photo

Välisilma dokid

Kohtumiseni sügisel!

Järgmine film

foto
Välisilma dokk Minu sõber Boriss Nemtsov (My Friend Boris Nemtsov, Vene 2016)
27.02.2017 22:15

Intiimne portreefilm Vene opositsiooniliidrist, endisest asepeaministrist ja Jeltsini mantlipärijast, kellest sai hiljem Putini kompromissitu vastane ning kes mõrvati 2015. aasta veebruaris Kremli müüri lähedal. Filmi autor näitab oma kangelast valimiskampaaniates ja hotellides, protestimeeleavaldustel, rongikupeedes ning kohtutes.

Eetris olnud filmid Veel filme

foto
Välisilma dokk Angela Merkel: ootamatu (Angela Merkel The Unexpected, 2016)
20.02.2017 22:15

Ta on planeedi kõige mõjukam naine, uus Raudne Leedi, keda ühed kardavad ja teised vihkavad, aga temaga peab alati arvestama. Kuid kes ta siis on? Milline on lugu teada-tuntud loo taga? Intervjuudest lapsepõlvesõprade, pikaaegsete kaaslaste, ärimeeste ja poliitikutega selgub, kuidas Ida-Saksa pastori tütar töötas end Tuhkatriinuna üles, päris tippu.

foto
Välisilma dokk Lech Walesa portree (Lech Walesa, un portrait, Poola/Prantsuse 2016)
13.02.2017 22:15

Ta on elav legend, Nobeli preemia laureaat, president. Ent kuidas sai Gdański laevatehase lihtsast elektrikust 20. sajandi suurmees, kes algatas sotsialismibloki lagunemise ja tõi paljudele rahvastele vabaduse? Arhiivide loominguline kasutamine ja filmi autori intervjuud näitavad Lech Wałęsat sellisena, nagu ta on: sallimatusele kalduva demokraadi ja riukliku visionäärina.

Veel filme