photo

Osoon

Kohtumiseni 4. septembril! Suvel näeb veelkord viimase hooaja saateid!

Järgmises saates

Osoon (ETV 2015)

24.07.2017 7:40
Loe edasi

Vaata eelmist saadet Vaata veel saateid

Osoon (ETV 2017)

Eile 07:40
"Osoon" lõpetab 24. hooaja uhke 900. saatega. Autorid Kristo Elias, Sander Loite, Tarmo Mikussaar. Lood seob saateks Vladislav Koržets, režissöör Mihkel Ulk, operaatorid Magnus Suitso ja Tarmo Mikussaar, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja produtsent Õie Arusoo. Loe edasi

Linnulood

foto
Leevike - on linnuliik vintlaste sugukonnast leevikese perekonnas

Eestis hinnatakse leevikese pesitsusaegne arvukus 100 000 – 200 000 paarile, talvist arvukust 100 000 – 300 000 isendile.Leevikesel on selgelt avalduv sooline dimorfism. Emaslinnu selg on pruunikashall, puguala, rind ja kõhualune on helepruunid kerge roosaka alatooniga. Aga leevikeste isaslind, oma erkpunase kõhualusega, on talvistel maastikel eriti silmatorkav.

foto
Jäälind - lustaka sulestikuga imepärane lind

Suve teisel poolel jõuavad Pandivere jalami lätetele noored jäälinnud ja jäävad sinna justkui lõksu - jõgi edasi ei vii, aga tagasi ka ei raatsi minna. Nende imepäraste lindude sulestiku tõelisest värvipaletist saame aimu neid lähemalt vaadeldes. Eriti silmatorkav on seljasulestiku elektrisinine toon.

foto
Vesipapp - vilka olemisega väike sukelduja

Kui enamik meil pesitsevaid linnuliike on lõunamaale lennanud, siis Põhja-Skandinaaviast ja Koola poolsaarelt pärit vesipappide jaoks ongi meil siin lõunamaa. See vilka olemisega väikese rästa suurune linnuke on laululindude hulgas väga eriline. Olles täielikult seotud vee ja kärestikega, on ta omandanud ainulaadse võime sukelduda ja vee all toitu otsida.

foto
Metstilder - varjulise eluviisiga kurvitsaline

Metstilder on rästasuurune varjulise eluviisiga kurvitsaline, kes on meie metsades tavaline pesitseja. Ta on ise kehv pesameister - seetõttu üürib ta oma pesad tihti musträsta käest. Munade haudumiseks kulub tal päris kaua - ligi 20 päeva. Metstildritel võtavad haudumisest osa mõlemad - nii emas- kui ka isaslinnud, kes on omavahel nii sarnased, et isegi lähemal vaatlusel ei ole võimalik neil vahet teha.

Uudised ja videod Vaata veel

Saatest

Osooni 24. hooaeg

Osoon näitab Eestimaa loodust tema täies rikkuses ja mitmekesisuses. Tallame erinevaid matkaradu ja käime inimestest unustatud paikades. Tutvume maismaal, vees ja õhus elavate tegelastega ning otsime põnevaid persoone. Osoonist leiab oma loo nii teadlane kui koduperenaine, see tähendab teemade laia valikut ja erinevaid tegijaid.
Osoon on vahendaja inimese ja looduse vahel ning võimaldab vaatajal kõigest sellest vaimustavast osa saada.

Hea saate garantii on ühes suunas mõtlev ja pikka aega koos töötanud meeskond.

Kontakt:

Õie Arusoo, toimetaja-produtsent, 5217965, oie.arusoo [ät] err.ee
Kristo Elias, autor-saatejuht, 58130137, kristo.elias [ät] err.ee

Leia meid Facebookist

Meeskond

foto
Kristo Elias (1)

Autor
58130137, kristo.elias [ät] err.ee

foto
Karl Ander Adami (1)

Operaator, autor

foto
Õie Arusoo (2)

Toimetaja-produtsent
5217965, oie.arusoo [ät] err.ee

foto
Mihkel Ulk

Režissöör

foto
Jüri Vaher

Helirežissöör