linnapea ning hulk meie tuntumaid ärimehi, saab kahtlemata olema tõeline meediamagnet ning muuhulgas tuleb lahendada probleem, kuhu kõik huvilised ära mahutada.

 • foto
  Tommy Cash räpib selle nädala "Pealtnägijas"
  2016

  Ta pani presidendi ossi-kükki tegema ja lavastas enda narkoüledoosi. Ja need on veel leebed lükked võrreldes tema tavarepertuaariga. 25-aastane Cash ei ole nõrganärvilistele, kuid on paljude meelest ühtaegu salapärane ja geniaalne. Nüüd on postsovjetlikku räppi viljelevast Kopli poisist saanud ka meie muusika kuum ekspordiartikkel. "Pealtnägija" trehvas harva intervjuusid jagava Cashiga tema tuuri järjekordsel show’l Pariisis. Reportaaž kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Vaata pikka intervjuud uue peaministriga (8)
  2016

  On tähelepanuväärne kokkusattumus, et mitu sisepoliitilist suursündmust sattusid sel sügisel kolmapäevale: Kersti Kaljulaid nimetati presidendikandidaadiks kolmapäeval, Taavi Rõivasele avaldati umbusaldust kolmapäeval ja täna vannutati uueks peaministriks Jüri Ratas. Me lihtsalt pidime seda proovima ja läkski õnneks – uus peaminister leidis esimesel tööpäeval aega anda "Pealtnägijale" esimene pikem intervjuu.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": enesehävituslike mõtete kommuun Facebookis
  2016

  Mis tunded tekiks, kui teie tütar avaldab internetis pilte poodutest ja enese lõikumisest? Samal ajal kui ta vanemad ei teadnud asjast midagi, pidas ühes Eesti väikeasulas elav 15-aastane tüdruk enesehävituslike mõtete kommuuni Facebookis, mida jälgisid, jagasid ja laikisid lisaks samasugustele teismelistele sajad täiskasvanud. Aga mitte keegi ei löönud häirekella.

 • foto
  Retrokaadrid: Mihkel Kärmase teledebüüt täpselt 20 aastat tagasi
  2016

  Sel nädalal 20 aastat tagasi ehk 15. novembril 1996 läks ETVs eetrisse esimene lugu, kus figureeris reporterina keegi Mihkel Kärmas. Lugu rääkis noore Eesti suurimatest kinnisvaraomanikest. Nagu pildilt näete, on see olnud pikk teekond aga ka suur privileeg olla jätkuvalt teie teenistuses. Pealtnägemiseni!

 • foto
  "Pealtnägija" Islandi presidendilossis
  2016

  Selle nädala "Pealtnägija" on külas Islandi presidendilossis! Selgub, et 48aastane Guðni Jóhannesson pole mitte ainult Islandi ajaloo noorim president ja poliitiline uustulnuk nagu meie riigipea, vaid tal on Eestiga ka isiklikult mitmeid kokkupuuteid. Millised need seosed on ja kuidas sai islandlastest õnnelikkuselt kolmas rahvas maailmas, kes rabeles välja suurest finantskriisist ja saab muuhulgas uhkust tunda oma koondise imelise jalgpalliedu üle, räägime kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Täispikk intervjuu: reptiiliteooria "isa" David Icke reaalsuse väravad (83)
  2016

  David Icke on maailma kuulsaim vandenõuteoreetik, mees, kes isegi paljude vandenõuteoreetikute jaoks on liiga äärmuslik. Paljuski just tänu temale usuvad miljonid inimesed näiteks, et paljud maailma liidrid on reptiilid.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kommunaalprobleem ja Vene kodanike viisaskeem (1)
  2016

  Milline terve mõistusega inimene ostab kodu ilma nägemata ega külasta seda kordagi? Me oleme aastast-aastasse näinud dramaatilisi reportaaže õnnetutest kortermajadest Ida-Virus, kus võlgade tõttu ühtelugu sooja kinni keeratakse. "Pealtnägija" toob aga välja, et näiliselt kommunaalprobleemi taga on paljuski Vene kodanike viisaskeem, mis teeb umbsõlme lahendamise veel raskemaks ja ausate inimeste tõenäosuse külma kätte jääda veel suuremaks. Millest täpselt jutt, selgub kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": riik lahutas eesti-ameerika lesbipaari (3)
  2016

  Ajal, kui kurikuulus kooseluseadus ja selle õnnetud rakendussätted on takerdunud, läheb elu omasoodu edasi. On juba kümneid eesti geisid ja lesbisid, kes sõlminud mees-mehega või naine-naisega abielu mõnes riigis, kus see on seaduslik. Eestis tekivad neil aga uued probleemid. 26aastaste Sarah ja Kristiina juhtum ajas sõjajalale geiaktivistid, õiguskantsleri ja ministeeriumi. Kuidas ametkonna tahtmatus tuleohtliku teemaga tegeleda lõppes pisarate ja maalt lahkumisega, näete kolmapäeval kell 20.05 Pealtnägijas.

 • foto
  Vaata "Pealtnägija" videot: asekantsleri koore all on peidus romantik
  2016

  Eesti e-residentsuse isa Taavi Kotka avab end täiesti uuest küljest. Üldsus ei tea, et aasta algul rippus 37aastase kolme lapse isa elu juuksekarva otsas, kui ta elas üle raske operatsiooni, mis omakorda viis üllatuspulmani. Aga põhiuudist ja peamist põhjust, miks me teda täna usutleme, kuulete alles kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Keskerakonna skandaalsed garantiikirjad
  2016

  Segastel asjaoludel sündinud garantiikirjad, mis kunagine peasekretär Priit Toobal erakonna pikaajalisele kampaaniameistrile Paavo Pettaile andis, on katalüsaator, mis vallandasid Eesti suurima erakonna sisekriisi ja ähvardavad olla Edgar Savisaare kirstunael. Kui Savisaar kukub, võib see omakorda viia valitsuse vahetuseni.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kellele andis eelmine president armu?
  2016

  25aastane üliõpilane Taisi ja 42aastane endine politseinik Alice on ühed vähestest, kellele eelmine president armu andis. "Pealtnägija" uuris läbi viimase kümne aasta jooksul esitatud ligi tuhat armuandmistaotlust ja nende taustad ning avastas hulga üllatavaid seaduspärasid, kurioosumeid ja mitu uudist. Millised need on, selgub juba homme kell 20.05!

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kuulsaim väliseesti poliitik kaalub kodumaale naasmist
  2016

  51aastane Lembit Öpik on kuulsa eesti astronoomi lapselaps ja ainus eestlane, kes kuulunud Briti parlamenti. Samas osales ta wrestlingu-matšis, robinsonides, püüdis läbi lüüa koomikuna, deitis poptähekesega ning on olnud üldse tabloidide püsikangelane. Aga nüüd hoidke alt – intervjuus "Pealtnägijale" tunnistab kõige kuulsam väliseesti poliitik, et kaalub esiisade maale naasmist. Pikemalt kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Täispikk intervjuu: Juhan Parts võrdleb enda ümber toimuvat infosõjaga (2)
  2016

  Mitmed suurettevõtjad, opositsioonipoliitikud ja meediaväljaanded kritiseerivad armutult Juhan Partsi. Väidetavalt tõid tema otsused ministrina Eestile kümneid, kui mitte sadu miljoneid kahju. Pärast pikale veninud kombinatsiooni määrati IRLi kuuluv endine pea- ja majandusminister, 50aastane nelja lapse isa sel esmaspäeval Eesti esindaja kandidaadiks Euroopa Kontrollikojas.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kui sinine vilkur põleb, kas siis võib inimese karistamatult alla ajada? (4)
  2016

  Nii küsib perekond, kelle 20-aastane poeg Rain hukkus läinud aasta 21. novembril Tartus ülekäigurajal, kus talle sõitis otsa väljakutsele kihutanud politseipatrull. Ametlik seisukoht on, et tegu oli traagilise õnnetusega ja politseibussi juht pole süüdi. Pealtnägija võtab erakordselt emotsionaalse ja keerulise loo politsei saatuslikust alarmsõidust pulkadeks lahti kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": moodsa aja mõisnikud
  2016

  Eesti rikaste TOPi kolmas Toomas Annus, usu- ja äriperekond Sõnajalad, poliitikud Eerik-Niiles Kross ja Aivar Riisalu, bravuuritar Anu Saagim, baltisakslane Karl Von Ramm ning salapärased vene uusrikkad.... Mis on nende ja veel sajakonna jõuka ning koloriitse inimese ühisnimetaja? Selgub, et nad kõik on tänapäeva mõisnikud. Selle nädala "Pealtnägija" kaardistab Eesti „uusaadlikke”. Kes on mõisa omamise rekordimees, kes tegi kõige valusama krahhi? Kelle mõis on praegu müügis 1 euroga ja milline mõisaomanik mässiti mõrvaloosse? Muuhulgas see selgub kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Liverpooli kolinud Klavani pere avab kohanemisraskuste tagamaid
  2016

  "Pealtnägija" toimetaja Kristjan Pihl toob täna õhtul tele-eetrisse Ragnar Klavani ja tema pere elu Liverpoolis.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Ragnar Klavani ja tema pere elu Inglismaal
  2016

  Sel suvel, kui Eesti rahvuskoondise kapten Ragnar Klavan sõlmis töölepingu maailma ühe tuntuna jalgpalliklubiga, liigitus see uudis siinsete jalkafännide jaoks imede kategooriasse. Mingi omamoodi maagia ümbritses Liverpooli linnakest Kesk-Inglismaal ka sel nädalalõpul, kui "Pealtnägija" võttegrupp jälgis Ragnari ja tema pere kohanemist uue elukohaga. Kuidas Ragnaril palliplatsil läks, teame me juba kõik, aga seda, kuidas läks meil, vaadake kolmapäeval kell 20.05 – nagu ikka – Eesti Televisioonist.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": naine, kes armastas terroristi
  2016

  Stockholm on Tallinnale lähim pealinn, kus tõestatult tegutsevad islami-fundamentalistid ja on esinenud äärmuslaste rünnakuid. Just sealt leidis "Pealtnägija" üles naise, kes kuulus 16 aastat sõjakate moslemite ridadesse, oli abielus ja elas põranda all mehega, kes samal ajal oli rahvusvaheliselt tagaotsitav. Kui Anna Sundberg teile täna tänaval vastu jalutab, ei usuks elu sees, et see habras nelja lapse ema oli veel mõned aastad tagasi islamiradikaal ja värbas fanaatikuid pühasse sõtta. Ta räägib oma erakordse loo elust pühasõdalaste siseringis "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": uus korruptsiooniskandaal Viimsi vallas (2)
  2016

  Korruptsiooniskandaalid Viimsi vallas pole ammu enam kellelegi uudis, kuid üks tänaseks juba kuus aastat kestnud konflikt tundus meile nii ilmse ebaõiglusena, et käisime asja Pranglil kohapeal uurimas. Kuidas rannarahvale kott pähe tõmmati ja mis roll on selles eksvallavanemal ja Eesti rahvusstaadioni arhitektil, selgub sel kolmapäeval kell 20.05 Pealtnägijas.

 • foto
  "Pealtnägija" uuris presidendikandidaatidelt nende tervisliku seisundi kohta
  2016

  Tulenevalt USA presidendikandidaadi Hillary Clintoni terviseprobleemidest otsustas "Pealtnägija" küsida ka Eesti presidendikandidaatidelt nende tervisliku seisundi kohta. Viiest kandidaadist vastasid kaks - Mailis Reps ja Mart Helme.

 • foto
  "Pealtnägija" autoritega saab pärast saadet Facebooki lehel suhelda
  2016

  Sellest hooajast on "Pealtnägijas" uuendus ning pärast saadet on kõigil võimalik suhelda otse lugude autoritega.

 • foto
  "Pealtnägija" jõudis hooaja esimese saatega teletabeli esikolmikusse
  2016

  ETV vaadatuim saade oli möödunud nädalal "Pealtnägija", mida vaatas 152 000 inimest.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": abitu mees tõsteti keset ööd haiglast välja
  2016

  Kui ei näeks, siis ei usuks: 75-aastast Laurit tabas enne sünnipäeva raske terviserike ja ta viidi kiirabiga haiglasse, kuid ... tõsteti keset ööd sealt välja. Kui sugulane abitu mehe kojusaatmise vastu protestis, võeti appi turvamees ja viidi asi lõpule. Kas efektiivistamise käigus on inimlikkus meditsiinist lõplikult kaotsi läinud? Mis õigustab sellist praktikat? Pooled räägivad suu puhtaks Pealtnägijas, kolmapäeval kell 20.05. Andke teada siin kommentaariumis või aadressil pealtnagija[ät]err.ee, kas ka teil on sarnaseid kogemusi?

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": mis toimub presidendi meeskonnas ja Kadrioru kulisside taga?
  2016

  Sel kolmapäeval jätkub Pealtnägija "presidentaalsete" lugude sari ja seekord räägib ka Toomas Hendrik Ilves. Võidujooks Vabariigi Presidendi tooli nimel muutub aina vihasemaks, mida lähemale tuleb valijameeste kogu. Aga mis ootab ees kandidaate, kes praegu veri ninast välja pingutavad?

 • foto
  "Pealtnägija" tiimiga liitusid värskel hooajal Taavi Eilat ning Kristjan Pihl
  2016

  7. septembril jõuab ETV ekraanil "Pealtnägija" hooaja esimene osa - lisaks värsketele teemadele on sel hooajal nende tiimis ka kaks uut liiget, kelleks on varasem "Aktuaalse kaamera" Tartu korrespondent Taavi Eilat ning endine Eesti Ekspressi ajakirjanik Kristjan Pihl. "Ringvaate" stuudios rääkisid nad mõne sõnaga, mida uus hooaeg toob.

 • foto
  Piret Järvis oma esimesest "Pealtnägija" loost: ma pole julgenud seda siiamaani üle vaadata
  2016

  "Pealtnägija" reporterid Piret Järvis ja Anna Gavronski meenutasid oma esimesi lugusid Eesti ühes vaadatuimas telesaates ning kirjeldasid "Pealtnägija" meeskonna igapäevaelu.

 • foto
  Mihkel Kärmas "Pealtnägija" 18. hooaja eel: igav küll ei hakka
  2016

  Saatejuht Mihkel Kärmas tõdes, et "Pealtnägija" täna algava hooaja suurim muutus on uus ja värske energia uute kolleegide näol.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kuidas valmistus tsirkuselegend Vello Vaher talendisaateks?
  2016

  Selle suve kõige võimsam comeback kuulub vaieldamatult 52-aastasele tsirkuselegend Vello Vaherile, kes pani USA vaadatumas telesaates ahhetama ka kõige karmimad kohtunikud. Me teame, mis juhtus talendisaate laval, aga näeme esimest korda, kui napilt kõik tegelikult läks. "Pealtnägija" avasaates kolmapäeval kell 20:05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": kuidas käib meie presidendi ja peaministri ihukaitsjate töö?
  2016

  Kui presidendil tuleb öösel burksi-isu, kas ta läheb ise või saadab ihukaitsjad? Eestis on kaks VIPi koos perega, keda saadab 24/7 riiklik ihukaitse – president ja peaminister. Samas ümbritseb seda ametit saladuseloor. "Pealtnägijale" tehti märkimisväärne erand ja mehed ning naised, kes peavad kõike tähele panema, aga suu kinni hoidma, rääkisid ja näitasid, kuidas käib meie VIPide ihukaitsjate töö. "Pealtnägija" avasaates kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Avies taastas lennuloa ja jätkab tegevust
  2016

  Pankrotistunud lennufirma Avies AS taastas pärast nelja kuud lennuettevõtja sertifikaati (AOC) ning kavatseb järk-järgult alustada äri- ja tšarterlendude pakkumise ja lennualaste ekspertteadmiste müügiga välismaale.

 • foto
  "Pealtnägija" tuleb uue energiaga
  2016

  "Pealtnägija" avaldas värske hooaja eel promoklipi sellest, milline on saatemeeskonna värske nägu.

 • foto
  Erisaade Pealtnägija versus presidendikandidaadid!
  2016

  Verbaalsed mõõgad ristavad Siim Kallas, Mailis Reps, Eiki Nestor, Allar Jõks ja Mart Helme. Eeldatavasti niigi tulist debatti presidendiralli favoriitide vahel ergutab Mihkel Kärmas. Otseülekanne Paide Arvamusfestivalil publiku ees ja osavõtul toimuvast sõnalahingust algab reedel, 12. augustil kell 19.30 ETVs ja veebis.

 • foto
  Uuenenud koosseisus "Pealtnägija" valmistub uueks hooajaks
  2016

  Suvepuhkus on läbi ning "Pealtnägija" tegus meeskond valmistub juba uueks hooajaks.

 • foto
  Vangidevahetuslepe Indiaga jõudis valitsusse
  2016

  Välisministeeriumist jõudis valitsusse eelnõu, millega kiidetakse heaks Eesti ja India vahel kohtulikult karistatud isikute üleandmise kokkuleppe sõlmimine.

 • foto
  Panama paberid: maadevahetajad liigutasid Bahama firma kaudu miljoneid kroone (1)
  2016

  Reformierakonnale lähedalseisev advokaat peitis pistisevõtjate raha päritolu, hämaras skeemis liikusid suured summad läbi Libeeria ja Bahama saarte.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Panama paberitel ja kõmulisel maadevahetuse afääril on seos!
  2016

  Nagu lubasime, pole "Pealtnägija" hooaja viimane, kokkuvõttev saade vanade lugude nämmutamine, vaid toome lagedale üllatavaid uudiseid. Üks neist on, et kurikuulsast Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca ostetud riiulifirma käib läbi ka maadevahetuse uurimisest. Kes konkreetselt sellega seotud, selgub juba täna õhtul kell 20.05.

 • foto
  "Pealtnägija" lõpetab hooaja
  2016

  Kolmapäeval on eetris "Pealtnägija" käesoleva hooaja viimane saade, kus käiakse veelkord läbi selle aasta parimad palad, suurimad pommid ja ehedamad emotsioonid. 

 • foto
  Erisaade: mis juhtus pärast "Pealtnägijat"?
  2016

  Sel kolmapäeval käime üle "Pealtnägija" lõppeva hooaja parimad palad, suurimad pommid ja ehedamad emotsioonid. Need pole vanad nämmutatud asjad, vaid saame teada palju värskeid uudiseid. Mis juhtus miljonäri, aferisti, laulja, ohvri, poliitiku või seiklejaga pärast? Kõige üllatavamatest arengutest anname aru kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Tiit Made memuaarid tööst spioonipesas
  2016

  Õhtuses "Pealtnägijas" jutustame, kuidas tippkommuniste läänes pornokinno viidi ja muid pikantseid lugusid nõukogude diplomaadi tööst külma sõja haripunktis. Üldus teab Tiit Made kui pikaajalist poliitikut ja telenägu, aga üks peatükk tema biograafias on tekitanud küsimusi ja kaasa toonud isegi kohtuasja.

 • foto
  Vaata videot eestlaste osalusel ehitatud superauto kihutamisest
  2016

  Vaata videot eestlaste osalusel ehitatud superauto seest üle 300-kilomeetrisel kiirusel.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": elektroülitundlikud - inimesed, kellel mobiil ajab südame pahaks 
  2016

  Vaata videot, kuidas kaitseb elektroülitundlik inimene end seadmete väidetavalt kahjuliku kiirguse eest. Kui seni pandi jutt mobiilide ja muude vidinate elektromagnetkiirguse negatiivsest mõjust fooliummütsikeste rubriiki, siis üha enam autoriteete kutsuvad siiski ettevaatlikkusele. Mis on tõde ja mis müüt? Ning kas kiirguse vähendamine võiks olla põhjus, et wifit ja nutiseadmeid koolides piirata, uurib "Pealtnägija" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  PN Ekstra: psühhoterapeut Endel Talviku täispikk intervjuu
  2016

  Tänases "Pealtnägija" avaloos rääkis viielapseline Harjumaa perekond oma 16 aastat kestnud kannatustest, kuidas prantslasest ekskallim saadab pereema kohta naabruskonnale laimukirju, tüütab öiste telefonikõnedega ning luusib ukse taga, et kunagine pruut endaga kaasa viia.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": Eesti pere 16 aastat ahistaja küüsis
  2016

  See on uskumatu lugu, kuidas välismaal elav ahistaja on üht Eesti peret süsteemselt häirinud juba 16 aastat, aga võimud ei suuda teda takistada. Millised on ühe viie lapsega pere võimalused, kui vastas seisab sõna otses mõttes maniakk, kes ei löö risti ette millegi ees, küsib "Pealtnägija" kolmapäeval kell 20.05!

 • foto
  "Pealtnägija" Koenigseggi tehases! (1)
  2016

  Seda on nimetatud maailma kõige hullumeelsemaks autoks ja hübriidraketiks ratastel. Superauto Koenigsegg maksab keskeltläbi poolteist miljonit eurot ja kiirendab nullist 300-ni vähem kui 13 sekundiga, kuid mida lai avalikkus ei tea – maailma võimsaima seeriatootmisauto sünni juures on oluline roll ka eestlastel. Täna õhtul kell 20.05 viime teid sinna, kuhu ükski eesti ajakirjanik pole varem pääsenud.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": miks vägistamisdroogi ohver abi ei saa? 
  2016

  Me kõik oleme kuulnud jutte, kuidas klubis poetatakse tüdruku kokteili sisse aineid, mis röövivad vastupanuvõime ja muudavad kergeks saagiks. Politsei sõnul ongi viimasel ajal GHB-d ehk korgijooki, mida väidetavalt selleks kasutatakse, Eesti narkoturule jõudnud rohkem kui kunagi varem.

 • foto
  Üllatavad paberid: Advanfort hageb oma nõunikult üle 13 miljoni dollari
  2016

  Viimases "Pealtnägijas" käsitlesime eesti laevakaitsjad Indias jänni jätnud piraaditõrjefirma Advanfort tegevust, milles on palju valgustkartvat ja kummalist. Et kõik saatesse ei mahu, avaldame lisamaterjalid internetis. Esimene näide ilmestab, kui veidra kambaga üldse tegu oli. Nimelt pööras meeste päästmisega tegelema pidanud seltskond hoopis ise tülli – Advanfort ja tolle juhid Samir Farajallah ning Ahmed Farajallah andsid sisse hagi oma firma endise juriidilise nõustaja John Cartneri ning veebiväljaande Maritime Executive vastu.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": eesti linnapea, kes tegi Rootsi kõige depressiivsemast suurlinnast eduloo
  2016

  Mida teab eestlane Malmöst? Probleemid immigrantidega, Zlatan Ibrahimovic ja kriminaalsari "Sild"? Aga kas teadsite, et Rootsi suuruselt kolmandat linna juhtis ligi 20 aastat eestlane Ilmar Reepalu, kelle puhul isegi vastased tunnistavad, et arhitekti haridusega mees pööras kriisis tööstusasumi urbainistlikuks edulooks, mida kadestatakse ja kopeeritakse üle maailma.

 • foto
  Häirekeskuse töötaja sai telefoni teel elu päästmise eest teenetemärgi
  2016

  Rahvusvahelise raudteeohutuse ühenduse Operation Lifesaver Inc Eesti organisatsioon, MTÜ Operation Lifesaver Estonia (OLE) omistas häirekeskuse Põhja keskuse valvevahetuse juhile Anne Kuuskmannile OLE teenetemärgi inimese elu päästmise eest raudteel. Tunnustuseni viis Kuuskmanni poolt ETV saatele "Pealtnägija" antud intervjuu.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": uued faktid eesti laevakaitsjate loos
  2016

  Läinud laupäeval tähistati Eestis veteranipäeva. Samal ajal virelevad juba kolmandat aastat Indias eesti laevakaitsjad, kellest paljud on kaitseväe taustaga ja missiooniveteranid. Aasta algul hellitati lootust, et pärast pikka vintsutust saavad nad tulema, kuid külma dušina mõistis India kohus nad jaanuaris süüdi ja saatis vahepeal juba kautsjoni vastu väljas olnud mehed jälle vanglasse.

 • foto
  Järgmises "Pealtnägijas": skandaalsed karupojad (2)
  2016

  Skandaalsed karupojad täna "Pealtnägijas" :) Hiljuti kütsid Eesti meedia kuumaks Võrumaal, Mõnistes asuva Alaveski loomapargi kolm karupoega – Tillu, Paksu ja Punnsilm, keda väidetavasti ähvardas hädatapmine. Tegu on tõenäoliselt enim segadust ja kirgi külvanud karupoegadega Eesti lähiajaloos, sest jutt hukkamisest ei vasta tõele ja nende elud ei ole ohus. Oli see pahatahtlik spinn, ametnike ülepingutus või infomüra, räägivad osapooled täna õhtul "Pealtnägijas".

 • foto
  Homses "Pealtnägijas": politsei peab taas osa kihutajate trahve tühistama (1)
  2016

  2012. aasta sügisel paljastas "Pealtnägija" politsei taatlemisskandaali, kus politsei juhtkond pani kalevi alla 200 ebaseaduslikku kiirustrahvi. Ehkki vigadest püüti õppida, harutab "Pealtnägija" seekord lahti tragikoomilise loo, kus riikliku mõõtefirma näpuka ja politseisisese infosulu tõttu on ligi 30 kihutajal jälle õigus nõuda trahvi tühistamist. Kuidas ämbrid taas kolisesid kuuleme kolmapäeval kell 20.05!

 • foto
  Järgmises saates: maailma kõige hõivatum naisdirigent on eestlanna
  2016

  Eestlanna Kristiina Poska on kõige hõivatum naisdirigent maailmas. "Pealtnägija" sõitis Austriasse, et jälgida ühte päeva tema tegusas elus. Kuidas Türilt pärit Poska ennast muusikamaailma absoluutsesse tippu murdis, sellest lähemalt juba kolmpäeval "Pealtnägijas" kell 20.05.

 • foto
  Reformierakonna aukohtu esimees viidi ülekuulamisele!
  2016

  Politsei korraldas eile läbiotsimise Jõelähtme vallavalitsuses ja kolme vallaga seotud isiku kodus ning viis menetlustoiminguteks kaasa vallavanema Andrus Umboja, munitsipaalettevõtte Jõelähtme Varahaldus juhatuse liikme Teet Sibritsa ning kuulas üle volikogu liikme Veljo Haaveli.

 • foto
  Tänane "Pealtnägija" räägib Eestit puudutavatest Panama dokumentidest
  2016

  Aprilli alguses jõudis avalikkuse ette info nn Panama paberitest ehk sellest, kuidas maailma suuruselt neljandast maksuvabade ja varifirmade asutamise büroost lekkis 11,5 miljonit dokumenti.Täna õhtul eetrisse minev "Pealtnägija" räägib nende dokumentide seostest Eestis asuvate firmade ja inimestega.

 • foto
  Järgmises saates: mida räägivad Panama paberid Eesti kohta
  2016

  Kümme päeva tagasi lõhkes ülemaailmne uudispomm – nn Panama paberid, kus maailma suuruselt neljandast maksuvabade ja varifirmade asutamise büroost lekkis 11,5 miljonit dokumenti. Kui siiani arvati, et lekke materjalid on vanad, ei puuduta eriti Eestit ja isegi kui puudutavad, ei tehtud varifirmadega midagi halba, siis "Pealtnägija" valduses dokumendid näitavad, et see ei ole nii.

 • foto
  Järgmises saates: Eesti parim meesnäitleja on jalgpalliklubi juht
  2016

  Teatripäeval anti parima meesnäitleja tiitel NO99 ridadest kasvanud Jaak Printsile rolli eest monotükis „Kodumaa karjed”. Auhind on seda tähelepanuväärsem, et juba paar aastat tagasi tõmbas Prints otsa teatrist lahti ning on põhitööna hoopis Eesti edukama jalgpalliklubi Flora tegevjuht. Kuidas ta end piltlikult öelda kahe areeni vahel jagab, räägib kangelane ise kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijas"!

 • foto
  Soovitusi varade lahutamiseks külma pea ja sooja südamega
  2016

  Mõned näpunäited ja mõtted juristidelt seoses eilse looga, kus rääkisime jõukate perede vara jagamise vaidlustest abielulahutuse käigus, et vältida hilisemaid vaidlusi. Moraal on - asjad tuleks selgeks rääkida, kui veel armastust jätkub:

 • foto
  PN Ekstra: täispikk intervjuu Armeenia mõttekoja juhi Richard Giragosianiga
  2016

  Intervjuu Armeenia Regionaalsete Uuringute Keskuse (RSC) direktori Richard Giragosianiga. Juttu on pingelisest olukorrast Mägi-Karabahhis ja selle tagamaadest. Samuti küsime, miks Armeenia ja Aserbaidžaan taas lahinguid alustasid ja kuidas mõjub see tsiviilelanikele.

 • foto
  Järgmises saates: kuidas Eesti rikkad lahutuse korral vara kandivad
  2016

  "Pealtnägija" uurib, kuidas meie rikkad lahutuse korral oma vara peidavad ja kandivad. Maailmas lööb hetkel laineid nn Panama paberite afäär, kus massiivne andmeleke paljastas, kuidas kuulsused ja kurjategijad ühtemoodi oma varasid off-shore firmadesse peitsid. Muuhulgas kasutati seda skeemi ka abielulahutuse puhul. Sellega haakub üllataval kombel seekordne "Pealtnägija" lugu.

 • foto
  Järgmises saates: pingeline olukord Mägi-Karabahhis
  2016

  Läinud nädalavahetusel puhkes Euroopa külje all jälle sõda. "Pealtnägija" uuris kohapeal, kelle karvane käsi oli mängus, et Armeenia ja Aserbaidžaan taas Mägi-Karabahhis lahinguid alustasid ja kuidas mõjub see tsiviilelanikele? Kõigest juba pikemalt sel kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Vaata videolõiku, kuidas spordiajakirjanik teeb reportaaži barokk-kontserdilt!
  2016

  Lai üldsus ilmselt ei tea, et AK spordiuudistest tuntud Alvar Tiisler on – üllatus, üllatus – klassikaline laulja, kes on nii heal tasemel, et annab kontserte välismaal. Täna võtab ta meid kaasa gastrollile Iisraeli. Nimelt korraldab Eesti üks karismaatilisem süvamuusik ja dirigent Andres Mustonen juba kolmandat aastat paralleelselt Eestiga omanimelist festivali ka Iisraelis. 

 • foto
  Järgmises saates: inimesed oma kodu lõksus
  2016

  Kas ehitusjärelevalve oli loll, pime või äraostetud – küsivad pered, kes sattusid oma kodude lõksu. Ehkki – vabandust väljenduse pärast – kinnisvarapornot tehakse tänapäeval vähem kui buumi ajal, kubisevad portaalid endiselt kuulutustest, kus müüdav objekt ei vasta tegelikult ehitus- või kasutusloale.

 • foto
  Täna on eetris "Pealtnägija" erisaade Brüsseli terrorirünnakutest
  2016

  Täna õhtul pidi eetrisse minema klassikaline "Pealtnägija", kuid Brüsseli eilne tragöödia tõi terroriohu eestlastele lähemale kui eales varem, mistõttu on eetris erisaade. Toimetaja Anna Gavronski murdis end ainsa ajakirjanikuna erilennukile, mis kihutas eile õhtul Amsterdamist koju tooma neid kümneid eestlasi, kes tundsid väga lähedalt Brüsseli terrorirünnakute šokeerivat puudutust.

 • foto
  Möödunud nädala vaadatuim saade oli "Pealtnägija"
  2016

  Möödunud nädalal oli Eesti televaatajate lemmik ETV saade "Pealtnägija", mida jälgis 177 000 inimest.

 • foto
  PN Ekstra: Oudekki Loone täispikk intervjuu (2)
  2016

  Vaata Oudekki Loone intervjuu pikka versiooni, kus ta räägib lisaks eetris käinud usutlusele oma ebatavalise eesnimega seotud legendist, anarhismist ja marksismist, võrdleb Berlusconit ja Savisaart, avab Keskerakonna majanduspoliitikat, kommenteerib enda osalust Kaur Kenderi kriminaalasjas ja kanepi legaliseerimist ning palju muud.

 • foto
  Järgmises saates: intervjuu Keskerakonna tõusva tähe Oudekki Loonega (1)
  2016

  Pommuudise valguses, et Edgar Savisaarele esitati uus kahtlustus, on eriti aktuaalne täna õhtul "Pealtnägijas" eetrisse minev intervjuu Keskerakonna tõusva tähe Oudekki Loonega. Muuhulgas lubab tulihingeline savisaarlane, et nüüd kui ta on Riigikogu liikmeks saanud, seisab ta hea selle eest, et muudetaks ära ebaõiglased seadused, mis lubasid korraldada "inimjahi" tema partei liidrile. Huvitav detail on, et korteri eest, kus intervjuu toimus, maksab Loone osaliselt Riigikogu hüvitisega. Olge liinil täna õhtul kell 20.05.

 • foto
  Kristjan Pihl astub "Pealtnägija" meeskonda
  2016

  ETV saade "Pealtnägija" saab peagi täiendust ajakirjanik Kristjan Pihli näol ning toimetusega liitub ka ERRi Tartu korrespondent Taavi Eilat.

 • foto
  Järgmises saates: virtuaalne väljapressimine levib kulutulena
  2016

  Kujutage ette, et lehitsete arvutis perepilte, kuulate muusikat või kirjutate kirja, kui ühtäkki avaneb tekst, mis palub kanda võõrale kontole tuhandeid eurosid, muidu jääte oma arvuti sisust ilma. Viimase aasta sees on lisaks eraisikutele pantvangi võetud muuhulgas Tallinna Sadama, Vanemuise teatri, Tallinna Kiirabi ja isegi politsei arvuteid. Selle nädala "Pealtnägija" kaardistab, kui suur on uus küberoht ja selgitab, kuidas ennast kaitsta. Täpsemalt virtuaalsest väljapressimisest kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  "Pealtnägija" jalgpallikohtunike lugu tõi ERR-ile pressiauhinna
  2016

  Eesti Spordiajakirjanike Selts kuulutas täna välja 2015. aasta parimad spordiajakirjanduse lood ja -fotod. Laureaate tunnustama ja auhindu tuli üle andma Eesti aasta sportlane, tõstmise MM-i hõbe Mart Seim.

 • foto
  Järgmises saates: kuidas politsei tabas Eestist juhitud narkokartelli (1)
  2016

  Vaata fotosid kahtlustatava narkoparuni luksuslikust eramust. Täna õhtul avalikustab "Pealtnägija", kuidas politsei tabas rahvusvahelises koostöös Eestist juhitud narkokartelli, mille tegevus oli erakordselt hästi organiseeritud ja konspireeritud, kuid mille bossid kümblesid luksuses. Villade, luksusautode, sularaha ja muu edeva kraami hulgas arestiti see 1,8 miljonile eurole hinnatud villa Viimsis. Kogu lugu täna õhtul kell 20.05!

 • foto
  Järgmises saates: estofiilid Lõuna-Prantsusmaal
  2016

  Seekordne "Pealtnägija" viib vaataja väikesesse külla keset Lõuna-Prantsusmaa maalilisi viinamarjavälju, kus põimuvad Hollywood, Arvo Pärt, šikk elu ning prantsuse estofiilid. Kes ja mis on täpselt selle taga, selgub kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Rasmus Kagge lahkub ERR-ist
  2016

  Ligi kümme aastat "Pealtnägijas" töötanud ja 2012. aastal Bonnieri preemia pälvinud Rasmus Kagge lahkub märtsi lõpus rahvusringhäälingust, et teha elus kannapööre ja olla vähemalt mõnda aega ajakirjandusest eemal.

 • foto
  Järgmises saates: Eestis välja töötatud uudne eneseabiõpetus (8)
  2016

  Negatiivsed emotsioonid ja sundmõtted võivad olla minevik ning produktiivne ja muretu elu käega katsutavam kui kunagi varem, kui uskuda mitmeid tunnustatud Eesti avaliku elu tegelasi, kes on asunud praktiseerima Eestis välja töötatud uudset eneseabiõpetust. Mis imevits see on, mille abil meie tuntud ja edukad oma eludes uue lehekülje pööranud, selgub "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  ERR.ee video. Filmivestlus Anna Gavronskiga: "Päevavalgele" abil õpivad inimesed hindama ajakirjaniku töö väärtust
  2016

  Värskes filmivestluses rääkisime "Pealtnägija" ajakirjaniku Anna Gavronskiga, kes käis vaatamas Boston Globe'i suurejoonelisest ajakirjanduslikust uurimisest rääkivat mängufilmi "Päevavalgele" ("Spotlight"). Lisaks filmile tegime juttu ka tema tööst "Pealtnägija" toimetuses ning võrdlusmomentidest filmiga.

 • foto
  Järgmises saates: aastakümneid hiljem üles leitud filmikaadrid
  2016

  Nädala pärast tähistab Eesti Vabariik oma 98. aastapäeva. Ja mis saab sel puhul olla veel meeliülendavam, kui vaadata maailma teisest otsast, tolmunud riiulitelt, aastakümneid hiljem üles leitud värvilisi filmikaadreid mööda maailmamerd seilavast sini-must-valgest, mille all tegi legendaarne rännumees Ahto Valter 1940. aastaks esimese eestlasena tiiru ümber maailma.

 • foto
  Järgmises saates: kuidas rikaste raha müstilisel kombel tuulutati
  2016

  Kes on Eesti kõige laiema haardega aferist? Paljud pakuvad, et see on mees pildil – kirjanik ja kristlane, endine kaitsepolitsei kaastöötaja ja „Võluvee” tootja, isehakanud mõisahärra ning nafta- ja gaasiärimees. Kurbnaljakas lugu, kuidas rikaste raha müstilisel kombel tuulutati, on eetris "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Omaste pöördumine: miks hukkus haiglasse pöördunud noor naine koos sündimata lapsega? (21)
  2016

  Tänases Ekspressis lahatakse Pelgulinna sünnitusmaja viimaste aastate kõige mustemat päeva, kus hukkus lapseootel noor naine ja sooritas enesetapu äsja isaks saanud mees. Kaks tragöödiat ei ole teineteisega seotud. Pealtnägija on kontaktis hukkunud naise omastega, kellel on haiglale ja kiirabile etteheiteid. Kuna sündmused on nii värsked ja hukkunu maeti alles äsja, pole pere valmis teleekraanil esinema, aga saatis selle asemel pöördumise, mille avaldame nende nõusolekul muutmata kujul:

 • foto
  Järgmises saates: Häirekeskuse rääkimata lood
  2016

  Kui vähe me tegelikult tunneme oma kangelasi?! Igaüks on kasvõi kord elus helistanud Häirekeskusesse, aga me ei tea, mida elavad läbi need inimesed, kes neile kõnedele vastavad. Esimest korda avavad selle nädala "Pealtnägijas" oma hinge ja vapustavad lood Häirekeskuse päästekorraldajad – kolmapäeval kell 20.05. Need on dramaatilised juhtumid, mis puudutavad ka kõige kalgimaid südameid.

 • foto
  Järgmises saates: kas jumalasõna peletab eksvange?
  2016

  Oleme ausad – enamikel tõuseb sapp kurku, kui jutt läheb sellele, et vangidele peaks raha kulutama. Tegelikult väidavad asjatundjad, et võrrand on lihtne: meil tasub kulutada näiteks keskustele, mis aitavad eksvangidel ühiskonda sulanduda, sest siis ei lähe nad uuesti kurjale teele ja kokkuvõttes tuleb nii kõigile odavam.

 • foto
  "Pealtnägija" on vaadatavuse tabelis taas esikohal
  2016

  Möödunud nädalal tõusis vaadatuimaks saateks taaskord ETV telesaade "Pealtnägija" 199 000 vaatajaga.

 • foto
  Järgmises saates: riigisaladused ja armuafäärid
  2016

  "Pealtnägija" põhilugu sel nädalal on nii kõrgete panustega ja pikantne, et me ei saa reklaamis veel öelda, kellest täpselt jutt. Saame välja tuua märksõnad: riigisaladused ja jaburad äpardused, korruptsioonisüüdistused ja armuafäärid, vilepuhujad ning vaimne terror, miljonid kulutatud eurod, aga küsitavad tulemused.

 • foto
  Advokaat: “Pealtnägija” loo keelamise kaasuses on üllatav, et saatemeeskonda ära ei kuulatud
  2016

  Tartu ülikooli ajakirjandusmagistrantide meediakriitika saates “Pressipeegel” märkis vandeadvokaat Karmen Turk, et möödunud sügisel “Pealtnägija” saatelõigu eetrisse minemise keelamine on esitatud moel tavapäratu, sest olenemata varasemast praktikast ei kuulatud ära saate tegijate seisukohta.

 • foto
  Kaitseliitu astub üha enam välismaalasi (3)
  2016

  Kaitseliidu Toompea malevkonda astus kaks hindut! Kaitseliit, kus – kui uskuda stereotüüpi – annavad tooni pöetud pead ja keskmisest rahvuslikum ilmavaade, tõmbab miskipärast üha rohkem välismaalasi.

 • foto
  Xenia Joost - tunnustatud peadisainer 1000 töötajaga Vietnami rõivafirmas
  2016

  Pealtnägija üks tänane lugu räägib säravast ja omanäolisest moekunstnikust Xenia Joostist, kes sai üle riigi hoobilt kuulsaks paar aastat tagasi, kui ta disainis presidendiproua Evelin Ilvese vabariigi aasatpäeva kleidi.

 • foto
  Üleskutse loomasõpradele!
  2016

  Detsembris oli meie eetris lugu sellest, kuidas mitmed Eesti kohalikud omavalitsused ei oska ega taha hulkuvate loomadega korrektselt ümber käia hukates neid omavoliliselt või püüdes oma kohustuse loomade eest hoolt kanda kohalike elanike õlgadele lükata.

 • foto
  Järgmises saates: fantoomisa, kellest ei saa kuidagi lahti
  2016

  Veronikal on kaks last, kellel on fantoomisa ehk sünnitunnisusel isana kirjas mees, kellel pole nendega midagi pistmist füüsiliselt ega moraalselt. Tragikoomiline lugu, kuidas paindumatute reeglite tõttu läheb isana paberitesse kirja võõras mees, kui sa ei ole hoolikas, on eetris kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijas".

 • foto
  PN Ekstra: Hannes Võrno täispikk intervjuu (7)
  2016

  Palavalt armastatud rahvamees Hannes Võrno räägib, miks ta otsustas pärast kaitseväest lahkumist ette võtta uue ja üllatava missiooni ning kandideerida EOK presidendiks. Lisaks avalikustab ta oma kavatsused seoses suve lõpus toimuvate Eesti Vabariigi presidendi valimistega ja räägib veel paljust muust põnevast.

 • foto
  "Pealtnägija" lahkab alla 18aastaselt seksi ostu eest karistatute juhtumeid
  2016

  Täna õhtul toome muuhulgas päevavalgele loo, kus 16aastane poiss hakkas oma pruudi keha internetis müüma ja kasseeris pealtnäha korralikelt pereisadelt selle eest raha. Lugu on seda tähelepanuväärsem, et kupeldamine on kogu aeg olnud ebaseaduslik, kuid nüüd saavad esimest korda karistada ka kliendid.

 • foto
  Miks kandideerib Hannes Võrno EOK presidendiks?
  2016

  Täna õhtul räägib palavalt armastatud rahvamees Hannes Võrno, miks ta otsustas pärast kaitseväest lahkumist ette võtta uue ja üllatava missiooni ning kandideerida EOK presidendiks. Olukorras, kus tema senine side spordiga on pehmelt öeldes kasin ja kõhklajate arvates on tegu ühe Võrno järjekordse vembu või lühiajalise projektiga!

 • foto
  Järgmises saates: kas perevägivalla ohver saab uue kodu ja identiteedi? (2)
  2016

  Selle nädala "Pealtnägijas" räägime, kuidas korduvalt karistatud rets Janek peksis ja terroriseeris elukaaslast Liinat, aga sai selle eest vaid kuus kuud. Lugu riivab niigi õiglustunnet, kuid läheb veel dramaatilisemaks. Nimelt juba jaanuari lõpus saab mees, kes lubas naise sõna otseses mõttes tükeldada ja saatis trellide tagant sõnumeid, et sinnapaika see asi ei jää, taas vangist välja!

 • foto
  Kaljurand: Eesti laevakaitsjate esindajate pädevust on raske hinnata (1)
  2016

  Marina Kaljurand ütles saates "Ringvaade", et tal on raske hinnata Indias Eesti laevakaitsjaid esindavate advokaatide pädevust, kuna kogu eelmise aasta jooksul teatasid advokaadid, et neil on õnnestunud erinevaid süüdistusi tagasi lükata, kuid sel esmaspäeval selgus, et peamine süüdistus jäi vaatamata kõigile pingutustele endiselt püsima.

 • foto
  Laevakaitsjate omaksed teevad "Pealtnägija" vahendusel täna õhtul jõulise ühispöördumise
  2016

  2013 sügisel peeti Indias kinni firma AdvanFort laevakaitsjaid vedanud alus 35 mehega, sh 14 Eesti kodanikuga. Pardal olnud mehi, kellele pannakse süüks muuhulgas piiririkkumist ja illegaalset relvavedu, on aastaid solgutatud India vanglates, hoitud koduarestis, peaaegu Eestisse lubatud ja siis jälle süüpinki tiritud. Sel esmaspäeval oodati otsust, mis nad lõplikult vabastab.

 • foto
  "Pealtnägija" jõudis aasta esimesel nädalal vaadatuimaks saateks
  2016

  2016. aasta esimesel nädalal jõudis ETV saade taaskord vaadatuimaks saateks.

 • foto
  Järgmises saates: kuidas kaitstakse Euroopa Liidu idapiiri?
  2016

  Kuidas valvatakse Euroopa Liidu idapiiri aastal 2016, kui põgenikevoolul ei näi lõppu!? "Pealtnägija" võttis ette ja läks kaheks päevaks Eesti kagupiirile patrulli, et omal nahal tunda, mida tähendab iga päev jalgsi kümnete kilomeetrite läbimine metsades ja soodes, et kaitsta ilma mingisugusegi tarata Eesti kontrolljoont järjest kavalamate salakaubavedajate ja inimsmugeldajate eest, võideldes samal ajal kas või 30-kraadise pakasega! Ehedad muljed eetris juba kolmapäeval kell 20.05!

 • foto
  ETV2 toob eetrisse Mihkel Kärmase sarja "Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel"
  2016

  Teisipäeva õhtuti näeb ETV2 ekraanil Mihkel Kärmase uut teaduslikku tõsielusarja.

 • foto
  Kohus mõistis laevakaitsjad viieks aastaks vangi (8)
  2016

  Välisministeeriumi pressiesindaja kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et Eesti laevakaitsjad mõisteti Indias viieks aastaks vangi.

 • foto
  "Pealtnägijast" sündis kõrvalsari (1)
  2016

  "Pealtnägijast" sündis seikluslik teadus- ja tõsielusaade "Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel".

 • foto
  PN Ekstra: Märt Avandi täispikk intervjuu (16)
  2016

  "Pealtnägijal" oli külas näitleja Märt Avandi, kes avas veidi tagamaid, miks ja kuidas valmis rohkesti vastakaid arvamusi kaasa toonud "Tujurikkuja" lõpulaul "Ei ole üksi ükski maa".

 • foto
  Järgmises saates: Märt Avandi intervjuu elust pärast ajaloo viimast "Tujurikkujat"
  2016

  Aastavahetuse kõige vaadatum saade „Tujurikkuja” tekitas ka seekord palju kirgi. Nende sketš Alo Matiiseni isamaalise laulu „Ei ole üksi ükski maa” põhjal oli osade jaoks pühaduserüvetus, teiste jaoks geniaalne. Seni avalikustamata fakt on, et skandaalsete sõnade autor on Märt Avandi, kes istus eile "Pealtnägija" kaamera ette, et anda aru ja vabandada .... ehkki mitte selle laulu eest. Avandi intervjuu elust pärast ajaloo viimast "Tujurikkujat" on eetris täna õhtul kell 20.05.

 • foto
  Keskkonnaministeerium asub võitlema tiigi nime all liiva ja kruusa kaevandamisega
  2016

  Osa ehitusettevõtteid kasutab võimalust ehitustööde käigus kruntidest välja võtta liiva ja kruusa, mida omakorda ehitusmaterjalina edasi müüa. Kuigi tegu on seadusliku tegevusega, võimaldab see Eesti maapõue teha täis omaalgatuslikke „tiigikaevandusi“. Keskkonnaministeerium astub sellega nüüd aga võitlusse.

 • foto
  Järgmises saates: riik on kimpus erakordse lapsetüliga
  2016

  Aasta esimene "Pealtnägija" algab ülidramaatilise looga. Need on kaadrid, mida seni avalikkuses nähtud pole. Lapse üleandmine kohtutäituri poolt ja politsei toel on Eestis esmakordne, rääkimata sellest, et see on ühe pere lootusetult sassis suhete traagiline kulminatsioon ja trauma kõigile osapooltele. Niigi tavatu lugu sai aga hiljuti järje, mis võtab suisa sõnatuks. Millest jutt, selgub "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Aastavahetus Kinoteatriga: Mihkel Kärmas pandi nutma! 
  2015

  "Pealtnägija" kirjutab oma Facebooki lehel, et saatel on täna õhtul ETV aastavahetuse programmis mitu rolli. See kaader on näiteks Kinoteatri saate salvestuselt, mille tulemus läheb eetrisse kell 21.15. Saab nalja! Head vana aasta lõppu ja rokkivat uue aasta algust!

 • foto
  Noor melanoomi haigestunud naine seljatas haiguse, mis ei lase end unustada (5)
  2015

  10 aastat tagasi, kui Eti Soo oli 25-aastane, avastati, et tema veritsema hakanud sünnimärk viitab melanoomile. Ta meenutas, et viivitas arsti juurde minekuga pikka aega ning kui ta viimaks onkoloogi kabinetti jõudis, saadeti ta ka kohe operatsioonile. Seejärel otsustati tema nahka veelgi laialdasemalt opereerida ning vaja oli ka nahasiirdamist.

 • foto
  Teie ees on NO99 Avignoni päevik
  2015


  NO99 on hetkel rahvusvaheliselt edukaim Eesti sõnateater, kes kihutab ühelt festivalilt teisele. Eesti trupi jõudmine maailma mainekaima ja vanima, Avignoni festivali põhikavva sel suvel pälvis ohtralt ülivõrdeid. ETV-le ja "Pealtnägijale" lubati piiramatu ligipääs sel vastutusrikkal gastrollil. Sellest kujunes senistest vast kõige vahetum pilguheit ühe näitetrupi siseellu ja kuidas sünnib teatri maagia.

 • foto
  Pealtnägija eri: NO99 Avignoni päevik
  2015

  Ehkki meie põhisaade on väikesel jõuluvaheajal, ei löö tegijad lulli. Täna on eetris erisaade Teater NO99-st Avignoni festivalil. NO99 jõudmine maailma mainekaima teatrifestivali põhikavva oli üks lõppeva aasta Eesti kultuuri tähthetki. ETV ja "Pealtnägija" said piiramatu ligipääsu vastutusrikkal gastrollil. Sellest kujunes senistest kõige vahetum pilguheit kulisside taha, kuidas sünnib teatri maagia. NO99 Avignoni päevik on eetris ETVs täna kell 21.25.

 • foto
  Jüri Pihl hakkab Tallinna taksomaffia vastu võitlema (2)
  2015

  Tallinna linnavalitsus palkas endise kapo juhi ja siseministri Jüri Pihli võitlemaks taksomaffiaga, teatas ETV saade "Pealtnägija".

 • foto
  Uus-Meremaal seiklev eestlanna päästis hädas olnud kalamehe
  2015

  Eilne "Pealtnägija" tutvustas televaatajatele pisikest ja õblukest Anneli Tammiksalu, kes on otsustanud matkata üksinda Uus-Meremaa ühest otsast teise.

 • foto
  Järgmises saates: kas riik smugeldas salaja maale 200 pagulast? (8)
  2015

  Jutt, et riik smugeldas salaja maale 200 pagulast ja peidab neid ülikooli tudengite hulgas, levib visalt ja seda usuvad pealtnäha arukad inimesed. Juuresolev pilt on üks tõenditest, mis seda legendi justkui toetab.

 • foto
  Järgmises saates: eestlased osalevad fantastilises teadusprojektis! (1)
  2015

  Eile saavutati Pariisis kõrgel tasemel kliimakokkulepe, millega püütakse meeleheitlikult maa soojenemist pidurdada. Üks põhisüüdlane ja peamine vaidluspunkt on fossiilsete kütuste põletamine, mille tagajärg on saaste, tõusev merepind ja ekstreemsed kliimanähtused. On selge, et nii ei saa jätkuda, aga mis on alternatiiv? Paljude meelest on inimkonna päästerõngas fusioon-energia. Seoses sellega on töös peadpööritavalt keeruline ja kallis projekt, kus löövad kaasa ka eesti teadlased. Kuidas täpselt, näeme oma silmaga juba selle nädala saates.

 • foto
  Saaremaal arutati, kuidas Ultima Thule müüti turundamisel ära kasutada (1)
  2015

  Lennart Meri on varem väitnud, et ajaloo esimene maadeavastaja Pytheas jõudis oma retkega välja Saaremaale, mille ta nimetas Ultima Thuleks. Seda on nüüd oma raamatus "Teekond maailma ääreni" selgitanud ka emeriitprofessor Raul Talvik. Ootamatu uudis on pannud nüüd saarlasi otsima võimalusi, kuidas seda asjaolu enda kasuks ehk Saaremaa turundamisel ära kasutada.

 • foto
  Kaljurand: Moskva ei ole Vene sõjalennukite pimelende põhjendanud (4)
  2015

  Eilne "Pealtnägija" rääkis, et tänavu on Vene sõjalennukid põhjustanud juba 266 ohtlikku lennuintsidenti, mille peale Ämaris paiknev õhuseiredivisjon peab käivitama õhuturbeoperatsiooni. Välisminister Marina Kaljuranna sõnul ei ole Venemaa siiani toimuva kohta selgitusi andnud.

 • foto
  Erakorraline teadaanne: kohus keelas eilse saate ühe loo näitamise (3)
  2015

  Täna keskpäeval jääb ära eilse "Pealtnägija" kordus ning homme ja ülehomme eetrisse minevad kordused on ca 13 minutit lühemad. Nimelt pöördus eilses saates figureeriva 6aastase "Oliveri" ema kohtusse ja sai hagi tagamise määruse, mille alusel ei tohi neid puudutavat lugu näidata.

 • foto
  Täpsustus!
  2015

  Väike täpsustus ühe meie hiljutise saate kohta! 4. novembril oli eetris lugu, mis rääkis, kuidas Tallinnas Kristiine linnaosas sai autofirma enda käsutusse linnale kuuluva maa ja rajas sinna parkla, mille linn mitu aastat hiljem legaliseeris väitega, et objekt ei ole parkla, vaid tee-ehituse materjali ladustamine, mis lepiti linnaga kokku suusõnaliselt ja mille peal pargivad juhuslikult ainult selle firma autod.

 • foto
  Järgmises saates: erivajadusega eelkooliealiste arv on plahvatuslikult suurenenud (2)
  2015

  Selle nädala "Pealtnägija" räägib ühest erilisest 6-aastasest, kelle vägivaldne käitumine on teinud lasteaiakaaslaste elu põrguks. Emotsionaalne lugu viib meid omakorda laiema probleemini – erivajadustega eelkooliealiste arv on lühikese ajaga Eestis kahekordistunud 11 000-le, kuid paljudes kohtades ei suudeta nendega hakkama saada või koguni tõrjutakse. Kes ja kuidas peaks neid aitama, sellest räägime juba homme kell 20.05.

 • foto
  Järgmises saates: Vene sõjalennukid Eesti õhuruumis (1)
  2015

  Ülbed piiririkkumised, jultunud napikad ja sajad ohtlikud pimesõidud. Vene sõjalennukite provokatsioone meie piirkonnas on palju rohkem, kui üldsus teab. Nädal pärast Vene hävitaja allatulistamist Türgis lubati "Pealtnägija" Eestis radarite taha, kus käib pidev pimesikumäng Vene kotkastega päris elude peale. Vaadake meid kolmapäeval kell 20.05!

 • foto
  Koerapüüdja tuleb hulkuvatele koertele järgi alles siis, kui aktiivsed kodanikud ise on looma kinni püüdnud (1)
  2015

  Viimases saates rääkisime hulkurkassidest Eesti väikekohtades. Koluvere hooldekodu rahvas kurtis, et linnaisad ei oska ega taha midagi peale hakata kassipoegadega, kes sihitult ringi hulguvad. Üleeile õhtul rullus tõeline draama lahti Tallinna kesklinnas ja seda otse "Pealtnägija" silme all!

 • foto
  Austraalias puhkes Jehoova tunnistajatega seotud skandaal
  2015

  Kevadel kirjeldasid Eesti Jehoova tunnistajate seast lahkunud ehk nn ärataganenud "Pealtnägijas" kapseldunud usulahu kummalist siseelu ja seal toimuvat ajupesu - eriti, mis puudutab lapsi. Nüüd on aga Austraalias puhkenud suur skandaal.

 • foto
  Haigusliidud ravikanepist: haiguste ravi peab olema teaduspõhine ja efektiivne (2)
  2015

  „Pealtnägija” küsis ravikanepi teemal kommentaari ka teistelt meditsiiniühingutelt, kuidas nemad suhtuvad kannabinoid ravisse. Enamus liitudest vastast, et kanepi kasutamine ravimina pole otstarbekas, kuna tänasel päeval nende hinnangul efektiivsemaid meetodeid.

 • foto
  Järgmises saates: provintsiametnike julm isetegevus (1)
  2015

  Probleemidest Tallinna loomade hoiupaigaga oleme "Pealtnägijas" korduvalt rääkinud, aga viimasel ajal tuleb teateid üle Eesti, et ametnikud väikevaldades lintšivad peremeheta loomi suvaliselt ja kasutavad muid fantaasiarikkaid lahendusi nagu rotimürki, kuidas probleemist lahti saada.

 • foto
  Järgmises saates: kanep kui viimase lootuse ravim (3)
  2015

  Selle nädala "Pealtnägijas" näeme, kuidas üksihooldaja vanaema annab oma 9-aastasele sügava puudega ja paranemislootuseta lapselapsele kanepiõli. Aktivistide sõnul on Eestis kümneid meeleheitel inimesi, kes vajavad kanepit nö viimase õlekõrre raviks, aga võivad hoopis selle käigus seadusega pahuksisse minna. Poolt- ja vastuargumendid "Pealtnägijas" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises saates: seni avaldamata fotod sõjaeelsest Tallinnast
  2015

  Tänane "Pealtnägija" istub ajakapslisse, et sõita üle 80 aasta tagasi, kuldsesse Eesti Wabariigi aega. Nimelt ilmus päevavalgele sadu seni avaldamata fotosid ühe eesti-baltisaksa pere elust 1930ndatel, mis annavad unikaalse pildi sõjaeelsest Tallinnast. "Pealtnägijal" oli privileeg von Bockide albumeid sirvida ja justkui ajas tagasi rännata täna õhtul kell 20.05.

 • foto
  Järgmises saates: reportaaž skandaalselt jaglpallimängult
  2015

  Kuula tsenseerimata kujul kuradeid ja karvaseid, millega kostitatakse jalgpallikohtunikku. Äsja lõppes Eesti jalgpalli Premium Liiga. Sellega seoses tekkis idee teha lugu, milline on kohtuniku elu tema enda silme läbi. Konkreetseks matšiks valiti tippmeeskondade Flora ja Levadia kohtumine 31. oktoobril, mis eeldatavasti pidi olema suhteliselt pingevaba, sest Eesti meistri tiitel oli selleks ajaks juba selgunud ja Flora tabelis püüdmatult ees.

 • foto
  ”Pealtnägijas” oma melanoomiga üldsuse hoiatamiseks avalikkuse ette tulnud naine suri
  2015

  Kuu aega tagasi teleekraanil oma võitlusest melanoomiga rääkinud 36-aastane kahe lapse ema Svetlana suri.

 • foto
  Järgmises saates: endine advokaat kulutas "Kurrunurruvutimaal" kergeusklike raha (1)
  2015

  Fotol on kunagine tuntud advokaat, kes osutus suurpetiseks. Kuid avalikkus ei tea, et samal ajal, kui ta oli Eestis kohtu all ja peal ärikeeld, punus sama mees suurejoonelise rahvusvahelise skeemi, kus muuhulgas ajas väidetavalt lennuki- ja naftaäri Araabias ning kaevandas kulda ja teemante Aafrikas – mis lõppes taas pisarates ja laostas temasse uskunud.

 • foto
  Järgmises saates: ISIS koolitab lapsi enesetapuvõitlejateks (1)
  2015

  Terror Pariisis rabas ka meid, eestlasi, kes me oleme siiani elanud nagu Vanajumala selja taga. Kust tulevad inimesed, kes on valmis korda saatma selliseid hirmutegusid ja milline on nende maailmapilt? Konkreetseid Pariisi ründajaid veel jahitakse, aga selgub, et ISIS koolitab enesetapuvõitlejaid sõna otseses lapsest saati ja „kalifaadi kutsikatel”, nagu neid kutsutakse, on strateegilises plaanis oluline koht. Täna õhtul räägib "Pealtnägijas" teiste seas õpetaja, kes veel hiljuti sellise ajupesuga tegeles, kuid põgenes ise ühel hetkel kalifaadi aladelt Türki.

 • foto
  Järgmises saates: noored lapsevanemad sandistasid 5-kuuse imiku
  2015

  Kujutage ette, et te lööte beebit rusikaga pähe?! Või raputate täiega?! Kõlab õõvastavalt, aga emad ja isad invaliidistavad Eestis igal aastal julmal moel eluks ajaks 1-2 imikut. Sel kevadel jõudis kohtuotsuseni avalikkust raputanud väikese Emily juhtum, kus ema ja võõrasisa vaid kaheaastast tüdrukut julmalt peksid. Nüüd on politsei menetluses järgmine ränk lugu, kus noored lapsevanemad sandistasid kahtluste järgi oma viiekuuse imiku. Selle nädala "Pealtnägija" küsib – kas osa vanemaid vajab järeleaitamistunde? Kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Aviesi pressiteade + Pealtnägija kommentaarid = Avies ajab jälle segast
  2015

  Pärast viimast "Pealtnägija" saadet edastas lennufirma Avies avalikkusele pressiteate, mille avaldame muutmata kujul. Allpool on "Pealtnägija" toimetuse vastused, mis näitavad, et Avies ajab järjekordselt segast või vähemasti juttu, mis ei kattu järelevalveametkondade nägemusega nii Rootsis kui ka Eestis.

 • foto
  Narkomaanist taksojuht saadeti pooleteiseks aastaks vangi (7)
  2015

  Korduvalt narkojoobes autoroolist tabatud taksojuht saadeti täna enam kui pooleteiseks aastaks vangi. Sama meest mainis oma taksomaffia-teemalises loos ETV saade "Pealtnägija".

 • foto
  Arst selgitas, mis on Stig Rästat vaevav Addisoni tõbi
  2015

  Eile rääkis muusik Stig Rästa "Pealtnägijas" avameelselt end vaevavast haigusest, mida põeb neli inimest 100 000 kohta. Endokrinoloog selgitas "Ringvaates", mida haigus endast kujutab.

 • foto
  Juhend: abiks vaegkuuljate subtiitrite seadistamisel ETVs
  2015

  ETV ülemineku tõttu valitavatele subtiitritele tuleb vaegkuuljate subtiitrite nägemiseks häälestada teleripuldi abil subtiitrite keeleks vaegkuuljate subtiitrid, mis vabalevis on leitavad subtiitrivaliku "hollandi keel" all.

 • foto
  PN Ekstra: Stig Rästa täispikk intervjuu
  2015

  Tänavuse Eesti Laulu võitja Stig Rästa käis totaalses eetrivaikuses hiljuti palverännakul ja kirjutas seal avameelse raamatu, mis heidab varju ka Eurovisiooni telgitagustele, aga näitab eelõige ühe Eesti tippmuusiku elu varjukülge, mida saadavad depressioon, paanikahood ja narkootikumid.

 • foto
  Aviesi piloodid kustutasid helisalvestisi
  2015

  Need on pildid seni avalikkuses kajastamata raportist, mis uuris Kärdlas 2013. aasta sügisel toimunu intsidenti, kus firma Avies piloodid kaotasid õhkutõusmisel kontrolli ja lennuk sõitis rajalt välja. Hiljem ajakirjandusele antud kommentaaris teatas firma, et „korraks käis lennukiratas üle muru”. Hämmastava faktina selgub ka, et piloodid püüdsid kokpiti helisalvestist pärast intsidenti kustutada.

 • foto
  Järgmises saates: Stig Rästa avameelne intervjuu
  2015

  Fanfaaride ja trummipõrina saatel on taas käivitunud uus Eesti Laulu hooaeg. Kogu selle juubeldamise taustal esineb tänases "Pealtnägijas" aga ennekuulmatute avaldustega tänavuse Eesti Laulu võitja Stig Rästa, kes totaalses eetrivaikuses käis hiljuti 800-kilomeetrisel palverännakul ja kirjutas seal üllatavalt avameelse raamatu, mis heidab varju ka Eurovisiooni telgitagustele, aga näitab eelõige ühe Eesti tippmuusiku elu varjukülgi väga paljastavas ja ennekuulmatus valguses. Intervjuu Stigiga on eetris juba täna kell 20.05 ja täispikk versioon pärast seda "Pealtnägija" kodulehel!

 • foto
  Järgmises saates: kas lennufirma Avies petab riiki?
  2015

  Pärast Estonian Airi hukku on Avies vanim jätkuvalt liinilende opereeriv kodumaine firma. Paraku sellega head uudised piirduvad. Kriitikute sõnul on Eesti esirikastega seotud firma aastaid riiki petnud, võlausaldajaid hanitanud ja tagatipuks reisijate elu süüdimatult ohtu seadnud.

 • foto
  Järgmises saates: Eesti erioperatsioon Sloveenia-Horvaatia piiril
  2015

  "Pealtnägija" elas ja hingas viis päeva koos Eesti politsei erirühmaga, mis komandeeriti kiirkorras Sloveenia-Horvaatia piirile, et ohjata seal käest libisema kippuvat pagulaste voogu. Kuidas õnnestus Eesti esimene selletaoline operatsioon ja milline on 23 mees- ja kahe naispolitseiniku roll kaugel maal, näitab "Pealtnägija" kolmapäeval kell 20.05.

 • foto
  Järgmises saates: reportaaž maailma lõpust
  2015

  Fotol on õigeusu kirik, mille venelased panid püsti Antarktikas, Kuningas George'i saarel. Täna õhtul on "Pealtnägijas" reportaaž maailma lõpust ehk mis elu elavad teadlased Antarktikas, kui seal on külmutatud territoriaalsed nõudmised ja kaevandamine ning esikohal on rahumeelne teadustöö. Muuhulgas selgub, et korealastel on parim köök, hiinlastel korvpalliväljak ja venelastel oma kirik! Vaadake oma silmaga täna õhtul kell 20.05.

 • foto
  Järgmises saates: kas linn vaatab poliitikute suursponsori firma rikkumistele läbi sõrmede?
  2015

  Ühel väikesel tänaval Kristiines on Eesti aegade suurimat korruptsiooniskandaali jälgitud üllatava äratundmisega. Käekiri, mis iseloomustab Edgar Savisaarele esitatud kahtlustuste sisu, on neile tuttav. Veelgi enam, ka nende loost käivad läbi Tallinna linn, tema kummalised otsused ja vabariigi esirikkur Hillar Teder. On see võimalik, et linn käitub sülekoerana, kui mängus on parteide suursponsor? Kodanike mäss linna vastu on eetris kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijas".

 • foto
  Pealtnägija arhiiv: õelad kommentaatorid tõukasid tüdruku enesetapule (3)
  2015

  Perekooli õelate „kägude” teema, millest viimases saates rääkisime, pole tegelikult uus – juba 2009. aastal oli "Pealtnägijas" lugu Virumaa tüdrukust, kes rääkis kahes veebifoorumis, millest üks oli Perekool, enesetapumõtetest. Paljud keelitasid, aga mitmed kommentaatorid ka õhutasid, kuni 16aastane võttiski endalt elu.

 • foto
  Tee jõulukingi asemel annetus!
  2015

  Viimases saates rääkis oma võitlusest agressiivse nahavähiga 36-aastane kahe väikelapse ema Svetlana, kes sai teisipäeval kätte 26 000 eurot maksva uue põlvkonna melanoomiravimi, mis on tema viimane õlekõrs jäämaks ellu. Poleks vähiravifondi „Kingitud elu“, kes tema eest selle hirmkalli rohu kinni maksis, jätkuks Svetlanal arstide sõnul elupäevi heal juhul jõuludeni.

 • foto
  Järgmises saates: titeblogijad vs Perekool
  2015

  Mitu beebiblogijat on kuulutanud sõja Perekoolile, süüdistades, et tegu on Eesti õelaima netifoorumiga. Asja teeb tähelepanuväärseks, et algul heal eesmärgil loodud platvormi peab Ämmaemandate Ühing.

 • foto
  Järgmises saates: melanoomi patsientidele saab saatuslikuks raha
  2015

  36aastane kahe lapse ema Svetlana on pealtnäha täiesti terve, kuid tegelikult on tal lootusetu diagnoos. Eestis avastatakse viimasel ajal nii palju Svetlanale sarnaseid nahavähi ehk melanoomi juhtumeid, mis tapavad just noori inimesi, et räägitakse juba epideemiast.

 • foto
  Ajakirjanduse köögipool: kanepiaktivisti sõimukirjad "Pealtnägijale" (47)
  2015

  MTÜde Ravikanep ja Kanepiliit asutajate hulka kuuluv Elver Loho avaldas täna veebilehel Nihilist.fm enda versiooni "Pealtnägija" saatejuhi Mihkel Kärmasega peetud kirjavahetusest. Avaldame allpool muutmata kujul kogu kirjavahetuse, kus on näha, kuidas "Pealtnägija" teeb kanepiaktivistile korduvalt mõistlikke koostööettepanekuid, kuid vastu saab labast sõimu ja vandenõuteooriaid, kus oma koosa saavad Eesti arstid, politsei ja poliitikud ning ajakirjandus.

 • foto
  PN Ekstra: kolme sporditegelase täispikad intervjuud (3)
  2015

  Nagu lubasime, siis anname huvilistele võimaluse süveneda tänases spordiloos esinenud kolme mehe intervjuudesse täispikkuses ja muutmata kujul. Rõhutame seejuures, et tegemist on nn musta materjaliga, mida EI OLE plaanis olnud eetris kasutada klassikalised intervjuuna. Seetõttu esinevad intervjuus üksikud tehnilised ja verbaalsed apsud. Ja veel: "Pealtnägija" ei vastuata intervjuudes esineva teksti paikapidavuse eest ja intervjuude võimalik tsiteerimine on kindlasti tarvilik meiega kooskõlastada.

 • foto
  PN Ekstra: Mikko Hyppöneni pikk intervjuu (19)
  2015

  Soomes baseeruva firma F-Secure viirusetõrje laborite juhti Mikko Hyppöneni loetakse maailma 50 tähtsaima internetiga seotud inimese hulka. Ta on maailma üks juhtiv ekspert küberkuritegevuse, -spionaaži ja -sabotaaži vastu võitlemises, konsulteerib infoturbe alal eri riikide valitsusasutusi ja on suurte telekanalite regulaarne esineja.

 • foto
  Järgmises saates: tippkergejõustiklased spordijuhtidega tülis (1)
  2015

  10 kuud enne Riot on osa tippkergejõustiklasi spordijuhtidega nii tülis, et otsivad abi "Pealtnägijalt". Väidetavalt on Eesti Kergejõustikuliidu prioriteedid paigast, finantsid läbipaistmatud, raha liikumine suvaline ja funktsionäärid elavad või sees, samal ajal kui olümpialased virelevad. Pooled räägivad harukordse avameelsusega enda rahakoti sisust täna kell 20.05 "Pealtnägijas".

 • foto
  Mart Kalvet: praegune kanepi tarvitamise regulatsioon võrdsustab patsiendi kurjategijaga (11)
  2015

  Kanepidebatt on pärast möödunud nädala saadet jätkuvalt kuum. Täna läheneme teemale ravikanepi vaatevinklist ning avaldame saatest välja jäänud intervjuu MTÜ Ravikanep juhatuse liikme Mart Kalvetiga.

 • foto
  Järgmises saates: kuidas üks Eesti tantsumuusikakooslus üleöö tuntuks sai
  2015

  Selle nädala "Pealtnägijas" positiivne edulugu! Kuidas sai üks Eesti tantsumuusikakooslus vaid mõne kuuga veebis miljoneid vaatamisi? Salapärane projekt Cartoon, mille taga on kolm kodumaist muusikut, annab "Pealtnägijale" oma esimese avaliku intervjuu ning avaldab retsepti, millest koosneb üks ülemaailmne hitt. Kolmapäeval kell 20.05 Eesti Televisioonis.

 • foto
  PN Ekstra: kanepimüüja intervjuud täispikkuses (13)
  2015

  Viimases "Pealtnägijas" esinenud Raigo Kurrik väidab veebilehel Nihilist.fm, et toimetus muutis tema mõtteid ja näitas teda tahtlikult halvemas valguses. „Ma tunnen, et minu soov inimesi teadvustada pöörati vastupidiseks, kasutades minu juttu kanepile antipropaganda tegemiseks ja lasti eetrisse täpselt enne petitsiooni kanepi legaliseerimiseks riigikokku viimist. Intervjuu "Pealtnägijale" toimus pimedas keldrikoridoris, mis oli kõle ning ebamugavust tekitav.

 • foto
  Urmet Tambre: Eesti seadused on kanepi tarvitamise osas leebed (2)
  2015

  Jätkame kanepi legaliseerimise debatti netiruumis ja avaldame järjekordse kolmapäevasest saatest välja jäänud ekspertintervjuu. Põhja Prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre arvab, et Eesti seadused kanepi tarvitamise osas on juba niigi võrdlemisi leebed.

 • foto
  Avo-Rein Tereping: karmid keelud ja nulltolerants ei toimi narkootikumide pruukimise haldamises tõhusalt (1)
  2015

  Jätkame eilses saates alanud kanepidebatti ja jagame teiega järgnevate päevade jooksul ekspertide intervjuusid, mis saatesse ära ei mahtunud. Alustame psühholoogi perspektiiviga. Tallinna Ülikooli psühholoogiaprofessor Avo-Rein Tereping räägib muuhulgas, et karmid keelud ja nulltolerants ei pruugi narkootikumide pruukimise haldamises toimida nii tõhusalt kui mõistlik regulatsioon.

 • foto
  Järgmises saates: Saaremaa oli antiikaja maailma äär
  2015

  Täpselt 40 aastat tagasi tuli Lennart Meri välja teooriaga, et antiikaja maadeavastajate kõige kaugem punkt maailmas Ultima Thule, mille asukoha üle on ligi 2000 aastat vaieldud, on tegelikult meie oma Saaremaa. Nüüd, 2015 tõestas üks Tartu emeriitprofessor legendaarse mõtleja ja presidendi hüpoteesi ära. Kuidas täpselt, selgub täna õhtul "Pealtnägijas".

 • foto
  Mees jäi elukaaslase peksmises süüdi
  2015

  Riigikohus jättis eile muutmata praeguseks endise elukaaslase Triin Tuleviga vägivallatsenud Rasmus Vesiloole mõistetud karistuse.

 • foto
  Eelmisel nädalal eelistas televaatajate enamik laulusaateid
  2015

  Kõige rohkem vaatajaid kogus "Su nägu kõlab tuttavalt", kolmandal kohal oli "Laula mu laulu". Teisena pressis end laulusõprade vahele "Kodutunne".

 • foto
  Järgmises saates: saatused, mida muutis kanep
  2015

  Kanep on teema, mis lõhestab teravalt mitte ainult meid, vaid paljusid ühiskondi. Selle nädala "Pealtnägijas" ei räägi me teoreetiliselt, vaid kuuleme kolme konkreetset lugu: Tartu üks suurim kanepidiiler riskib karistusega, mõistuse kaotanud poisi ema avab hingehaavad ning korralik pereisa tuleb kanepitarvitajana kapist välja.

 • foto
  Vaata fotosid trahvikampaaniast Mustamäel!
  2015

  Parkijad, olge valvel - Munitsipaalpolitsei teeb laustrahvimist elurajoonides, kus ajalooliselt oma kodu ees parkima harjunud autoomanikud saavad süsteemselt trahvi.

 • foto
  VIDEO: vaata lõigukest täna õhtul eetrisse minevast "Pealtnägijast"!
  2015

  Kui sama vanad eesti korvpallurid on veel ema seelikusabas, siis 22aastane Robert Täht paugutab võrkpallikoondise esimeste püsside hulgas ja loodetakse, et ülehomme Itaalias algaval EM-il lööb tema täht tõeliselt rahvusvaheliselt särama. "Pealtnägija" käis enne äralendu koondise treeningul, aga tutvus ka Võrust pärit pommitaja pehmema poolega, mida näete täna õhtul kell 20.05.

 • foto
  Järgmises saates: Euroopa maksab salaja terroristidele
  2015

  „Valitsused terroristidega läbirääkimisi ei pea, valitsused lunaraha ei maksa!” Mäletate neid peaminister Andrus Ansipi sõnu suvel 2011, kui seitse eesti jalgratturit, keda Liibanonis ja Süürias pantvangis hoiti, vabaks said? Me ei tea tänaseni, mis diil toona õieti tehti.

 • foto
  Järgmises saates: Eesti eriüksused teevad koostööd välismaa võitlejatega 
  2015

  Kui suur on tõenäosus, et Eestis pannakse lähitulevikus toime terroriakt või rullub siin lahti seninägematu rahvusvaheline pantvangidraama? Kuidas eriteenistused ootamatuteks löökideks valmistuvad? Eesti eriüksused teevad saladuskatte all harukordset koostööd välismaa võitlejatega, et olla valmis rünnet tõrjuma. Ainsana lubati seda jälgida "Pealtnägijal" ... ja nüüd ka teil! Detailid kolmapäeval kell 20.05 "Pealtnägijas".