Dokumentaalfilmid

Varsti ETV eetris

foto
Eesti lood 14, 7/12: Põrgu Indias (Eesti 2016)
22.07.2017 11:35

Ema ootab poega koju. Poega, kellelt võeti segastel põhjustel vabadus India ookeani vetes ja kes ootab juba mitmendat aastat kohaliku kohtu otsust Lõuna-India vanglas, saatusekaaslasteks brittidest, ukrainlastest, hindudest ning kaasmaalastest meeskonnaliikmed. Kui pikaks kujuneb elu rängim võitlus mehel, kes eduka sõjalise tegevuse eest kaugetel maadel saanud presidendilt riigi kõrgeima teenetemärgi? Millal lõpeb põrgulikult piinav teadmatus, mis ühendab 35 meest ja nende lähedasi? On see kõik juhus või kellegi poolt seatud, korraldatud?

foto
Elu lugu, 1/6: Esimesed sammud (Life Story, Inglise 2014)
22.07.2017 18:40

1. jagu. Noor loom tuleb ilmale suurte lootuste ja tugeva elutahtega. Esimestel elupäevadel otsustab sageli juhus, kes jääb ellu ja kes mitte. Tuleb kiiresti õppida ja nuputada, kuidas võimalusi enda kasuks pöörata, enne kui omapäi välja minna.

foto
Briti džihaadipruudid (Jihadi Brides (This World), Inglise 2015)
24.07.2017 20:05

Ligi sadakond noort briti mosleminaist on sõitnud Süüriasse Islamiriigi teenistusse. Neid innustavad eneseotsingud, usuline kirg ja erinevaid meediakanaleid hõlmav osav propaganda. Nüüd tutvustavad ohvrite lähedased ja eksperdid ISIS-e keerulist värbamistaktikat, mis on saanud saatuslikuks paljudele peredele.

Varsti ETV2 eetris

foto
Isa ja poeg (Father and Son, Poola 2013)
Homme 23:15

Nad jagavad sama nime ja elukutset ning neil on tugev, kuid keeruline side, täis kiindumust ja vimma. Kaks tunnustatud dokumentalisti Marcel ja Paweł Łoziński lähevad koos Euroopasse autoreisile. Isale on see naasmine oma sünnipaika, pojale aga võimalus nende ühine minevik kriitilise pilguga üle vaadata. Mõlemad püüavad oma raske dialoogi filmilindile jäädvustada.

foto
Punane varietee (Eesti 2016)
24.07.2017 21:30

Varietees on läbi aegade olnud julget, põletavat kirge. Kirg, mis pulbitseb laval, nakkab ja kütab kuumaks publiku, tekitab iha või põlastavat vastasseisu. Kõigi eelduste kohaselt ei oleks nõukaaja tingimustes tohtinud varietee sündida. Ja ometi ta eksisteeris ja veel millise menuga. Menuga, millest tänaseks on jäänud ahhetama panevad legendid. Manfred Vainokivi dokumentaalfilm «Punane Varietee" on meeleolukas ekskursioon omaaegse varietee intriigiderohkesse minevikku. Režissöör-operaator Manfred Vainokivi. Produtsent Marju Lepp

foto
dokkaader Ära jäta mind (Ne Me Quitte Pas, Holland 2014)
25.07.2017 22:00

Sabine Lubbe Bakkeri ja Niels van Koevordeni dokumentaaldraama on lugu surelikkusest kohas, kus aeg seisab paigal. Belgia kolkakülas pakuvad flaam Bob ja valloon Marcel teineteisele seltsi ning jagavad napsilembust. Nad on otsustanud, et parim lahendus muredest vabanemiseks on enesetapp ja selleks on ka koht välja valitud. Vaataja ees rullub lahti argipäev elu ääremaal, kogu selle ilu, vähenõudlikkus ja iroonia. Film osales mitmel rahvusvahelisel festivalil ja pälvis auhindu.

Vaata filme Vaata veel filme

foto
Perekond (Eesti 2004)
Täna 20:00

Dokumentaalfilm on pühendatud Idale, Tallinn-Moskva-Tallinn ekspressrongi brigadirile, Nataša ja Larissa emale, Fjodor Vassiljevitši abikaasale. Film jälgib kolme aasta jooksul ühe perekonna elu. Sellesse aega on mahtunud rõõmsamaid ja kurvemaid sündmusi, armastust, sündi ja surma. Filmi tegelased on avameelsemad kui tavaliselt kombeks ja läbi selle avameelsuse puudutavad omamoodi ka meid. Oleme ju kõik perekonnast. Filmi režissöör, stsenarist ning operaator: Sulev Keedus. Tootja: F-Seitse. 21.07 saab Sulev Keedus 60 aastaseks.

foto
Eesti lood: Õuemängud (Eesti 2016)
Eile 22:55

Dokumentaalfilm üheksast noorest emast, kes rajavad Tartusse kogukondlikku lastehoidu. Emad soovivad, et nende lapsed saaksid olla võimalikult palju aega õues, rohkelt joosta ja ronida. Ja seda sõltumata ilmast ning aastaajast. Nad usuvad, et see tagab lastele hea tervise. Film jälgib lastehoiu rajamist esimese tegevusaasta jooksul, kus tegutsetakse suures osas Emajõe kaldal. Lastekasvatamisest keerulisemaks kujuneb toimetulek raha, pakase ja avaliku arvamusega. Režissöör ja produtsent Urmas Reisberg. Tootja Plank Film 2016.

foto
dokkaader Rattad või autod (Bikes vs Cars, Rootsi 2015)
18.07.2017 22:00

Rootsi režissöör ja ajakirjanik Fredrik Gertten räägib oma dokumentaalfilmis üleilmsest kriisist: kliimast, maakera ressurssidest ja linnadest, kus võimutsevad autod. Jalgratas on võrratu sõiduriist, kuid firmad, mis autode pealt suurt kasu teenivad, investeerivad igal aastal miljardeid lobitöösse ja reklaami, kaitstes oma äri. Filmitud on USA-s, Kanadas, Brasiilias, Colombias ja Euroopas. Kohtume inimestega, kes võitlevad paremate linnade eest.

foto
Homsed linnad, 1/3: Uued linnad (Cities of Tomorrow, Prantsusmaa 2015)
18.07.2017 20:00

Igal nädalal kolib kogu maailmas miljon inimest linnadesse. Mõnes riigis, nagu Hiinas, on laienevad megalinnad demograafilise kollapsi äärel. Selle pöörase tempo jätkudes kasvab linnaelanike arv 2050. aastaks 3,6 miljardilt 6,3 miljardile.

foto
Oleg Sõlg - naised ja muusika! (ETV 2014)
17.07.2017 21:30

Vahur Kersna dokumentaalsaade seni teenimatult vähekäsitletud popmuusikust, kes ühtviisi edukalt raputas varrukast nii pophitte, rahvalikke laule kui ka artrocki pärleid. Saate teises pooles tõlgendavad Oleg Sõle loomingut suvisel Käsmu kontserdil tänase Eesti artistid. Režissöör Andres Lepasar, produtsent Ene-Maris Tali.

foto
Jäljetu sõda (Chechnya, War Without Trace, Prantsuse 2015)
17.07.2017 20:05

20 aasta jooksul pärast Tšetšeenia sõda on toimunud riigis suured muutused. Miiniväljad ja rusuhunnikud on kadunud ning asendunud laiade avenüüde, luksuspoodide ja klaasist pilvelõhkujatega. Pole ainsatki märki kunagisest verisest sõjast. Ent Groznõi särava fassaadi taga avastab auhinnatud ajakirjanik Manon Loizeau salaja filmides elanike sügavad kannatused, inimeste kadumise ja suurema hirmu kui sõja- ja okupatsiooniaastatel.

foto
Doksari Meie maailm, 7/12: India – teel tippu (ETV 2016)
15.07.2017 12:05

India on endiselt koduks ligi kolmandikule maailma kõige vaesematest inimestest, kuid läbi infotehnoloogilise arendustegevuse püüab riik sellest staatusest vabaneda. IT-sektoris loodud rikkus on aidanud käima tõmmata majandusmootori ja teinud Indiast maailma ühe kiiremini kasvava majandusega riigi. Viimase 20 aasta jooksul toimunud murrangut selgitavad vaatajatele üleilmselt kuulsad India IT-gurud, kes on pannud nurgakivi sellistele ettevõtetele nagu Infosys ja Genpact. Autor Eeva Esse, režissöör Rahel Selge.

foto
Eesti lood: Zoopark (Eesti 2016)
15.07.2017 11:35

Loomaaiaskäik on pidupäev. See on koht, kus lõvi ja jänes elavad rõõmsalt kõrvuti ning lasterong teeb uljaid ringe. Paljud aga ei tea, et loomaaed on avatud 365 päeva aastas ja nii nagu loomad, ei puhka ka nende eest hoolitsevad inimesed. Film avab legendaarse Tallinna Loomaaia varjatud poole ning räägib loomadest ja inimlikkusest. Režissöör Marta Pulk, operaator Sten-Johan Lill, montaažirežissöör Martin Männik, helilooja Ann Reimann, helirežissöör Tarvo Schmeimann. Tootja Kinosaurus Film OÜ.

foto
Teekond halleluuja poole (Journey to JAH, Saksa/Šveitsi 2013)
14.07.2017 23:20

See võimas dokumentaalfilm räägib globaalsest piiride ületamise ja kultuuride integreerumisest läbi muusikafenomeni. Režissöörid Noel Dernesch ja Moritz Springer filmisid seitsme aasta jooksul kaht erilist reggae-muusikut, Saksamaalt pärit Gentlemani ning Itaaliast pärit Alborosiet nende otsingutel, leidmaks vaimset kodu reggae-kultuuris.

foto
AegRuum Taifuun Haiyan (Typhoon Haiyan. Eye of The Storm, Inglise 2013) (1)
13.07.2017 20:00

Filipiinidel möllanud taifuun Haiyan jättis endast maha hävingu ja kaose. Kahe majakorruse kõrgustes lainetes ja marutuules hukkus tuhandeid inimesi. Teistel kannatanutel tuli vaeva näha, et leida keset hävingut süüa, juua ja ulualust, kuni alustati üht kõigi aegade suurimat päästeoperatsiooni. Ellujäänute tunnistustest, pühendunud filmimeeskondade kroonikakaadritest ja teadlaste eksperthinnangutest saab kokku pildi selle looduskatastroofi ulatusest ning mõjust.

foto
Doksari Meie maailm, 6/12: Sädemete jõed (ETV 2016)
8.07.2017 12:10

Gruusia pole mitte ainult veini ja kõrgete mägede maa, vaid seal voolab 25 000 jõge. Vulisev vesi on rikkus, mis on teinud riigist paljude investorite sihtkoha. Kuigi juba praegu tuleb 80 protsenti Gruusia elektrist hüdrojaamadest, siis lähitulevikus on kavas rajada rohkem kui 100 uut jaama. On vähe teada fakt, et viiele hüdrojaama arendusele on oma toeka õla alla pannud ei keegi muu, kui Eesti üks rikkaim ärimees Oleg Ossinovski.

foto
Eesti lood: Täideviija (Eesti 2016)
8.07.2017 11:40

Portreefilm Eesti Vabariigi kohtutäiturist Risto Sepast. Lugu meie praeguse ühiskonna ühest vihatuimast ametist ja inimesest, kes pealtnäha karmi fassaadi varjus teeb oma tööd suure südamega ning täidab ülesandeid, mis talle pandud avaliku võimu esindajana. Mis imeloom see kohtutäitur küll on ja miks me teda üleüldse ei salli?

foto
Eesti lood: Täideviija (Eesti 2016)
5.07.2017 22:55

Portreefilm Eesti Vabariigi kohtutäiturist Risto Sepast. Lugu meie praeguse ühiskonna ühest vihatuimast ametist ja inimesest, kes pealtnäha karmi fassaadi varjus teeb oma tööd suure südamega ning täidab ülesandeid, mis talle pandud avaliku võimu esindajana. Mis imeloom see kohtutäitur küll on ja miks me teda üleüldse ei salli? Roald Johannsoni dokumentaalfilm annab suurepärase võimaluse piiluda meie kohtutäiturite reaalsesse ellu.

foto
Kalevipoja kangelasjooks (Eesti 2016)
4.07.2017 11:00

Kalevipoja kangelasjooks on mütoloogiline ultrajooks, kus eesti rahvuseepose „Kalevipoeg“ ainetel läbitakse kuue päevaga ligi 400 km pikkune seiklusrada. Ees ootab eneseleidmise ja küpsemise teekond.

foto
Kosmos '68 - Legendid vol 1 (Eesti 2012)
3.07.2017 22:30

Muusikadokumentaal "Kosmos '68" on midagi sellist, mida peaks nägema iga erksam noor ja mitte enam nii noor, sest see räägib ju meie maast ning rahvast. Ausalt ja kaasaelamist võimaldaval moel. Film jutustab inimestest, kes tõid 1960. aastatel ühiskonna ellu killukese vabadust - midagi sellist, mis on väärtusena tänaseski päevas alles. Stsenaristid Peeter Brambat ja Olavi Pihlamägi, režissöör Peeter Brambat. Tootja Film Tower Kuubis.