photo

Ajavaod. Riigi mehed

"Ajavaod. Riigi mehed" uued osad
pühapäeviti kell 18.40,
kordus T õhtupoolikul ja K hilisõhtul.

Järgmises saates

Ajavaod. Riigi mehed: Karl Menning

24.09.2017 18:40

Tartlane Karl Menning on eesti kultuurilukku jäänud kui sõnateatri suurmeister. Kuulsa sakslase Max Reinhardti õpilasena teostas ta ennast „Vanemuises”. Ta lahkus teatrist, kuna ei tahtnud leppida pealetungiva vähenõudliku maitsega. Iseseisvas Eestis sai Karl Menningust diplomaat. Kurjakuulutaval 1933. aastal oli ta Berliinis diplomaatilise korpuse vanem. Saate tegid Mati Talvik ja Indrek Kangur.

Loe edasi

Vaata eelmist saadet Vaata veel saateid

Ajavaod. Riigi mehed: Paul-Adolf Lill (2)

17.09.2017 18:40

Kindralleitnant Paul-Adolf Lill oli üks neid väheseid eestlasi, kes sai kõrghariduse Peterburis, Nikolai Kindralstaabi Akadeemias. Pärit oli ta Mulgimaalt Roobe möldriperest. Loomult tagasihoidlik töörügaja. Sellisena jättis ta oma jälje Eesti kaitseväe arengulukku. Saate tegid Mati Talvik ja Indrek Kangur.

Loe edasi

Uudised ja videod Vaata veel

Saatest

Ajavaod. Riigi mehed

Uues ajaloosaadete tsüklis portreteerime inimesi, kes olid tegevad Eesti riigi saamis- ja kujunemisloo juures ja kellest sugugi kõik ei ole meie päevil väga tuntud.

Eesti riigi ülesehitamises oli suur osa haritlastel. Arvuliselt ei olnud neid toona väga palju, aga neist, kes olid, on jäänud jälgi ka meie vaimu - ja kultuuriellu. Eesti riik on parasjagu nii noor, et tema arengu erinevad järgud on veel hästi näha. Ning ta on ka parasjagu nii vana, et tema loojaid tuleks teada ja meenutada.

Stsenarist Mati Talvik, režissöör Indrek Kangur, toimetaja-produtsent Renita Timak.

e-post: ajavaod [ät] err.ee

"Ajavaod. Riigi mehed" uued osad pühapäeviti kell 18.40, kordus T õhtupoolikul ja K hilisõhtul.


Foto: blog.ra.ee

Loe saates kasutatavatest arhiiviallikatest Rahvusarhiivi ajaveebist blog.ra.ee