photo

Välisilma dokid

Uus hooaeg alates 4. septembrist
esmaspäeviti kell 22.15 ETV-s,
kordus K kell 19.00 kanalil ETV+.

Järgmine film

foto
Välisilma dokk Kalifaadi lõvikutsikad (Les enfants perdus du califat, Prantsuse 2017)
23.10.2017 22:15

Kalifaadi püsimajäämise tagamiseks on ISIS võtnud sihikule lapsed. Värbamistööd tehakse usuvähemuste seas, kelle liikmed Islamiriik on hävitanud ja allutanud ellujäänud oma reeglitele. Kõige vapramad pööratakse islamiusku ja neist koolitatakse välja võitlejad. Nõrgemaid aga kasutatakse enesetapupommipanijate või seksi- ja tööorjadena, neid maetakse elusalt ning lüüakse risti. Filmis näeme intervjuusid Daeshi haardest elusalt kätte saadud lastega, kuritegude tunnistajatega ja ohvrite peredega.

Eetris olnud filmid Veel filme

foto
Välisilma dokk Dožd - Venemaa viimane sõltumatu meediakanal (Dozhd, the Last Independent Media in Russia, Prantsuse 2017)
16.10.2017 22:15

Kuigi otsesed rünnakud ajakirjanike vastu on Putini Venemaal harvemaks jäänud, on leitud sõltumatu ajakirjanduse lämmatamiseks teisi vahendeid. Ka 2010. aastal asutatud telekanal Dožd on sunnitud pidama visa võitlust ellujäämise eest, sest võimu kriitikute viimase kantsina, avaldatakse neile tugevat majanduslikku ja moraalset survet.

foto
Välisilma dokk Koletise sünd (Birth of a Monster, Prantsuse 2016)
9.10.2017 22:15

Ajakirjanik Paul Moreira on 12 aastat Iraagi risti-põiki läbi reisinud. 2003. aastal filmis ta seal kohalikke Ameerika okupatsiooni algusaastatel ja nüüd on ta jälle Iraagis, et nad üles otsida. Nende lood aitavad mõista, kuidas aitas ameeriklaste suhtumine vastupanuliikumisse tekkida ISIS-el ja miks on Iraak muutunud sedavõrd killustatud riigiks. Selgituse leiab seegi, kuidas Iraagi sündmused põhjustasid rünnakud Euroopas.

Veel filme