photo

Välisilma dokid

Esmaspäeva õhtuti kell 22.10

Järgmine film

foto
Välisilma dokk Rumeenia suurpuhastus (Romania: The Big Clear-Out, Prantsuse 2017)
27.03.2017 22:15

Rumeeniast on saanud kõige vihasema korruptsioonivastase võitluse tanner. Ka veerand sajandit pärast kommunistliku diktatuuri kukutamist mürgitas riiki endeemiline korruptsioon, mis hõlmas peaaegu kõiki avalikke teenistujaid ja poliitikuid ning mõjutas kogu elanikkonda. Kuid nüüd on käsil suurpuhastus, kus pole pääsu ka linnapeadel ega peaministritel.

Eetris olnud filmid Veel filme

foto
Välisilma dokk Lapssõdurite uus amet (Child Soldiers New Job, Taani 2016) (2)
20.03.2017 22:15

On hästi teada, et sõjalistest erafirmadest on saanud maailma konfliktikolletes olulised mängurid, kes ei tarni üksnes kaupu, vaid pakuvad ka sõjapidamisteenuseid. Suur osa mitte ainult logistikast, vaid ka tegelikust võitlusest on antud üle erafirmadele, mille eesmärk on mõistagi maksimaalne kasum. Nii palkavad nad maailma kõige vaesematest osadest odavat tööjõudu, mille seas on kõige kurvema näitena ka endised lapssõdurid.

foto
Välisilma dokk Titaanide duell: Reagan versus Gorbatšov (Gorbachev-Reagan Duel at the Top, Prantsuse 2017)
13.03.2017 22:15

Nad kohtusid esimest korda 1985. aastal Genfis külma sõja kõrgajal. Reagani senine agressiivne poliitika Nõukogude Liidu suhtes oleks vallandanud peaaegu tuumaapokalüpsise ja see sundis taktikat muutma. Noore ja tundmatuna võimule saades oli vaja ka Gorbatšovil võidurelvastumise kulukast koormast vabaneda ning valida dialoog. Ent kuigi kaamerate ees rõõmustati sula üle, algas kulisside taga armutu diplomaatiline duell, mida iseloomustasid pidevad manipulatsioonid ja bluff.

Veel filme